Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Да је "окрени други образ" аксиом, тада би хришћани нестали са лица земље

Ovo je jedan monah rekao svetom Siluanu u trpezariji, on tada nije nista odgovorio, samo je poslje nekom rekao: kako neko moze pomisliti da bi nam Hristos ucinio zlo, dodajem ja: ako dakle slusamo Hrista nestacemo, treba nam tumacenje koje ne ubij prevodi u ubij i onda opstajemo? 

Пре сат времена, Ćiriličar рече

 као што није било/нема спасења људи без крвне жртве Спаситеља.

Mozes se okupati u krvi za Hrista ali ne u tudjoj, slobode nema bez Hrista koji nas jedini oslobadja a ne tamanjenje neprijetelja.

Evo meni je sasvim fino u Tuzli med "neprijateljima", bezbjednije se osjecam neg medju zavidnom familijom i laznom "crkvenom"  bracom, a izgledam ko cetnik sa dugom kosom i bradom.

Ratovao sam na Kosovu, i to mi je blagoslov, a ne grjeh to mi je jasno, kao i da je nekima grjeh sto su ratovali ili sto nisu, nisam pametan, i ne treba da nas vode kao ovce na klanje, ali ne treba se ni ostrviti. 

Ipak ne ratujemo mi protiv ljudi nego protiv vlasti i poglavarstva u podnebesju, casno je stati silniku na put itd. 

Svako zna svoje i ima Hrista pred sobom. 

Samo sam htjeo skrenuti paznju kako ze zamisljenom situacijom i strahom ( demonom) generise pristanak na demonski prilog ubij. 

svako ubija zato sto hoce, a ne zato sto mora, kao sto zato sto hoce cini preljubu i krade, nije nikoga nuzda natjerala, to su bjedni izgovori. Ako i jeste nekoga, mada realnih primjera nema niti ga ko navodi, to je u promilima, tako da je moje pisanje ekonomicno.

A oni koji se raduju pogibiji neprijatelja ne raduju se sa Hristom, men se cini.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све би било добро кад би знао шта је поента приче?

Подразумева се да се нико не радује, нико нормалан, ни рату ни убијању икога. Али шта оћеш да кажеш? Да треба пустити да непријатељи убијају нејач, освајају земљу и сл.?

Окрћеш тезе, приписујеш нешто што нико није рекао. Треба ли онда Кнеза Лазара да прогласимо, боже прости, за јеретика или шта.

Потпуно изврћеш причу. Није Лазар окренуо образ, је ли онда по твоме против Христа? Побио је ко зна колио Турака? Још је прокле оне који не дожу да УБИЈАЈУ Турке - пред Св. Причешће.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da me neko pogresno ne shvati, ja sam neprestanonu ratu, draze mi je od Kosova sto sam jahao sa Avom cega ste svjedoci, utekavsi iz Trebinja, ostrvili su se na moju zenu, jer me ljebom hrani, oblaci itd, sefica sada neupokojena, rece joj: neces zemljom hodat, ili ti ili ja, ja njoj u molitvi: ili ti ili ja, moljase se i sveti Ava i jos neki oci, ona se objesi, tri puta joj pucase konop kao Judi, ali se penjase. 

Ne ubih je ja, i ako u sukobu sa mnom izgubi zivot i nije jedina. Drugi mnogi bise nakazeni raznim nakazanijama, ali ih ne nakazih ja. (svojom rukom, topuzom, kindzalom)

Sta bi od onoga, Gospod je pomocnik moj, on je zastita moja i moj osvetnik?

p.s. nije Lazar sveti mucenik sto je ubio turke, nego sto oni njega ubise. ali postoje sveti ratnici, samo još da vidimo ko su?

Mislim kome se ubija ima prilike, ovaj @obi-wan vidi se da je naloženjak ali ga nema na ratištu, ako nekada i skupi muda, nece izdrzat 48 sati.

rekoh mojim mudzosima u Sarajevu, ako vam Alah kaze da me ubijete ok, i vama ako je ceif i to je ok, samo nemoj da bude, ne bi mi jarane ali moramo.:)) neko ih natjerao, a nije Alah?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ок, али мало си раширио причу и закомликовао просте ствари. Бар за неке од нас просте. Ето ти си ратовао ја нисам....не бих сад колико сам страдао, страмд и ћу страдати ради тога....али овако ћу ти рећи: кад су ме отерали, пијани потпоручник претњом смрћу, и тек дошавши из прељубе, вероватно са удатим женама, окружен геџама закрвавених очију, ја нисам веровао у Христа, али сам веровао да су сви људи добри! Нисам могао да сматрам муслимане крвни непријатељима а пијануре закрвављених очију који стављају нож под врат "светим срБским ратницима".

Истина, ја тада ништа нисам ни знао као дечак од 20 г., али касније се показало све што сам осећао, што ми се гадило у том "патриотизму" и том "српству" пијанско-кафанском без Бога и образа, понављам, осећао, све оно што ми се гадило, осрамотило је Србе до века...а и поразе нанело.

У сваком случају...ја данас са мало вие скпесе гледам на муслимане, на другу веру, али онај честити дечак у мени сматра све људе браћом и ближњим. Овај пут не са сентиментализмом, не са одгојем, него са вером! Никад се нисам радовао убијању, напротив, пролио многе сузе по белосветским језерима за људима "тамо где је лед зелен а вода плава"...уствари ја данс знам да је ТАДА Христос волео кроз мене СВЕ те људе, ма које вере...али знам и то да ДАНАС, упркосз нању и искуству, ја мање волим те људе - нажалост. Али се трудим да слушам Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar mislio sam ovih dana na tebe, valjda si me pominjao brate, malo sam ja ratovao, uglavnom sam u bjegu. Nekako bih da dolijem vode na vatru, prastaj. Zivot ( Hristos) nas neprestano uci, mi smo stvorenja ali zivot je nestvoren, a prostor koji se osvaja je Nista.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црњански негде записа дивно (Дневник о Чарнојевиу, антиратни роман-поема) како су умирали многи зазиајући његово име, а он им не можеде помоћи.

Тај зов умирућих за њим, није кошмар, није психоза, него је љубав Христова у немоћном човеку који састрадава..."саумире" у куљајучем животу око њега.

Неки бегови су збегови. Неки нису издаја отаџбине но Пут у Отаџбине. Неки су такви да је повратак немогућ јер...Пут је само Један, а Отаџбина није од овога света. Неки су такви да нам се анђео чувар јави у облику злог човека и "злобом" нас нагна у збег...да нас избави од зла...да нас "пренесе" далеко као што анђели сабраше из далека апостоле на Богородичин одар.

Кад би дао Бог да сви "чујемо" како нас зазивају умирући у ратовима...звона душе на молитву.

 

Господ, Аџијо, @Hadzi Vladimir Petrovic свима да нам опрости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima kod Čomskog proizvodnja pristanka, svi mi kada gledamo npr. filmove radujemo se i zelimo da glavni junak rokne zlikovca i kad ga napokon utepa sto obično traje po pola sata mi sa zadovljstvom odahnemo, slično je i sa vjestima, ja npr, pored svega nekako navijam za Ruse, i ako je to glupo.

Kada su usli Rusi vozio sam se po Sarajevu i bi mi drago. Počeo rat a meni dragone_shvata, mislim vratice se i u Sarajevu stvari na staro, prekljuce vozeci se ka gradu sam prolio more suza moleci Gospoda da se smiluje na taj grad, morao sam naocare da nabacim da me manje ljudi vidi kako jecam uzdasima neiskazanim, ali mislim da me je vidio Gospod.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic Sveti Fjodor Ušakov? Nisam ni znao za njega do sad, ali sam izguglao, veliki vojskovođa, umro prirodnom smrću, nije kao Car Lazar ubijen. 

Znate i sami izjave patrijarha Kirila o sadašnjem ratu. Čisto na nivou osećaja, sve mi govori da je Bog uz Ruse, bio sam i u ruskoj Crkvi ovde u Beogradu, i posebnu toplinu osetio, jedino ako mi je kompas potpuno polupan, pa sam obmanut.


Ukoliko Rusi pobede Ukrajince, oni će spasiti i ukrajinske potomke od sopstvenih očeva, i pripojiti ih sopstvenim čukundedovima koji nisu bili anti Rusi. Kao kod nas što je bilo, dede pravoslavci, očevi komunisti ateisti, unuci se vratili na pravoslavlje, ali nisu izbegli stradanje devedesetih.


E sad se vraćamo na onu staru priču, o odnosu pojedinca i zajednice, i koje su to sve zajednice Crkva. U onim prethodnim polemisanjima, svi smo se složili da narod kao entitet postoji, ukoliko je narod oko Crkve, što mi i Rusi valjda jesmo. Ali da li se to može reći za svaki narod, da li su muslimani iz Bosne narod okupljen oko Crkve? Mislim da se ne može reći, ali može se reći da svuda ima dobrih ljudi.  Ali njihovo kolektivno nesvesno, koje se prelama preko svakog pojedinačno na ovim prostorima, pamti da je koren tog identiteta ,,prodaja vere za večeru". Samim tim pravi Srbin nikad neće mrzeti muslimana, ali da li će taj musliman ukoliko se ne utemelji izvan čina ,,prodaje vere za večeru" moći da ne mrzi Srbina? Mislim da to ne podrazumeva nužno promenu vere, Rusi i Čečeni su se dovoljno sporazumeli. 


Mislim, da je zapravo ključ današnje zapadnjačke ideologije da razvodnje svaku zajednicu, da bismo onda bili lak plen njihovom delovanju. Jer sama činjenica da oni idu i ratuju po svetu, govori o tome da ozbiljna društvena energija koja tome vuče, postoji. Ne mora da bude svesna (đavoiman ne zna da je đavoiman), i ne mora bukvalno na svakog da se odnosi, ali čim se to dešava, ne dešava se od vazduha. Odgovor, opet, mora da bude kolektivan, a njima je u interesu da u nas usade ,,ja sam građanin sveta" svetonazor koji onda daje odrešene ruke Amerikancima, dok mi skačemo po rejvovima i pričamo o ,,ljubavi" prema svima.


Srbin koji se ne spase nije autentičan Srbin svakako, jer nam je mera Sveti Sava, ali Amerikanac koji se ne spase, možda jeste autentičan Amerikanac, jer ko je proto Amerikanac, svetitelj teško da jeste... Što ne znači da se mnogo ,,Amerikanaca" (stanovnika Amerike) neće spasiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта се дешава на фронту око Херсона? Ово повлачење на леву обалу Дњепра и рушење мостова ми не делује као блеф већ чиста математика али мало деморалишућа за многе. 

Да ли је оправдано укопати се и бранити или поново освајати изгубљену територију? С обзиром да је то сада територија РФ, очекивао би неко одбрану свим средствима.

Разумем спашавање глава и технике али хајде да сачекам пар дана, нешто се крупно дешава очигледно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, ИгорМ рече

Шта се дешава на фронту око Херсона? Ово повлачење на леву обалу Дњепра и рушење мостова ми не делује као блеф већ чиста математика али мало деморалишућа за многе. 

Да ли је оправдано укопати се и бранити или поново освајати изгубљену територију? С обзиром да је то сада територија РФ, очекивао би неко одбрану свим средствима.

Разумем спашавање глава и технике али хајде да сачекам пар дана, нешто се крупно дешава очигледно.

Za par dana neces da vidis bas nista posebno.

Ovo je vec unapred em najavljeno, em ocigledno do planirano, i [rilicno je izvesno da je u pitanju jos jedna klopka, samo je pitanje koje tacno vrste (a i do sad je bio prakticno kao mlin za meso, Boze prosti). Takodje, da se sprema neka poveca zestina sa ruske strane i to je jasno, samo nije jasno jos kakva.

Korak napred ili nazad ne znaci nista, kao sto ni do sad nije znacilo nista. To narocito potvrdjuje cinjenica da ameri vec izokola najavljuju da ce da ukradinu usmere na pregovore - potpuni pokaz da na terenu gube strahovito.

Kako to rece Riter jos pre mesec i vise - Herson, kako izgleda, polako postaje vojna baza i odskocna daska za Odesu i dalje.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Skot Riter, bistro i blagorazumno kao i uvek.

...

Clip.jpg.a8343d048a90e87a80c02c9d2661e9c7.jpg

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.aa60ec3a301e30f5794195e1a9c28a6d.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ovi su konano ukapirali da su sve vreme necije topovsko meso.

...

Clip.jpg.e606e4c16aa0a2da2ad9e1ba2a73a65b.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://iskra.co/svet/sojguu-naredio-surovikinu-povucite-snage-na-levu-obalu-dnjepra/

...

Шојгу наредио Суровикину: Повуците снаге на леву обалу Дњепра

surovikin.jpg

Министар одбране Русије Сергеј Шојгу саопштио је на састанку са генералом Сергејем Суровикиним, командантом здружених снага у зони специјалне војне операције, да руска војска треба да се повуче на леву обалу Дњепра.

Генерал је саопштио да би било целисходно да одбрана пролази дуж реке Дњепар.

Шојгу је прихватио овај предлог: „Почните да повлачите снаге, предузмите све мере како би се осигурало безбедно пребацивање људства, наоружања и технике на другу обалу Дњепра“.

Командант Здружених снага руске војске је рекао да би реализација планова Кијева да се створи зона потапања испод Каховске хидроелектране могла да доведе до опасних последица.

„Потврда за то су стални ракетни напади на брану Каховске хидроелектране, као и на капије бране. Тако је 26. септембра изведен напад и оштећена је једна од капија бране“, рекао је Суровикин.

Он је додао да је интензивно изливање реке преко бране Кијевске хидроелектране и низводно од ње такође разлог за бригу да ће се река излити из корита и потопити околна подручја. Руска војска успешно одбија украјинске нападе на Херсон, али око 20 одсто пројектила погађа циљеве. У тим условима град и околна насеља не могу да се снабдевају и да функионишу, рекао је Суровикин.

„Успешно одбијамо те нападе. Око 80 до 90 одсто ракета обарају руска средства противваздушне одбраме. Истовремено до 20 одсто пројектила ипак погађа циљеве. Инжењерске јединице војске практично свакодневно обнављају прелазе преко Дњепра и предузимају мере да они остану функционални“, рекао је Суровикин.

Према његовим речима, удари пројектила стално доводе у опасност цивиле.

„Противник неселективно напада град, могућа је употреба забрањених метода вођења борбених дејстава“, рекао је Суровикин.

Он је додао да је украјинска војска два пута гранатирала прелаз преко Дњепра у Херсону, којим су на другу обалу града прелезили цивили.

Велики губици украјинских снага

Суровикин је известио руског министра да је украјинска војска у октобру изгубила више од 12.000 војника, 200 тенкова, 18 авиона и 12 хеликоптера.

„Успешно се супротстављамо свим покушајима напредовања противника. Током одбијања напада у тој области (херсонском правцу), у периоду од августа до октобра Оружане снаге Украјине су изгубиле 9.500 војника, који су убијени и рањени, више од 200 тенкова, 500 борбених оклопних возила, око 600 аутомобила различите намене и више од 50 јединица артиљеријског оруђа и минобацача“, рекао је Суровикин.

Генерал је нагласио да је приоритет сачувати животе руских војника.

Према његовим речима, противник изводи нападе на органе локалне самоуправе, школе, болнице и друге друштвене објекте, на цивиле који се евакуишу на другу обалу Дњепра, као и на пунктове за давање хуманитарне помоћи.

„Без обзира на велике губитке у људству и техници, противник не одустаје од покушаја напредовања, али се сви његови напади на време спречавају“, рекао је Суровикин.

Према речима генерала, руска војска је у појединим правцима обновила офанзивна дејства, а активним дејствима руске војске спречила су покушаје напредовања Оружаних

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

Za par dana neces da vidis bas nista posebno.

Ovo je vec unapred em najavljeno, em ocigledno do planirano, i [rilicno je izvesno da je u pitanju jos jedna klopka, samo je pitanje koje tacno vrste (a i do sad je bio prakticno kao mlin za meso, Boze prosti). Takodje, da se sprema neka poveca zestina sa ruske strane i to je jasno, samo nije jasno jos kakva.

Korak napred ili nazad ne znaci nista, kao sto ni do sad nije znacilo nista. To narocito potvrdjuje cinjenica da ameri vec izokola najavljuju da ce da ukradinu usmere na pregovore - potpuni pokaz da na terenu gube strahovito.

Kako to rece Riter jos pre mesec i vise - Herson, kako izgleda, polako postaje vojna baza i odskocna daska za Odesu i dalje.

Bilo bi dobro za Ruse i njihove vojne ciljeve da je stvarno tako, ali bre Obi kakva odskočna tačka za Odesu dok Rusi polako prave odbranu i bedeme i fortifikacije oko Mariupolja, ej čak oko Mariupolja, da li je to moguće. Pa taj Bahmut i Avdijevku ne mogu da oslobode bre već 5,6 meseci i to ti gradovi praktično pored Donjecka.

Večeras informacije da se Rusi povlače na drugu obalu Dnjepra i iz Hersona, da li je to moguće, pa bre pre mesec dana bio kao referendum i pripojili se Rusiji, slavili tamo u Moskvi, Putin se slikao sa ovima iz Hersona, i sad, šta, napuštaju Herson, da li je bre to moguće.

I opet mnogi kažu Rusi znaju sta rade. Ja se stvarno nadam da je tako, ali ovo trenutno ne deluje baš dobro, stvarno se postavlja pitanje da li će moći da sprovedu sve ciljeve koje su zacrtali na početku rata u Ukrajini. Nažalost možda to može imati i druge neke loše i dalekosežne posledice po samu Rusiju i Moskvu.

Ako do sad nisam izgubio živci:1314_womens: onda ću sad zbog Rusa i Rusije, opet sam i na ćirilicu zaboravio da prebacim. :smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...