Jump to content

Који је то сајт "Политикон" на коме пише г. Вук Бачановић и напада вл. Давида и свештеника Зорана Ђуровића?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, florenntina рече

Ne, nego zato sto je tvrdio da svojim heabrim istupanjem dovodi svoju mantiju u pitanje.

Гледај што ти је прст Божији! - Сада ми послали писмо (ја рекох да је мој случај специфичан):

72INZqS.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Zoran Đurović рече

Гледај што ти је прст Божији! - Сада ми послали писмо (ја рекох да је мој случај специфичан):

72INZqS.jpg

Видимо Падре да ту све лепо пише, само кад би ми знали то читати.... :aplauz:

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, RYLAH рече

Што значи да ипак ниси у Васељенској?

Не интересује ме где си, твоја ствар, ал је мало безвезе да се представљаш као нешто што ниси све време док се овде воде полемике.

A da Bacanovic nije drmao kavez da li bi se ovo uskoro pominjalo uopste?

Nije ni vazno, samo se slazem da treba biti dosledan koliko se moze.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj mali utisak ovih dana...osluškujući narod a i  neke velike  bliske strašnom Strašnom...jednoglasno kažu ...ali tamo gde su Tasa i Amfilohije, tamo juče na Kosovu...tamo je Crkva...tamo je Sveti Sava...a ovo sinoć je bila ceremonija Vučiću...Sveti Sava nije ni prošao pored.

Od Save, samo naziv centra u kom je priredjena Ceremonija....eto utisak...praštajte!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Istopljeni kamen рече

Moj mali utisak ovih dana...osluškujući narod a i  neke velike  bliske strašnom Strašnom...jednoglasno kažu ...ali tamo gde su Tasa i Amfilohije, tamo juče na Kosovu...tamo je Crkva...tamo je Sveti Sava...a ovo sinoć je bila ceremonija Vučiću...Sveti Sava nije ni prošao pored.

Od Save, samo naziv centra u kom je priredjena Ceremonija....eto utisak...praštajte!

 

На@Istopljeni kamen -у сазидаћу ? и врата адова је неће...

Диван начин да се саопшти да "патријарх није наш патријарх", и куда иде свети Сава.

Они исти који су блиски страшном Страшном, кажу да је страшни само са њима, старшно страшно.

Па које наш патријарх?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

На@Istopljeni kamen -у сазидаћу ? и врата адова је неће...

Диван начин да се саопшти да "патријарх није наш патријарх", и куда иде свети Сава.

Они исти који су блиски страшном Страшном, кажу да је страшни само са њима, старшно страшно.

 

Nemoj se pecati. Psihulu vise niko ne komentarise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вукашин рече

Nemoj se pecati. Psihulu vise niko ne komentarise.

Лако је теби мени кува кафу и зури у мене на литургији и по славама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Лако је теби мени кува кафу и зури у мене на литургији и по славама.

Idi bre... :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego, kad smo vec kod raskola, kako sad izabrati na koju stranu? Kod Artemija je bilo nekako jednostavnije, bio je on sam ali ovo je politicki raskol i otprilike je pola-pola. Koga pitati za savet, teologa ili politickog analiticara?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, feeble рече

Nego, kad smo vec kod raskola, kako sad izabrati na koju stranu? Kod Artemija je bilo nekako jednostavnije, bio je on sam ali ovo je politicki raskol i otprilike je pola-pola. Koga pitati za savet, teologa ili politickog analiticara?

Не знам да ли се, од муке, шалиш, али ја сам стварно размишљао о томе - за не дај Боже (мада бих се чак и клади да никаквог раскола неће бити, хвала Богу). :) Закључио сам да треба остати уз оне који нису изашли, или тачније да не треба поћи за онима који изађу, јер је императив да се остане под истим кровом, па макар и у свађи, и макар онај који није у праву држао кључеве од куће и оклагију (тј. имао механизме одлучивања у својим рукама). :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

На@Istopljeni kamen -у сазидаћу ? и врата адова је неће...

Диван начин да се саопшти да "патријарх није наш патријарх", и куда иде свети Сава.

Они исти који су блиски страшном Страшном, кажу да је страшни само са њима, старшно страшно.

Па које наш патријарх?

 

Nije patrijarh strašni...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Лако је теби мени кува кафу и зури у мене на литургији и по славама.

Ne znam ko u tebe zuri i ti u koga... al zaista....wrong eye!  Sve predrasuda do predrasude...al dobro Bog zna šta kome šalje pa i toj o kojoj ti pričaš...kako su ljudi smješni.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tελώνης рече

Oče i brate, svi se mi pomalo krijemo iza nekih nikova da bi slobodnije pisali i da nas ne bi boljela glava, ako štogod lanemo. Neki pod pseudonimima napadaju druge pod pseudonimima da su botovi, a i jedni i drugi isto pišu za "one druge" sve najgore... Tragikomedija! Ja sam isto imao veoma loše iskustvo sa nekima iz "južne struje" i generalno ih ne podržavam, ali iskreno volim vladike Atanasija, Joanikija, Dimitrija i posebno Maksima, samo što ne mogu da razumijem neke njegove poteze u zadnjih par godina.

Moje je mišljenje da je otac Zoran pošten, dobar sveštenik, malo jurodiv, ali da iskreno smatra da je ovo što radi dobra stvar za Crkvu. Možda je to zaista tako, ali čini to prvenstveno na svoju štetu. Nijedan od naših vladika (ako postoji izuzetak, ja za njega ne znam) ne voli da bude okružen ljudima koji misle svojom glavom. U to sam se nebrojeno puta uvjerio. Svaki voli da mu češeš uši, da ga hvališ, klimaš glavom i odobravaš svaku glupost koja izađe iz njegovih preosvećenih ili visokopreosvećenih usta. Čak i da oca Zorana neki od naših vladika postavi na kakvo mjesto, njegov oštar jezik i slobodno izraženo mišljenje ga na tom mjestu neće ostaviti ni godinu dana. Zato je "hercegovački klan" sve učinio da ga ne puste na BF, jer bi im kvario koncepciju. Sloboda je skupa stvar.

Osvrnuo bih se uopšteno na pisanje Bačanovića. Ima tu svega i svačega: istina, poluistina, laži... ali ono što mene najviše nervira kad su ovakva pisanija u pitanju je odsustvo bilo kakve kritičke misli prema "svojima". Da li to znači da su Begović i Bačanović isto botovi kao i ovi koji pišu pod pseudonimima? Kao da je ovo nešto bilo s neba pa u rebra i odjednom se dvojac Đurović/Perović obrušio na jadnog Amfilohija, Atanasija... Zar slični medijski napadi nisu uobičajena slika pred svaki Sabor, samo što je bački Irinej već godinama na tapetu. Zar nije licemjerno nekom spočitavati ružno prepucavanje preko medija, a da si ti sam takav način komunikacije započeo. Mislim naravno na Grigorija i ono njegovo pismo iz 2008. godine, kad mu je propao plan da bude izabran za patrijarha... Tada su bački i Grigorije bili na istoj strani. Od tada pa do danas, naša crkvena javnost bila je svjedok bezbrojnim spletkama i intrigama u stilu španskih serija, a vrlo često je upravo Grigorije bio "master of puppets" i dok su njegov vladali vukao sve konce. Sad se ponovo okrenulo, pa vuku neki drugi, a mi bezveze trošimo prste na tastaturama.

E, ako je nešto dobro u ovom galimatijasu, a nadam se samo da će duže potrajati i da će se naše vladike još dugo klati između sebe, to je da će sad malo manje da maltretiraju popove jer im treba mirna baza. Možda će, gledajući sve što se dešava, i nama doći u glavu da je već odavno bilo vrijeme za osnivanje nekog svešteničkog bratstva/društva/sindikata, koje će nam pomoći da malo dignemo glavu i ne prepuštamo se samovolji i despotizmu naših uvaženih glavara.

Драги оче и брате, мене на овом форуму за разлику од неких знају као злу пару:D Ако знамо да ћемо за све учињено дати одговор на дан Суда, онда је све ово овде на земљи ситница. Не мислим да ћемо нашим писањем нешто промијенити, можда ћемо само скренути пажњу на неке ствари. Одувијек су људи с људима причали, па се и сад не треба затварати у себе. 

Треба вјеровати да Црква није као остале земаљске организације, него да је Дух Свети у њој и ако је водио 2 миленијума, води је и у наше дане. Свештеник сам 28 година и имам пуно повјерење  у свога владику Лаврентија, више него онога дана кад сам примио свештенички чин, јер сам се током протеклих година увјерио у његову мудрост и способност да води епархију. Па ако је он био у Жичи и Сава центру, шта ја имам да се бринем, ако неки новинар или политичар мисли супротно.

Сумња је почетак гријеха, али ако немамо повјерења одосмо у параноју. Да ли сам купио у апотеци лијек или отров, да ми нису сипали нешто у пиће кад сам био са друштвом у кафани, да ли је промијењен датум на производу који сам купио у продавници. Можда смо сви у неком риалитију као у филму Вејнов свијет или док ово куцам неко ме тамо негдје гледа на свом екрану што рече Сноуден....

Што се свештеничког удружења тиче има ово својих добрих и лоших ствари, али све је до људи који су у њему. Запамтио сам оно Удружење православног свештенства у СФРЈ које је било црква у Црквиу, чији чланови нису пуно зарезивали владике, а ни свештенике нечланове, бавили се свачим што не приличи чину, а опет били заштићени и уживали привилегије, просипајући демагогију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...