Jump to content

Свештеник др Оливер Суботић: Да нам дрвеће не заклони шуму: o „дарвинистичком“ спору из другачије перспективе


Препоручена порука

пре 3 часа, Avocado рече

Pravno je nepismena jer je u pitanju zahtev državi* da uradi nešto, a nejasno je šta tj. nejasno je kad bi moglo da se oceni da država jeste ili nije udovoljila zahtevu u celini ili delimično... slično kao da napišeš peticiju....nu teoriju?

 

Ovo je primer pravnicki nepismenog odgovora, uz to i nevaspitanog.

Nisi naveo pravni osnov koji pripisuje "delimicno ili potpuno" usvajanje ili odbijanje peticije. Anonimno prosipas gluposti kao pamet olako drzeci da niko iz Komore ne moze da otkrije tvoj identitet.

Nisi sa mnom cuvao ovce pa da mi tikas na pitanje koje sam ti postavio persirajuci.

Ako mora da se gine, hbg, da ginemo, ali ja necu da ginem sa poklicem na usnama da je gg. Radovic "svetac koji hoda" zbog toga sto je propustio da radi ono sto mu je bila duznost. A nije mi ni deda, nijedna od moje dve pokojne babe nisu imale nista s njim.

P.S. Moj nalog na ovom forumu je banovan.

P.P.S. Ne druzim se sa fanariotima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 194
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, Александар Милојков рече

Теологија треба да буде спој, јединство литургијско-подвижничког живота и интелектуалног напора. Просто, то је и метод теологије као науке.

Да истакнем своју гордост и кажем: низмерно ми је драго што написах она горе два Ћирко-коментара пре него си се огласио (чудо нико не упита за број ципела Старца Софорнија - зврц!).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Александар Милојков рече

Чуо сам се управо са оцем Оливером и преносим (по благослову) део нашег разговора, односно оно што је он истакао:

Aj` sad more, dobro je... ima nas koji nismo dr., ali nismo ni pili mastilo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Александар Милојков 

Зар ти верујеш у благодатни опит - данас? Све што смо чули од тебе је:

,,Они (Свети Оци) су богослови а ми смо више, што би рекао отац Оливер Суботић, историчари богословља.''

Мене си бановао док си био администратор јер сам говорио о свом опиту. Треба да схватиш, да наша ,,мислена парадигма'' не сме бити ''тријадологија'', како си се изразио док си бранио докторску дисертацију, него наше опитовање Свете Тројице.

Јако је погрешно што своје врлине учиш напамет, што имаш одговоре као аутомат. Моје искуство с тобом је јако негативно, што знаш и када сам дошао до тебе да разговарамо очи у очи, па си ме довео у просторију са слушаоцима да бих добио реч. Ниси хтео ни да ме саслушаш, као човека, уживо, насамо, поред тебе. Ја нисам крив што тада нисам могао ни да кажем што сам хтео, јер се један од људи које си довео у просторију побунио што их скупљаш да слушају наш разговор.

Јако потресно и разочаравајуће искуство имам с тобом. Још се питаш зашто немаш благослов за свештеника. Ни када смо се после ваше свађе удаљавали од парохијског дома ниси сустао да разговарамо. Што се мене тиче, ти можеш бити користан као информатор једино по нечијем захтеву, а да ништа сам не утичеш у црквеном животу. Зато је боље да си остао при војсци као нижи официр, да тамо поступаш као аутомат и то би била сврха по твојој моћи.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Milan Nikolic рече

Мене си бановао док си био администратор јер сам говорио о свом опиту.

Немаш ти никакав опит већ си у дубокој прелести. И молим те, не осврћи се на моја писања, не желим да улазим са тобом у расправе. Значи, само ме заобиђи.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Александар Милојков рече

Немаш ти никакав опит већ си у дубокој прелести. И моли те, не осврћи се на моја писања, не желим да улазим са тобом у расправе.

Докле год негираш конкретне личности наших прародитеља Адама и Еве, и пропагираш изопачено тумачење Бога Оца као јединственог начела суштине Божије (које по себи није погрешно), и намећеш изопачену примену тријадологије на еклисиологију, мораћу да износим своје коментаре. Питања којима се бавимо не допуштају игнорисање међу нама. Све што до сада показујеш, показује да си залутао у ову струку.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Поуке.орг инфо рече

Hm, po ovome ipak ispada da je tražio od bogoslova da se odrekne "ove teorije", a ta teorija može da bude jedino TE (ili, eventualno, bogoslovova teorija o TE. :) )

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Milan Nikolic рече

Моје искуство с тобом је јако негативно, што знаш и када сам дошао до тебе да разговарамо очи у очи, па си ме довео у просторију са слушаоцима да бих добио реч

То нису били никакви слушаоци већ наша тадашња светосавска заједница, која се дружила након Литргије. Увео сам те тамо где смо сви седели и дружили се, пили кафу. А реаговали су појединци, када су видели у каквом си стању. Није лепо да измишљаш. 

Зато те братски молим, обиђи ме. Немој ме више запиткивати било шта на овом форуму, молим те. Ево братски - МОЛИМ ТЕ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, farisejski.bukvojed рече

Ovo je primer pravnicki nepismenog odgovora, uz to i nevaspitanog.

:D

 

Цитат

Nisi naveo pravni osnov koji pripisuje "delimicno ili potpuno" usvajanje ili odbijanje peticije.

Zato što nisam ni pominjao pravni osnov... to je tvoje baljezganje...

Objasnih zašto sam napisao da je peticija pravno nepismena... i vidim da prigovor na to nemaš... drago mi je što sam te bar malo edukovao...

 

Цитат

Anonimno prosipas gluposti kao pamet olako drzeci da niko iz Komore ne moze da otkrije tvoj identitet.

Mani se komedije... ne ide ti.

 

Цитат

Nisi sa mnom cuvao ovce pa da mi tikas na pitanje koje sam ti postavio persirajuci.

S obzirom na količinu neznanja koje prosipaš ne iznenađuje me što ti nije poznat ni etiquette na internet forumima...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vladan :::. рече

И у том оригиналном тексту нема реченице: "Нећеш бити добродошао у моју колибу све док се не одрекнеш ове теорије."

А део описа књиге је преведен уопштено, да је заснована на неким јеретицима, и изоставља се да је реч о протестантима, јеврејима и масонима.

Ово може да значи да: или постоје два извора приче или да је превод, благо речено, креативан...

Осим тога контекст тог пасуса (и приче) је да се критика старца односи на теорију (и идеје) из написане књиге (које старац назива и апологијом) а не на теорију еволуције.

 

Aha, sad tek vidim ovaj tvoj komentar. Ondak ipak nisam u pravu da se tu misli na TE. :) 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Milan Nikolic рече

@Александар Милојков 

Зар ти верујеш у благодатни опит - данас? Све што смо чули од тебе је:

,,Они (Свети Оци) су богослови а ми смо више, што би рекао отац Оливер Суботић, историчари богословља.''

Мене си бановао док си био администратор јер сам говорио о свом опиту. Треба да схватиш, да наша ,,мислена парадигма'' не сме бити ''тријадологија'', како си се изразио док си бранио докторску дисертацију, него наше опитовање Свете Тројице.

Јако је погрешно што своје врлине учиш напамет, што имаш одговоре као аутомат. Моје искуство с тобом је јако негативно, што знаш и када сам дошао до тебе да разговарамо очи у очи, па си ме довео у просторију са слушаоцима да бих добио реч. Ниси хтео ни да ме саслушаш, као човека, уживо, насамо, поред тебе. Ја нисам крив што тада нисам могао ни да кажем што сам хтео, јер се један од људи које си довео у просторију побунио што их скупљаш да слушају наш разговор.

Јако потресно и разочаравајуће искуство имам с тобом. Још се питаш зашто немаш благослов за свештеника. Ни када смо се после ваше свађе удаљавали од парохијског дома ниси сустао да разговарамо. Што се мене тиче, ти можеш бити користан као информатор једино по нечијем захтеву, а да ништа сам не утичеш у црквеном животу. Зато је боље да си остао при војсци као нижи официр, да тамо поступаш као аутомат и то би била сврха по твојој моћи.

@Milan Nikolic  ОПОМЕНА ПРЕД ДУГИ БАН! НИСКО ВРЕЂАЊЕ ЧОВЕКА И ТЕОЛОГА! Ово нећемо дозволити, ма какво год мишљење да имаш о брату Александру!

Админ тим

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Milan Nikolic рече

Докле год негираш конкретне личности наших прародитеља Адама и Еве, и пропагираш изопачено тумачење Бога Оца као јединственог начела суштине Божије (које по себи није погрешно), и намећеш изопачену примену тријадологије на еклисиологију, мораћу да износим своје коментаре. Питања којима се бавимо не допуштају игнорисање међу нама. Све што до сада показујеш, показује да си залутао у ову струку.

Ма износи, ко ти брани. Администрација је јасно упозорила да твоје коментаре не треба узимати за озбиљно. А о твом тумачењу мојих писања (негирање Адама и Еве и сличних глупости), не бих да трошим време. Још једном ћу те лепо замолити - обиђи ме. Не обраћај пажњу шта ја пишем, небитан сам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Александар Милојков рече

А реаговали су појединци, када су видели у каквом си стању. Није лепо да измишљаш. 

Значи, тиме се бавиш. Човек се свађао са тобом што се понашаш бахато, као да је тим људима било потребно да ту организујеш неки разговор, где ћеш ти некоме нешто да објашњаваш. Мени на крају крајева није сметало што си тако захтевао, али нисмо ни започели неки разговор јер се тај човек убрзо побунио. Могао си да застанеш док смо излазили и одлазили од зграде, ишао сам за тобом као куче до паргинга, ниси хтео да разговарамо. Шта си ме питао? Чиме се бавим, којим послом. Ти не можеш да разговараш са неким ко није уписан на БФ. Ја имам свој посао и својим рукама зарађујем за живот, а теологија је мој живот, не бавим се теологијом из материјалне користи.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Поуке.орг инфо рече

@Milan Nikolic  ОПОМЕНА ПРЕД ДУГИ БАН! НИСКО ВРЕЂАЊЕ ЧОВЕКА И ТЕОЛОГА! Ово нећемо дозволити, ма какво год мишљење да имаш о брату Александру!

Админ тим

У реду, сад видех. Ако је забрањено отворено разговарати, нисам вређао.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...