Jump to content

Косово и Метохија данас

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Ćiriličar

И ја сам запрепаштен. Али то је слабост многих људи уопште. Осврни се око себе, колико само њих спомиње хороскоп, на пример. Не можемо их све осудити и забранити им да се питају за било шта. Не знам. Нисам паметан, али видим да ти јеси.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 530
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 27 минута, Ćiriličar рече

Јадан народ. Народ који је протествовао против насиља је изманипулсан једним шалабајзерима, а ови јуче изманипулиани Вучићем. Није народ глуп, него су медији моћни и играју се како им се ћефне. Све у свему а у свему - "надрљаће народ! Организовање митинга јуче је показивање слабости и страха од стране власти.

Само се држати Христа и наше Свете СПЦ. Биће све добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Брате, ти си ме оклеветао и још се правдаш и говориш ми да водим рачуна.

"Једино Црква стоји на бранику Косова и народ."

Тачно. Из тога вади закључке.

 

лупеташ и причаш да те клеветам,. Боље води рачуна чта пичеш. Изгледа као да си члан:), нисам ја крив.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Владимир Владимирович Цар1 рече

лупеташ и причаш да те клеветам,. Боље води рачуна чта пичеш. Изгледа као да си члан:), нисам ја крив.

Важи брате.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Владимир Владимирович Цар1

Не мора неко да буде за власт ако не жели да промени власт по сваку цену. Па имамо непријатеље који су неупоредиво гори од садашње власти. Зато и питам шта нам је чинити, шта су предлози, а не само да мењамо власт.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вилер Текс рече

Брате, ти си ме оклеветао и још се правдаш и говориш ми да водим рачуна.

"Једино Црква стоји на бранику Косова и народ."

Тачно. Из тога вади закључке.

 

хвала на савету:D.. Па ја нисам бранио смешну војску и СНС . да ће нам помоћи уместо Цркве. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нису стигли ни до административне линије:navijanje:  ПА ово бре нема нигде.

http://www.nspm.rs/hronika/ivica-dacic-ne-spremamo-se-da-intervenisemo-na-kosovu-vec-da-budemo-u-pripravnosti-za-sve-scenarije.-milos-vucevic-ne-igra-nam-se-nikakvih-ratnih-igara-ne-srlja-nam-se-u-ratne-sukobe.html

Ми ћемо свакако заштитити наш народ, надамо се да до тога (потребе за интервенцијом војске) неће доћи“, рекао је Дачић, који је и генерални секретар Савета за националну безбедност.

Дачић је на РТС-у, коментаришући најновију ескалацију тензија на северу Косова у петак, рекао да је то можда „једна од најопаснијих ситуација“.

„Они ударају у оно што је основа опстанка српског народа на северу КиМ, а то је локална власт коју морамо да држимо. Није ту мешовито становништво, па да кажете да има ту Албанаца. Тринаест Срба је гласало на тзв. изборима. Сада имате неке нове одборнике и председнике општина или градоначелнике, а од старта смо говорили да тај потез може огромне сукобе да изазове и упозоравали смо међународну заједницу“, рекао је Дачић.

Он је навео да је међународна заједница убеђивала Београд у супротно.

„Када се овако нешто деси, кажу да нису могли ништа друго, он је луд, он је екстремиста и то је нова реалност коју нико не поправља него кажу ‘идемо даље'“, рекао је Дачић.

Истакао је да се премијер Косова Аљбин Курти стално бави стварањем криза, а да је положај народа „све гори и тежи“.

„Ми нисмо за сукобе, ми смо за мирно решење свих питања, али сви морају да знају да цела Србија стоји иза нашег народа на Косову и Метохији, зато је (председник Србије Александар) Вучић наредио подизање нивоа борбене готовости, не јер се спремамо да интервенишемо, већ да будемо у приправности за све сценарије“, рекао је Дачић.

Милош Вучевић: Не игра нам се никаквих ратних игара, не срља нам се у ратне сукобе

Новоизабрани председник СНС и министар одбране Милош Вучевић изјавио је да разуме захтев Српске листе да Београд напусти дијалог са Приштином, након постављања албанских председника општина на северу Косова, али да је потребно још разговарати о том предлогу.

Вучевић је новинарима након изборне скупштине те странке у Крагујевцу, где је и изабран за председника, рекао да је тај захтев Српске листе стигао док је она трајала и да је због тога потребно време, али да ће је државни органи размотрити у кратком року.

„Али заиста је некада дегутантно разговарати са онима који по ко зна који пут осуђују Куртијево насиље, а он изгледа баш не хаје за њихово осуђивање, него иде увек корак даље и очигледно наставља са политиком терора над српском заједницом на Косову и Метохији и искључивом циљу да етнички очисти Косово и Метохију од Срба“, рекао је Вучевић.

Апеловао на Србе на Косову и Метохији да искажу своје протесте и неслагање на демократски начин и да не наседају на провокације.

„Да избегнемо тај сценарио да смо стално ми неки рушилачки фактор, реметилачки фактор на (овом) простору“, казао је Вучевић.

Оценио је да је ситуација на северу Косова и Метохије драматична након што су албански градоначелници ушли у четири општине на северу, у којима је већинско српско становништво, додајући да је то „нови терористички удар режима Аљбина Куртија“ према Србима.

Вучевић, који је и министар одбране, казао је да је јутрос одржана седница Савета за националну безбедност, наводећи да је разговор по питању безбедносне и политичке ситуације на Косову и Метохију.

„Чули смо процене надлежних служби, агенција, свих оних који су задужени за питање националне безбедности и свих наших грађана“, рекао је он.

Навео је да распоређивање јединица Војске Србије, након што је јуче борбена готовост подигнута на највиши ниво, још увек траје у правцу административне линије према Косову и Метохији.

„Ми очекујемо да ће у наредним сатима јединице Војске Србије бити на својим позицијама и пратићемо даљу ситуацију. Верујемо у мирно и политичко решење, не игра нам се никаквих ратних игара, не срља нам се у ратне сукобе, не желимо да ико гине, али просто постоје црвене линије за нашу државу“, рекао је Вучевић.

Спаси Господе!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какве има неодговорности код појединих форумаша. Подсетих се првог форума БСН, свако је могао да пише до миле воље, разни и свакакви. Штета да нема неки макар подфорум са правом евиденцијом чланова. Ужас је када анонимност и неодговорност узме маха.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Која је предност што се потписујеш о браниш своју странку и издају.- Кога занима што си се ти поптписао:D ти сиу као херој а издајете Србију.

Пишеш глупости и потпичеш се  и шта:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја само тражим да чујем решење, предлог шта и како може бити боље, шта конкретно да се уради. Али видим само оно што се зове страсти у удима вашим, позивање на револуцију, отимање, свргавање.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Milan Nikolic рече

Ја само тражим да чујем решење, предлог шта и како може бити боље, шта конкретно да се уради. Али видим само оно што се зове страсти у удима вашим, позивање на револуцију, отимање, свргавање.

Nas problem je sto smo vecinski divljaci, neracionalni i agresivni bez politicke i svake druge kulture. Nigde u svetu nema narodne "sloge" za kojom kukaju po Srbiji ali nigde u svetu ne skandiraju vecinski izabraom predsedniku po stadionima da je peder i tome slicno. Svida ima nezadovoljih i protesta ali to su racionali politicki protesti, jurisanje na paarlamet ili televiziju je odlika divljaka poput nas ili albanaca a ne pristojih i kultivisanih naroda. I naravno sada ce neko od pristalica divljastva da potegne primer fracuskih protesta samo sto nece navesti da u fracuskoj takodje ima divljaka kao kod nas samo sto se tamo radi o 2-3 % a kod as o 50 i vise procenata.

To je jedostavna istina koja se ne dopada kada je cujete ali je jedino objasnjenje za ponasanje rulje na protestima i uopste na ponasanje srba u gradskom prevozu, na pesackom prelazu , tokom vozje kola itd.Mi smo nekulturan, agresivan i bezbrazan narod u vecini slucajeva. I to se ne moze promeniti brzo, potrebne su decenije ako ne i vekovi za napredak u tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срби треба само да се врате својим српским вредностима које су потискиване вековима од разних странаца и идеологија. А вредности су да се служи Држави и Цркви. Толико једноставно, као што је Бог једноставан, али људи могу да искомпликују. У позадини сваке лудорије је саможивост и страст и блуд.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Владимир Владимирович Цар1 рече

хвала на савету:D.. Па ја нисам бранио смешну војску и СНС . да ће нам помоћи уместо Цркве. 

Војска није смешна, а и да јесте, не треба се томе радовати.

Притисак на власт у Србији се врши у виду протеста, јер не уводи санкције Русији и нема формално правног признања отимачине Косова и Метохије. Запад тражи све. Народ је незадовољан (оправдано и неоправдано, како ко јер има разних људи на улици) али незадовољство не каналише у правом смеру, односно револуција није добро решење.  Злупотребљавају га н1/нова с либерапки опозиционари, који би дошли на власт у случају промене, а тада би по мом уверењу, либераши одмах увели снакције Русији, потписали правно формално признање учк државе и понашали се као власт у Северној Македонији и Црној Гори. 

Држмо се Бога и СПЦ, то је једини оријентир, зато је и нападан са свих страна.

Где сам то рекао да ће нам СНС и војска помоћи уместо Цркве?

Војска има своју улогу, коју Црква не негира.

Странка (СНС или било која), може да помогне само ако прво помогне себи и дође себи, а то би била техничка помоћ, која није за занемарити.

Где сам то заменио Цркву са било ким?  Цитирај.

Срећан празник! Христос Васкрсе!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...