Jump to content

Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 14 минута, Милошшш рече

Još ovo i bežim sa teme. :) 

 

BORBAZAISTINU.RS

А човек који не види свој грех налази се у чудном, неприродном одушевљењу, он као да је пијан! Чиме да се бави? Он не види да има неке нарочито тешке грехове, у...

 

То исто сам цитирао од Брјанчанинова.

Одушевљење (занос, пијанство) ухвати човека, и он неправилно види себе, а још горе ако по тој умишљеној-исривљеној слици мери друге.

Може то искушење да ухвати и са леве и са десне стране, мада је ово са десне горе. Горд човек је свима одбојан. Тачније, напоран је.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 321
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 45 минута, Милошшш рече

Još ovo i bežim sa teme. :) 

 

BORBAZAISTINU.RS

А човек који не види свој грех налази се у чудном, неприродном одушевљењу, он као да је пијан! Чиме да се бави? Он не види да има неке нарочито тешке грехове, у...

 

Одличан текст. Требало би сви да га прочитају, разумеју и запамте. Види се искусан духовник. Царство му небеско!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Zoran Đurović рече

Можемо и да се шалимо - иако је то код тебе прорадило од скоро, али ће тебе Исус прозвати за Боксита и сличне. И ти тога ниси свестан.

.... ja sam mislio da cu ja za Rodju da budnem prozvan... :D .... u sustini po mene :ljut:....bilo koja ucenost i nauka teorijski moze da se nauci, onda tako i osnove dogmatike mogu da se nauce teorijski kao i svako drugo znanje i bilo koja naucna oblast.... na primer ucimo (katiheza) se pre nego sto se krstimo da verujemo u sv.Trojicu, Oca i Sina i sv.Duha koji su jedan Bog u tri Lica (Licnosti) .... i to je nasa vera i znanje koje imamo kao otkrovenje o Bogu kroz sv.Pismo,.... pa imamo ucenje i dogmate o tome ko je Isus Hristos ,..... i ko ne veruje tako taj ne moze da se krsti i da pripada Crkvi....ili ako pogresno veruje onda moze da bude i izopsten iz Crkve....

Dok je praksa pretvaranje tog naseg teorijskog znanja i ucenosti u duhovno delo i delanje,.... na primer znamo teoretski da bez blagodati ne mozemo da cinimo duhovna dela,..... kao sto i samo blagodat bez duhovnih dela ne moze da bude dejstvena,..... i takvu (teorijsku) postavku stvari trebamo da pretvorimo u duhovnu praksu i dobra dela i delovanje.... itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, The Godfather рече

Рекох да халуцинирам... :tongue: Сада ће Роћко да каже како су ово све неке клевете док се не утврде чињенице. Видећемо за 2 месеца шта ће да ураде наши епископи у САД, јер им је сада стани пани. Порфирије је добар човек, али као и Папа Франциско не допушта да се Црква растаче. Предвиђам, пророчки, сценарио (јер не поседујем инсајдерске информације), али нећу ништа да напишем. Биће поново нови видео са Спарклијем. - Сада ће нервозно да прегледају моје видее; неће жалити паре.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, The Godfather рече

Рекох да халуцинирам... :tongue: Сада ће Роћко да каже како су ово све неке клевете док се не утврде чињенице. Видећемо за 2 месеца шта ће да ураде наши епископи у САД, јер им је сада стани пани. Порфирије је добар човек, али као и Папа Франциско не допушта да се Црква растаче. Предвиђам, пророчки, сценарио (јер не поседујем инсајдерске информације), али нећу ништа да напишем. Биће поново нови видео са Спарклијем. - Сада ће нервозно да прегледају моје видее; неће жалити паре.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.12.2021. at 15:48, Zoran Đurović рече

Сликам и читам Чанка на рачун Владике Иринеја, а неодољиво ме подсећа на матрицу писанија неких форумаша кад се мени обраћају: "Ne sumnjam da je pop B. par puta prelistao Novi zavet, ali to mora sa razumevanjem da se radi, ne mehanički (što bi rekla moja baka Mara, stroga učiteljica iz Dragutinova)". :))

Препоручујем да они са стомаком прочитају овај текст, а верујем да ће некима савест прорадити ако буду правили паралеле. - Принцип је исти, све су остало нијансе

Лично, Чанка презирем. Не знам колико сам на овом форуму писао коликим га злом сматрам. Једино добро у вези са њим је што је својом одвратном појавом радио у корист штете политике коју представља и што је сахранио војвођанско аутономаштво као ретроградну, екстремну и антидржавну политику.

И зато кад кажем, по питању ове њихове преписке, "Не подржавам Ненада Чанка, АЛИ..." боље да не пишем оно што би требало да иде иза тог "али". -Што рече Нед Старк, лик из Игре престола, "Све оно што кажеш пре тог 'али', не значи ништа и може да се окачи мачку о реп".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Тражитељ рече

И зато кад кажем, по питању ове њихове преписке, "Не подржавам Ненада Чанка, АЛИ..." боље да не пишем оно што би требало да иде иза тог "али". -Што рече Нед Старк, лик из Игре престола, "Све оно што кажеш пре тог 'али', не значи ништа и може да се окачи мачку о реп".

Знамо шта мислиш и без "али". Знам и попа који је крстио Чанка. А слагао је Чанак и зашто је био крштен. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Знамо шта мислиш и без "али".

Па, није нека тајна, нажалост. Било би много лепше и продуктивније да се тим одговорима, репликама, саопштењима и расправама преко медија бави неко ко има стил сличан твом (нарочито када су у питању ликови попут Чанка), али ајде, треба испоштовати старије, то без даљег.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад Млађа и Нова С не би поменули Вучића био би смак света. Вучић са овом темом нема никакве везе по мом мишљењу. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.12.2021. at 22:34, Вилер Текс рече

Кад Млађа и Нова С не би поменули Вучића био би смак света. Вучић са овом темом нема никакве везе по мом мишљењу.

Naravno da nema, a Dobrijevic - sve na njegovu inicijativu, castan, posten, progonjen, jer je branio Maxima i Grigorija koji su se posvadjali sa Vucicem.

Cirkus Adria, znaci za nepoverovati!!!

U isto vreme kad se rspravlja o statusu ep u SAD, Fanar poteze pitnje Makedonskih raskolnika i tako se dodatno vrsi pritisak na SPC, SLUCAJNO MOZDA, NE DRAGI MOJI, SVE JE PAZLJIVO I SRACUNATO KORDINISANO I PLANIRANO!

DA LI JE BILO DOSLUHA, MOJE MISLJENJE - NARAVNO DA!!! Ovaj potez Fanara, izlasci na drugosrbijanse medijske ispostave - samo potvrdjuju pisanja Djurovica i nas nekolicine da se corba kuva odavno i da su sada svi scenariji moguci, nadamo se da do njih nece doci!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам јаку одбојност да гледам ову емисију. Може ли неко да преприча мало?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, The Godfather рече

Ovaj potez Fanara, izlasci na drugosrbijanse medijske ispostave - samo potvrdjuju pisanja Djurovica i nas nekolicine da se corba kuva odavno i da su sada svi scenariji moguci, nadamo se da do njih nece doci!!!

Прво, не потврђује то ништа, то је једна произвољна констатација, пуко прикупљање поена о својој личној "правовјерности" - да не кажем, муслиманству. А друго, до тих сценарија, за које се "надате да неће доћи", заиста неће доћи! Ко год да те сценарије прижељкује, као доказ своје "правовјерности", мораће се с њима сочити само као са својим личним "муслиманством".

Нема новог раскола у СПЦ!!! А да ли ће га бити и када, само наставите с тим својим писанијама и подробно ту опишите све своје жеље, као једини правовјерни - да не кажем, муслимани. Узеће Сабор и то у обзир, Црква још има ту ширину, бар засад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...