Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

Управо сада, Александар Милојков рече

А јел би се саблазнио ако би прочитао у спису једног Светитеља (признатог као васељенског учитеља) став да ће се на крају и ђаво спасити?

Не. Прочитао сам и то и многе друге тврдње богослова - оптимиста. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, nedeljko рече

Не. Прочитао сам и то и многе друге тврдње богослова - оптимиста. 

Да чујем, који Светитељ је написао да ће се на крају спасити и сам изумитељ зла, то јест ђаво? Светитељ из четвртог века, није савремени теолог (новотарац, либераш и како нас још називате).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Плаво Небо рече

И најмање зло нас светлосним годинама удаљује од Бога. Разумем шта хоћеш да кажеш, али исто тврдим да увек треба да стражимо и да не тражимо себи оправдање зашто смо учили један грех. И знам да и ти то исто мислиш.

Не треба да тражимо оправдања и слажем се да и најмањи грех одаљава од Бога милион светлосних година али и најмања искрена жеља да се поправимо нас приближава Богу, баш као оног пијаницу монаха који је отишао у Рај.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји ли бестрасно онанисање? :smeh1:

Мислим, кад и на молитви демон пуни главу помислима и омета пажњу, убацује слике и помисли, у сну такође, у оваквој ситуацији би му био пенал да се поигра и исмеје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Александар Милојков рече

Да чујем, који Светитељ је написао да ће се на крају спасити и сам изумитељ зла, то јест ђаво? Светитељ из четвртог века, није савремени теолог (новотарац, либераш и како нас још називате).

Шта да чујеш ? Јесам ли ја овде на неком пропитивању? Више пута на више места сам прочитао да има угодника Божијих који су говорили да ће се и ђаво спасити. Сад да ли је у питању један или их је било више - не знам. Лако бих га пронашао и дао ти тачан одговор али - нећу. Прочитао јесам али сам заборавио о коме се тачно ради. Он се, беше, и молио за демоне ? И шта би ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, nedeljko рече

Шта да чујеш ? Јесам ли ја овде на неком пропитивању? Више пута на више места сам прочитао да има угодника Божијих који су говорили да ће се и ђаво спасити. Сад да ли је у питању један или их је било више - не знам. Лако бих га пронашао и дао ти тачан одговор али - нећу. Прочитао јесам али сам заборавио о коме се тачно ради. Он се, беше, и молио за демоне ? И шта би ?

Да си читао, знао би. Већина вас не чита ништа, осим интернетских памфлета. Али сте зато стручњаци за све тајне неба и земље.

Свети Григорије Ниски, Велики катихизис (постоји и превод на хрватском, прогуглај па читај). Није се молио за демоне, већ је говорио да пакао неће бити вечан, него да ће се и кроз те паклене муке људи повратити и доћи до познања Бога. На крају и сам ђаво. То је познато учење о апокатастази.Црква га није прихватила. А ето, о томе је причао један Светитељ. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Александар Милојков рече

Да си читао, знао би. Већина вас не чита ништа, осим интернетских памфлета. Али сте зато стручњаци за све тајне неба и земље.

Свети Григорије Ниски, Велики катихизис (постоји и превод на хрватском, прогуглај па читај). Није се молио за демоне, већ је говорио да пакао неће бити вечан, него да ће се и кроз те паклене муке људи повратити и доћи до познања Бога. На крају и сам ђаво. То је познато учење о апокатастази.Црква га није прихватила. А ето, о томе је причао један Светитељ. 

Да нисам читао не бих знао. Тренутно читам св. Јована Златоуста, св. Владику Николаја, св, Јустина и блаженопочившег патријарха Павла. Тако да те твоје шналице о томе да " Већина вас не чита ништа " - да продаш некоме другоме. И све што си написао већ сам прочитао само нисам био сигуран о коме се светитељу ради. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Александар Милојков рече

Да си читао, знао би. Већина вас не чита ништа, осим интернетских памфлета. Али сте зато стручњаци за све тајне неба и земље.

Свети Григорије Ниски, Велики катихизис (постоји и превод на хрватском, прогуглај па читај). Није се молио за демоне, већ је говорио да пакао неће бити вечан, него да ће се и кроз те паклене муке људи повратити и доћи до познања Бога. На крају и сам ђаво. То је познато учење о апокатастази.Црква га није прихватила. А ето, о томе је причао један Светитељ. 

Пошто си нам указао о коме се ради ред би био да нам кажеш и да ли је Свети Григорије одбацио такво своје учење на крају?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, nedeljko рече

Да нисам читао не бих знао. Тренутно читам св. Јована Златоуста, св. Владику Николаја, св, Јустина и блаженопочившег патријарха Павла. Тако да те твоје шналице о томе да " Већина вас не чита ништа " - да продаш некоме другоме. И све што си написао већ сам прочитао само нисам био сигуран о коме се светитељу ради. 

Е онда се чувај саблазни. Има тамо код Патријарха Павла његов одговор о односу Цркве према људима који промене пол. А о причешћивању англиканац од стране Владике Николаја да и не говорим... Саблазни колико хоћеш :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, nedeljko рече

Да нисам читао не бих знао. Тренутно читам св. Јована Златоуста, св. Владику Николаја, св, Јустина и блаженопочившег патријарха Павла. Тако да те твоје шналице о томе да " Већина вас не чита ништа " - да продаш некоме другоме. И све што си написао већ сам прочитао само нисам био сигуран о коме се светитељу ради. 

Брате, то је чињеница, већина људи нема појма а има став.

 

Још пре 10 година смо тај феномен детектовали, не знају ни како изгледа +Јован Зизјулас, не знају наслов нити једне његове књиге, ал знају да је новотарац.

Површност је највећи порок човечанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Плаво Небо рече

Пошто си нам указао о коме се ради ред би био да нам кажеш и да ли је Свети Григорије одбацио такво своје учење на крају?

Није. Барем не постоји нигде писани траг. Црква је касније, преко оригенизма, осудила то учење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Плаво Небо рече

Пошто си нам указао о коме се ради ред би био да нам кажеш и да ли је Свети Григорије одбацио такво своје учење на крају?

Можеш ли ти нама рећи да ли су Немањићи одбацили католичко крштење и круну коју су добили из Рима од Папе? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Александар Милојков рече

Е онда се чувај саблазни. Има тамо код Патријарха Павла његов одговор о односу Цркве према људима који промене пол. А о причешћивању англиканац од стране Владике Николаја да и не говорим... Саблазни колико хоћеш :)

Све што сам прочитао ( и то сам прочитао ) од блаженопочившег патријарха Павла - сам и усвојио. И то ми није саблазан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Александар Милојков рече

Није. Барем не постоји нигде писани траг. Црква је касније, преко оригенизма, осудила то учење.

Осудила 300 година након Оригенове смрти

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, nedeljko рече

Све што сам прочитао ( и то сам прочитао ) од блаженопочившег патријарха Павла - сам и усвојио. И то ми није саблазан.

И сад имаш права на његово учење више од нас?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...