Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 минута, HOA+ рече

Миле, Ствар је у томе што ће ова прича о Црној Гори трајати доста дуго, кажу чак до америчких избора, па ако Трамп победи биће једно, а ако ови други победе биће друго..

До тад ће СПЦ имати двадесет других проблема, а ова тема је посвећена тим другим проблемима.

У сваком случају, биће шта ће бити.

Ако после беседе Владике Јоаникија, који каже да ће светиње бранити животом неко од вас сумња, то је његов проблем.

Ја не сумњам. Ако сам се преварио и погрешно проценио, нека сам крив.

Нећу такве речи једног цењеног Епископа наше Свете Цркве да доводим у питање. Верујем му и држим га за реч. Такође, Митрополит је рекао да неће не у лудилу правити неку другу Цркву и неће бити дрге Цркве сем СПЦ у Црној Гори. И њега, ја мали поп, држим за реч.

Шта још треба да се уради?Да се самоспале да би неко веровао? Речено је све што је речено. Тачка.

Познаће се свачије.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

А не знам збиља ко је вас богослове васпитавао

Ја не знам збиља одакле теби идеја да сам ја богослов и да ме је неко у средњој школи васпитавао у вези односа према епископима :) 

Осим тога оно што је теби подсмешљиво другоме је од миља а некоме је чак и благочестиво, има ту више слојева...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад ми је лакше кад знам да ниси богослов. Учинило ми се да си негде раније рекао да јеси.

Не занима ме расправа са тобом око овога. Рекао сам своје мишљење, и немам шта да додам и да се убеђујем с тобом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, HOA+ рече

Потпуно поштујем твој одговор, само бих подсетио да се ми на овим Поукама делимо у две групе:

на оне који су имали сусрет и директан однос са митрополитом Амфилохијем, или било којим другим владиком, његовим ликом и делом, те из тога извлаче своје закључке о њему,

и на оне који су слушали, легенде приче и бајке о Ђеди, добром Таси итд гуслама, добром старцу, исихасти, чеду оца Јустина и на основу тога имају своје закључке.

Укратко, поштујем написано, и верујем да ти такође имаш једно од ова два искуства, моје искуство је другачије.

И има трећа група: они који су и имали сусрет са њим и са његовим клиром и који су слушали легенде и такође извлаче закључке.

У мојој првој поруци коју сам написао, рекао сам и то да сам ја идоле порушио. Знам о чему причаш, али ја идоле немам. И никако се не слажем са изјавама појединих, конкретно Владике Атанасија упућених Синоду и Патријарху. Пусти ти његову јуродивост, његова реч има тежину, он је Епископ Цркве, коме ми је била част да макар будем у његовој близини. Са таквим изјавама, непромишљеним, потпуно ван сваког контекста мене је одаљио. Чак ме подсећа и речником на о. Зорана, те ни једно ни друго ми не прија, а знам и многима другима.

 

Ја припадам овој трећој групи.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, HOA+ рече

и на оне који су слушали, легенде приче и бајке о Ђеди, добром Таси итд гуслама, добром старцу, исихасти, чеду оца Јустина и на основу тога имају своје закључке.

Ne, NOA, nije bas tako... za mene, glavno i osnovno pitanje sada u ovim teskim vremenima za nasu crkvu, jeste da li ce mitropolit da pravi raskol ili nece, i po svemu dosad vidjenom,..... jedino da mu ugrade cip u glavu i promene misli :D ,.... onda moze da zaboravi da je ceo zivot dao za SPC i sigurno nece da pravi raskol.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Иван Ц. рече

@HOA+ Ово је више него упроштена ситуација, која није таква...

Није Митрполит звао да се текст уклони. То је одлука Мисионарског одељења.

Ево видим да борбаши на свом сајту су поставили тај текст, наравно, не испуштајући прилику да пљују по Поукама и проричући ко баба Ванга зашто је текст склоњен. За њим ни ништа није чудо, то је иста бљуваоница која је и Синод и Патријарха и Митрополита, па и Ђуровића стављала на стуб срама. Нема тога у нашој Цркви ко је њима добар. Знамо добро сви каква је то рупа, али видим да се нико није потресао што то тамо стоји. 

Отац Зоран може да им каже да моментално скину текст са те бљуваонице, јер повређују његова ауторска права.

 

 

Оче Иване, ја сам тотолно не упућен у теолошка питања, пратио тако свуда по мало да видим шта ѕсе то дешава ,веровао својој Цркви али сад и ви сами кажете да је учење овог Зизијулијаса је све вас опчинило а дај се показало као лажно, а ти борбаши то стално нападали значи да су ипак у нечему били у праву. И понављам да не могу то да судим ја јер не знам, али видим овде на форуму да многи  људи,па и Ви, који су сами били убеђени у неку "светост"тог учења сада кажу да су се били обманути.

А што се тиче скидања,када се на нету нешто објави тешко да се неко може изббирити за ауторска права,поготово када је то био неки јавни текст не неком форуму ,сајту.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Сад ми је лакше кад знам да ниси богослов. Учинило ми се да си негде раније рекао да јеси.

Мислиш теолог? Да, најбољи на свету, васељенски... :)) 

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

Рекао сам своје мишљење, и немам шта да додам

Па шта да додаш када си се излупетао? ne_shvata
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vladan :::. рече

Мислиш теолог? Да, најбољи на свету, васељенски... :)) 

Па шта да додаш када си се излупетао? ne_shvata
 

Мислиш да је бити непристојан неки квалитет? Мислиш да ја теби не могу исто то да кажем? Човече, то је тако лако. Повредити и увредити некога је најлакше на свету. То је ниво школараца и адолесцената. Али добро, ако у томе уживаш, нека ти буде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Иван Ц. рече

@HOA+ Ово је више него упроштена ситуација, која није таква...

Није Митрполит звао да се текст уклони. То је одлука Мисионарског одељења.

Ево видим да борбаши на свом сајту су поставили тај текст, наравно, не испуштајући прилику да пљују по Поукама и проричући ко баба Ванга зашто је текст склоњен. За њим ни ништа није чудо, то је иста бљуваоница која је и Синод и Патријарха и Митрополита, па и Ђуровића стављала на стуб срама. Нема тога у нашој Цркви ко је њима добар. Знамо добро сви каква је то рупа, али видим да се нико није потресао што то тамо стоји. 

Отац Зоран може да им каже да моментално скину текст са те бљуваонице, јер повређују његова ауторска права.

 

 

Извините Оче а које су делатности Мисионарског одљења ,јер први пут чујем за њега,и јел има нгде где може да се прати његов рад? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Миле Бајшев рече

Оче Иване, ја сам тотолно не упучен у теолошка питања, пратио тако да видм ,вероваосвојој Цркви али сад и ви сами кажете да је учење овог Зизијулијаса је све вас опћинило а дај се показало као лажно, а ти борбаши то стално напдали знали д аус ипак у нечему били у праву. И понављам да немогу то да судим ја јер не знам, али видим овде на форуму да многи  људи,па и Ви, који су сами били убеђени у неку "светост"тог учења сада кажу да су се били обманути.

А што се тиче скидања,када се на нету нешто објави тешко да се неко може изббирити за ауторска права,поготово када је то био неки јавни текст не неком форуму ,сајту.

Они имају других својих разлога да пљују по Митрополиту Зизијуласу, као и по свим њима неподобним епископима и свештеницима.

Нису они пријатељи Цркве, нити воле они било кога. Мени је само жао да један такав сајт буде референца многима, али не могу ја некоме да променим мисли. Не видим ни један разлог да их правдаш. Тотална бљуваоница и ништа више ни мање од тога.

А ово око текста није истина.

Може да се уклони или да овде или на неком другом месту о. Зоран се огради од њиховог постављања текста.

Кад су ме пре 9 година артемијевци и борбаши поставили у Куриру, моју слику преко целе насловне, ја сам одмах написао деманти, Курир је морао да се извињава и да плати добру одштету...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Pontifex Emeritus рече

Није тачно. Овде су се износиле страшне оптужбе против Митрополита за канонске преступе; конкретно- да је свесно и намерно поново крштавао православне вернике, и да је свесно и намерно причешћивао оне за које је знао да нису крштени. То нису биле политичке критике, него озбиљне оптужбе и клевете. 

Ето опет лкажеш ,није се то изнело овде него у свим медијима, Чеда је река и то су сви чули да ли је тачно то ми не знамо.А да је причестио Мила тамо још 90тих је рекао дал Митрополит или неко из околине митрополитије. Што лажеш да је то овде речено?Овде је пренето

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Миле Бајшев рече

Оче Иване, ја сам тотолно не упучен у теолошка питања

Хајде да се упућујемо у то! Зар је могуће да све знамо а да не знамо питања еклисиологије? Ово су теолошке импликације у реалном животу.

Није васељенски ишао и лично давао храмове у Украјини, већ је применио неку своју визију еклисиологије. Дакле, теологија бато.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Иван Ц. рече

Хајде да се упућујемо у то! Зар је могуће да све знамо а да не знамо питања еклисиологије? Ово су теолошке импликације у реалном животу.

Није васељенски ишао и лично давао храмове у Украјини, већ је применио неку своју визију еклисиологије. Дакле, теологија бато.

 

Оче Иване, нама обичним лаицима је то сувише "стручно"треба нам једноставна реч зато и питам где може да се испрати рад Мисионарског одељења,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Миле Бајшев рече

Извините Оче а које су делатности Мисионарског одљења ,јер први пут чујем за њега,и јел има нгде где може да се прати његов рад? 

 

 

WWW.PRAVOSLAVIE.RU

У четвртак, 25. децембра 2014. одржан је први састанак чланова новооснованог Мисионарског одељења Српске...

 

http://zapisi-reportaze.com/misionarsko-odeljenje/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...