Jump to content

Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?


Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?  

81 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте примили вакцину против ковид-19?

    • Да, Фајзерову (САД)
    • Да, Спутњик В (Руска)
    • Да, Синофарм (Кина)
    • Да, било коју
    • Не бих ни једну


Препоручена порука

пре 2 часа, sampaganini92 рече

Не знам шта те спопада па да не умеш да разлучујеш најједноставније написане ствари. 

Нигде не рекох да хришћани нису умирали од короне. Него да је пандемија отворила врата за поновно проналажење истинског Живота дакле Христа. Ко живи Христом вечно ће да живи без обзира шта се дешава у свету и да ли умре у стотој у миру или покошен болешћу. И без икакве пандемије и вируса није реално Жив онај који не живи Христом. Само рекох да је многе ова ситуација подстакла на то размишљање. 

Скини визир који све боји корона смислом. 

Тим боље ако је некога ова пандемија мало навела да се замисли о вјери о Промислу, о сопственом крсту итд.. Али какве ово везе има са антивакцерским ставом којег држите? Не разумијем какве везе прича о живој вјери има са излечењем од физичке болести? Тврдиш како они који су се вакцинисали су нешто погријешили, што онда значи да они који се нису вакцинисали су нешто постигли? Шта су постигли, а шта они који су се вакцинисали изгубили? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 часа, sampaganini92 рече

Све у свему мучан период је иза нас у коме је врло живо и упечатљиво црква била оаза мира и нормалности и љубави у целокупном хаосу. А услед одсуства многих подразумеваних ситних задовољстава свакодневнице ко је хтео могао је (опет) и да открије пут који једини води у Живот. Реални Живот, коме не могу да науде никакве катастрофе ратови и пандемије.

Pre će biti oaza zatucanosti, gluposti, gordosti i inaćenja ( čast izuzecima )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Нисам рекао да болест није заразна. Рекао сам да смутњу изазивају, што се вакцине тиче, људи који причају да морамо 100% веровати њиховим лековима а ту су разни сумњиви људи као и да са друге стране постоје они који претерују у разним теоријама завере и уносе смутњу. Прочитајте непристрасно колико је могуће, оно што сам написао и немој ми више учитавати неке ствари.

Знам да ниси рекао, зато се и питам из ког разлога кад имамо заразну болест која утиче на нас као колектив, толико се форсира "индивидуални приступ" одбацивањем вакцина? 

Не знам стварно о којим људима причаш..Бил Гејтс и њему слични су потпуно ирелевантни за вакцине. Знамо садржај вакцина, знамо каквом технологијом су направљене, знамо и како раде, не видим шта је ту мистериозно да буду предмет сумње. Него докле је та граница неповјерења у фармацеутске компаније? Да ли било који други лијек узимаш са дозом подозрења? Да ли би било нормално да било који други лијек одбијамо са истим образложење којим се одбијају вакцине за ковид? 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Тим боље ако је некога ова пандемија мало навела да се замисли о вјери о Промислу, о сопственом крсту итд.. Али какве ово везе има са антивакцерским ставом којег држите? Не разумијем какве везе прича о живој вјери има са излечењем од физичке болести? Тврдиш како они који су се вакцинисали су нешто погријешили, што онда значи да они који се нису вакцинисали су нешто постигли? Шта су постигли, а шта они који су се вакцинисали изгубили? 

Не, заправо уопште не тврдим нити да су они који су се вакцинисали ишта погрешили нити они који се нису, ишта постигли. Нити обратно. Тврдим да је погрешно дехуманизовање оних који се нису вакцинисали од стране оних који јесу као и од медија. Антиваксери, равноземљаши, ти си убио моју бабу и те приче. 

Што се тиче тицања вере са болешћу, има оне везе управо коју сам и написао а то је да услед свег лудила и кидисања па и хришћана једних на друге око придржавања мера, вакцинисања, веровања у ово или оно, једини позитивни нусефекат овог искушења јесте што је неке навело на размишљање о стварима од вечности. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А јесте промашај у великом посту, посебно у страсној седмици имати фокус на вакцинацију....

Нека прими ко хоће...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Justin Waters рече

Упорним одбијањем вакцинације само се оставља празан простор за стално ширење вируса и појаве нових сојева због чега ће комплетном друштво да испашта на свим пољима. 

Један белгијски екперт за вирологију не мисли тако (и то не баш било који), наиме можеш наћи његов став и упозорења на нету о томе да заправо ова вакцинација сада, са оваквим вакцинама, и на овакав начин заправо прави нове агресивније сојеве и да може имати више штете него користи. У питању је Др Герт Ванден Бош или како год се преноси на српски, небитно.

Дакле, скроз супротно од овог што наводиш. И ко је онда неодговоран? Е сад, да овај Белгијанац није радио у Бил и Мелинда Гејтс фондацији, помислио бих да је равноземљаш. Мада можда и јесте?! 

https://www.mcgill.ca/oss/article/covid-19-critical-thinking-pseudoscience/doomsday-prophecy-dr-geert-vanden-bossche

Нисмо сви стручњаци и очигледно имуни систем и вакцине и свачије тело понаособ нису баш тако једноставни системи, напротив. Зато је мој став да се свако определи по својој слободној вољи и процени и не смара оне друге, јер га то неће учинити паметнијим нити да се боље осећаповодом свог избора.

 

Вера, слога и поштење – српско су спасење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Justin Waters рече

Знам да ниси рекао, зато се и питам из ког разлога кад имамо заразну болест која утиче на нас као колектив, толико се форсира "индивидуални приступ" одбацивањем вакцина? 

Не знам стварно о којим људима причаш..Бил Гејтс и њему слични су потпуно ирелевантни за вакцине. Знамо садржај вакцина, знамо каквом технологијом су направљене, знамо и како раде, не видим шта је ту мистериозно да буду предмет сумње. Него докле је та граница неповјерења у фармацеутске компаније? Да ли било који други лијек узимаш са дозом подозрења? Да ли би било нормално да било који други лијек одбијамо са истим образложење којим се одбијају вакцине за ковид? 

 

Поред свих контраверзи ја заиста не могу да причам све из почетка. Нема ни неког смисла читава ова прича. Неко жели, неко, не жели неко каже можда...То и јесте тема. Убеђивање, проказивање и лепљење етикета нема неког смисла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Justin Waters рече

Не знам стварно о којим људима причаш..Бил Гејтс и њему слични су потпуно ирелевантни за вакцине.

Баш сам тео да питам, прави ли Гејц и руске и кинеске чипове... овај вакцине?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Баш сам тео да питам, прави ли Гејц и руске и кинеске чипове... овај вакцине?

Ma sve ih prave Kinezi... i Gejcovi čipsovi su Made in China...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Давид рече

Један белгијски екперт за вирологију не мисли тако (и то не баш било који), наиме можеш наћи његов став и упозорења на нету о томе да заправо ова вакцинација сада, са оваквим вакцинама, и на овакав начин заправо прави нове агресивније сојеве и да може имати више штете него користи. У питању је Др Герт Ванден Бош или како год се преноси на српски, небитно.

Дакле, скроз супротно од овог што наводиш. И ко је онда неодговоран? Е сад, да овај Белгијанац није радио у Бил и Мелинда Гејтс фондацији, помислио бих да је равноземљаш. Мада можда и јесте?! 

https://www.mcgill.ca/oss/article/covid-19-critical-thinking-pseudoscience/doomsday-prophecy-dr-geert-vanden-bossche

Нисмо сви стручњаци и очигледно имуни систем и вакцине и свачије тело понаособ нису баш тако једноставни системи, напротив. Зато је мој став да се свако определи по својој слободној вољи и процени и не смара оне друге, јер га то неће учинити паметнијим нити да се боље осећаповодом свог избора.

 

Samo mi nije jasno što kao potvrdu Bošove priče dade link baš do ovog teksta sa Mek Gila?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Давид рече

Један белгијски екперт за вирологију не мисли тако (и то не баш било који), наиме можеш наћи његов став и упозорења на нету

Možeš i ovde... cela jedna tema posvećena Gertu... 

 

Пре сат времена, Давид рече

о томе да заправо ова вакцинација сада, са оваквим вакцинама, и на овакав начин заправо прави нове агресивније сојеве и да може имати више штете него користи.

Ne pravi... nego Gert prognozira da će možda da napravi... mada su mu prognoze u najmanju ruku nelogične...

 

Пре сат времена, Давид рече

У питању је Др Герт Ванден Бош или како год се преноси на српски, небитно.

 

Пре сат времена, Давид рече

Дакле, скроз супротно од овог што наводиш. И ко је онда неодговоран?

Gert

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Avocado рече

Ma sve ih prave Kinezi... i Gejcovi čipsovi su Made in China...

Бог је створио Адама и Еву, евритинг елс из мејд ин Чајна!

Шалу на страну Гејц је на ,,опћем удару'':

CA.YAHOO.COM

Billionaire sees swift social media backlash: ‘Who appointed this billionaire head of global health? Oh yeah, he did’

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Avocado рече

Možeš i ovde... cela jedna tema posvećena Gertu... 

 

Ne pravi... nego Gert prognozira da će možda da napravi... mada su mu prognoze u najmanju ruku nelogične...

 

 

Gert

 

Да ти као експерт знаш да су те тврдње нелогичне јер си шта? Научник? И то што постоји тема и што си већ упознат је још горе да оптужујеш људе који се сад не вакцинишу да праве горе стање а при томе не можеш бити сигуран да ли је баш тако, или је чак и обрнуто.

А ако је он у праву онда није он крив за то, већ они који су натерали људе да се вакцинишу. Не може онај који упозорава бити крив. То је као да кажеш да је сведок крив јер је видео злочин. Али ако ти је таква логика, онда не бих ни улазио шта ти је нелогично а шта логично.

 

Вера, слога и поштење – српско су спасење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Давид рече

Да ти као експерт знаш да су те тврдње нелогичне јер си шта? Научник? И то што постоји тема и што си већ упознат је још горе да оптужујеш људе који се сад не вакцинишу да праве горе стање а при томе не можеш бити сигуран да ли је баш тако, или је чак и обрнуто.

А ако је он у праву онда није он крив за то, већ они који су натерали људе да се вакцинишу. Не може онај који упозорава бити крив. То је као да кажеш да је сведок крив јер је видео злочин. Али ако ти је таква логика, онда не бих ни улазио шта ти је нелогично а шта логично.

 

Герт у његовом последњем обраћању моли да престану вакцинисати младе људе... а да се заштите старији људи.

Ја у том апелу видим логичну молбу?   Шта ће младом и здравом људском бићу вакцина спроћу ковида, ако се придржава свих мера и чува старије око себе? 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...