Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 161
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Onufrije рече

па то сам и рекао  

Колико сам ја разумео, човек је питао за превод овог текста. Ти си написао да сам га ја превео. Кажем, нисам. Преводио сам један подужи текст, тачније студију, Васиљанске патријаршије, коју су објавили по питању Цркве у Украјини и у којој детаљно износе своје виђење проблема (лично, многи ставови су ми ту дискутабилни). А превео сам и обраћање Грчке Цркве, након што су одлучили да признају тзв. Украјинску цркву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, ко жели да прочита. Свакако је занимљиво чути аргументе и друге стране:

TEOLOGIJA.NET

Захвалност Васељенска Патријаршија изражава своју захвалност истакнутим истраживачима, грчким и руским, који су својим беспрекорним научним прилозима допринели васпостављању...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Александар Милојков рече

Колико сам ја разумео, човек је питао за превод овог текста. Ти си написао да сам га ја превео. Кажем, нисам. Преводио сам један подужи текст, тачније студију, Васиљанске патријаршије, коју су објавили по питању Цркве у Украјини и у којој детаљно износе своје виђење проблема (лично, многи ставови су ми ту дискутабилни). А превео сам и обраћање Грчке Цркве, након што су одлучили да признају тзв. Украјинску цркву.

па то сам и рекао. Пренеси текст да видимо шта си превео :)

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Александар Милојков рече

Ево, ко жели да прочита. Свакако је занимљиво чути аргументе и друге стране:

TEOLOGIJA.NET

Захвалност Васељенска Патријаршија изражава своју захвалност истакнутим истраживачима, грчким и руским, који су својим беспрекорним научним прилозима допринели васпостављању...

 

 е хвала нисам хтео да објавим

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ово сам превео:

TEOLOGIJA.NET

Текст који следи представља изводе из обраћања Његовог Високопреосвештенства Митрополита Игњатија (Димитријадског), Председавајућег у Синодском одбору за...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Александар Милојков рече

Колико сам ја разумео, човек је питао за превод овог текста. Ти си написао да сам га ја превео. Кажем, нисам. Преводио сам један подужи текст, тачније студију, Васиљанске патријаршије, коју су објавили по питању Цркве у Украјини и у којој детаљно износе своје виђење проблема (лично, многи ставови су ми ту дискутабилни). А превео сам и обраћање Грчке Цркве, након што су одлучили да признају тзв. Украјинску цркву.

ја сам само рекао да си преводио текстове, одгврио на питање, ти сам знаш зашто си преводио, из ког интересовања за раскол. 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нажалост, гркофоне Цркве су подржале овај дубоко погрешан гест ЦП. У тексту који сам превео се види којом се логиком размишља. Рекао бих да је то све протумачено и одлучено вођено логиком етничког припадања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Onufrije рече

ја сам само рекао да си преводио текстове, одгврио на питање, ти сам знаш зашто си преводио, из ког интересовања за раскол. 

Могао си да преведеш и текстове Вл.  Онуфрија са руског

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Onufrije рече

ја сам само рекао да си преводио текстове, одгврио на питање, ти сам знаш зашто си преводио, из ког интересовања за раскол. 

Превео сам јер сам желео да имамо могућност да чујемо и аргументе "друге стране". Ако и критикујемо, да знамо шта критикујемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Onufrije рече

Могао си да преведеш и текстове Вл.  Онуфрија са руског

Могао сам да будем и Џорџ Клуни, али ето нисам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

у реду је важно је да се скажемо да је Васељенски увео раскол. Извини ако сам нечто погрешно протумачио

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Александар Милојков рече

Могао сам да будем и Џорџ Клуни, али ето нисам.

форе су ти ан ниову основне школе

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Александар Милојков рече

Превео сам јер сам желео да имамо могућност да чујемо и аргументе "друге стране". Ако и критикујемо, да знамо шта критикујемо.

који лик. Па помого си нам

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...