Jump to content

Јеромонах Петар и монах Теофило из туманске обитељи по благослову игумана редовно свирају гитаре

Оцени ову тему


Препоручена порука

Са интернет портала headliner.rs доносимо видео запис на коме јеромонах Петар и монах Теофило из туманске обитељи изводе њихову верзију "Wasting Love":

 


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одушевљена!

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Komentar:

vatri89
Мене су лично много нервирали металци иако сам био као члан СПЦ и био назваћу то "национално освјештен". Слушао сам по друштвеној инерцији турбо фолк. Временом сам кренуо редовно на Литургије, кренуо се Причешћивати и не размишљајући пуно о поменутима сматрао сам их на неки начин за антихристе док сам којекакве (сујетене) "бабе" што пјевају турбо-фолк-црквене пјесме које немају грама живота у себи и које банализују хришћанство сматрао за побожне и узоре правог пута. Читао сам разне текстове дружио се са побожним људима и полако сам стицао слику православног учења. Истовремено сам читао свјетску класичну књижевност и мало поезију и испуњавао препоруке Цркве (молитва, пост, причешће). Временом сам упознао човјека са физичким потешкоћама пуног (вјероватно православне) радости и који је био активни уд Христовог тјела који је био рокер и слушао којекаве Бјесове, сатанисте и рокере. Мени тада и сада занимљива и позитивна личност. Дуго је требало да сварим његов поглед на свијет, али (укратко) резултат је да сад видим рок и Православље као врло блиске "културе". Рок кад се тумачи кроз умјетничко и православно гледиште, добија по мени предиван смисао и вриједност. По другој страни Православље сигурно да може без рока, али га мени лично рок текстови изузетно обогаћују и утврђују. Тренутно ми је то предивна синергија. Бјесови су ми постала омиљена група. Браћи-оцима са снимка желим да наставе путем Цара Давида који је исто свирао "гитару" и чији се текстови чују у цркви свакодневно и широм цијеле васељене. Сви умјетници-монаси нека мало и стварају јер то је божанска особина људи и то је начин да добри људи приђу Цркви и да сви ми боље упознамо Господа и његов умјетнички, стваралички Дух Свети. Фарисеји нека отпадају ако желе, а смирени, отвореног срца и ума ће да приђу кад осјете љубав, љепоту и вјечну радост Васкрслога Господа нашега!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta je ovo? Iron maiden 4 glas podoben? 

Nema tu kreacije uopšte. Ajd da su uradili kameni zapečatanu uz gitare ili gospodi vozzvah 6 glas pa da razumem....

Lep pokušaj ali je slabo i odsvirano i otpevano i snimljeno (audio)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Благо нама са оваквим калуђерима и верницима којима су црквене песме баналне а воле бјесове.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам схватио ко је тврдио да су црквене песме баналне??

А са друге стране није ми јасно зашто су неки људи готово саблажњени са овим што два монаха свирају гитару и певају световну песму? Или у најмању руку су у великом чуду. Па људи моји зар ви никад не радите ништа што није црквено, у строгом смислу? 

Знате испијање кафе је непотребно уживање. Као и слушање музике, било какве, и уживање у уметности, и гледање филмова, једење укусног десерта, читање лепе књиге, излазак на пиће, итд. итд. Ја сам у чуду да су светски људи, какви по интернету коментаришу, дошли до тога нивоа пустињачког отшелништва да им је постало саблажњиво што два монаха свирају гитару?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Августин рече

Благо нама са оваквим калуђерима и верницима којима су црквене песме баналне а воле бјесове.

Мишљења сам да су људи који воле рок и метал ђавоимани. Ко још нормалан може да слуша то драње? Тако ће се драти и у паклу. А и онај знак прстима, рогови и репић.. brrr

Зна се православни хришћанин да слуша само духовну музику, Два анђела шеташе и евентуално оне етно песме типа Заспо Јанко. Само је то на духовну корист.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ништа специјално, двојица калуђера дрљају по гитарама. У реду је коме се свиђа, а и коме се не свиђа, питање укуса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Двојица  младића свирају у слободно време. С обзиром колике су гужве у Туману, чисто сумњам да свирају сваки дан.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Драгана Милошевић Не верујем да они имају слободно време... то чак у манастирима не постоји.

Једноставно, мало су снимили за тај сајт, на неки начин и то је позитивна реклама за младе људе који ће на монахе да можда гледају и из једне друге перспективе

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Поуке.орг инфо 

О томе се и ради.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ смо имали прилику да слушамо на Youtube сјајну изведбу песме Црни лептир и др.владике Андреја.Видимо дасу људи одушевљени.Не разумем зашто би то био проблем,чак мислим да је то сјајно.Ако владика има музички таленат,зашто га не би показао онима који га и иначе слушају.Наравно,у већини случајева се у песмама пева о љубави између мушкараца и жене,и не мислим да је то проблем,може неко и ко је изабрао другачији начин живота,да презентује на леп начин све димензије живота уопште,.При томе не мислим на неке непримерене песме.Један је имао таленат за фудбал,па га је понекад демонстрирао,и људи су то коментарисали,и волели да виде.Мислим да то  изазива много бољи ефекат код људи него покушај да се  намеће монашки стил живота онима који живе у свету.

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, todor рече

Па ништа специјално, двојица калуђера дрљају по гитарама. У реду је коме се свиђа, а и коме се не свиђа, питање укуса.

И ја мислим да је тако али да се од тога прави нека идеологија и уметност смешно је.Нико није против тога да свирају и певају.Али мало је чудно.Шта би им рекао рециомо старац Јосиф исихаста или неки светогорац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...