Jump to content

Ко стоји иза сајта "Борба за веру"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Без жеље да браним поменуте или да тебе увредим Деки, морам нагласити да ми се не допада ова твоја, очигледно јасно и недвосмислено дефинисана и тешко претумачива, "логика већине"...велика посећеност, једноставно речено - већина, не мора имати никакву позитивну позадину, улогу и суштину...иначе би емисије попут "великог брата" или "фарме", чија је гледаност невероватно велика, представљале образац вредности, укуса, лепоте, смисла и, на крају, истине, а емисије, попут "квадратуре круга" коју гледа де факто занемарљив број људи у у односу на целокупну популацију, представљале би парадигму небитности, досаде и глупости. Или би она свима добро позната идеолошка већина, како у прошлости тако и данас, представљала несумњиву и непорециву истину за разлику од оне несхватљиво мале групе људи која је ватрено и искрено желела слободу, једнакост и правду, категорије живота које је већина резервисала искључиво само за истомишљенике - док је ону другомислећу мањину чекао прогон, робија, убијање, прогањање кроз све сфере живота, губљење посла, свакодневно шиканирање и бескрајно понижавање ... то је плод "већине".

Није увек све баш онако како изгледа.

Ih bre... Kako se toga ne setis kad pricamo o gejevima ili abortusu, nego tad samo prste argumenti "pravoslavne vecine"?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ћирило , ваљда се овај народ довољно опаметио и ваљда му је доста рата за свагда .Такође , прави верници иду у Цркву да се моле Богу и ништа друго да раде сем тога.

Мени није познато да у србској историји икада Црква изазвала рат , нити може то да се деси јер прави Хришћанин проповеда само љубав и веру . Сви они који заступају друге ставове , њима није место у Цркви . Они који то не знају треба им то рећи , а они који нешто друго раде из зле намере треба их удаљити , јер они нису Хришћани .

Људи који су у Цркви , никада нису били потпуно јединствени по неким питањима , што је и нормално , али те несугласице никада нису довеле до неких озбиљних проблема.

Што се тиче питања на које се тема односи , ја тај сајт сам веома ретко посећивао тако да не знам ко стоји иза тог сајта.

Glede te ljubavi i sl. svrati casak na temu o migrantima ;-)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao prvo teologija nije nauka,a teolozi nisu naucnici. :-D Znam da boli,ali to niko ne ceni,ne priznaje...Moze neko da bude doktor teologije,ali to nikome,pa ni Bogu, nije tako bitno kao njemu samom.Ono sto nam je ostavljeno,to je sveto predanje...a ne zapovest,pisi,pricaj,cupaj kosu sa glave.Ljudi su bezobrazni,svi im smetaju,samo prave smicalice,a narod,zbog koga crkva i postoji,ne veruje vise nikome,i okrece glavu da ne gleda to ...zivot mu je vec dovoljno mucan...neka se medjusobno raskusuraju,jer su ocigledno svi imali posla sa kreditima u banci usluga...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас је хиротонисан још један хорепископ. Шта то говори? Да се српско православље дели. Како то мирно посматрати кад се зна да смо хришћански народ а нехристијанизован. Колико сујеверја, колико незнања и глупости има код нас Србаља. И онако слабу Цркву сада ослабити. Само Црква може Србе уздићи. Е, српски екуменисти и антиекуменисти, разделисте српску цркву!

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Решење за мир у СПЦ је да се сви архијереји који имају неподопштине сами повуку и сами они поставе некомпромитоване наследнике. Овако имамо компромитовану екипу још од бившег система и нове власти су наставиле у истом правцу - са постављањем компромитованих људи. Свеукупна лустрација је једини спас за СПЦ. Овако се иде на два пута без повратка. Проклињаће будуће генерације нас садашње због неслоге.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Glede te ljubavi i sl. svrati casak na temu o migrantima ;-)

Ја кажем како би требало да буде , а на крају , крајева , сви ми одговарамо Богу за своје поступке .

Спомињеш тему о мигрантима , колико ја видим ту је веома активно само неколико форумаша и то ти баш и није неко мерило да даш оцену о нама верницима.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас је хиротонисан још један хорепископ. Шта то говори? Да се српско православље дели. Како то мирно посматрати кад се зна да смо хришћански народ а нехристијанизован. Колико сујеверја, колико незнања и глупости има код нас Србаља. И онако слабу Цркву сада ослабити. Само Црква може Србе уздићи. Е, српски екуменисти и антиекуменисти, разделисте српску цркву!

 

Највећа одговорност за подебљно је, по природи ствари, на институционалном делу Цркве. Дакле на онима који се највише у њој питају. 

 

За поделе се такође може рећи да одређену одговорност сноси административни део наше Цркве, али са друге стране, ако постоје људи који се активно противе неким нормалним и пожељним променама и то по ту цену да се деле, онда је питање шта се ту може урадити. Не верујем да треба трајно одустати од реформи само зато што увек и у свему постоје људи који их се плаше, не разумеју их добро и сл. и прете поделама. Такав менталитет ништа добро не може донети све и да остане у оквирима Цркве.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ih bre... Kako se toga ne setis kad pricamo o gejevima ili abortusu, nego tad samo prste argumenti "pravoslavne vecine"?

Данашња "политички коректна" мисао која тако лако купује људе својим несвакидашњим и невероватно опијајућим бенефитима које нуди, посредно или непосредно дистрибуирана и наметана и што је најбитније, постепено поунутрашњивана у свести све већег броја људи (то се, као што имамо прилике да видимо, дешава све већем броју људи у све већем броју држава, на свим нивоима и у свим сегментима личног, јавног и друштвеног живота - апсолутно свим!), како преко владајућих политичких структура скоро свих економски најмоћнијих и војно доминирајућих држава (које могу бити различите у много чему, али не и у вези са овим питањима као и питањем свеукупне доминације и ширења својих интереса), комплетних медија у њима и идеолошки конципираних образовних система, тако и преко "објективних" научника и "несумњивих научних доказа" и закона регулисаних на основу воље истих (политичара и бираних културних радника и научника), на парадоксалан, али истинит начин, тебе и твоје љубљене гејеве суштински смешта у већину...само што ти то не можеш да схватиш а разлог томе је јасан као дан...барем мени...и то одавно.Наравно, то није случај само са твојом омиљеном темом, парафилијом, већ и са свим оним тежњама од стране појединих структура моћи које евидентно имају за циљ подривање свега онога што се не уклапа њихову пројектовану слику и планове које имају за друге.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данашња "политички коректна" мисао, посредно или непосредно дистрибуирана и наметана, и постепено поунутрашњивана у свести све већег броја људи (то се, као што имамо прилике да видимо, дешава на свим нивоима и у свим сегментима личног, јавног и друштвеног живота), како преко владајућих политичких структура скоро свих економски најмоћнијих и војно доминирајућих држава (које могу бити различите у много чему, али не и у вези са овим питањима као и питањем свеукупне доминације и ширења својих интереса), комплетних медија у њима и идеолошки конципираних образовних система, тако и преко "објективних" научника и "несумњивих научних доказа" и закона регулисаних на основу воље истих, на парадоксалан, али истинит начин, тебе и твоје љубљене гејеве суштински смешта у већину...само што ти то не можеш да схватиш а разлог томе је јасан као дан...барем мени...и то одавно.

Jel moguce da Solomon "nesto zna" sto niko drugi ne zna i da to sto zna nece nikome da kaze?

Pa ovo je istorija foruma koja se pravi pred nasim ocima :-D

Dobro, da rezimiramo dakle, stav vwcine nije mnogo bitan?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Највећа одговорност за подебљно је, по природи ствари, на институционалном делу Цркве. Дакле на онима који се највише у њој питају. 

 

За поделе се такође може рећи да одређену одговорност сноси административни део наше Цркве, али са друге стране, ако постоје људи који се активно противе неким нормалним и пожељним променама и то по ту цену да се деле, онда је питање шта се ту може урадити. Не верујем да треба трајно одустати од реформи само зато што увек и у свему постоје људи који их се плаше, не разумеју их добро и сл. и прете поделама. Такав менталитет ништа добро не може донети све и да остане у оквирима Цркве.

То са одговорношћу предводника је генерално истина, али одговорни смо сви сразмерно. Код нас је мало средње линије. Промене су потребне, али тако радикалне! Искрено речено, очекивао сам промене на мала врата, али ово што се ради су промене на велика врата. Обновљенство је било својевремено у Русији и како је прошло? Доста тога од онога што су обновљенци увели је претходно расправљано у РПЦ и чак било разматрано и увело би се нешто од тога, али су баш обновљенци својом радикалношћу упропастили све. Вреде ли промене раскола?

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"- Обновљенство није прихваћено од људи. Из тог разлога је трајало само две године и сами су били принуђени да се покају. Обновљенци су сами били састављени од најгорег клира, искварени, или неверјем, или маловерјем, или ужасним гресима, или крађом имовине других.

 - Један од вођа обновљенаца био је чувени свештеник Бојарски. Био је познат по свом великом богословском знању, био је изванредни проповедник. А онда је упао у обновљенство због свог великог ега. И све се лоше завршило. Уместо покајања, украо је сребрни рам са иконе Мајке Божије и заменио дијаманте и драго камење делићима стакла. И из тог разлога завршио је у затвору и умро тамо. Чувени Бојарски...

- Белков је јавно рашчинио себе. Ваведењски се није покајао. Одбио је да се покаје чак испред Патријарха. А што се тиче Красницког - умро је у затвору, због неког криминалног дела. Видите сву петорицу, осниваче обновљенства, сви су погинули."

Извор: http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_Hristova/Starac_Sampson.htm

Обновљенци пропадоше, а патријарх Тихон се посвети!

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То са одговорношћу предводника је генерално истина, али одговорни смо сви сразмерно. Код нас је мало средње линије. Промене су потребне, али тако радикалне! Искрено речено, очекивао сам промене на мала врата, али ово што се ради су промене на велика врата. Обновљенство је било својевремено у Русији и како је прошло? Доста тога од онога што су обновљенци увели је претходно расправљано у РПЦ и чак било разматрано и увело би се нешто од тога, али су баш обновљенци својом радикалношћу упропастили све. Вреде ли промене раскола?

 

слажем се, одговорни смо сви сразмерно, само што ја као лаик, сем пискарања по форуму, не видим баш никакв начин да утичем, макар минимално и симболично ама баш ни на шта у Цркви. Општа ситуација у друштву, пре свега економска је нажлост ограничила и могућност и жељу многих свештеника и теолога да учествују, јер су (с правом) забринути за основну егзистенцију. Погледајмо само кроз шта је све прошао о. Иван, који је основао овај сајт, и то због чега? Ничег лошег и ничег ни приближно субверзивног, чак све напротив.

 

Што се тиче промена и раскола то је велико и добро питање. Не знам. Зависи шта све подразумевамо под променама. Нисам довољно упућен да бих имао до краја формирано мишљење али имам јак утисак да људи који су отишли у раскол, нису учинили то због промена, него су све време носили у себи тај дух раскола који је у једном тренутку нашао повода да се испољи. Занимљиво је да најтврдокорније језгро оних који критикују (тачније пљују по Цркви) одликују све особине које су сасвим непожељне: противљење редовном/редовнијем причешћивању, противљење већем учешћу народа у црквеном живту (кроз отворена врата, молитве наглас), држање традиције и онога што сматрају ауторитетима па и по цену да им се представе најлогичнији аргументи, искључивост и затвореност за дискусију, одбијање могућности било каквог развоја итд итд. Да ли би се са таквим људима икада могла десити икаква промена? Да ли Црква треба да постане талас таквих људи да до раскола не би дошло? Не знам, са једне стране ми се чини да је одговор на та питања *не* али опет са друге, раскол је толико озбиљна ствар да није лако дати одговор...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

слажем се, одговорни смо сви сразмерно, само што ја као лаик, сем пискарања по форуму, не видим баш никакв начин да утичем, макар минимално и симболично ама баш ни на шта у Цркви. Општа ситуација у друштву, пре свега економска је нажлост ограничила и могућност и жељу многих свештеника и теолога да учествују, јер су (с правом) забринути за основну егзистенцију. Погледајмо само кроз шта је све прошао о. Иван, који је основао овај сајт, и то због чега? Ничег лошег и ничег ни приближно субверзивног, чак све напротив.

 

Што се тиче промена и раскола то је велико и добро питање. Не знам. Зависи шта све подразумевамо под променама. Нисам довољно упућен да бих имао до краја формирано мишљење али имам јак утисак да људи који су отишли у раскол, нису учинили то због промена, него су све време носили у себи тај дух раскола који је у једном тренутку нашао повода да се испољи. Занимљиво је да најтврдокорније језгро оних који критикују (тачније пљују по Цркви) одликују све особине које су сасвим непожељне: противљење редовном/редовнијем причешћивању, противљење већем учешћу народа у црквеном живту (кроз отворена врата, молитве наглас), држање традиције и онога што сматрају ауторитетима па и по цену да им се представе најлогичнији аргументи, искључивост и затвореност за дискусију, одбијање могућности било каквог развоја итд итд. Да ли би се са таквим људима икада могла десити икаква промена? Да ли Црква треба да постане талас таквих људи да до раскола не би дошло? Не знам, са једне стране ми се чини да је одговор на та питања *не* али опет са друге, раскол је толико озбиљна ствар да није лако дати одговор...

Не разумем свештенике који се боје, ћуте, њихова дужност је да проповедају Истину (Онога који је пут, истина и живот) али и сваку истину. Боља од свих ових промена које су и католици својевремено спровели, била би промена да се укључе мирјани и нижи клир у управљање Цркве. Овако имамо деспотизам владика према нижем клиру и мирјане које нико ништа не пита. Право саучествовање народа у литургији би било када би народ певањем одговарао свештенику и ђакону, место хорских концерата Мокрањца, византијског и сада некаквог васкрслог старосрпског напева. Често причешћивање за мирјане само по себи неизбежно води у прелест, тешко је у данашњем свету одржавати правоживље за причешћивање сваке недеље, али једном месечно уз мало припреме вероватно не би шкодило а и то уз процену свештеника-духовника за сваког верника понаособ.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако ништа, сва ова раслојавања и појава више српских јурисдикција на српском тлу ће бар довести до тржишне конкуренције и пада цена за требе :))

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...