Jump to content

Ко стоји иза сајта "Борба за веру"

Оцени ову тему


Препоручена порука

@@Ћирило, Де признај да си трол нећемо ти ништа. :)

Ово? 220px-Internet_Troll_velu_ill_artlibre_jНисам интернет трол. Више онако, хм, волим сатиру, шалу и сл., али нисам безвезњак. Замисли рецимо овакву ситуацију: да је неко отишао у бразилску прашуму проучавати нека индијанска племена и дође након 15 година међу Србе и у СПЦ? Србе би још некако и препознао, али да ли би препознао СПЦ, клир и вернике?

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питали једног бившег комунисту како то да се толико могао променити па тако сад подржава нову власт, а он им одговори да се он није променио - да је он увек био уз власт, они на власти су се променили. Мислим да је већина таквих узрок свих проблема код нас, па и у Цркви. Код нас ни једна власт задњих 100 година није била наклоњена Цркви!

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тај сајт је толико посећен да је неважно ко стоји иза њега и шта пише на њему :)

Без жеље да браним поменуте или да тебе увредим Деки, морам нагласити да ми се не допада ова твоја, очигледно јасно и недвосмислено дефинисана и тешко претумачива, "логика већине"...велика посећеност, једноставно речено - већина, не мора имати никакву позитивну позадину, улогу и суштину...иначе би емисије попут "великог брата" или "фарме", чија је гледаност невероватно велика, представљале образац вредности, укуса, лепоте, смисла и, на крају, истине, а емисије, попут "квадратуре круга" коју гледа де факто занемарљив број људи у у односу на целокупну популацију, представљале би парадигму небитности, досаде и глупости. Или би она свима добро позната идеолошка већина, како у прошлости тако и данас, представљала несумњиву и непорециву истину за разлику од оне несхватљиво мале групе људи која је ватрено и искрено желела слободу, једнакост и правду, категорије живота које је већина резервисала искључиво само за истомишљенике - док је ону другомислећу мањину чекао прогон, робија, убијање, прогањање кроз све сфере живота, губљење посла, свакодневно шиканирање и бескрајно понижавање ... то је плод "већине".

 

Није увек све баш онако како изгледа.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Solomon Kane, Слажем се, али :)

Да Фарму гледа мали број људи, Фарма не би била проблем, да БЗВ (скраћеница за безвезе) чита велики број људи, тада би постојао проблем. Већина није одредница за добро, када је нешто лоше, а већински заступљено онда није добро, када је мањински заступљено онда је добро :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oduvek sam znala da se ne razumem bas u teologiju, ali tek kad pocnem da citam sta teolozi pisu, shvatim koliko mi nista nije jasno. Sad bez sale, ali stvarno me zanima da li je ovako komplikovano izrazavanje vecine teologa (ne samo na ovoj temi vec generalno sam to primetila na forumu) posledica edukacije na teoloskim fakultetima ili prosto stvar stila pisanja pojedinaca. Razumem ja da ne mozemo svi biti programeri koji umeju opisati kosmos sa 1 i 0, ali opet ne razumem ni potrebu da se toliko zakukulji neka misao ili stav. Da li se ljudi plase da stanu iza onoga sto pisu ili nisu sigurni u svoje misljenje ili opet pokusavaju sagledati situaciju iz vise uglova pa izgube malo na jasnoci i "ostrini", nemam pojma.

 

Doduse, nisu to teolozi izmislili. Iako sam bila mala, secam se jako dobro onih kilometarskih monologa od politicara do omladinaca i titovih pionira koje nikada nisam razumela i uvek sam se trudila svim silama da ne zaspem ili se ne zacenem od smeha. Na zalost, obicno se desavalo ovo drugo pa sam redovno ostajala posle nastave na "vaspitnoj" svakog 25 maja ili kad behu one sirene za titov rodjendan ili smrt, vise ni ne znam sta su obelezavali... 

 

I tako...Odoh sada, da ne spamujem vise temu :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oduvek sam znala da se ne razumem bas u teologiju, ali tek kad pocnem da citam sta teolozi pisu, shvatim koliko mi nista nije jasno. Sad bez sale, ali stvarno me zanima da li je ovako komplikovano izrazavanje vecine teologa (ne samo na ovoj temi vec generalno sam to primetila na forumu) posledica edukacije na teoloskim fakultetima ili prosto stvar stila pisanja pojedinaca. Razumem ja da ne mozemo svi biti programeri koji umeju opisati kosmos sa 1 i 0, ali opet ne razumem ni potrebu da se toliko zakukulji neka misao ili stav. Da li se ljudi plase da stanu iza onoga sto pisu ili nisu sigurni u svoje misljenje ili opet pokusavaju sagledati situaciju iz vise uglova pa izgube malo na jasnoci i "ostrini", nemam pojma.

 

Doduse, nisu to teolozi izmislili. Iako sam bila mala, secam se jako dobro onih kilometarskih monologa od politicara do omladinaca i titovih pionira koje nikada nisam razumela i uvek sam se trudila svim silama da ne zaspem ili se ne zacenem od smeha. Na zalost, obicno se desavalo ovo drugo pa sam redovno ostajala posle nastave na "vaspitnoj" svakog 25 maja ili kad behu one sirene za titov rodjendan ili smrt, vise ni ne znam sta su obelezavali... 

 

I tako...Odoh sada, da ne spamujem vise temu :)

То је истина што пишеш. Тако је са многим професијама, правници су још гори од теолога. Свети владика Николај Велимировић је писао стилом који је разумљив за све. Ево у овој теми сам писао са приличном дозом ироније, сатире, свега помало. Само сам хтео показати колики је ниво неповерења између православних екумениста и православних антиекумениста. Сви виде неке стране агенте, плаћенике... Чак и ови који су као либерали и међу једнима и међу другима су прилично нетрепељиви. Очито пуцају и задњи шавови на долами између екумениста и антиекумениста. А било је тако лепо до пре коју деценију у нашој Цркви. Преговарало се са иновернима и то никоме није задавало главобоље, али су се знале и одређене границе које нису смеле да се прелазе (заједничке молитве и сл.). А сада, све пуца на све стране, екуменисти просто одгоне од себе антиекуменисте а ови задњи још ће почети употребљавати кубуре за екуменисте. Овај расцеп у Цркви ће се неминовно пренети у народ и још проуроковати једног дана грађански рат.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, ништа мање него грађански рат ће проузроковати екуменизам код Србаља. Екуменисти су све закували, а антиекуменисти ће очито све преломити силом. Свака револуција тражи занесењаке, а нема бољих занесењака за било коју ствар од верских. А, да ли је све то потребно? Није. Шта ми обични људи можемо направити? Молити се за уразумљење и једних и других, за мир у Цркви и у народу. Друго не можемо ништа. Екуменисти морају да схвате да нема спасења изван Православља, а антиекуменисти да не може све остати као пре, да су времена све гора у сваком погледу и да народ треба да приступа Чаши чешће него пре. Дај нам Боже средњег, царског пута!

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај расцеп у Цркви ће се неминовно пренети у народ и још проуроковати једног дана грађански рат.

 

Никад српском народу Црква није толико значила да би због ње заратио између себе... :) 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никад српском народу Црква није толико значила да би због ње заратио између себе... :)

О Србима се ради а не о Бугарима нпр. Копља ће се као и увек ломити око политичких питања, попут Космета, Војводине, ЕУ-Русија, незапосленост... А посета папе или евентуална интеркомунија са католицима би могао бити окидач исто као што је Принцип био окидач за Први светски рат.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда би то био окидач за неки нови раскол. За рат ни под разно.

Јесмо ми Срби помало тарс, али да смо дивље племе то никако не бидне у моју тинтару.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само да се надовежем на Јуана,суштински сви православни и уопште сајтови хришћанске тематике  су јако мало посећени,а пре свега, што то никога не занима.

Па ево,питајте људе из ваше цркве,да ли ико посећује жру, а ја вам могу рећи, у најбољем случају ,да 80% црквених људи уопште зна за пстојање,а камоли да га прате...

О обичном и већинском становништву и да не причам...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ћирило , ваљда се овај народ довољно опаметио и ваљда му је доста рата за свагда .Такође , прави верници иду у Цркву да се моле Богу и ништа друго да раде сем тога.

Мени није познато да у србској историји икада Црква изазвала рат , нити може то да се деси јер прави Хришћанин проповеда само љубав и веру . Сви они који заступају друге ставове , њима није место у Цркви . Они који то не  знају треба им то рећи , а они који нешто друго раде из зле намере треба их удаљити , јер они нису Хришћани .

Људи који су у Цркви , никада нису били потпуно јединствени по неким питањима , што је и нормално , али те несугласице никада нису довеле до неких озбиљних проблема.

 

Што се тиче питања на које се тема односи , ја тај сајт сам веома ретко посећивао тако да не знам ко стоји иза тог сајта.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какав бре рат. За тај сајт је можда чуло 0.3% Срба. :)

Е неће тако да бидне бајо мој. Код нас србаља се зна ђе извире вјера православна. Тај духовни вјетар је помрсио рачуне у многим епархијама. Видиш како се свуда шири еуфорија катакомбног хришћанства и како се дојучерашња браћа одвраћају један од другог. Одавно је то превазишло локални карактер.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...