Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

пре 6 минута, Ćiriličar рече

@Родољуб Лазић @Zoran Đurović

Где је извор да се неко "напали" на неког па онда да се самозадовољава?

Креће од визуалног. Шта се даље дешава са том "сликом"? Да ли се тело најпре успали, па онда крећу мисли и фантазије? Или слика порађа мисаону жељу, затим се одиграва "битка" мисаона на пољу слободе: оћу ли је, нећу ли је?

Једни овде говоре о нагону тела, сад смо прешли на Писмо и шта Господ каже. Ајд, нема везе нека је жена уопште, свака. Дакле неко погледа некога, јави се жеља - како се рађа та жеља? Ајмо подвижници...на старну шта ћемо урадити са жељом, како се она јавља и да је искључиво наша? Да ли демони који могу да нам убацују помисли, делују одмах при погледу и учествују у стварању жеље, или тек кад се жеља јави "ускачу" да мало више побркају човеку лончиће?

По чему је ово (евентуално) ситноцревчано разматрање битно и корисно? Мислим, ако бисмо то све изанализирали, да ли бисмо имали у руци кључ да се избавимо од прихватања те страсне жеље/помисли? Чини ми се да не.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Zoran Đurović рече

Ја духовне савете тражим од мог духовника, Владике Атанасија Раките

Он, човек ни речи да прозвори. И кад прича све полако и натенане - јеси од њега примио МАЛОглагољивост? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Родољуб Лазић рече

А ко те научио да саблажњаваш људе?

Џаво!:))12:smeha::))

Сада ми стиже Божићна честитка од једног српског владике... Из разумљивих разлога нећу је качити јер ће проверавати и фонт и све остало. Дајем само ово: 

 j825ycm.jpg

3AlsNTL.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

По чему је ово (евентуално) ситноцревчано разматрање битно и корисно? 

Па како није битно? Каква су то питања? Је ли исто ако сам направиш корону и заразиш се, или ако те неко зарази, или ако те неко случајно зарази, или како се ствара имунитет на корону и сл.?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Џаво!:))12:smeha::))

Понекад се и теби омакне па кажеш истину. :coolio:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Па како није битно? Каква су то питања? Је ли исто ако сам направиш корону и заразиш се, или ако те неко зарази, или ако те неко случајно зарази, или како се ствара имунитет на корону и сл.?

 

пре 6 минута, Родољуб Лазић рече

Мислим, ако бисмо то све изанализирали, да ли бисмо имали у руци кључ да се избавимо од прихватања те страсне жеље/помисли? Чини ми се да не.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

opet mislim da nije samo genetika u pitanju, vec neki visi nivo, jer se pogled vezuje za srce..... mozda mozes i bas neku da pogledas srcem :1405_love: (nismo monasi) ako ti se svidi i hoces kontakt da uspostavis radi neke price i druzenja i sta bude dalje... itd...

Опет је узрочник физичка привлачност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zoran Đurović рече

Сада ми стиже Божићна честитка од једног српског владике..

Значи још један кандидат за истјазавање...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Ćiriličar рече

 

Одлично питање. Код католика имамо драстичан потез који је довео до ужасних ствари у њиховој цркви (за оне који скоче да католичка црква није црква, напомињем да је Флоровски рекао да она сигурно није Једна , Света, Саборна и Апостолска, али да је у њој "инертност Св. Духа....убише више ревнитељи већ 20 година са флоскулама својим). Клиру је забрањено да се жени и имамо педофилију, хомосексуалност и ко зна шта је све сакривено иза зидина њихових самостана и парохијских домова.

Истине ради, да разјаснимо, целибат нема никакве везе са педофилијом.

Ако је човек психички и душевно здрав никада апстиненција од њега неће направити педофила. Педофили одлазе у професије где могу бити блиски деци и не знају искуствено шта је целибат 

На тлу европске уније 80% свих случајева педофилије се дешава у породици, 12% у протестантским заједницама , 8% у католичкој цркви .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Дејан рече

Истине ради, да разјаснимо, целибат нема никакве везе са педофилијом.

Ја сам зато и узео да направим серију клипова о овим стварима јер људи трпају све у један кош. Као када би неко за Рођеног казао да је педофил, а он се ложи на старије. Ја сам за њега милф.:)) Један мој другар јутрос оплака кад сам му поменуо Рођино гутање одвратне змије!:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Ја сам зато и узео да направим серију клипова о овим стварима јер људи трпају све у један кош. Као када би неко за Рођеног казао да је педофил, а он се ложи на старије. Ја сам за њега милф.:)) Један мој другар јутрос оплака кад сам му поменуо Рођино гутање одвратне змије!:)) 

У Православној Цркви постоје педофили, али педофилија није узела толиког маха колико у Католичкој.

Не ради се ту о исправности вере и духовног руковођења већ о условима на терену.

КЦ се простире у земљама које су богатије и богате, верници имају већи стандард а од укупног броја становника око 7 % је активно у цркви. КЦ има развијен однос са верницима кроз школе, веронауку и друге активности. 

ПЦ се простире у сиромашним државама где је активно учешће у животу Цркве ни 1%. ПЦ се увек борила за биолошки опстанак, образовање на ниском нивоу, рад са народим такође, наши манастири нису богати били, углавном су по неким забитима и није имала услове да педофили могу да афирмишу своју патологију.

КЦ је у модерној историји а и оној старијој , када је на снази био патријархат и завети ћутања, такве ствари сузбијала на патолошки начин, није имала имуни систем да такве људе избацује из цркве, већ су доживели да имају акумулацију. 

Дакле, педофили одлазе у професије где могу да спроводе своју патологију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Mirjam рече

Прво и основно значење речи γυνή је жена. Сигурно је мислио на сваку жену уколико је прељуба у питању, а не само на удату, иначе би ожењени мушкарци могли да гледају са жељом неудате жене и девојке. 

Што се тиче онаније, св. Никодим Агиорит је сматра грехом мрским Богу у свом тумачењу канона Јована Посника у Пидалиону. 

Aha, na svaku ženu, a pri tome je kao tvorac dao jak nagon ljudima da bi trpeli strast. :0212_rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 13.1.2021. at 16:37, Bokisd рече

Zato sto je Bog dao i zenu i brak i devicanstvo i neka covek izabere. Ne znam za jos neki put.

I, zato sto preterivanje u svemu ne valja. Recimo, zasto ap.Pavle kaze da i pijanice nece videti carstvo, ako je alkohol dozvoljen i nije stetan za coveka, ili hrana koja je izvor telesnog zivota, i sto pominje Rodja za stomakougadjanje da je greh.

E, tako slicno i za masturbaciju.

Ima citao sam neki svetitelji pisu (parafraza), i da musko seme koje je Bog dao da se radja i nastavlja novi zivot, nije dobro to seme prosipati kroz onaniju. itd.

Znači po tebi i rukobludničenje može ali umereno. Šta će da rade deca, da se u 21veku žene i udaju sa 12 i 13 godina. 

To što neki svetitelji pišu nije dovljno. Mora da se obrazloži zašto je štetno i šta ćemo sa ženama koje ne rasipaju ništa?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Zoran Đurović рече

Један мој другар јутрос оплака кад сам му поменуо Рођино гутање одвратне змије!

Ако је тај другар који се смеје твојим будалаштинама из Србије, препоручујем му референтну здравствену установу "др Лаза Лазаревић". Претпостављам да и у Риму има таквих референтних установа, за тебе.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Родољуб Лазић рече

Претпостављам да и у Риму има таквих референтних установа, за тебе.  

Рођени, не вади циглу из темеља љубави наше!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...