Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, The Godfather рече
STANJESTVARI.COM

Очигледно је да васељенском патријарху није сметало Косово као...

 

Pa da sva diaspora I geografska podrucja koja nemaju resen status. Sve globalno pokriveno, visim Crkvenim potrebama.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Атанасије Тврдошки не рече једну једину јавну реч против тешких гафова, безобразних интервјуа и тешких клевета епископа Максима против Синода и Патријарха. Ни у вези безакоња у Америци са тзв. новим Уставом ни у вези одбране промовисања дарвинизма од стране епископа Максима. Ни у вези срамних петиција око ПБФ-а, које је Максим скупио од западних балетана тзв. Пентагонских теолога и интелектуалаца. Ни у вези подршке Фанару око Украјине ... итд. Не само да га Атанасије Тврдошки није опоменуо и изкритиковао већ га је стално најотвореније хвалио и бодрио. Чак га је назвао и похвалом целог Православља. То се зове Атанасијева подршка велеиздаји! Нема другог назива. Али кад неко "сломи тацну" у Патријаршији Атанасије одмах најпримитивније оптужи Патријарха Иринеја, Свети Синод, посебно епископа Бачког Иринеја, па измђу редова и митрополита Порфирија и све оне које не мисли као он и његови суфлери из Тврдоша. Атанасијеве бесмислице потом уредно објаве "пријатељи" СПЦ из западне жуте штампе Данас и Блиц и разних "неовисних" Телевизија. Зато ако се буде судило оцу Зорану Ђуровићу тада се по истом аршину треба судити и Атанасију Тврдошком. Па ако лети епитрахиљ нека лети и митра. По истом принципу прејаких речи на више инстанце.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Жика рече

Да ли можеш да ми пошаљеш радове око 28. канона Халкидонског Сабора и дијаспоре? Све што имаш је добродошло.

https://svetosavlje.org/povodom-neuspele-zastite-lazne-teorije/

https://svetosavlje.org/biblioteka-index/ - Одељак "Дијаспора" - ту има још неколико чланака на ову тему од  проф. Тројицког, а и неких других аутора.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Просечан србенда рече

Чим наиђе на психулине и компани коментаре...

Па само остаје да се надамо да овде нису коментарисали мада било је свачега...:)) 

Сви такви коментари ће летети са сајта. Доста је више.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Неко тамо рече

По истом принципу прејаких речи на више инстанце.   

Ако би се којим случајем "виша инстанца" (из Стамбола на Босфору) докопала тог случаја... прогласили би дан изрицања пресуде Ави за црвено слово:pop::pop::pop:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Овај поп Иван почео редом да сакрива теме... Ако овде нешто кажемо на Лохијев рачун, и ову ће склонити. 0703_read 

Поштовани о. Зоране,

у мом првом обраћању људима на форуму поменуо сам и Тебе, похваливши те као једног од наших најбољих патролога, где је велико задовољство читати твоје текстове. Што се овог другог дела тиче, рекао сам да је доста тога речено, а биће шта ће бити. 

Пусти мало да и мудрији људи од Тебе кажу нешто. Ја нисам могао нити желим да трпим увреде које се упућују нашим Епископима, па да је не знам какав. Нисам тако црквено васпитан, ипак сам један од оних који је завршио и Богословију где се поштовао ред и поредак. Мене можеш да вређаш, Теби то нећу замерити, то је Твој стил, али немој никога другог.

Жао ми је о. Зоране што не можеш да разумеш да треба имати и кочницу и стати. Све су људи чули, све су прочитали, подигао си духове, усталасао могуће и немогуће, умири се сада мало.То мени много говори и видим где то може да одведе.

Ја тебе брате не могу саветовати - ти не слушаш никог. У мени немаш непријатеља као и у многим људима од којих ствараш и правиш непријатеље, али ја, као члан Мисионарског одељења СПЦ, ти нећу дозволити, као ни било коме да упућују овакве увреде које пас с маслом не би прогутао.

Жив и здрав да будеш! Бог да ти подари свега најбољег и да добро размислиш где ово води.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Родољуб Лазић рече

https://svetosavlje.org/povodom-neuspele-zastite-lazne-teorije/

https://svetosavlje.org/biblioteka-index/ - Одељак "Дијаспора" - ту има још неколико чланака на ову тему од  проф. Тројицког, а и неких других аутора.

 

Читао сам нешто од Тројицког. Да ли имаш нешто од других аутора?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Иван Ц. рече

То мени много говори и видим где то може да одведе.

Ма знам ја да си ти трезвен и благоразуман. Ја немам тог дара. Имам као дар - како си лепо приметио - да правим себи непријатеље, јер ми је то задовољство. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Ромејац рече

Ако би се којим случајем "виша инстанца" (из Стамбола на Босфору) докопала тог случаја... прогласили би дан изрицања пресуде Ави за црвено слово:pop::pop::pop:

Паде ми на памет, што ме Вартоломеј не осуди иако сам у другој цркви? Ионако је он господар Васионе! И да се тај дан слави као други дан победе Православља!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Жика  Нисам се посебно бавио 28. правилом.

Али у оном одељку "Дијаспора" има два занимљива текста, једно су писма руског патријарха Алексија II упућена Вартоломеју управо у вези са тумачењем 28. канона, а и текст митр. Филипа Салиба, такође о том канону.

Тројицки је, по мени, најдетаљније и најбоље то обрадио. Све скупа на српском језику има скоро десетак његових чланака. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Паде ми на памет, што ме Вартоломеј не осуди иако сам у другој цркви? Ионако је он господар Васионе! И да се тај дан слави као други дан победе Православља!:))

Немој двапут да кажеш! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Zoran Đurović рече

Паде ми на памет, што ме Вартоломеј не осуди иако сам у другој цркви? Ионако је он господар Васионе! И да се тај дан слави као други дан победе Православља!:))

Није немогуће да и то искочи као неки захтев ако Барту опет авионом неко успут сврати на кафу... :0205_whistling:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Жика рече

Читао сам нешто од Тројицког. Да ли имаш нешто од других аутора?

Sad nesto na brzinu pogledo, na english i ruski (ako dobro vladas jezicima) ima dosta materijala o kanonskom pravu i razna tumacenje, pa sigurno ima nesto i o 28.kanonu.... to je poznat kanon, bas su se lomila koplja oko njega,.... i sv.papa Lav I koji je doprineo pobedi monofizita na 4.Vaselj, bio je protiv tog 28.kanona istog sabora.

Ima naravno i bas opsirno tumacenje naseg e.Nikodima Milasa i onih drugih poznatih kanonicara, Aristin, Valsamon, pa ruski Jovan....itd....

https://azbyka.ru/otechnik/pravila/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Zoran Đurović рече

Паде ми на памет, што ме Вартоломеј не осуди иако сам у другој цркви? Ионако је он господар Васионе! И да се тај дан слави као други дан победе Православља!:))

Правило 28-е Святых Апостолов гласит: «Аще кто, епископ, или пресвитер, или диакон, праведно за явные вины изверженный, дерзнет коснутися служения, некогда ему порученного: таковый совсем да отсечется от Церкви»⁷. В правиле 4 Поместного Собора Антиохийского подчеркивается, что самовольное литургическое служение лица, изверженного из сана, автоматически влечет потерю права апелляции. Иерархи, вступившие с ними в церковное общение, сами подлежат отлучению («Аще который епископ, изверженный от сана Собором, или пресвитер, или диакон своим епископом, дерзнет совершити какую либо священную службу: епископ ли по прежнему своему обычаю, или пресвитер, или диакон: таковому отнюдь не позволяется, на другом Соборе, ни надежду восстановления в прежний чин имети, ниже до принесения оправдания допущену быти. Но и все сообщающиеся с ним да будут отлучены от Церкви, и наипаче, когда зная осуждение, произнесенное противу вышереченных, дерзнуть имели общение с ними»).              По Ђуровићевој мантри сви који буду саслуживали са Лохијем  након fiction  немогућег раскола, биће отлучени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ха ха свашта сам овде прочитао, вартоломејеви ћумези и Пентагонски теолози.:) Иначе их има пуно, тих пентагонских, који су потписали срамну петицију нашем Патријарху,  на Светом Владимиру у САД. Тамо је седамдесетих прошлог века предавао отац Флоровски па А.Шмеман. Васељенски је успео преко илумината за мале паре кроз грантове за разноразне радионице на теме о  ђаконисама, ЛГБТ, дарвинизм, екологија да их растури на саставне делове. Да се поштује цркевена дисциплина првојерарх АПЦ са којом смо ми иначе у литургијском јединству а васељенски их не признаје али их контролише confused1 , би требало да их све посмењује и да напише писмо и да се извини Патријарху и нама јер то је ван памети шта су урадили. А о одговорности пентагонског владике Максима који је то све смислио, не треба трошити речи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...