Jump to content

Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 321
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 25 минута, Вукашин рече

@Hadzi Vladimir Petrovic Мени je жао Душице како је настрадала. Баш јој није било место тaмо где се нашла.

Мени је жао ње и проте, али су сами изабрали друштво. А ко је са овима тикве садио... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

Било је речи о теби као дуплом агенту у Борбизаверу.

Наравно, као што сам и ватикански шпијун и патријаршијски, и акакијевски, и артемитски итд. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Вукашин рече

@Hadzi Vladimir Petrovic Мени je жао Душице како је настрадала. Баш јој није било место тaмо где се нашла.

Није се она тек тако нашла, него је позвана, па пуштена низ воду, отприлике то чека и ову фарму 2.0, љепо смо јој све гпворили.

пре 3 часа, Zoran Đurović рече

Мени је жао ње и проте, али су сами изабрали друштво. А ко је са овима тикве садио... 

Није то само Душица, поп Перо који је исто пребјегао од +Иринеја је добио мислим забрану да служи и ногу из црквеног стана, ћакон Влaадо бивши секретар је на психијатрији, искушеник Ведран се бацио са зида и поломио ноге, неки су побољели, неки умрли, неки добили ногу или премјештај, а неки неизвршава налог Сабора, значи има неки већи аиторитет, дал источни Папа, дал нека теологија у коју се куну а шупљи су ко сир са све линафо доприносима.

Можда су то неки генијалци али онда су дужни да нам покажу како су дошли до тог закључка, па да видимо.

Овако то је само понављање приче знаног нам аутора, који је нападао Вучића а циљао Патријарха Иринеја, сад пошто за Патријарха Порфирија не може пити воде да је пао под  Вучићев утицај то се прича преноси на Сабор, јер ту је велики број епископа и ко може сагледати њихове односе са Вучићем, мислим да ни Вучић сам не зна тачно какав је са сваким од Владика, и ето простора за манипулацију.

И то је то, сувише су глупи да смисле нешто ново и оргинално, наравно нису природно глупи него иду стрампутицом, док Свети Сава "путује без пута и пут се за њим рађа", ови ударили насупрот, да се изузму испод Савиног омофора! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Није то само Душица, поп Перо који је исто пребјегао од +Иринеја је добио мислим забрану да служи и ногу из црквеног стана, ћакон Влaадо бивши секретар је на психијатрији, искушеник Ведран се бацио са зида и поломио ноге, неки су побољели, неки умрли, неки добили ногу или премјештај, а неки неизвршава налог Сабора, значи има неки већи аиторитет, дал источни Папа, дал нека теологија у коју се куну а шупљи су ко сир са све линафо доприносима.

Мени се јавило за Николицу Приколицу да ће тешко да награише. Као и ови. Био је на ТВХраму и пао заједно са о. Ојадином, пригрлио га Григорије епископ, убацио за саветника Здравка Кривокапића (тамо добио за пар дана држављанство које Џомић није успео годинама да добије, а ни ја га немам, иако рођен тамо и живео до 18 година, а уз то ми родитељи имали држављанство). Сада је назвао Владику Иринеја првим човеком Удбе у СПЦ. А знао је уредно да се пресамићује и само су му пераја вирила из... То је полусвет.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Мени се јавило за Николицу Приколицу да ће тешко да награише. Као и ови. Био је на ТВХраму и пао заједно са о. Ојадином, пригрлио га Григорије епископ, убацио за саветника Здравка Кривокапића (тамо добио за пар дана држављанство које Џомић није успео годинама да добије, а ни ја га немам, иако рођен тамо и живео до 18 година, а уз то ми родитељи имали држављанство). Сада је назвао Владику Иринеја првим човеком Удбе у СПЦ. А знао је уредно да се пресамићује и само су му пераја вирила из... То је полусвет.   

Сједим са попом Пером и изокола након неколико сеанси кажем му у релаксираној атмосфори у кафани, шта ти фвали да мало попустиш +Иренеју, ипак је било лијепих ствари и духовник ти је не мораш мак на конац, кад попу пјена на уста из десног угла, нисам ни слушао шта ми говори, никад то нисам видјео, он не конта, рекох себи шути,  наравно није ме послушао, а било је још вакат.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Zoran Đurović рече

Наравно, као што сам и ватикански шпијун и патријаршијски, и акакијевски, и артемитски итд. 

Нешто опасно багујеш. Сад ваљда треба да ти објашњавам да смо се завитлавали итд.итд. Или си се накитио рујна вина па си заборавио шта смо причали? Хајде прати мало "радњу фабуле".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

Сад ваљда треба да ти објашњавам да смо се завитлавали итд.итд

Алелуја!!! кад сам вас натерао да се опустите и спрдате и шалите! Ово себи рачунам у правду коју ће Бог препознати и наградити! 

Морам да признам да сам био маловеран, јер сам у једном моменту помислио да се шалите, али да од вас настану шалџије, признаћеш да је чудо Божије! Зато сам посумњао! :D

Приметили смо ваше открављивање (нечастиве силе и највеће подвижнике могу да саблазне, зато будите опрезни!:D) кад си поменуо да ми фали "само" смирење и да се не хвалисам, па да када тога не би било, можда бих био подношљив. 

Видиш, када се особе мало боље упознају, прођу их предрасуде. Не виде само рогове код другог. Зато сам ти био рекао: Дођи и види. - Оно што видесмо и опипасмо, то сведочимо. Слагао бих када бих рекао да нисам веровао у молитву, али док сам био млађи, мислио сам да треба и доста других, пропратних радњи и труда. Ни сада не говорим супрото, него велим да је молитва чудо. Посебно сам одушевљен што стојим ту код св. Петке и Пантелејмона и са њима се молим за људе. Јесте бреме велико, али га не осећам, јер сам у мом свету. Треба да видиш те сузе, страхове, радости и благодарења. И кад се особа преобрати за минут. И после је држи то. Што је описано у Јеванђељу да је Исус исцељивао моментално, то је тачно. Неки су хтели да кажу да је плацебо у питању, или да су ђавоимани само били са психичким сметњама, али ја то одбијам. Јер сам видео превише таквих ствари које се чине у име Исусово. - Господ нас је учинио царевима, иако ништа нисмо заслужили. Дао нам је да будемо његови сатрудници. Шта би пожелео више?   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Zoran Đurović рече
пре 8 часа, Вукашин рече

@Hadzi Vladimir Petrovic Мени je жао Душице како је настрадала. Баш јој није било место тaмо где се нашла.

Мени је жао ње и проте, али су сами изабрали друштво. А ко је са овима тикве садио... 

@Вукашин @Zoran Đurović Је л' то наша попадија са форума, што је на вл. Иринеја сиктала? Шта се десило, нисма у току?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Видиш, када се особе мало боље упознају, прођу их предрасуде. Не виде само рогове код другог

Па @Родољуб Лазић (Рођу) треба ангажовати у парохији код вас да вам помаже око правних заврзлама, и у чтеца га рукоположити ако се покаже добар. А теби да буде подређен, да се смирава мало...а и теби неће бити лако...за сваки покрет Рођо ти прилази са склопљеним шакама, поглед скрушен и тихо шапуће: Благослови оче!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Алелуја!!! кад сам вас натерао да се опустите и спрдате и шалите! Ово себи рачунам у правду коју ће Бог препознати и наградити! 

Ти мене натерао да се шалим? Свашта. Па сви који ме знају, знају да сам одувек духовит и да то нема никакве везе са тобом. Зависи искључиво од моје воље и процене да ли и колико има места некаквој шали. Тако да нема потребе да умишљаш. А и вадиш се сада, окрећеш лево и десно, јер је јасно да си у овој ситуацији забаговао. Али нема везе, свима се то дешава. Небитно. 

А то што се понекад с тобом нашалим не значи да сам променио мишљење у вези свега о чему смо до сада имали полемике. И даље имам исто мишљење и став.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ćiriličar рече

@Вукашин @Zoran Đurović Је л' то наша попадија са форума, што је на вл. Иринеја сиктала? Шта се десило, нисма у току?

Да, то је та веселница. Експлодирала као експрес лонац. Владика Иринеј им добро вазда чинио, имали код њега части и власти од којих ја немам ни 1%, али се примили на обећања Владике Максима да ће отићи за САД; међутим, закопали се у Херцеговини, слепо веровали, бљували ватру и жуч на Иринеја. Како се све изјаловило и били су изиграни од Максима и покојног Владике Атанасија, ова је отишла у Немачку да ради на надницу. 

Наравно да им желим свако добро ако се обрате Господу и покају се. 

Ви сте на овом форуму почаствовани да гледате Јеванђеље уживо. У стимингу. Овде смо вам прорицали и говорили какви су сценарији и шта може да се деси особама кад се опиру Господу. Имате оно моје лудачко пророштво да Амфилохије не зна да неће живети 2 године, и да ће га то онемогућити да направи раскол. Прозиваше ме људи, али сам им рекао да сам казао рок; би годину и по. Помолио сам се Врачима да га узму јер се мучио. И то је било у том моменту. Никакво зло нисам желео тим људима, него сам их само молитвено испратио. 

Сада имамо рецидиве тих идеја, и ти људи ће страдати јер се не желе узети у памет. Бог не ради на силу. И Бог ми је сведок да сам их оплакао. Све до последњег. Душу сам пролио и за Максима и за Григорија, али... Обесхрабрен сам да ће се узети у памет.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zoran Đurović рече

Овде смо вам прорицали и говорили какви су сценарији и шта може да се деси особама кад се опиру Господу.

Свашта си ти причао и прорицао. А помињеш ону половину која ти одговара. Прорицао си да ће од маја прошле године да се нормализује живот у вези са короном.  И причао за Амфилохија, а и за Јоианикија,  свашта, што пас с маслом не би појео. Ајде, батали. Поново си у "ја па ја" моду. Много је то досадно.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Родољуб Лазић рече

А то што се понекад с тобом нашалим не значи да сам променио мишљење у вези свега о чему смо до сада имали полемике. И даље имам исто мишљење и став.

У то не сумњам. - Имао сам студенте зилоте који се не могу уздржати да се не насмеју на неке моје пошалице током предавања, а онда себе гризу за усне. 

Да сам забаговао, то сам ти признао и објаснио, ако можеш да укачиш и зашто. 

Да си пак неповратно проклизао у "моју јерес", то је факат и то више не можеш да поправиш. Ниси више исти човек. Примио си Авин жиг, јер ниси послушао: Са човеком јеретиком... 12:smeha:

Овде су предлагали да ми постанеш помоћник, али ћу те примити као помоћника помоћника. Мора да прођеш чистилиште. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

У то не сумњам. - Имао сам студенте зилоте који се не могу уздржати да се не насмеју на неке моје пошалице током предавања, а онда себе гризу за усне. 

Да сам забаговао, то сам ти признао и објаснио, ако можеш да укачиш и зашто. 

Да си пак неповратно проклизао у "моју јерес", то је факат и то више не можеш да поправиш. Ниси више исти човек. Примио си Авин жиг, јер ниси послушао: Са човеком јеретиком... 12:smeha:

Овде су предлагали да ми постанеш помоћник, али ћу те примити као помоћника помоћника. Мора да прођеш чистилиште. 

Де, не празнослови, леба ти...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...