Jump to content

Јм. Макарије, нови старешина Привине Главе: Пушачи више неће моћи да се причешћују

Оцени ову тему


Препоручена порука

Познајем много добрих хришћана пушача, никада никог не би одлучио од причешћа због дувана, тим пре што не постоји никакав основ за то. Онда их треба по истом принципу одлучити због једења чоколаде, нездравих намирница, неуредног живота, преједања.....итд

И тешки подвизи уништавају здравље, неки оци су задобили болести и нарушили своје здравље због претераног подвига да би спасили душу, ипак је акценат на нечем другом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Koliko je samo dobrih sveštenika koje znam a pušači su

Nisam pušač al verujem da je to nekim ljudima prosto ventil 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eto

A plus medju mojim naj forum-carevima , najlafovima i najlaficama većina su pušači 

Da ne nabrajam ali znaju oni

?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ни о. Јоил (Булатовић) не дозвољава пушачима да се причесте. Moja мама је пре 20 година оставила цигаре захваљујући њему. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Phoebe рече

 

Kako smo popustili, počećemo da tolerišemo sve doslovno. Žalosno

https://www.youtube.com/watch?v=A60-uZRm7m8

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Phoebe рече

Teks, drugi put, nije mi do svađe

Зашто би се свађали? 

Сви ми имамо слабости и нико не каже да су оне добре, напротив!

Моје је мишљење да треба самњити доживљај и не правити од нечега што није добро најцрњу ствар на свету која одваја од причешћа.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, NinaSavic рече

Ни о. Јоил (Булатовић) не дозвољава пушачима да се причесте. Moja мама је пре 20 година оставила цигаре захваљујући њему. 

То је ок. Али нису сви људи исти. Неко ће тако поступити али неко не може...Немојмо бити сурови.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

То је ок. Али нису сви људи исти. Неко ће тако поступити али неко не може...Немојмо бити сурови.

 

Da, neko će umesto pušenja ostaviti Pričešće - možda čak ne zbog slabosti prema duvanu, nego zbog sablazni sadržanoj u osudi 'ako pušiš, suviše si prljav, Hristos te neće i ne smeš Mu prići'.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, goranger рече

objasnio

Ovo je vrlo vrlo korisno

priznajem, iako izbegavam o. Rafaila da slušam, jer ga se bojim....al video sam da je Milanče lajkovao

 

Vrlo poučno i nekako sa ljubavlju

 

ne brinite neću ja sad odmah cigar...pušim samo kad imam nervni slom :))

 

 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...