Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 минута, Ćiriličar рече

Ако имају правила, валда су иста за све.

Слажем се. И све док је тако, нема проблема никаквих. Ал ако правила не важе у једном случају, онда су у потпуности дерогирана.

Не може да се прича о било каквим правилима кад имаш силовање форум какво је било последњих пар месеци. Много се урадило и средило у последњих пар дана, али се и даље провуче нека глупост каква се провукла малопре.

пре 7 минута, Ćiriličar рече

али какав те враг уватио да се таквим речима ћераш са задртим попом? Јер није он ка теби такав, он је такав ка митрополитима....

Није такав, опусти се. Ал како не бих да ова тема постане тема о њему или да опет правимо атмосферу каква је владала, нећу о њему. Што се мене тиче, није ово ћерање са њим као њим, него са причом коју заступа а која је канцер тотални.

Ако је таква прича у почетку свега овога и пролазила, сад нема више апсолутно ниједног озбиљног човека ко ће у такве приче да верује, а камоли да их заступа. Сви су укапирали да се ради о спиновима безбедносних агенција Црне Горе, који се понављају још једино овде на форуму и на појединим Интернет порталима, који опет раде из неких својих интереса.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srbin Miraš Dedeić: Dubrovnik je crnogorski, a Tuđman je Hitler

 
 
 
 
dedeić-640x360.jpg

Danas je na crnogorskim portalima osvanula izjava rasčinjenog popa Miraša Dedeića, šefa NVO CPC, pod naslovom- “Ne bi me čudilo da vlast Amfilohiju dozvoli gradnju crkve kod Hiltona”, u kojoj blazirani Dedeić za visokopreosveštenog mitropolita Amfilohija kaže: “A svi znamo i da je bio je sramota za Crnogorce u vremenu rata na Dubrovniku, u kojemu je djelovao s pozicije ratnoga huškača, zašto nikada nije odgovarao.”

Ova izjava pokazuje da raspop Dedeić zaboravlja sopstvenu biografiju, ili tačnije- pokušava je prekrečiti. Očigledno je da nekadašnji velikosrbin Miraš Dedeić danas loše glumi Crnogorca, ne poštujući moralni kodeks da treba „sebe braniti od drugih, ali i druge od sebe“!

Zato je momenat da se potsjetimo kako je Miraš Dedeić za italijanski list „Il Popolo“, nastupajući kao ratoborni i radikalni Srbin, tvrdio da je Dubrovnik predviđen za crnogorsku prijestonicu, a je presjednik Milošević mnogo uradio za Srbiju a da Franjo Tuđman predstavlja – “slovenskog Hitlera.”

 

Neime, italijanski „Il popolo“, list italijanske Demohrišćanske stranke, je u broju od 17- 18. novembra 1991. godine objavio intervju sa Srbinom Mirašem Dedeićem. U namjeri da svoje čitaoce obavijesti o srpsko- hrvatskom sukobu koji je tek bio počeo, ovaj list je tada, u prethodnom broju, objavio i intervju sa hrvatskim predstavnikom dr Mariom Kinelom.

S obzirom na to da je takozvana NVO CPC verzirana za „ideološku borbu protiv srbočetnika i klerofašista“, to će nam podsjećanje na poruke njenog sadašnjeg lidera Miraša Dedeića dati razlog da se dobro nasmijemo nad nepreglednim kontraverzama ove organizacije.

Portal IN4S prenosi, dostupni nam, dio tog intervjua:

Il popolo: Kakvi motivi navode armiju federacije da još učestvuje u oružanom sukobu. Da li je to tvrdoglava želja da se učvrsti anahroni režim ili je to od predaka naslijeđena želja da se ostvari ideja o „Velikoj Srbiji“ koja je prisutna u dušama?

Miraš Dedeić: Nijedna od te dvije pretpostavke nije tačna. Čak je ova druga potpuno izmišljena. Vojska federacije je ušla u Hrvatsku samo da bi zaštitila Srbe koji tamo žive i da ne dozvoli genocid kakav se desio za vrijeme Drugog svjetskog rata, u toku koga je, pod rukovodstvom Anta Pavelića, bilo ubijeno 500 hiljada Srba, u logoru Jasenovac. To su žrtve svireposti Miroslava Filipovića Majstorovića, fratra franjevačkog reda, koji je bio koordinator tog masakra. Kao što su htjeli tada, tako i danas Hrvati žele da zbrišu Srbe sa svoje teritorije. Tako da je ovo rat koji vode Hrvati protiv Srba koji žive na njihovoj teritoriji.

Il popolo: Koliko je nama poznato, tzv „srpski blok“ kontroliše vojsku federacije. Kakvo je Vaše objašnjenje za napad na istorijski grad Dubrovnik?

Miraš Dedeić: Sve su to same neistine. Vojsku federacije čine ljudi iz svih djelova Jugoslavije i njome uopšte ne upravljaju Srbi. Zar bi savezna vojska mogla da bude srpska, ako je komandant Kadijević – Hrvat, a njegov zamjenik Brovet – Slovenac? Napad na Dubrovnik, koji je svojevremeno bio crnogorski i kao takav predviđen za prestonicu Crne Gore, objašnjavam time što se u njemu Srbi i Hrvati nemilosrdno međusobno ubijaju. Ratna mornarica federacije pokušava da preko tog napada uđe u grad i doprinese mirnom životu. A slovenski Hitler, Franjo Tuđman, naredio je da se blokiraju kasarne savezne vojske i poslao je hrvatske rezerviste da opkole vojnike savezne vojske da ovi ne bi spriječili Hrvate da protjeraju Srbe iz Hrvatske.

Il Popolo: Od svih političara, koji Vam izgleda najpouzdaniji?

Miraš Dedeić: Svi najugledniji jugoslovenski političari među Srbima, Hrvatima ili drugima su bivši komunisti, Titovi nasljednici, pa su prema tome potpuno nepouzdani. Bez obzira na to, mišljenja sam da je Milošević, iako je i on bivši komunista, mnogo uradio za Srbiju time što joj je vratio Kosovo i Vojvodinu, koje je Tito bio otcijepio.

Il Popolo: Da li je po Vašem mišljenju sukob između Srba i Hrvata etničke prirode ili je primarno izazvan socijalno-ekonomskim razlozima?

Miraš Dedeić: Suštinski se ustvari radi o sukobu vjersko-etničkog karaktera, koji ima i druge političke i socijalno-ekonomske prateće uzroke. U stvari se radi o primarno vjerskom sukobu koji je kasnije postao i etnički. Da to objasnim. Srpski i hrvatski etnički korijen je isti, s obzirom da i jedni i drugi dolaze sa Karpata i govore istim jezikom. A Sveti Ćirilo i Metodije su pak ti koji su donijeli hrišćanstvo na Balkan iz Grčke. Kada je došlo do podjele hrišćanstva 1054. godine, Srbija je postala pravoslavna, dok se Hrvatska vezala za katoličanstvo. Iako ima Srba katolika i pravoslavnih Hrvata, te vjerske razlike su tokom vremena prouzrokovale znatne etničke razlike koje su danas suština sukoba. Vezano za to, želim da naglasim da su sada u Hrvatskoj zabranjeni mješoviti brakovi i da 60 hiljada srpsko-hrvatskih porodica koji žive u Hrvatskoj, traže način da se prebaci u Srbiju i spasi od pogroma.

Il popolo: Da li je po Vašem mišljenju ispravan stav međunarodne zajednice da mirovnom konferencijom u Hagu, potpuno nepristrasno, nađe mirno rješenje za sukob ili strategija može da bude drugačija?

Miraš Dedeić: Smatram da je taj put ispravan, mada nijesam siguran da je nepristrasan, jer se, možda nesvjesno, hrvatski interesi zastupaju više od srpskih. Problem je u tome što evropska zajednica ne poznaje suštinu problema u Jugoslaviji, koji su posljedica komunističkog uticaja, pa novinari lansiraju mnogo neistina o Srbiji.

Il popolo: Kako ocjenjujete italijanske političke stavove u odnosu na krizu u Jugoslaviji?

Miraš Dedeić: S obzirom da se osjeća izvjesna doza filohrvatstva u Italiji, De Mikelisova politika mi za sada izgleda potpuno realna i nepristrasna. A što se tiče Italije, smatram da, ukoliko dođe do raspada Jugoslavije, ona ima sva prava da ponovo uzme teritorije Istre i Dalmacije. To bi mi bilo zaista drago i uvjeren sam da će Vlada Italije zaštititi svoj interes, jer je to pravedno sa istorijskog aspekta. Slovenija bi, pak, zbog kulturnih i tradicionalnih odnosa, mogla da se ujedini sa Austrijom.

Il popolo: Kao Srbin sa jedne strane i sveštenik sa druge, šta bi poželjeli Jugoslaviji u budućnosti?

Miraš Dedeić: Kada govorim kao Srbin, želja mi je da se uspostavi stabilan mir, da se Srbija i Hrvatska konačno razdvoje, pošto ta dva naroda ne mogu živjeti zajedno. A kao sveštenik sam mišljenja da je momenat da se nakon hiljadu godina od podjele, katolička i pravoslavna crkva, kako u Jugoslaviji, tako i u cijelom svijetu, konačno ujedine. Iako na teološkom planu ima manjih razlika u vjeri ljudi, nema većih razlika kojima bi se pravdala podjela.

Извор:

IN4S

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, RYLAH рече

Сви су укапирали да се ради о спиновима безбедносних агенција Црне Горе, који се понављају још једино овде на форуму и на појединим Интернет порталима, који опет раде из неких својих интереса.

Ја сам то поуздано знао још на самом почетку, кад је црногорска ,,удба'' пустила причу у промет... а наивни и слабо упућени поп Ђуровић насео на исту ... 

(и вероватно због неких само њему знаних ,,нерасчишћених рачуна'' са Митрополитом ухватио се за причу ко баба за репу, а деда за бабу... )   још ономад сам га упозоравао да му дотурају лажне и полуистините информације... али, џаба попу Ђури често помињање Алаха, све су прилике да га је шејтан опхрвао дибидус...  :))

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, RYLAH рече

није ово ћерање са њим као њим, него са причом коју заступа а која је канцер тотални.

Сви су укапирали да се ради о спиновима безбедносних агенција Црне Горе

пре 10 часа, Golub рече

Ја сам то поуздано знао још на самом почетку, кад је црногорска ,,удба'' пустила причу у промет... а наивни и слабо упућени поп Ђуровић насео на исту ...


А вас двојица сте очигледно агенти неке мега-моћне васељенске службе када поуздано знате да су баш сви укапирали то што сте се ви утриповали. Уместо што спамујете тему боље да послушате администратора:

пре 12 часа, Дејан рече

Господо,

Ваша дискусија је више за приватну преписку.

Молио бих Вас да наставимо писање у складу са насловом теме.

:mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Vladan :::. рече

А вас двојица сте очигледно агенти неке мега-моћне васељенске службе када поуздано знате да су баш сви укапирали то што сте се ви утриповали.

Ако сам се ја нешто утриповао, онда се утриповали и сви људи који прате ситуацију, Синод и сав верни народ који се скупља доле. Сви сем вас пар на форуму. 

Шта да ти кажем, прати мало шта се дешава, није тешко закључити неке ствари. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Почела најдужа литија до сада: Народ рано јутрос кренуо ка Бијелом Пољу

1121583913.jpg

Од манастира Блишкове у Црној Гори кренула је јутрос литија до Бијелог Поља. Очекује се да ће ова литија бити дуга 50 километара, што је рекорд у досадашњем негодовању народа у тој земљи због усвајања Закона о слободи вероисповести.

Како је раније најавила Парохија вранешка и равноречка, литија ће ићи преко Павиног Поља, Томашева и Равне Реке, где ће се верници прикључивати, а с обзиром на дужину литије, ове парохије су поручиле да се заинтересовани верници обезбеде топлом одећом и обућом и осталим потрепштинама.

Протојереј Зоран Бубања, који предводи Крсни ход, за Спутњик је рекао да је литија од око 50 људи кренула из места Блишково јутрос у 6.15 часова.

Он очекује да се више народа окупи током проласка кроз остала места до Бијелог Поља.

Према његовим речима, окупљени носе крст, црквене барјаке и транспарент „Само слога светиње спасава“.

 

https://rs.sputniknews.com/regioni/202001231121583494-krenula-najduza-litija-do-sada-narod-rano-jutros-krenuo-ka-bijelom-polju/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вучић и Ђукановић не могу да усагласе ставове

Председник Србије Александар Вучић разговарао је вечерас у Израелу о недавно усвојеном Закону о верским слободама у Црној Гори са црногорским колегом Милом Ђукановићем, оцењујући да по том питању није могуће постићи заједнички став.

https://rs.sputniknews.com/politika/202001221121582994-vucic-i-djukanovic-ne-mogu-da-usaglase-stavove/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, RYLAH рече

Ако сам се ја нешто утриповао, онда се утриповали и сви људи који прате ситуацију, Синод и сав верни народ који се скупља доле.

А па ти си портпарол и идејни вођа свих људи, Синода и свог верног народа? Извин'те молим вас онда... joooj

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, RYLAH рече

Сви сем вас пар на форуму. 

Не знам у коју си ме то групу опет стрпао али ја бар говорим за себе а не у име свих људи, Синода и свог верног народа као ти и још пар вас на форуму :)) 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, RYLAH рече

Шта да ти кажем, прати мало шта се дешава, није тешко закључити неке ствари.

Па није тешко теби када си 007 васељенски тајни агент и поуздано знаш да сви мисле исто као ти. Иди бегај... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, RYLAH рече

Ако сам се ја нешто утриповао

Иначе, моја опаска је била у вези твоје тврдње да је Ђуровић проповедник Милове службе или тако нешто а ти си то наспиновао на то шта зна сав народ који мисли као и ти и бла бла бла. Само да ти јавим да ти спин није успео да се не настављаш безвезе на оно зезање одозгоре ;) 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Vladan :::. рече

Иначе, моја опаска је била у вези твоје тврдње да је Ђуровић проповедник Милове службе или тако нешто а ти си то наспиновао на то шта зна сав народ који мисли као и ти и бла бла бла. Само да ти јавим да ти спин није успео да се не настављаш безвезе на оно зезање одозгоре ;) 

Јел могуће да си ми написао 4 везане поруке где сем поједине увреде ниси рекао ама баш ништа, мајке ти?

Ако ти није јасно из свега што је свима нам јавно доступно да су на једној страни Синод, који је дао подршку Епископском савету и верном народу у ЦГ, верни народ у ЦГ који у све већем броју посећује литије, сви водећи интелектуалци који се баве овим стварима, ја сам крајње неспособан, а и невољан, да ти будем саговорник. 

Уживај у том свом свету, нема потребе даље да се млатимо. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...