Jump to content

Који је то сајт "Политикон" на коме пише г. Вук Бачановић и напада вл. Давида и свештеника Зорана Ђуровића?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 22 минута, Ćiriličar рече

Ево, рећићу јавно пар ствари - Бог зна да је из добре намере, а није никава хвалабе, него слабостима, није ни тражење знакова али чудне ствари су се поклопиле:

  1. Ја појма нисам имао о Илиљу, дакле случајно смо пролазили ја и једна сестра аутом и свратили
  2. Пре тога, били смо на Острогу (?)...дакле што би тражио ишта поред Св. Василија, да нас Вог помилује његовим молитвама грешне.
  3. Имам мој мали живот, као и свако, али моја животна преокупација, ван свакодневнице, јесте психологија/психијатрија и теологија. Теологија у контесту спасења, не да ја будем ико, али и, вероватно мало више од обичних верника, у контесту психологије и психијатрије. Из чега имам искуства више деценија.
  4. И сад јакав ја, још, злоћо, долазим у Илиње случајно, и креће "сенаса"...од човека који "лечи" менталне болеснике...нећу овде о мом искуству са тим...али то је...ОцКеј....знам је и верујем шта Старци могу и знају....али СВЕ ту је говорило против тога да је то неко исихастичко место.
  5. Кад се све завршило - а ја сам "пао" на поштовању храма и Чина Свептенства - то ме "укочило"....мада сам глуп као точак, јер знам из искуства свога да увек некако оправдавам лоше поступке других....када се све завршило, излази жена (нисам ја знао шта је ту) стаклених очију, на тепкој неууролептици, укочена, мало удебљана од истих медикамената...као зомби, из конака, одакле ли....бивакује она ту.

Дакле кад све ово горе узмеш у обзир - не траћим знаке - чекај или сам ја луд или шпто су ми очи виделе за преко 20 година, и све што сам и читаоп и одживео, или сам ја луд, или је Исајие свет или нешто много страшно се ту дешава?

Ви сами просудите. Аман да је ико питао за неку помоћ или дошао да неки проблем духовни или физики реши. Не само то, него КО набија, до физичког бола, стиснутих зуби са осмеЈком, жени, коју пре тога, на брзака у трку, посађује на столиц - све то иде брзо, на фрку - КО набија до физичког бола кажипрсте у дебело месо ТИК уз вагину, у храму, са епитрахиљом? И то у присуству српдника?

Ви кажите, зато пипем - о чему се овде ради? Можда теба неки лудак, као ја, са мојом злоћом и искуством даа то види и да пресече, а ја не пресекох - да се људи не би малтретирали? Шта ако је тако?

Nista ja tebi ne sugerisem, nego ti predlazem da porazgovaras sa Nebojsom, koji je svestenik u sabackoj eparhiji, ako te interesuje sta se tamo desava.  Medju popovima se vesti brzo prenose. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владане, очигледно да ти имаш проблем пажње, јер пишеш двије узастопне поруке.

Не браним браћу у Шапцу, знам да су током ових година ,многим невољнима помогли и помажу, али да би се овој жени помогло, треба ријешити њен проблем на дуже стазе, а то не може Епархија. Скоро је била полемика о општинским становима који су празни као и о новцу из буџета који се троши на разне намјене, па би се могло наћи мјеста и за њу. Да не говоримо колико клубови плаћају играче, колико су припреме, па шта је проблем спортистима који су популарни да покрену акцију помоћи.

Кад већ цитираш Св.писмо, сјети се и оне Христове ријечи да ћемо сиромахе вазда имати са собом. Прича ми једна парохијанин који живи у Цириху, да и тамо има људи који су на улици поред све бриге државе и разних хуманитарних организација.

Што се тиче вјеронауке, не може се свима угодити. Знам за људе који су добили да предају , па нису редовно држали часове или су се немарно понашали према колективу и кад су изгубили службу сви су им криви , само они не. Листа је јавна, нема ни по бабу ни по стричевима и мој син је чекао ред да предаје. Свака част људима у Канцеларији који су уложили своје вријеме и труд и који су стално доступни за сва питања.

Нигдје није идеално, али ако свако од нас посебно буде бољи, да максимум у своме послу, биће свима око њега боље.

Нисам надлежан за о.Исаију, нисмо чак ни исто намјесништво, тако да нисам упућен у његов рад. Знам да људи стално долазе у манастир, јер неки стану код цркве да питају за пут. Ко је незадовољан има црквени и грађански суд, па нека тужи. Никоме не говорим да иде или да не иде, свакоме је дао Господ очи и разум.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вукашин 

Управо сада, Вукашин рече

@Ćiriličar Mislim da je @о.Небојша najupucenji oko desavanja u Ilinju, ali mudro cuti :D Pitaj ga na pm.

Ма ок, овде сам рекао "шта се тамо дешава"...искрено не занима ме....мислио сам да ће неки људи да каћу своја виђења, макар и мени реки "по Боћијем допуптењу" или "то си нечим заслужио"...ок је.

Нисам ја од јуче, ако нешто хоћу знам како ћу....и нечу да изигравам детектива....ја би волео да је Исајиа свет човек, јуродиви старац....него шта ако малтретира не било које људе - ментално болесне (за мене душевно болесне) људе? То  би онда било дно свих дна. Немам ја осветољубиве пориве....не дотиче ме то лично као неко ме увредио...ствар је далеко изнад тога. На крају...морам да опсујем...јбг...па боли човека као верника....или боли или ствара болесну смутњу....руши ти лична поимања цркве и Чинова у Цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Ćiriličar рече

Колико је све ово лудило показује и овај лик....мислим да је био по судовима са владиком Григоријем, наплаћао се одштета ради својих текстова....али занимљиво да је сад "јужна струја"....не верујем да јесте, али ово је општи хаос....ово је баш све српска посла и неслога и гордост....свако на свакога устао...Боже нам помози - где се епископи не могу састати и издоговарати ван пијаце.

148914.jpg?w=640
NEBOJSAVUKANOVIC.INFO

Морални суноврат друштва и српског народа је на врхунцу, а све људске и моралне вриједности су одавно згажене. Ако...

 

Њему је најбитнје да је против Додика, јер га је Додик газио кад га је Григорије анатемисао због изношења...и ту је његовом расуђивању крај, Вучко и Патријарх су колатерала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Ćiriličar рече

@Вукашин 

Ма ок, овде сам рекао "шта се тамо дешава"...искрено не занима ме....мислио сам да ће неки људи да каћу своја виђења, макар и мени реки "по Боћијем допуптењу" или "то си нечим заслужио"...ок је.

Нисам ја од јуче, ако нешто хоћу знам како ћу....и нечу да изигравам детектива....ја би волео да је Исајиа свет човек, јуродиви старац....него шта ако малтретира не било које људе - ментално болесне (за мене душевно болесне) људе? То  би онда било дно свих дна. Немам ја осветољубиве пориве....не дотиче ме то лично као неко ме увредио...ствар је далеко изнад тога. На крају...морам да опсујем...јбг...па боли човека као верника....или боли или ствара болесну смутњу....руши ти лична поимања цркве и Чинова у Цркви.

Tesko da neko od poukasa ide tamo. Ja sam ti bio tamo pre desetak g. par puta na liturgiji i mislim jednom na vecernjoj, cak ni u konak nisam ulazio. Nemam pojma o tim pricama nista.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, о.Небојша рече

Владане, очигледно да ти имаш проблем пажње, јер пишеш двије узастопне поруке.

Не браним браћу у Шапцу, знам да су током ових година ,многим невољнима помогли и помажу, али да би се овој жени помогло, треба ријешити њен проблем на дуже стазе, а то не може Епархија. Скоро је била полемика о општинским становима који су празни као и о новцу из буџета који се троши на разне намјене, па би се могло наћи мјеста и за њу. Да не говоримо колико клубови плаћају играче, колико су припреме, па шта је проблем спортистима који су популарни да покрену акцију помоћи.

Свака част свима за све што су помогли, на било који начин.

Да би се овој жени помогло, треба исплатити неплаћене рачуне за комуналије (45.000), треба јој платити негу (15.000 на месечном нивоу) за још месец или два, да би стала на ноге, и треба јој неки динар да би имала шта да једе. Захваљујући Божијем промислу и људима добре воље, део ових трошкова је покривен. А оно што није, верујем да је за Епархију ситница. Рада има стан, и када, ако Бог да, прездрави, верујем да би јој редовна месечна помоћ од 10.000 - 20.000 била довољна, за оно најосновније наравно. Зар Епархија не би могла то да обезбеди? Зар не би могла, у крајњој линији, ако је "каса" празна, да нађе 20 људи који ће плаћати 1.000 динара месчно? Није проблем, сви ћемо се обавезати и укључити као и до сада, али хајде да видимо неку иницијативу од Радине матичне Епархије и парохије. Није био никакав проблем док се за њен случај није знало, сад кад је на њега указано, никаквог оправдања за пасивност нема. Причам о Епархији, не о Вама лично, таман посла, наравно.

Извињавам се на спамовању теме свима, о Ради постоји посебна тема, кога занима може да погледа, нећу више о томе овде.

 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ćiriličar рече

Ево "исцелитеља"...који набија палчеве девојци на центиметар од вагине, тобож молећи се и исцелујући нешто чега само он зна да има...судећи по зацакленим очима, стиснутим зубима...човек је био на неком свом "небу"...или поднебесју.

 

FireShot Capture 009 - Putopisi života - 032 MANASTIR ILINJE 2. deo - YouTube - www.youtube.com.png

Добро. Немој тако, због себе...

Напиши представку како си наумио већ; опиши своје искуство па да видимо. Да додам да је манастир Илиње задужбина мог прадеде Илије и пранбабе Станије (мајчевина-мати ми је од тих Лацковића)...

О оцу Исаији да рекнем, не знам ништа. Док сам, негда, попут тебе у пролазу био, знао сам претходниока његовог оца Гаврила...

Но, као што рекох и као и сам што се трудиш да будеш одмерен; у реду-имао си искуство, рекао си да ћеш просвједовати.. Дела!

Ал` немој "узимати време" унапред... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, The Godfather рече

@Zoran Đurović provaljeni ste Milojkov i ti Djurovicu, on po tvom nalogu brani Maxima da bi ti mogao jos zesce da ga napadas :))

Провалио си нас! Ево нас у Роми испијамо пиво!

2iB0qEe.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ćiriličar рече

Ево "исцелитеља"...који набија палчеве девојци на центиметар од вагине, тобож молећи се и исцелујући нешто чега само он зна да има...судећи по зацакленим очима, стиснутим зубима...човек је био на неком свом "небу"...или поднебесју.

 

FireShot Capture 009 - Putopisi života - 032 MANASTIR ILINJE 2. deo - YouTube - www.youtube.com.png

Зашто блатите свештено лице? Дај доказ !

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Милан Ракић рече

Добро. Немој тако, због себе...

Ма ок брате, разумемо се....али нико жив не написа шта мисли о "методологији" дотичног. Мислим, ја ако сам лажов онда ми пако не гине...али ако говорим истину....је ли нормално то од Свештеника....па бре ко је луд овде?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Ronald рече

Pa nisi jedini koji su imali ovako zaprepascenje ili je jurodiv ili je odlijepio haha. Naravno da mentalno bolesni ljudi i narkomani ne bi trebali da budu tamo.

Psihijatrijske pacijente treba da leče psihijatri. A, samo jaako iskusan duhovnik može da proceni da li eventualno postoji posednutost kod nekoga. 

Ne može svaki polupismeni monah da se bavi psihijatrijom.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...