Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 24 минута, Плаво Небо рече

Видиш, овде има појединаца који су критиковали Митрополита што се побунио да Председник Србије дође на Бадњи дан у Црну Гору. Да је исти Председник дошао онда би на сва уста Ђукци ''лајали'' како Србија хушка народ, како Вучић подстиче великосрпски национализам у другој држави, како хушка на немире итд, итд. Исто тако су ти појединци критиковали Митрополита и о.Гојка Перовића због чега не организује Литију на Цетињу. Подругљиво су овде на Поукама и у другим медијима се питали: ''А кад ће Литија на Цетињу''? А знају да на Цетињу има највише Ђукаца и да би исти све учинили да изазову немире. То сам и констатовао кроз питање на, од админа, затвореној теми о Црној Гори и Ђуровић ми ништа није одговорио. Међутим, на ту констатацију, ти исти питачи питања ''А кад ће Литија на Цетињу''? после тога су спиновали и питали друго питање, ''а што се ти Црногорци  не позову на Литију'', мислећи на те Ђукце, као да не знају да су баш ти Црногорци највише против СПЦ. И сада када су часни оци позвали народ на Литију и на Цетињу и када су Ђукци запретили да ће бити ''проливања крви'' чим се покрене Литија и да исту неће сигурно дозволити, чиме се у потпуности и оправдала претходна бојазан и претпоставка да ће у случају Литије бити немира на Цетињу, ови овде ''наши'' на Поукама се подругљиво питају, у смислу, ''а шта има везе, што не буде Литија, па полиција ће да реагује и да заштити учеснике''? Као да не знају да је та полиција полиција истих тих Ђукаца који и прете нашој благочестивој Цркви, клиру и народу. Докле може да иде злоба.. Како каже наш народ: ''Можете како хоћете, ал' не можете докле хоћете''.

Да, Плаво Небо, ласно је лапрдати из Рима и одкојекуде... 

Ови што се стално упињу да налазе мане и грешке Митрополиту (часном  СВЕТОМ старцу)  који је већ одавно на удару безбожника и издајника, а који су тренутно потпомогнути НАТО паклом, ових дана ИМАЈУ прилику да виде као на длану ДЕЛО тог старца, који  не само да је обновио и подигао на стотине Храмова Божијих, већ подигао и створио ЖИВУ, тачније НАЈЖИВЉУ Цркву Божију тренутно у Европи!  Амфилохије се имао рашта и родити!  Од комуњарске ЦГ направио је право чудо! наравно уз помоћ Светог Василија Острошког у других светитеља!  Паметном и ономе ко има очи да види и уши да чује, доста!

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 часа, Golub рече

Тек се сад види колико је Амфилохије мудар, кад овај Марковић кевће овако за скоро никакву ,,пропаганду и атак'' из Србије!!!

Замислите да је још Вучић дошао у ЦГ да  као ,,подржи'' српски народ у ЦГ, тек шта би тад лајали НАТОвци из Монтенегра??  

 

Могу многи да мрзе Вучића, али ја сам проценио лично многе и од епископа СПЦ, а такво полагање главе за Србију не видех. Српске безбедносне службе, у сарадњи са свим могућим безбедњацима из иностранства, муку муче да ваљано заштите Вучића. Ко мисли да је ово глупост, да је глума или теорија завере, тај једноставно не зна и није препознао ко и какав је Вучић. Тај човек, тј. тог човека - можеш да бијеш до смрти и неће се повући са свим својим принципима. Он није из фенсерског друштва, него је поштован и од крајње обичног друштва у коме се ,,пече занат'' - ако се тако може рећи за искуство реалног живота -, а некада и добијеш батине (на правди Бога, јер је на правди Бога увек када те голоруког нападне разјарена руља). Када се покажеш у свему томе, они који су то видели не могу а да не следе таквог Србина. Знам да су многи саблажњени ставом који износим, нпр. тзв. другосрбијанци (који још могу да тумарају у мраку западне демократије), али ја лично идем, својом вољом и жељом као крштени Србин, у војску Србије на располагање сваком задатку Државе Србије. Ја сам некада био члан Демократске Странке (за живота Ђинђића), учествовао сам 5. октобра у насилном рушењу српске власти, колико српска - ту и тамо -, тако да не треба нико да ми придикује било о моралу било о политици. Била би ми част да погинем за Србију каква год власт да је. Наравно, у овом тренутку сам потпуно спокојан за какве принципе бих погинуо.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Митрополија отказала најављени молебан на Цетињу после шетње "МИРАШЕВИХ и МИЛОВИХ СВЕДОКА" поражавајући потез, молебан није требао бити најављиван ако није било сигурно да ће бити и одржан. 

 

Mitropolija crnogorsko-primorska otkazala litiju na Cetinju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ствар је овде јасна. Црногорска војска се никада неће потући са шиптарима у име Срба. Продавање политичке магле у Црној Гори нема граница. Оно што покушава да направи од Срба у Црној Гори м.Амфилохије, ако смем лично рећи своје мишљење, јесте једно неуко и неспретно мешање у политику. Нешто јаче критике ни не помишљам.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ISKRA.CO

„Влада ће о закону разговарати са актерима унутар Црне Горе. О томе...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господо,

Ваша дискусија је више за приватну преписку.

Молио бих Вас да наставимо писање у складу са насловом теме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Дејан koji su to spam komentari ako nije tajna? Koliko vidim Rile  moze da iznosi neistine a da mu se poruke ne brisu, a meni je demant njegovog komentara obrisan ( a kada i ako se otkljuca tema o.Zorana cu i dokumentovati ovo o cemu sam pisao )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, The Godfather рече

@Дејан koje su to spam poruke ako nije tajna? Koliko vidim Rile  moze da iznosi neistine a da mu se poruke ne brisu.

Твоје и његове, додуше не све, немам намеру да идем у назад много.

Држите се теме и Бог да вас види :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Митрополит Амфилохије за "Новости": Премијер Душко Марковић да не уцењује

Новости Онлине/ В. К. | 22. јануар 2020.

О Закону смо већ причали, а Митрополија је одбила то безакоње, навео је он

ХВАЛА председнику Владе Душку Марковићу што је најавио да ће ме позвати да поново разговарамо о Закону о којем смо већ причали, а Митрополија као што је познато одбила то безакоње. Ако мисли да ту причу опет понавља онда од разговора нема ништа. Али, ако хоће да поведе дијалог о правом Закону о слободи вероисповести који ће бити усаглашен са нормама вековне Црне Горе и нормама европских Закона, онда је то у реду, казао је за "Новости" митрополит Амфилохије.

 

https://www.novosti.rs/вести/планета.480.html:843056-Митрополит-Амфилохије-за-Новости-Премијер-Душко-Марковић-да-не-уцењује

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...