Jump to content

Одговор Епископа западноамеричког Г. Максима поводом текста Епископа бачког Господина Иринеја „Опасни портпароли“

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Ако неко закључа тему имаће озбиљних проблема са Авом. Не шалим се ни најмање, крв ћу некоме пустити...

ја сам се шалио :skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 212
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 9 минута, Zoran Đurović рече

Ако неко закључа тему имаће озбиљних проблема са Авом. Не шалим се ни најмање, крв ћу некоме пустити...

Нема закључавање теме док г. Милојков не постане координатор за верску наставу у Херцеговини, или бар у САД! 0507_music

Едит: Ово је било подло с моје стране. Ако није касно, ја бих се г. Милојкову јавно извинио. Читам свој јадни коментар по трећи пут и сваки пут ми све одвратније звучи. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Ако неко закључа тему имаће озбиљних проблема са Авом. Не шалим се ни најмање, крв ћу некоме пустити...

Неће, само ће јој променити име у: Разговори о вери... :0205_whistling:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@farisejski.bukvojed  Vidim da si se zbunio sa komentarom oko vesa. Doticni Milan je svojedobno imao temu na kojoj je graficki pokusao da prestavi Sv trojicu sa trojicom ljudi u donjem vesu. Nadam se da sada razumes aluziju

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Леон Професионалац рече

...сада господин Милојков покушава да нам објасни како исто раде обојица...

Зато сам и извео аналогију. 

У поруци коју сам копирао са главне теме Раскол се захуктава, ја сам се питао какве везе има портпарол са западноамеричком паством? С обиром да је Максимово саопштење наводно упућено локалној пастви СПЦ (која треба да саслужује са свима укључујући и СПЦ!?). 

А пошто је једина могћа веза та што портпарол "збуњује" паству преко океана, ја сам сад, преко другог океана, остао збуњен одговором на одговор од стране Еп. Максима. 

Ко ће мени сада да уклони збуњеност неким приопћењем?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

У поруци коју сам копирао са главне теме Раскол се захуктава, ја сам се питао какве везе има портпарол са западноамеричком паством? С обиром да је Максимово саопштење наводно упућено локалној пастви СПЦ (која треба да саслужује са свима укључујући и СПЦ!?). 

А пошто је једина могћа веза та што портпарол "збуњује" паству преко океана, ја сам сад, преко другог океана, остао збуњен одговором на одговор од стране Еп. Максима. 

Ко ће мени сада да уклони збуњеност неким приопћењем?

Сјајно Ведране! Баш тако! 

Тиме се нисам ни бавио. Дивно сте срочили. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Августин рече

@Trifke Погледсај шта сам написао изнад твог предпоследњег текста

Ti bas nemas milosti

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

У поруци коју сам копирао са главне теме Раскол се захуктава, ја сам се питао какве везе има портпарол са западноамеричком паством? С обиром да је Максимово саопштење наводно упућено локалној пастви СПЦ (која треба да саслужује са свима укључујући и СПЦ!?). 

А пошто је једина могћа веза та што портпарол "збуњује" паству преко океана, ја сам сад, преко другог океана, остао збуњен одговором на одговор од стране Еп. Максима. 

Ко ће мени сада да уклони збуњеност неким приопћењем?

Evo ja cu da ti uklpnim svu zbunjenost.

Obrati paznju: ti nisi procitao ono sto jei tebi se to samo cinilo. ti sada spavas i kada se probudis bice ti sve jasno 

12:smeha:12:smeha:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Trifke рече

Ti bas nemas milosti

Е да си пратио своју главну тему када је Барт одговорио Албанцима видео би каква је бритка сабља @Августин... ово није ништа... :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи су збуњени ево једног коментара са мог профила на фејсбуку

где сам ставио објаву

КО КРЕНЕ НА ИРИНЕЈА БАЧКОГ У СТАРТУ СЕ З... Б.О

Епископ Максим је звезда сајта .cerkovina.ua који држи тзв ПЦУ коју је склепао патријарх Вартоломеј из Истанбула. Одговор Максиму, темељно негирајући његове изворе као неверодостојне учинили су на .teologija.net и у ауторском чланку доцент Историје Права др.Зоран Чворовић. Епископ Максим је прошао као бос по трњу. Али нигде у том поређењу Св.Саве са тзв Епифанијем Максим није поменуо мени драгог владику Иринеја. Епископ Максим са симпатијама говори о крсту који је у тзв Украјини понео патријарх Ватроломеј прогнозирајући да ће то једног дана бити оцењено као прави питез. На званичном сајту ПЦУ се као два архи зла апистрофирају наш свјатејши патрихарх Иринеј и владика Бачки Иринеј, као главна брана "осталим" епископима који су за аутокефалију тзв ПЦУ. Где то Максим напада Иринеја (Буловића)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ведран* рече

Пријатељу, не знам зашто ово радиш, али срамотиш се. Без било какве зле намере ти ово кажем, баш пријатељски.

Или стварно не капираш, у шта сумњам.

Не говорим ни ја о "ПЦУ" у Америци (мада има и тога, ако ниси упућен), него управо о "цариградској дијаспори" која укључује те Денисенкове расколнике. А ти то упорно и врло невештно избегаваш, уосталом као и владика Максим у свом одговору в. Иринеју. С тим што он "није ни знао" да Денисенковци постоје у Америци. А то је чак и баба Јелица могла да сазна.

Али владика Максим, у свом првом обраћању, се обраћа својој епархији, говорећи да ће се нормално наставити општење са другим помесним Црквама у САД-у. Понављам, код њега у Сједињеним Америчким Државама. "Денисенковци" све и да физички постоје у САД-у, они не представљају еклисијалну стварност тамо. Не само зато што их наша СПЦ не признаје, већ и зато што има та територија, све и да их сви признајемо као Цркву, канонски не припада. На тој територији, еклисијално не постоје никакви други украјински православци од оних који су и раније били под јурисдиксијом Цариграда и са којима је тамошња наша епархија СПЦ уобичајено евхаристијски општила. Колико ја разумем, владика Максим се потрудио да управо ово објасни. Ево линка ка канонским Украјинцима тамо:

https://www.uocofusa.org/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Предраг М рече

ја сам се шалио :skidamkapu:

Добро је, јер јер једна већ била закључана. Овде ће бити определење. Нема зезања. Ове шарлатанске форе еп. Максима не могу да прођу. Тврди да су фанариоти бандити као и Свети Сава! Ја сам фанариот, али да ми кажу да сам бандит и безаконик, то не прихватам. Јер добијање аутокефалије са Савине стране је било канонско. Овај лажни удварач Цариграду пласира лажне тезе. Он може само да учи од Буловића. Иринеј је институција. Тај човек ништа не избацује тек тако, него је промишљен. Да не говорим о образовном нивоу који не може да се пореди са Максимовим. Иза Иринеја имамо мисао, иза Максима ваздух. Ништа. И јуа то говорим као доктор патристичких наука. У њима имам 8 година жестоке специјализације, што нема Максим. Он није доктор у овој области. То само у Србији могу да се продају ... за ... Многи не знају шта је дрил и пролазак кроз озбиљну школу. Ја је имам на врхунском светском нивоу и сама та чињеница говори о томе колико сам квалификован да проценим ове ствари. Тамо (у Србији) могу да поклањају дипломе једни другима, али зна се шта је нпр. један Ђоковић. Е, Иринеј је наш Ђоковић. И онда дође овај шанер (не могу да нађем бољи израз) и да њему соли памет као да је овај приглуп!? Узима да га зеза са "портпалор", "видовњак" и сл.? Ја знам све наше теологе, јустиновце и све остале, и кажем да је Иринеј најпоузданији, најутемељенији. Таса је навијач. То му помрачује ум. Амфилохије је доста политичан и закукуљује ствари, Игњатију мањка мало од оригиналности, иако има чак бољих ствари од Зизјуласа. Ишао би, по мом суду, и више напред кад би себе више ценио. Вукашиновић је комплетан. Има много имена која бих прескочио јер нису за овлаш коментар. 

Једина ствар коју хоћу да нагласим да се јавио један теологчић, не знам ни како бих то назвао, да држи лекције Буловићу. Кад сам прочитао његов одговор, помислио сам да је дошао Рагнарок. Без шале. Одакле су измилели ови људи?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Александар Милојков рече

"Денисенковци" све и да физички постоје у САД-у, они не представљају еклисијалну стварност тамо. Не само зато што их наша СПЦ не признаје, већ и зато што има та територија, све и да их сви признајемо као Цркву, канонски не припада.

Брате, боље ти иде патрологија од канонског права. Денисенкови су сједињени са ЦГ и као такви признати за цркву. Они физички постоје у Америци. И они су са Томосом део ЦГ. Не схватам зашто ти негираш Томос? Зато сам ти рекао да причаш безвезе ствари. Украјинска дијаспора која је под Денисенко/Епифаније је под ЦГ. Шта ти је ту нејасно? Сам Максим каже да је то тако. Зашто негираш њега? Зашто покушаваш да не присајединиш украјинску дијаспору Цариграду? То је по Томосу и канонски. Где Максим говори да украјинска дијаспора не треба да је под Цариградом?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Добро је, јер јер једна већ била закључана. Овде ће бити определење. Нема зезања. Ове шарлатанске форе еп. Максима не могу да прођу. Тврди да су фанариоти бандити као и Свети Сава! Ја сам фанариот, али да ми кажу да сам бандит и безаконик, то не прихватам. Јер добијање аутокефалије са Савине стране је било канонско. Овај лажни удварач Цариграду пласира лажне тезе. Он може само да учи од Буловића. Иринеј је институција. Тај човек ништа не избацује тек тако, него је промишљен. Да не говорим о образовном нивоу који не може да се пореди са Максимовим. Иза Иринеја имамо мисао, иза Максима ваздух. Ништа. И јуа то говорим као доктор патристичких наука. У њима имам 8 година жестоке специјализације, што нема Максим. Он није доктор у овој области. То само у Србији могу да се продају ... за ... Многи не знају шта је дрил и пролазак кроз озбиљну школу. Ја је имам на врхунском светском нивоу и сама та чињеница говори о томе колико сам квалификован да проценим ове ствари. Тамо (у Србији) могу да поклањају дипломе једни другима, али зна се шта је нпр. један Ђоковић. Е, Иринеј је наш Ђоковић. И онда дође овај шанер (не могу да нађем бољи израз) и да њему соли памет као да је овај приглуп!? Узима да га зеза са "портпалор", "видовњак" и сл.? Ја знам све наше теологе, јустиновце и све остале, и кажем да је Иринеј најпоузданији, најутемељенији. Таса је навијач. То му помрачује ум. Амфилохије је доста политичан и закукуљује ствари, Игњатију мањка мало од оригиналности, иако има чак бољих ствари од Зизјуласа. Ишао би, по мом суду, и више напред кад би себе више ценио. Вукашиновић је комплетан. Има много имена која бих прескочио јер нису за овлаш коментар. 

Једина ствар коју хоћу да нагласим да се јавио један теологчић, не знам ни како бих то назвао, да држи лекције Буловићу. Кад сам прочитао његов одговор, помислио сам да је дошао Рагнарок. Без шале. Одакле су измилели ови људи?  

мој коментар је био шала алудирајући на то да се тема закључа док брат Милојко не објави најављени одговор. никако не закључавати тему јер је мени који нисам ни т од теолога крајње занимљива. а већ сам раније написао да са нестрпљењем чекам наставак дијалога између Иринеја и Максима. Плашим се само да ће следећи Иринејев рафал бити "смртоносан". :945729:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...