Jump to content

Аја Софија у Истамбулу Аја Софија и званично постала џамија

Оцени ову тему


Препоручена порука

Државни савет Турске (Виши административни суд) поништио је одлуку из 1934. године о претварању Аја Софије у Истанбулу у музеј.

Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган већ је потписао указ којим се Аја Софије може користити за молитве.

Шеф турске дипломатије Мевлут Чавушоглу изјавио је раније да његова држава има право да промени статус сабора, без узимања у обзир мишљења других држава.

 

https://www.facebook.com/watch/live/?v=598472514424003 


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да смо људи какви верујемо да јесмо, а нисмо, ова вест би разгневила хиљаде људи да изађу на улицу, а ова тема имала више од 50 страница реплика...

"На трон сједиш неправо узети,
поносиш се скиптром крвавијем;
хулиш Бога с светога олтара, 
мунар дуби на крст раздробљени!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Тражитељ рече

Да смо људи какви верујемо да јесмо, а нисмо, ова вест би разгневила хиљаде људи да изађу на улицу, а ова тема имала више од 50 страница реплика...

"На трон сједиш неправо узети,
поносиш се скиптром крвавијем;
хулиш Бога с светога олтара, 
мунар дуби на крст раздробљени!"

Мислим да ће Путин да реагује, не тролам, надам се.   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Рапсоди рече

Мислим да ће Путин да реагује, не тролам, надам се.   

Kako će Putin reagovat? Pretvorit najveću evropsku džamiju posred Moskve u pravoslavni hram? 

https://sputniknews.komuniste.com/nejvetsi-mesita-v-evrope-je-v-moskve/

SPUTNIKNEWS.KOMUNISTE.COM

Víte o tom, že největší mešita v Evropě se nachází v Moskvě? Putin podporuje islám a Korán! Možná nevíte, že Moskva je...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Тражитељ рече

Да смо људи какви верујемо да јесмо, а нисмо, ова вест би разгневила хиљаде људи да изађу на улицу, а ова тема имала више од 50 страница реплика...

"На трон сједиш неправо узети,
поносиш се скиптром крвавијем;
хулиш Бога с светога олтара, 
мунар дуби на крст раздробљени!"

I ja sam ocekivala ako nista drugo ono vise komentara...jel iko reagovao od pravoslavnih? 

Измењено од Maslacak_
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Рапсоди рече

Мислим да ће Путин да реагује, не тролам, надам се.   

Rapso (moram od muke malo sarkazma ... :1314_womens:)..... jedino da pozove Erdogana na jedan djudo mec :starece: i da ga malo izbaca i da mu pomeri bubrege .... :smeh1:....(Putin ima crni pojas)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Рапсоди рече

Мислим да ће Путин да реагује, не тролам, надам се.   

Неће. И најавили су раније да је то унутрашња ствар Турске... док је РПЦ "...са болом прихватила вест да је Аја Софија поново претворена у џамију."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срби и Руси навалите у Турску на море. Само напред.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako ne komentarišemo na forumu ne znači da nismo primetili i da samo ravnodušni. Gospod zna zašto je dopustio i koliko.
Inače, ima proročanstvo starca Pajsija o tome kako se vreme ovog sveta neće završiti dok Sveta Sofija ponovo ne postane pravoslavna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Живимо у времену кад више ништа не може да буде значајна вест, тако ће и ово да прође готово незапажено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 Uzdaj se u Gospoda svim srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se.
6 Na svim putevima svojim imaj Ga na umu, i On će upravljati staze tvoje.
7 Ne misli sam o sebi da si mudar; boj se Gospoda i uklanjaj se oda zla.
8 To ce biti zdravlje pupku tvom i zalivanje kostima tvojim.
9 Poštuj Gospoda imanjem svojim i prvinama od svega dohotka svog;
10 I biće pune žitnice tvoje obilja, i presipaće se vino iz kaca tvojih.
Priče Solomunove, glava 3.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли Unesco има став о овоме?

Шта се дешава са хришћанским светом,невероватно. Нама је изгледа постало све свеједно.

На сајту СПЦ ни реч о томе,ако се не рачуна пјесма Света Софија владике Фотија,али ко данас даје важност поезији и разуме језик поезије.

Требало би да све Цркве изнесу став,затим са државног нивоа. Св.Софија се налази на листи светске културне баштине,у ком статусу?

Хоће ли хришћански свет сузу пустити за бисером хришћанске вере?

 

Аја Софија — Википедија

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Света Софија
 
Света Софија поста џамија,
а васцели свет, слуша и гледа
из првог и последњег реда,
и она вапије,
где су моја чеда?
 
Где су владари, које сам одгајила,
где је свештенство,
које ме благољепијем украшаваше,
где су војници, који ме бранише,
где су молитве светих,
које ме Небом учинише?
 
Где су глухи и слепи,
који се у мени исцелише,
хроми који усташе,
неми, који проговорише?
 
О, децо моја, из рода хришћанског и православног,
поново без духовног Светионика остасте,
а мене саму остависте.
 
Где су моје Васкршње и Божићне Литургије,
мозаици,
који земљу на небо уздизаше?
Све у трен неста
и ја удовица остах.
 
Где су свети патријарси,
да Благословено Царство наговештавају?
Где су безбројни хорови,
који и ангелске надјачаваше?
Где су покајници, подвижници
и они скрушена срца,
који овде утеху проналазише?
 
О, туго, која моје срце испуни,
јер нема оних који Бога траже.
У мени се више
света Софија не велича,
без које у космосу безумље влада,
куда и како сада?
 
Ја стојим пуста и сама
у тамну одежду одевена,
жалећи за децом, које више нема,
да разним путељцима
и морима овамо ходе,
да их моје величанствене куполе, Небесима узводе.
 

Епископ Фотије

2923.jpg

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...