Jump to content

Који је то сајт "Политикон" на коме пише г. Вук Бачановић и напада вл. Давида и свештеника Зорана Ђуровића?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 17 минута, Срђан Шијакињић рече

Не знам да ли се, од муке, шалиш, али ја сам стварно размишљао о томе - за не дај Боже (мада бих се чак и клади да никаквог раскола неће бити, хвала Богу). :) Закључио сам да треба остати уз оне који нису изашли, или тачније да не треба поћи за онима који изађу, јер је императив да се остане под истим кровом, па макар и у свађи, и макар онај који није у праву држао кључеве од куће и оклагију (тј. имао механизме одлучивања у својим рукама). :)

A, fino si ti to zakukuljio. Kako definisati ko je izasao a ko ostao? Izasli oni koji kazu da patrijarh nije njihov?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, о.Небојша рече

Драги оче и брате, мене на овом форуму за разлику од неких знају као злу пару

Знам те и ја, оче, наравно са форума. А добро познајем четворицу из твоје генерације из богословије. Ово око никова је било упућено онима који оптужују друге анонимне да су ботови. Основна мисао, која ми је побјегла и заборавио сам да је допишем како је за поштовање то што отац Зоран, ти и још неки клирици пишете под својим именима, иако постоји реална опасност да због тога будете рибани.

Опрости, али се никако не слажем с тобом кад је у питању владика Лаврентије и његово вођење епархије. Владика је предиван и предобар човјек, толико добар да је другима препустио да му воде епархију. Добро знаш о чему је ријеч, али не мораш ми одговорити. Даћу примјер: Зар није прошле године била сјеча вјероучитеља у вашој епархији, под изговором да нису довољно радили на свом усавршавању? По мојим сазнањима, без посла су остајали и вјеручитељи клирици, са породицама, дјецом, чији је основни извор прихода био рад у школи? То не да није мудро, него није ни људски.

Можда сам и превише времена провео са разним владикама, па имам потпуно другу перцепцију у односу на многе. Једино у шта не могу да сумњам, кад су они у питању је да сваки мисли да је најпаметнији и да све што чини, чини у корист Цркве - то и јесте највећа трагедија. Не трпе критику.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, feeble рече

A, fino si ti to zakukuljio. Kako definisati ko je izasao a ko ostao? Izasli oni koji kazu da patrijarh nije njihov?

Па ваљда нико није изашао још увек - сем ако није било неког експресног развоја догађаја у последња два сата. :D Зна се ваљда шта је излаз, имали смо ту (не)срећу да видимо Артемијев пример скоро. 

Док не дође до сличне ситуације, нема потребе да се ико сврстава на било коју страну, осим ако му савест тако не налаже, јер му је то позив као свештеном лицу, или из неког другог личног разлога. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, о.Небојша рече

Што се свештеничког удружења

Ја не говорим о том типу удружења какво је било у СФРЈ. Јасно је да је то било партијско удружење. Али мораће се нешто учинити да се мало ограничи овакав деспотизам и самовоља. Свештеника напустила жена - он разријешен парохије иако никакав канонски преступ није учинио!? Код неких епископа, премјештање свештеника, разрешења без стварних разлога, су ко "добар дан". Конкретно у Црној Гори свештеници немају дана радног стажа, немају здравствено осигурање ни они ни њихове породице... Кад се упокоји млад свештеник, породица буде остављена на милост и немилост владикама и ако се ко од сабраће сјети да помогне. Маса је примјера гдје би добро организовани свештеници могли једни другима да помогну.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, feeble рече

Nego, kad smo vec kod raskola, kako sad izabrati na koju stranu? Kod Artemija je bilo nekako jednostavnije, bio je on sam ali ovo je politicki raskol i otprilike je pola-pola. Koga pitati za savet, teologa ili politickog analiticara?

Ово је добро питање.

Сви се ми надамо да ће све проћи супер и да до тога доћи неће, али како је кренуло ко даје гаранције да неће?

У сваком случају ја знам за себе, нећу са НАТО ПЦ.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Tελώνης рече

кад су они у питању је да сваки мисли да је најпаметнији и да све што чини, чини у корист Цркве - то и јесте највећа трагедија. Не трпе критику.

Чак и попови мислие да је све што чине у корист Цркве. Не трпе критику и узимају за лично кад им се саопшти нешто супротно њиховом мишљењу ...   

с ким си, такав си... :) 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Жељко рече

У сваком случају ја знам за себе, нећу са НАТО ПЦ.

Надам се да ће (ако не дај Боже у неком невероватно трагичном исходу дође до раздвајања) бити очигледно која је то НАТО ПЦ...

Неко циничан би рекао да не би било баш толико лако закључити, бар нама неупућенима у све детаље (а има нас чини ми се прилично, можда ћемо морати на убрзан курс ишчитавања свих тема на форуму у последњих годину или две :)), будући да са једне стране имамо неке који, канда, мало подржавају раскол у Украјини а са друге оне који дају ордење и хвале човека чији сарадници нападају човека какав је о. Сава Јањић, чији је саветник Тони Блер итд. итд.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Срђан Шијакињић рече

Надам се да ће (ако не дај Боже у неком невероватно трагичном исходу дође до раздвајања) бити очигледно која је то НАТО ПЦ...

Неко циничан би рекао да не би било баш толико лако закључити, бар нама неупућенима у све детаље (а има нас чини ми се прилично, можда ћемо морати на убрзан курс ишчитавања свих тема на форуму у последњих годину или две :)), будући да са једне стране имамо неке који, канда, мало подржавају раскол у Украјини а са друге оне који дају ордење и хвале човека чији сарадници нападају човека какав је о. Сава Јањић, чији је саветник Тони Блер итд. итд.

У праву си. Није свима јасно. Заправо, мало коме јесте. У сваком случају Русија није у НАТО, јери тако тако је. Па ето нека Русија буде неки параметар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Golub рече

Чак и попови мислие да је све што чине у корист Цркве. Не трпе критику и узимају за лично кад им се саопшти нешто супротно њиховом мишљењу ...   

с ким си, такав си... :) 

Можда је то твоје искуство, Голубе мој безазлени. Јел познајеш много таквих попова и колико попова иначе познајеш? Ево, ја, од пар стотина њих не могу издвојити баш много таквих... Једва десетак. 

 Али се изгледа слажемо да риба смрди од главе :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...