Jump to content

Зашто Бог инсистира на вечном постојању оних којима је то мука?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 23 часа, Исток рече

Како праведан кад ме није питао дал хоћу да потпишем уговор и уз свој пристанак будем створен и кренем да се ваљам по демонском муљу оога света где сам у ВЕЛИКОЈ опасности да озбиљно пропаднем???
Да ме је питао и да сам ја могао да видим шта ме све потенцијално чека и на шта се своди постојање (ради како Ја кажем ил сиктер у ватру) - мислим да би ОЗБИЉНО размислио о томе да ли бих да постојим или не...

Није ти јасно како те неко није питао пре него што си постојао да ли желиш да постојиш? :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 187
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 часа, Vladan :::. рече

Не не не... слабо ти иде то са паклом итд.  Павелић ће бити на месту где Срби уживају, певају, веселе се, срећни су и лепи... ;) 

a sam će biti najstrašnije nesrećan zbog toga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, GeniusAtWork рече

Није ти јасно како те неко није питао пре него што си постојао да ли желиш да постојиш? :D 

Може, створи га и пита да ли жели да постоји и даље, ако каже да јок, врати га у непостојање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, GeniusAtWork рече

Није ти јасно како те неко није питао пре него што си постојао да ли желиш да постојиш? :D 

Ево решења   :))

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, todor рече

Није спорно да је по делима и да то човек сам бира, али вртиш ме у круг, рекао си и да је то оно што ће им се допасти, а коме се још допадају плач и патња од којих трне зуби?

Допашће им се неко време оно што сами сада воле, желе, бирају, а касније ће се то претворити у пакао и шкргут зуба. Е сад, ако их препусти томе што сада желе и убеђени су да је то то онда их није заштитио од њихове људске ограничености, а ако их заштити од њихове људске ограничености и последица у будућности онда им сада ускраћује слободну вољу... Морају да одаберу: хоће ли ово расуђивање сада заједно са будућим последицама или ће се сада одрећи своје воље и избећи лоше последице.

То је као да имаш покварен зуб: не желиш да трпиш бургијање, бол и патњу али знаш да ће бити горе ако сада себи удовољиш, и мораш да направиш избор. Можеш привремено да избегнеш зубара али не можеш и последице, зато се одричеш своје воље да не идеш код зубара и трпиш привремену бол ради дугорочног мира...

Има још нешто, чуо сам да је код турака постојала метода мучења затвореника тако што га питају шта највише воли да једе и онда му само то непрестано доносе за све оброке сваког дана...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, GeniusAtWork рече

Није ти јасно како те неко није питао пре него што си постојао да ли желиш да постојиш? :D 

Већ сам то написао али није било реакције...

пре 51 минута, todor рече

Може, створи га и пита да ли жели да постоји и даље, ако каже да јок, врати га у непостојање.

@Исток је тражио да буде питан пре стварања, не после, тако да ово није решење.

Осим тога занима ме на који начин би постојао човек у тренутку када би добио ово питање? Тј. где или када би се тај разговор хипотетички дешавао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tad kad je stvoren nije mogao da pita. Sad je kasno.

Послато са E6653 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vladan :::. рече

 

@Исток је тражио да буде питан пре стварања, не после, тако да ово није решење.

Осим тога занима ме на који начин би постојао човек у тренутку када би добио ово питање? Тј. где или када би се тај разговор хипотетички дешавао?

Свакако да је свемогући Бог могао да разради и такав сценарио.

Пре стварања (рађања) да се ''у духу'' обрати свакоме и пита да ли прихвата да се сједини са телом или не. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, todor рече

Пре стварања (рађања) да се ''у духу'' обрати свакоме и пита да ли прихвата да се сједини са телом или не.

Човек (може да) има потпуно развијену свест и искуство тела пре него што добије тело у којем му се развија та свест? Јер ако то нема како би икако на то аутентично одговорио ако нема никакву свесто о ономе што му се нуди?

Друго, ако то занемаримо, човек би, по том сценарију, ако одговори позитивно на то питање прошао кроз оваплоћење у тело, аутоматски заборав тог разговора, брисање свести и затим би се родио и живео без знања шта је изабрао?

Онда @Исток нема шта да се буни јер је очигледно да је изабрао да се роди чим је међу нама, и, опет, проблем решен :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Vladan :::. рече

Човек (може да) има потпуно развијену свест и искуство тела пре него што добије тело у којем му се развија та свест? Јер ако то нема како би икако на то аутентично одговорио ако нема никакву свесто о ономе што му се нуди?

Друго, ако то занемаримо, човек би, по том сценарију, ако одговори позитивно на то питање прошао кроз оваплоћење у тело, аутоматски заборав тог разговора, брисање свести и затим би се родио и живео без знања шта је изабрао?

Онда @Исток нема шта да се буни јер је очигледно да је изабрао да се роди чим је међу нама, и, опет, проблем решен :) 

Куку, шта упетља оволико.7896634

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.bitno.net/academicus/teologija/tko-ide-u-pakao-ljudi-u-paklu-je-li-pakao-pun-ili-prazan/#.W2880dJQukM.whatsapp

Mislim da dosta ovisi o našoj percepciji Boga i koju sliku imamo o njemu.

Trebamo vjerovati da pakao postoji.

Ali pošto nemamo nikakva saznanja ko tamo je ili nije , slobodno nam je vjerovati da je prazan.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Vladan :::. рече

Човек (може да) има потпуно развијену свест и искуство тела пре него што добије тело у којем му се развија та свест? Јер ако то нема како би икако на то аутентично одговорио ако нема никакву свесто о ономе што му се нуди?

Друго, ако то занемаримо, човек би, по том сценарију, ако одговори позитивно на то питање прошао кроз оваплоћење у тело, аутоматски заборав тог разговора, брисање свести и затим би се родио и живео без знања шта је изабрао?

Онда @Исток нема шта да се буни јер је очигледно да је изабрао да се роди чим је међу нама, и, опет, проблем решен :) 

Хаха, Владане, тешко те је надиграти. Зезнута питања постављаш. Не бих да развијам даље опције стварања, мени је смислен и величанствен постојећи Божји концепт, само разумем и оне који постављају питања, значи да су у потрази за Смислом, што је боље од пасивног посматрања и пуког животарења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, todor рече

само разумем и оне који постављају питања, значи да су у потрази за Смислом, што је боље од пасивног посматрања и пуког животарења

Да се у овоме у потпуности не слажем са тобом не бих се ни укључивао у дискусију :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, todor рече

Свакако да је свемогући Бог могао да разради и такав сценарио.

Пре стварања (рађања) да се ''у духу'' обрати свакоме и пита да ли прихвата да се сједини са телом или не. 

E, nesto mi pade' na pamet. :vrtiglavu:  ... :ani_biggrin:

Ima, ono, da Bog i pre stvaranja, u svome umu, kao u zamisli ili kao u promislu,....vec ima poznanje svih bica i stvari koje jos nisu dosle u postojanje.

Ili, kako se kaze u veri,  Bog koji je svemudar i sveznajuc, kroz svog Logosa , vec zna i poznaje logose svih stvari i bica koje tek, Njegovom zapovescu i voljom treba da iz nicega  udju u postojanje u ovom nasem vremenu i prostoru.

( sad, malo sale , kroz malo filosofiranja )....Sad, ako nas je vec poznao i pre naseg postojanja, onda,....one, koji ne zele da postoje i zive .....Bog takve stvari vidi ( i pre njihovog dovodjenja u postojanje ) .....pa, takvi ljudi i ne bivaju dovedeni u postojanje i zivot....

A, zanimljiva teorija... :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...