Jump to content

Косово и Метохија данас

Оцени ову тему


Препоручена порука

Вучић:
- Имаћемо ми много проблема у наредне две године, али све ћемо ми то да издржимо, успећемо да сачувамо мир, и увек ћемо успети да сачувамо и одбранимо нашу Србију. Кад кажем нашу Србију, мислим целовиту и јединствену Србију са Косовом и Метохијом, са свим њеним деловима. (...) Што се тиче (поступка) Савета Европе, то је једна посебна срамота, никада у историји се тако нешто није десило. Али добро. Знате, тачно је да Бог силу не воли, али они полазе од другог принципа да сила Бога не моли, мисле да могу све. Дочекаћемо тренутак када ће се успоставити нешто другачији односи снага, у смислу већег поштовања међународног јавног права него што је данас случај. А да ли ће то дочекати моја генерација или тек ваша, о том потом.

https://www.youtube.com/live/9mPw-5a2Tx8?feature=share

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 530
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Вероватно је договорио са Патријархом да обију патријаршијску касу и да побегну.

Такве будалаштине је одлично описао Достојевски. Тешко је некима из народа угодити.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Курти неће да прихвати ЗСО.

RTV.RS

Премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти рекао је да је нацрт статута о...

Да ли је можда,неко од српских власти и рачунао са тиме не би ли куповао време и даље?

Да ли су "љути крититичари недемократског режима" можда спремни да узму у теорестко разматрање идеју да прича о издаји можда, евентуално, није баш тачна?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Вилер Текс рече

Да ли је можда,неко од српских власти и рачунао са тиме не би ли куповао време и даље?

Људи што лажете сами себе?

1. Да ли је Вучић био НАЈГЛСНИЈИ да треба решавати проблем КиМ, нипошто га остављати? Дакле како неко може да купује време да не би решавао проблем, кад заговара решавање проблема?

2. Није ли Вучић хтео да дели КиМ? Па кад је видео да је тврдо, искриткиовао свој народ, ко и увек, искукумакао се и окренуо плочу.

3. Међутим, тада је већ био у колотечини коју је и сам копао са осталима и предао је СВЕ што се предати могло на КиМ. Дао им де-факто све српске облике државноси на КиМ у руке и тиме их осоколио да буду гори!

Куповању времена за шта? Колико? Докле? Па сма је рекао да се дожл до зида?

Свако нормалан ко преговара договори имлементацију. И каже: е сад ајде ето ја ћу ПРВИ испунити ту тачку, ајде сад ти испуни своју!

Не, Вучић даје све на КиМ и након 10 г. каже: е ајде сад ви! Па шта си преговарао? Што си сад тврд за ЗСО што ниси био пре 10 година тврд? Па тврд си јер си манипулисао Србима. Имао си чиме да манипулишеш и шта да дајеш - више НЕМА ШТА ДА ДАЈЕ! Нема шта!

Што лажете сбе више ко и он. Ј ане кажем да је издаја, али је најошије преговарање у историји прегова вероватно. Шта је то, јакак ствар како ћеш формулисати. Ето, патриотизам, лидерство и све нека буде. Не може више лагати, није народ луд тотално да га прави лудим. Окупирани смо, добро, знамо. Не прави нас будалама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, dilic рече

Па како онда изгледа издаја без потписа? Колико знам, ни Јуда није ништа потписао.

Јао, роде - ви "патриЈоте" са србин-инфо-менталитетом....ви сте, извини, опаснији за српску ствар него другосрбијанци. Лупите неку паролу и то је то.

Је ли Шолц издао Немачку? Јесу ли лиедери ЕУ земаља, осим Орбана, издали своје народе? Знаш ли ти да је у ЕУ земљама и у САД скоро фашистичка медијска диктатура? Јесу ли они издали све вреднсти и темеља својих земаља, и ако јесу зашто?

Је ли УСТАВ САД подривен, ако јесте ко га је подрио, када и зашто? Ко папагаји: издаја, издаја, издаја. Једини мотив издаје паре, требе и некретнине.

Знате ли ишта друго?

Ако неко води погрешну политику, не значи д анема добру намеру. Ако неко води погрепну политику, не значи да ја и ти знамо цео контест те политике. Па не знамо ја и ти шта ЦИА и МИ6 и други раде по Балкану. Кад прочиташ архиве служби онда ћеш знати је ли издај аили није. Кад ћеш их прочитати? Никад! Строго поврељиво за 2 људске генерације. И шта сад?

Није Вучић чудотворац и маг, па да му светски моћници лижу табане и питају: осим баклаве и бурека врућег шта би још хтео. Него је на валсти на најцентралнијој тачки планете, кде се укрштају цивилизације, религије и интереси великих сила. Окружен непријатењима који оће да комадају, и води народ уморан од страдања!

А шта ако он ради све добронамерно, а Бог буде мене и тбе питао: шта си урадио ти за Србију? Знате ли ви шта је дискусија, критика, аргумент и контрааргумент.

Чуј Јуда? Па бре каве везе има Јуда са политиком и политиканством....ко нека секта, само понављате папагајске изразе...сваки пут кад се ја и ти огрешимо ка свом ближњем ми смо Јуде, издајемо Христа...

"Не говори о туђем греху док се не сетиш свога"! Не говори о Вучићевој "издаји" док се не сетиш своје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

Људи што лажете сами себе?

1. Да ли је Вучић био НАЈГЛСНИЈИ да треба решавати проблем КиМ, нипошто га остављати? Дакле како неко може да купује време да не би решавао проблем, кад заговара решавање проблема?

2. Није ли Вучић хтео да дели КиМ? Па кад је видео да је тврдо, искриткиовао свој народ, ко и увек, искукумакао се и окренуо плочу.

3. Међутим, тада је већ био у колотечини коју је и сам копао са осталима и предао је СВЕ што се предати могло на КиМ. Дао им де-факто све српске облике државноси на КиМ у руке и тиме их осоколио да буду гори!

Куповању времена за шта? Колико? Докле? Па сма је рекао да се дожл до зида?

Свако нормалан ко преговара договори имлементацију. И каже: е сад ајде ето ја ћу ПРВИ испунити ту тачку, ајде сад ти испуни своју!

Не, Вучић даје све на КиМ и након 10 г. каже: е ајде сад ви! Па шта си преговарао? Што си сад тврд за ЗСО што ниси био пре 10 година тврд? Па тврд си јер си манипулисао Србима. Имао си чиме да манипулишеш и шта да дајеш - више НЕМА ШТА ДА ДАЈЕ! Нема шта!

Што лажете сбе више ко и он. Ј ане кажем да је издаја, али је најошије преговарање у историји прегова вероватно. Шта је то, јакак ствар како ћеш формулисати. Ето, патриотизам, лидерство и све нека буде. Не може више лагати, није народ луд тотално да га прави лудим. Окупирани смо, добро, знамо. Не прави нас будалама.

Сам си одговорио у наредном свом писанију. Ако је Вучић добронамеран и све његово сплачинарење има за циљ слободу Србије, биће упамћен светлим словима. Ја се надам и мислим да је тако. Ако није добронамеран, лоше је, јако лоше. 

Историја ће показати све. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, dilic рече

Нисам потписао Бриселски споразум, нити прихватио Шулц-Макронов, нисам дао два мил. долара Клинтону, нити су ми саветници Блер и Шредер... преиспитај се коме се клањаш и коме служиш, јер не могу се служити два господара

Јеси ли ти брате икада у животу прочитао књигу која се бави политичком историјом?

Да ли је свако српско самопонижење имало за циљ самопонижење или је то било средство за опстанак?

Фасцинантна ми је сигурност са којим износиш тврдње. 

Да ли је Србија једина земља у Европи која и даље није увела санкције Русији?

Ако јесте, да ли то може да изазове трачак сумње у твоје ставове?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ситуација је тешка и претешка. Међутим могло се бити чвршћи у ставовима. Пре свега Вучић је био снисходљив да би са себе спрао "љагу" радикала.

Шта ће ми књига, пратим стање све време нисам глуп. Сад, лако је бити генерал после битке и одстојања, али причамо. Моу ја излистати овде цео списак добрих ствари које је он урадио, причамо о лошим. Довели смо се у лош положај, а нисмо требали. Могло је много боље за тај народ на КиМ.

Ја лично и да је нешто потписоа, ма то мачку о реп. Папир, бре, трпи све. Који потписи и договори у време отимачине и опште лажи. Тако да нити га хвалим што није потписао, нити га кудим да јесте...то не сматрам ничим, ни договоре ни потписе. Па Албанци и Амери и сама ЕУ су прекришли све своје договоре и потписе. Они договре, потпишу и одма крну у разградњу и лажи. Поента је да је стање народу ужасно. А иамло се милион аргумената да се оно порави. Не, само дајемо, дајемо, дајемо...да покажемо шта? Ситуација те таква била и јесте да је имао маневарски простор да ЊИХОВИМ нормама и "вредностима", дакле њиховим методама брани Србе доле. Потписи, непотписи, ови договори, они...ма то је само методологогија куповања времена. Па и Недић је имао неке потписе са Немцима, и Обреновић са Турцима...па нема данас ни Немаца ни Турака у Србији...кроз историју се потписи пишу и бришу.

Санкције? Аман не трпајте све црно-бело! Ови србин-информери о издаји, ви о санкцијама. Па какве везе санкције имају са КиМ?

По мени, боље да је увео Русима санкције по договору - па не би се Руси љуитили и апослутно не значи ништа њиховој економији санкције наше...ко да мува слети на гризлија. Боље да је увео санкције Русији, да се договорио са Русима, него што је укинуо ТОдбрану на северу! Да није укинуо, не би росу терор вршио доле. И судове и све што им је дао. Макар на свереу, иако народ на југу страда ужасно. Али ајде, доле можеш и да се правдаш.

Проблем код Србије је спуштен гард. Кукумакање. Не кукумачи бре, звони на сва звона: 200 000 људи треба да се врати, тражи, ишти, говори. Не на митингу скупљати поене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче култа личности....па Вучић је јако интеигентан човек, уопште ми није јасно зашто допушта да се тако јефтино и провидно ствара култ његове личности? Новински наслови као да ће то дебили неки читати. Као да су упућени малоумницима не разумним људима. Па то само иритира другосрбијанце, оне који се двоуме одгони од СНСа, а оне свесне дешавања гону у нужду: ајде од свих лоших нека буде Вучић јер бољег засад нема.

Па први неки пад и слабост Вучића, 80% улизица око њега ће га се одрећи а медији га расчерупати ко певца. Ок је манипулисати ако је за неку добробит, ајде....али мој деда је говорио: "Кад лажеш, па мало иступи ћошкове, зерезују, секу. Мало заокружи"!

"Напао нас Курти (коментарима), Вучич нас бранио"!

Или:

"Ево писма којим је Вучић одбранио Србију"!

Па бре, ово је стварно понижавајуће за људску интелигенцију...нормалног човека је мало стид, незгодно му је ако га хвале...ми имамо ТОТРУРУ медијску над становништвом о председнику супермену....па бре, за његово добро, што то не увде у ред и пристојност. Ради свог угледа ако ни ради чега другог. Честитом човеку је то непријатно, неукусно. Чак јадо и таблоидно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је лупетање које им шаљу наши опозиционари. Све голе лажи. Хајде да видим ко ће стати на страну њујорк тајмса?

Ако ви верујете у ове лажи само зато што мрзите свог Председника, да, Председника наше Државе, онда нема шта даље да расправљамо.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја стварно не знам с ким разговарам када тако причаш, можда са вештачком интелигенцијом. Само она може тако глупо да тврди глупости. Чуј ,,цео свет", иди бре с милим Богом.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@dilic

Молим те да ову тему посветимо Косову и Метохији, а не било ком омражењу. Молим те. Пиши о Косову и Метохији.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико није предао Косово, поготово у Куманову. То како Запад тумачи једну битку, то може теби бити ,,цео свет" и мерило свега, тих 15 посто целог света колико броји колективни запад, али мени није никако.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Њујорк тајмс све лаже, али овде се пре ради да пуштају низ воду нашег председника, завршио је посао и време је за смену. Срби више не држе ни Лепосавић, све смо им предали. То за криминалце је истина, сетимо се ко је ломио кутије када су терали Србе да гласају на шиптарским изборима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи њујорк тајмс све лаже али ово за Вучића је истина. О земљо отвори се. 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...