Jump to content

Јеромонах Петар и монах Теофило из туманске обитељи по благослову игумана редовно свирају гитаре

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 15 минута, Августин рече

И ја мислим да је тако али да се од тога прави нека идеологија и уметност смешно је.Нико није против тога да свирају и певају.Али мало је чудно.Шта би им рекао рециомо старац Јосиф исихаста или неки светогорац.

Нису заказали концерт негде,него мало узели гитаре и певају.Сетимо се рок обраде духовних песама у издању Светигоре,у чему је учествовао и садашњи епископ Јован Ћулибрк,као уредник Светигоре.Песме изнад Истока и Запада су музички пројекат Драга Сенића (својевремено у групи QRVE) и Горана Марића (некада у Бјесовима) на којем се прожимају православни текстови са рок музиком. На албуму су учешће узели бројни познати музичари Србије: Јасмина Митрушић (ех-Луна, Ла Страда), Светлана Спајић, Партибрејкерс, 357, Револт, Дарквуд Даб и други. Аутор стихова је св. Владика Николај Велимировић.

Не знам колико је то стекло популарност,али ето било је и таквих покушаја.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uf, što je loš zvuk. Šteta.

Inače, u spotu za Wasting Love ima da se dvoje , muškarac i žena, valjaju u krevetu...dodiruju se svojim uspaljenim i oznojanim telesima...a nisu u crkvenom braku...niti nameravaju da budu a oko članova benda gore adske vatre. Samo da se zna...da ne kažete posle nismo znali.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Августин рече

И ја мислим да је тако али да се од тога прави нека идеологија и уметност смешно је.Нико није против тога да свирају и певају.Али мало је чудно.Шта би им рекао рециомо старац Јосиф исихаста или неки светогорац.

Takodje, mislim, da je veliko pitanje, sta bi veliki starci koji su ziveli i na Svetoj Gori i sirom sveta, rekli, o praksi sviranja i bavljenja rok pesmama i to od strane , samih monaha.

U sustini, neka svako radi, kako misli da treba , po savesti i navikama,  ali, ipak, neku sustinu i ideal i cilj monastva i monaha ( koji tim idealima zive ),  ne trebaju da se zaborave i prenebregnu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Августин рече

И ја мислим да је тако али да се од тога прави нека идеологија и уметност смешно је.Нико није против тога да свирају и певају.Али мало је чудно.Шта би им рекао рециомо старац Јосиф исихаста или неки светогорац.

Схватам, али просечном розе хришћанину се овакве лајт ствари свиђају. Он не воли да слуша нпр. приче о греху и моралу, него оно што му чешка увце.

То су углавном критичари Арсенија и Рафаила, јеже се на њихове беседе, а од оваквих монашких ''свирки'' праве сензацију.

Зато кажем, нека их, нек се мало радују и трипују да је то оно што монаштву треба. :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, todor рече

Схватам, али просечном розе хришћанину се овакве лајт ствари свиђају. Он не воли да слуша нпр. приче о греху и моралу, него оно што му чешка увце.

То су углавном критичари Арсенија и Рафаила, јеже се на њихове беседе, а од оваквих монашких ''свирки'' праве сензацију.

Зато кажем, нека их, нек се мало радују и трипују да је то оно што монаштву треба. :) 

Па кад ће да одрасту.Са 90 година.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, todor рече

Схватам, али просечном розе хришћанину се овакве лајт ствари свиђају. Он не воли да слуша нпр. приче о греху и моралу, него оно што му чешка увце.

А ми којима се овакве лајт ствери свиђају, а волимо и да слушамо о греху и моралу, ми смо розе хришћани црне боје?

Чешкам увце :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, АлександраВ рече

А ми којима се овакве лајт ствери свиђају, а волимо и да слушамо о греху и моралу, ми смо розе хришћани црне боје?

Чешкам увце :scratch_head:

Ви се још тражите.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, todor рече

То су углавном критичари Арсенија и Рафаила

пре 3 минута, todor рече

Ви се још тражите.

Волим Рафаила а волим и Архимандрита Рафаила (Карелина) .

О гордом човеку
.... Уколико такав човек и верује у Бога, онда он жели да се у вери постави као учитељ и пророк, да веру искористи за доминацију над људима и за то да буде центар њихове пажње. Ту се догађа оно што, нажалост, понекад можемо видети и у православним храмовима. Људи поучавају друге кад то нико од њих не тражи, и то у ономе што ни сами не знају, нити пак разумеју. Дешава се да поступају и горе од тога, то јест да неупућеност и грешке некога ко је тек почео да долази у цркву користе за показивање своје ревности у вери и као могућност да задовоље своју страст властољубља и сујете тако што ће некажњено некога вређати.

Архимандрит Рафаил (Карелин)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам признати да ја до овог снимка нити сам чуо нити знао за ову групу. Нисам уопште у хеви метал фазону. Али након прочитаног текста песме очигледно ми је да су речи веома отворене и подложне за једну монашку интерпретацију. 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, АлександраВ рече

Волим Рафаила а волим и Архимандрита Рафаила (Карелина) .

О гордом човеку
.... Уколико такав човек и верује у Бога, онда он жели да се у вери постави као учитељ и пророк, да веру искористи за доминацију над људима и за то да буде центар њихове пажње. Ту се догађа оно што, нажалост, понекад можемо видети и у православним храмовима. Људи поучавају друге кад то нико од њих не тражи, и то у ономе што ни сами не знају, нити пак разумеју. Дешава се да поступају и горе од тога, то јест да неупућеност и грешке некога ко је тек почео да долази у цркву користе за показивање своје ревности у вери и као могућност да задовоље своју страст властољубља и сујете тако што ће некажњено некога вређати.

Архимандрит Рафаил (Карелин)

Зашто си онда толико горда па разобличаваш јавно моју гордост, те ме тако вређаш јер знаш да ћеш проћи некажњено. :-(((

И још нешто да те научим, колико год гордо то да звучи: Неслагање са нечијим мишљењем и критика истог нису еквивалент гордости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, todor рече

Схватам, али просечном розе хришћанину се овакве лајт ствари свиђају. Он не воли да слуша нпр. приче о греху и моралу, него оно што му чешка увце.

Тодоре јеси ли ти чуо или прочитао шта се овде пева?

Управо о овоме што ти препоручујеш (о греху и моралу), а не о чешкању ушију. 

Испаде да причаш (критикујеш) "напамет" :)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, todor рече

Неслагање са нечијим мишљењем и критика истог нису еквивалент гордости.

Неслагање са нечијим мишљењем није разлог за етикету "розе хришћанина".

Гледамо један диван снимак и на другој страни улетимо у етикетирање "пинк православаца". Зашто?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ведран* рече

Тодоре јеси ли ти чуо или прочитао шта се овде пева?

Управо о овоме што ти препоручујеш (о греху и моралу), а не о чешкању ушију. 

Испаде да причаш (критикујеш) "напамет" :)

Песма је депресивна да нема даље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...