Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, Лазар Нешић рече

Да, Милутин! :)

 Не могу да верујем... 

Добро, али то су велики бројеви, дешава се...:))12:smeha::)) А није ми јасно ни што смо другари... :tongue: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Вукашин рече
1 hour ago, Bokisd рече

(bas mi je krivo,... mislim, nas svetitelj i nije u svojoj domovini... ne_shvata)

Postuju ga i vole Bugari, vise nego mi.

Свуда је земља Господња. 

Иначе, највише ми пара уши и мозак кад либерали крену да паметују и поистовећују свој политички либерализам (нема граница, шта ће нам војска, ја сам грађанин света итд) са тиме да смо сви једно у Христу и када политички конзервативци Христа стављају у своје бетонске племенске ограде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

 Не могу да верујем... 

Добро, али то су велики бројеви, дешава се...:))12:smeha::)) А није ми јасно ни што смо другари... :tongue: 

:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Лазар Нешић рече

Да, Милутин! :)

Je suis Milutin  :)

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Вукашин рече

Postuju ga i vole Bugari, vise nego mi.

Moguce, ali, ne mogu da prezalim sto nije u nasoj zemlji, tako se osecam,...

Inace, sv.Jovan Rilski verovatno najveci i najslavljeniji Bugarski svetitelj, prvo stignes u cudesan veliki i prelepi glavni manastir Rila u brdima i sumi (ima koliko se secam na ulaznoj porti crkve naslikana mitarstva... :ok:  :)))), pa, posle polako peske kroz duboku sumu (koja je u njegovo vreme suma bila neprohodna kao amazon... :0228_hot:) i nekim malim puticima i stazama (zamalo da se izgubimo) do ulaza u stenu u kojoj se podvizavao sv.Jovan, mala mracna prostorija, kandila gore i ikone svetle, kamen u obliku kocke na kojem je spavao, .... ma cudo jedno,.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

Moguce, ali, ne mogu da prezalim sto nije u nasoj zemlji, tako se osecam,...

Inace, sv.Jovan Rilski verovatno najveci i najslavljeniji Bugarski svetitelj, prvo stignes u cudesan veliki i prelepi glavni manastir Rila u brdima i sumi (ima koliko se secam na ulaznoj porti crkve naslikana mitarstva... :ok:  :)))), pa, posle polako peske kroz duboku sumu (koja je u njegovo vreme suma bila neprohodna kao amazon... :0228_hot:) i nekim malim puticima i stazama (zamalo da se izgubimo) do ulaza u stenu u kojoj se podvizavao sv.Jovan, mala mracna prostorija, kandila gore i ikone svetle, kamen u obliku kocke na kojem je spavao, .... ma cudo jedno,.... 

Rilski manastir je obnovio kralj Milutin :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Danas sam bas otvorio gomilu nekih linkova u vezi sa kraljem Milutinom i sad citam da su komunisti digli gotovo celu crkvu sv. Nedelje u vazduh 1925. g, pri venchanju jednog clana carske porodice. Oko 190 ljudi izginulo.

Preziveo je sv. Milutin pozare, poplave, eksploziv, Turke, komuniste...

Zna li se gde mu se nalaze glava i desna ruka?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, dragisa рече

aleluja vaistinu

svima koji te shvataju kao zafrkanciju upravo pojašnjavaš da ozbiljno tripuješ da si svet,

tako da je bar to definisano pošto si mudro ćutao kada su te branili da se ti ovde samo dobro zezaš sa svima nama i kako ne razumem tvoj stil za humor

Не. Неке од вас воза данима, неке месецима... Нисте сви исти. 

Неко полаже за Б а неко за Д категорију. :))

Различити су домови... 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не. Неке од вас воза данима, неке месецима... Нисте сви исти. 
Неко полаже за Б а неко за Д категорију. :))
Различити су домови... 
Ne vredi. Ne mogu da shvate, a i nece da shvate. Ne vide jednostavno.
Avva master or the mind games [emoji41]

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Вукашин рече

Danas sam bas otvorio gomilu nekih linkova u vezi sa kraljem Milutinom i sad citam da su komunisti digli gotovo celu crkvu sv. Nedelje u vazduh 1925. g, pri venchanju jednog clana carske porodice. Oko 190 ljudi izginulo.

Preziveo je sv. Milutin pozare, poplave, eksploziv, Turke, komuniste...

Генијалци су минирали куполу. Није читава црква страдала. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bokisd рече

Moguce, ali, ne mogu da prezalim sto nije u nasoj zemlji, tako se osecam,...

Да је код нас - ни њега не би било. То што га и даље имамо, макар у другој земљи, у то је чудо Божје. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Леон Професионалац рече

Не. Неке од вас воза данима, неке месецима... Нисте сви исти. 

Неко полаже за Б а неко за Д категорију. :))

Различити су домови... 

U metu 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет мало читања из житија:sunce:

СПОМЕН ПРЕПОДОБНОГ ОЦА НАШЕГ ТОМЕ ЈУРОДИВОГ
 
Свети Тома је иноковао у једном манастиру у Келесирији. Послом манастирским одлазио је у Антиохију, јер је тамо било манастирско имање, а и набављао је потребне ствари за манастир. Кад год је долазио у град, Тома се правио луд Христа ради. Неки Анастасије не хте му дати тражену милостињу за манастир него му удари шамар. Присутни људи стадоше с гневом негодовати на Анастасија што ошамари старца. А блажени Тома пророчки им рече: Отсад нити ћу ја што примити од Анастасија, нити ће ми Анастасије моћи што дати.
И зби се пророштво светог инока: Анастасије умре после једног дана, а блажени Тома враћајући се у манастир сврну на починак у болницу крај цркве свете Ефимије и предграђу Дафна, и ту се разболе и пређе у бесмртни живот. И би погребен на месту где се странци погребују. Сутрадан пак у два часа по подне погребоше изнад старца Томе неку жену странкињу која беше умрла. Но у шест сати по подне земља избаци жену. И сви се веома зачудише томе. Али опет исте вечери погребоше ту исту жену у исти гроб, но другог дана нађоше је опет избачену из гроба, па је онда узеше и погребоше на другом месту. А када прође неколико дана, опет би погребена нека друга жена изнад аве Томе, јер житељи тога места не разумеше, да свети старац који почива у Господу не трпи да жена буде погребена изнад њега. Но кад земља избаци и ту жену, онда разумеше да свети старац не жели да ма ко буде сахрањен изнад његових моштију.
Тада известише о томе патријарха Домна.[4] Он нареди да сви грађани изађу у Дафну са свећама и песмама, да одатле пренесу у град мошти светитељеве, и положе их у гробници у којој су лежала многа тела светих мученика. И над светитељевим моштима подигоше црквицу. И биваху многа исцељења од моштију преподобнога. И молитвама његовим престаде помор у Антиохији, због чега Антиохијани одредише да сваке године његов празник свечано прослављају, хвалећи Христа Бога, коме слава вавек, амин.
Престави се свети Тома у Дафни, предграђу Антиохије, у време патријарха Домна.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...