Jump to content

Који је то сајт "Политикон" на коме пише г. Вук Бачановић и напада вл. Давида и свештеника Зорана Ђуровића?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 15 минута, Жељко рече

У праву си. Није свима јасно. Заправо, мало коме јесте. У сваком случају Русија није у НАТО, јери тако тако је. Па ето нека Русија буде неки параметар.

"Ko ne bio veran jednojezičnoj, jednokrvnoj Rusiji, dabogda živo meso od njega otpadalo, bio proklet tri puta i 3000 puta od mene."

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Travolta рече

Ја сам ЗА Раскол!

Са Грцима ни у сну а са Русима и у смрт ако треба!

Амен, Траволта! Неки су збуњиве природе... :smeh1: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Travolta рече

Ја сам ЗА Раскол!

Са Грцима ни у сну а са Русима и у смрт ако треба!

Ja mislim da u SPC ni jedna ni druga strana nisu sa Rusima, daleko su bliskiji sa Grcima i Vaseljenskom, ali evo vidjecemo kad Zizi i delegacja dodju u kakvim su odnosima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedni podrzavaju Vucica, koji je za EU, on je i za Nato( ali to nije politicki popularno)i nezavisnost Kosova, drugi su amerikanofili i anglofili i oni logicno podrzavaju Nato, EU, antiruski su orijentisani. Mogao bih to cak i za Amfilohija da kazem jer podrzava Mila, a za Atanasija jer su Grigorije i Maksim prozapdno orijentisani.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ronald рече

Ja mislim da u SPC ni jedna ni druga strana nisu sa Rusima, daleko su bliskiji sa Grcima i Vaseljenskom, ali evo vidjecemo kad Zizi i delegacja dodju u kakvim su odnosima.

Мислим да си прилично у праву. На обе стране имамо фанариоте. Једино што се бачски у последње време окренуо Русима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tελώνης рече

Знам те и ја, оче, наравно са форума. А добро познајем четворицу из твоје генерације из богословије. Ово око никова је било упућено онима који оптужују друге анонимне да су ботови. Основна мисао, која ми је побјегла и заборавио сам да је допишем како је за поштовање то што отац Зоран, ти и још неки клирици пишете под својим именима, иако постоји реална опасност да због тога будете рибани.

Опрости, али се никако не слажем с тобом кад је у питању владика Лаврентије и његово вођење епархије. Владика је предиван и предобар човјек, толико добар да је другима препустио да му воде епархију. Добро знаш о чему је ријеч, али не мораш ми одговорити. Даћу примјер: Зар није прошле године била сјеча вјероучитеља у вашој епархији, под изговором да нису довољно радили на свом усавршавању? По мојим сазнањима, без посла су остајали и вјеручитељи клирици, са породицама, дјецом, чији је основни извор прихода био рад у школи? То не да није мудро, него није ни људски.

Можда сам и превише времена провео са разним владикама, па имам потпуно другу перцепцију у односу на многе. Једино у шта не могу да сумњам, кад су они у питању је да сваки мисли да је најпаметнији и да све што чини, чини у корист Цркве - то и јесте највећа трагедија. Не трпе критику.

Није то до владике, него до тога да стално долазе нови људи који су завршили факултет и имају мастер, а неко заглавио на некој години и не мрда и не може више да задржи то мјесто, само зато, јер се ту задесио кад није било кадра. Коју би поруку послали да ти који су завршили своје школовање чекају, због неких који неће да наставе започето. То је исто као што прије пар година један прото није хтио у пензију, јер су му у ПИО рекли да они немају ништа против да он и даље ради после 40 година стажа. Сјећам се да су били некада свештеници са двогодишњом богословијом, па да су после полагали остале разреде.

У нашој епархији издвајамо по евро од обреда за вјеронауку и ти људи који по Владикином благослову воде Канцеларију нађу начина да штампају књижице које се подијеле дјеци, да се помогну вјероучитељи који имају мањи фонд часова или се још школују.

Никада се не зна кад ће кога Господ позвати и зато треба свештеник чим дође до неке уштеђевине да проба да ријеши стамбено питање, јер зна да неће добити стан ни кредит на дужи временски период. И ту има изузетака , да неко дочека пензију, а да ништа није учинио по том питању, па после кад се скупља за таквога свештеници се буне и неће да дају,а има људи који нису имали начина да сами себи помогну. У буџету сваке ЦО има издвајање за социјални фонд, само остаје питање кад и коме помоћи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ronald рече

Jedni podrzavaju Vucica, koji je za EU, on je i za Nato( ali to nije politicki popularno)i nezavisnost Kosova, drugi su amerikanofili i anglofili i oni logicno podrzavaju Nato, EU, antiruski su orijentisani. Mogao bih to cak i za Amfilohija da kazem jer podrzava Mila, a za Atanasija jer su Grigorije i Maksim prozapdno orijentisani.

Sto jes'.... sve se bre izmesalo, ko ce to da pohvata... confused1  :D

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Жељко рече

Мислим да си прилично у праву. На обе стране имамо фанариоте. Једино што се бачски у последње време окренуо Русима.

Vidjecemo koliko je i on, tacnije ne znam koliko podrzava Vucica, patrijarh je uz Vucica a njih dvojica su bliski. Mozda je on negdje na sredini. Bas me zanima kakvo ce resenje izvuci Backi oko MPC. Sjecas se ranije koliko se Kurajev( dok je bio potrcko patr. Krila) tamo motao i lupetao one gluposti kad su ga neki Srbi u publici pitali za problematicnost autokefalije MPC, a on okrenuo salu u vezi svog velikog stomaka. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ronald рече

Vidjecemo koliko je i on, tacnije ne znam koliko podrzava Vucica, patrijarh je uz Vucica a njih dvojica su bliski. Mozda je on negdje na sredini. Bas me zanima kakvo ce resenje izvuci Backi oko MPC. Sjecas se ranije koliko se Kurajev tamo motao i lupetao one gluposti kad su ga neki Srbi u publici pitali za problematicnost autokefalije MPC, a on okrenuo salu u vezi svog velikog stomaka. 

Сад правим неки дил са Путином па кад постави Тихона за патријарха тражићу да рашчини Курајева.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni se cini da su ovi iz USA i EU, mada striktno iz USA okrenuli list, mislim da su posle dvije ili tri decenije shvatili da je daleko bolji nacin za kontrolu regiona preko religije(eparhija) koje se prostiru u vise drzava, nego preko budalastih NVO koji nemaju nikakvu podrsku. Finansirace oni i dalje raznorazne NVO, imaju oni svoju svrhu svakako, ali posle Ukrajine mislim da ce itekako agresivno finansirati i podrzavati pojedine eparhije ako ne ide preko centrale, kao i druge religije dominantne na jednoj teritoriji.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Срђан Шијакињић рече

Надам се да ће (ако не дај Боже у неком невероватно трагичном исходу дође до раздвајања) бити очигледно која је то НАТО ПЦ...

Неће. Ниједна неће да буде НАТО СПЦ. И једна и друга струја имају људе који су блиски са Русима, Грцима, Америма и осталима. И једна и друга струја се јавно залажу за националне интересе. И једна и друга струја проповедају догматско православље.

Ако се заиста, не дао Бог никад, буде десио тај расцеп, ситуација ће да буде таква да ће епархије у Србији да покупи онај ко буде добар са властима у том тренутку, док ће епархије ван домашаја српских власти да се определе у зависности од тренутних преференција. Како ствари стоје, ако би се тај неки хипотетички разлаз десио, СПЦ би први пут у својој историји постала србијанска црква, док би оно крило ван Србије постало "Права Српска Православна Црква" или тако нешто.

Не будалите о НАТО, Русима, Американцима и великим патриотским питањима и сличним стварима. Овде се ради о старачким сујетама појединих старијих и о мегаломанским амбицијама појединих млађих. После се хватају за свако питање и отимају се око сваке коске да би испало да су њихови сукоби нешто више од тога. Остали епископи хтели - не хтели негде после морају да се сврставају, убацују се и власти (и оне претходне и ове садашње, да не буде забуне), и створи се овакав галиматијас и нетрпељивост.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, о.Небојша рече

Није то до владике, него до тога да стално долазе нови људи који су завршили факултет и имају мастер, а неко заглавио на некој години и не мрда и не може више да задржи то мјесто, само зато, јер се ту задесио кад није било кадра. Коју би поруку послали да ти који су завршили своје школовање чекају, због неких који неће да наставе започето. То је исто као што прије пар година један прото није хтио у пензију, јер су му у ПИО рекли да они немају ништа против да он и даље ради после 40 година стажа. Сјећам се да су били некада свештеници са двогодишњом богословијом, па да су после полагали остале разреде.

У нашој епархији издвајамо по евро од обреда за вјеронауку и ти људи који по Владикином благослову воде Канцеларију нађу начина да штампају књижице које се подијеле дјеци, да се помогну вјероучитељи који имају мањи фонд часова или се још школују.

Никада се не зна кад ће кога Господ позвати и зато треба свештеник чим дође до неке уштеђевине да проба да ријеши стамбено питање, јер зна да неће добити стан ни кредит на дужи временски период. И ту има изузетака , да неко дочека пензију, а да ништа није учинио по том питању, па после кад се скупља за таквога свештеници се буне и неће да дају,а има људи који нису имали начина да сами себи помогну. У буџету сваке ЦО има издвајање за социјални фонд, само остаје питање кад и коме помоћи.

Оче, а што не би и свештенике без факултета разријешили па на њихово мјесто поставили оне са факултетом? Па онда да обрнемо круг и да разријешимо онога са факултетом и поставимо овог с мастером и тако редом, док сви попови не буду доктори. Само не знам коме ће бити доктори. Знаш и ти, а знам и ја да се тако не ради. Кад сам био вјероучитељ, у колективу сам имао неколико наставника само са средњом учитељском школом. Нико се није сјетио да их најури, јер побогу учитељи с дипломом чекају на бироу. Ти кад имаш човјека радника који има за собом резултате, не мијењаш га макар дана школе не имао.

Проблем је што је кадровска политика у СПЦ накарадна и без икаквог плана, и одједном имаш стотине богослова и дипломираних теолога који чекају свој ред. Онда они са везом који траже ухљебљење за своју родбину морају бити инвентивни.

Елем, мислио сам да се разумије да причам о систему који не функционише како треба и који треба поправљати, само што власнику тог система одговара овако како је. И ми као најбројније дио система ћутимо и трпимо иако, мало мало па се кола на неком сломе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може тако бит' , ал' не мора. Био сам и ја једну годину вјероучитељ и знам да неколико наставника ван вјеронауке који нису имали завршен факултет, па су изгубили посао, а на њихово мјесто су дошли људи са завршеном школом. Сваки владика сутра може да каже да нема парохијског свештеника  без доктората, а исто тако може некога монаха без основне школе да рукоположи и унаприједи, њихово право. Ипак треба радити на свом образовању, сјетимо се само приповијетке "Школска икона".

Што се тиче система има их разних, тражили смо од ЕПС да се у храму умјесто монофазне струје уведе трофазна и добили смо одговор"да њихов систем не препознаје ЦО као пословног партнера", иако редовно измирујемо све рачуне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...