Jump to content

ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ: Никада нећемо против Русије која је увек била наша подршка и нада (ВИДЕО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 16 минута, Justin Waters рече

Nisu mogli, ali jesu stalno tezili. Imali su uvijek prepreku da se probiju na sredozemno more. 

A o kakvoj gluposti pricas, Staljin i Lenjin jos uvijek pocivaju na crvenom trgu, a Putin je licno izjavio da je propast SSSR bila najveca politicka katastrofa u 20 vijeku. Ne oni uopste SSSR ne dozivljavaju kao ropstvo, priznaju mu mane, ali nikako da su bili robovi jos povrh svega zale za izgubljenim uticajem u okolnim zemljama kojeg sad nastoje povratiti. 

Та Русија се покајала за убиство Свете Царске Породице, и има своје туморе унутар себе, у Русији која остаје овде, постоји Русија која је део вечности. Мене интересује Русија вечности, јер ни ја не остајем овде. Та Русија никада не може бити противник Србије Светога Саве, нити је била. Помињеш гробље тумора, зар је наше расчишћено па да се бавимо њиховим?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има и она друга када је умирао Александар трећи позвали су св.Јована Кронштатског да се помоли за њега.Када је светац дошао морао је да чека 3 дана јер како да обичан поп не чека да га прими цар.Успут је св.Јован дословно васкрснуо једног муслимана.Када су га коначно пустили код цара светац му је рекао-Ја Теби не могу помоћи.Која охолост зовеш човека да Ти спаси живот и пусти га да те чека 3 дана.Пише у једној од књига које је издао Образ светачки.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Justin Waters рече

Nisu mogli, ali jesu stalno tezili. Imali su uvijek prepreku da se probiju na sredozemno more. 

A o kakvoj gluposti pricas, Staljin i Lenjin jos uvijek pocivaju na crvenom trgu, a Putin je licno izjavio da je propast SSSR bila najveca politicka katastrofa u 20 vijeku. Ne oni uopste SSSR ne dozivljavaju kao ropstvo, priznaju mu mane, ali nikako da su bili robovi jos povrh svega zale za izgubljenim uticajem u okolnim zemljama kojeg sad nastoje povratiti. 

Па шта ако почивају на црвеном тргу? Јел треба да их Руси разнесу динамитом, не разумем те? Треба да сруше њихове споменике? И Тито почива у Београду, ето, значи ми Срби смо сви комуњаре и титоисти. Не треба да будеш тако острашћен када говориш о Русији и Русима.

Руси поштују Велики отаџбински рат, мислим да није нејасно никоме зашто је то тако-зато што су у том рату Руси се борили не за комунизам и Стаљина већ за одбрану голог живота, јер је луди манијак Хитлер хтео физички да истреби Русе. То наравно, не значи да су Стаљин и комунисти били бољи, али Русија на то гледа као на један рат за опстанак, један славни перод истрорије, исто ко што ми гледамо на Први светски рат. То ти је то. Јер код Руса ти је грађански рат после револуције исто оно што смо ми имали у Другом светском рату, а Велики отаџбински рат је код њих исто оно што је за нас Први светски рат. Е сад, ако схваташ ове паралеле, схватићеш то. И најпозитивнији однос Руси из историје СССР-а имају према том Великом отаџбинском рату, то дакле није ни пролетерски, ни интернационални, већ је то за њих отаџбински рат. Е сад, наравно, има и у Русији комуниста и стаљиниста, али тврдити да су сви Руси такви већ спада у једну врсту етикетирања целих народа, а то није карактеристика нас православаца.

Руси су иначе помирили своју историју, Русија је осудила све стаљинистичке злочине, Русија је са државним почастима сахранила Ивана Иљина и белогардејске вође, Русија је чак увела као обавезну лектиру, Солжењицинове књиге о Стаљиновим злочинима. Путин је лично отишао на гроб Пољака стрељаних од стране совјетских убица. То је онај Путин чија партија има највећу подршку у руском народу.

Што се тиче Путинове изјаве о распаду СССР-а, Путин је рекао да је то била ,,велика геополитичка катастрофа". Дакле, не политичка, већ велика геополитичка катастрофа. И потпуно је у праву. Знате ли зашто? Зато што је након пада СССР-а, Русија пала у велику кризу, духовну, геополитичку, економску. Русија је била сломљена, дезоријентисана, без циља, велика глад, беда и сиромаштво су наступили. Велики број Руса нашао се ван граница руске државе. Зато то јесте била геополитичка катастрофа, не зато што Путин жали за комунизмом, већ зато што су последице пада СССР-а по руски народ биле катастрофалне. И ја мислим да је распад СФРЈ био катастрофа, не зато што жалим за комунизмом и титоизмом, већ зато што су наступили ратови, страдање, инфлација. Дакле, у том кључу треба тумачити те Путинове речи.

Иначе, Путин је рекао да је комунизам завршио на ,,ђубришту историје", јер је био нереалан и није могао да се одржи, Путин је рекао да ко заговара данас обнову СССР-а тај нема мозга, итд. Чуди ме баш да домаћи ,,антикомунисти" никада нису цитирали ове Путинове речи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Августин рече

Па и Сабор који је држала Руска загранична Црква у Сренским Карловцима говори да се народ определио та револуцију и наравно критикују то са правом или без не бих да расправљам јер видим да неки овде немају појма о основним стварима-

Neki zive u iluziji o tome kako Rusija grli pravoslavne vrijednosti. To su sve manipulacije politickog vrha koji se korsti narodnim sentimentom koji je trenutno u trendu kako bi skupljao politicke poene. Ne rade oni nista sto vladari kroz istoriju nisu. S druge strane kao sto je narod tako olako odbacio vjeru nakon pada imperije, tako je opet lako mogu odbaciti kada se stvore novi uslovi za neki drugi SSSR. Ja sam uvjeren da kada bi Rusi mogli povratiti SSSR, a cijena da bude da odbace Crkvu na marginu da bi to opet uradili. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, елТорнеро рече

Мене интересује Русија вечности, јер ни ја не остајем овде. 

No problemo. To je jedna mala Rusija unutar jedne velike Rusije. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Justin Waters рече

Neki zive u iluziji o tome kako Rusija grli pravoslavne vrijednosti. To su sve manipulacije politickog vrha koji se korsti narodnim sentimentom koji je trenutno u trendu kako bi skupljao politicke poene. Ne rade oni nista sto vladari kroz istoriju nisu. S druge strane kao sto je narod tako olako odbacio vjeru nakon pada imperije, tako je opet lako mogu odbaciti kada se stvore novi uslovi za neki drugi SSSR. Ja sam uvjeren da kada bi Rusi mogli povratiti SSSR, a cijena da bude da odbace Crkvu na marginu da bi to opet uradili. 

А на основу чега си ти то уверен? Јел си икада био у Русији? Ја имам фамилију у Русији, који раде у Русији и знам да у Русији није баш такво стање како и представљаш. Има и тамо комуниста, али њихов број је реалан проценту коју у Русији има Зјугановљева КПРФ. А она је трећа партија по реду у Русији, чини ми се. 

Руси воле империју, то јесте тачно, то не спорим. Али далеко од тога да они желе баш комунизам. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, елТорнеро рече

Силно ћеш се изненадити, када пређеш преко.

Na sta mislis? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Августин рече

Има и она друга када је умирао Александар трећи позвали су св.Јована Кронштатског да се помоли за њега.Када је светац дошао морао је да чека 3 дана јер како да обичан поп не чека да га прими цар.Успут је св.Јован дословно васкрснуо једног муслимана.Када су га коначно пустили код цара светац му је рекао-Ја Теби не могу помоћи.Која охолост зовеш човека да Ти спаси живот и пусти га да те чека 3 дана.Пише у једној од књига које је издао Образ светачки.

Kakve ovo ima veze sa odnosom Rusije i Srbije ?

Pusti price i pricice, stalno nesto postavljas neke 'klipove' u pricu  i neke negativne epizode u raspravama na forumu. Kao ono za Svetu Goru u doba II Sv. Sta ti to treba nije mi bas jasno ? :blush:


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Примећујем да  Justin Waters упорно игнорише мој коментар зато што сам изнео чињенице које оспоравају његове тезе о ,,злој неокомунистичкој Русији". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Na sta mislis? 

Мислим на Свету Русију Светих Руса, који је чине, чега је тек мали део овде, како ти рече.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Августин рече

Има и она друга када је умирао Александар трећи позвали су св.Јована Кронштатског да се помоли за њега.Када је светац дошао морао је да чека 3 дана јер како да обичан поп не чека да га прими цар.Успут је св.Јован дословно васкрснуо једног муслимана.Када су га коначно пустили код цара светац му је рекао-Ја Теби не могу помоћи.Која охолост зовеш човека да Ти спаси живот и пусти га да те чека 3 дана.Пише у једној од књига које је издао Образ светачки.

Па наравно, нису ни сви руски цареви били ,,свеци", нити је Царска Русија увек била наклоњена Православљу. Зато и не треба бити острашћен по том питаљњу, како неке колеге раде, па су им Руси сви до једног ,,комунисти" који би једва дочекали да обнове СССР. А Путин им је, наравно, ,,нови Стаљин", што је такође небулоза.

И у Русији, као и свуда, има добрих и лоших људи, тако да је свака генерализација непотребна. Ето за мене је Путин позитиван владар и мислим да је доста тога позитивног урадио за Русију.

А ето нисам ни комуниста, ни атеиста, већ православни хришћанин. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Kristijan рече

Једно су наше жеље и тежње, друго су историјске чињенице. Русија нам је помагала само кад је то било у њеном директном интересу и никако другачије. Поменух горе и неке конретне случајеве, да не пишем опет... И то је сасвим очекивана ствар, тако функционише овај свет. Само ми никако да се манемо сањарења...

Samo da dodam, ovi 'drugi' su nam odmagali....i kad im nije bilo u direktnom interesu.....:eit3du:    .... :ani_biggrin:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, елТорнеро рече

Мислим на Свету Русију Светих Руса, који је чине, чега је тек мали део овде, како ти рече.

Aha, mislis kad se predje na nebeske pasnjake. O da itekako cemo se iznenaditi u tom sam uvjeren. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Православни Србин рече

Примећујем да  Justin Waters упорно игнорише мој коментар зато што сам изнео чињенице које оспоравају његове тезе о ,,злој неокомунистичкој Русији". 

Polako bre pa nisam ja dispetcher :))

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...