Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

@Zoran Đurović @Дејан Ти се падре сад вадиш на мене, цццц, а неш да кажеш да говориш о оном што ти је у срцу :)

Ок, поводом педофила и КЦ, нећу рећи да се слажем, али има смисла, посебно кад се појача статистиком.

Међутим, не полемике ради и да браним мој став, јер није јак став, мишљење, ипак мислим да од много фактора, има везе и тај насилни целибат. насилни зато јер ако неко оће да буде свештеник у КЦ не сме да се жени, тиме му није остављен избор, него је оно: или Бог или жена, што је сулудо. И наравно да они имају блиске односе са децом, јер имају  и јачу мисију. То говорим чисто логички. Мислим да имамо у у православно аскези да је блискост са децом монасима "шкакљива" ствар.

Али сматрам то, целибатом, само једним од ко зна колико фактора. Мада, то о стандарду и сл., то је већ јавна тајна да у богатијим земљама педофилија цвета. не знам, можда је и у сироомашним, само се не прича. Не бих ни волео да знам истински извор те изопачености, да не да Бог никоме. Кад се гледа уопштено, има и контрааргумент мом размишљању....Швеђани су ван свих целибата :), код њик се трпао ко је ским стигао, и на крају педофилија цвета....тако да...ко би га знао.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Плаво Небо рече

Svaki klirik savetuje da se iskrenom molitvom, uz Božju pomoć, svaki greh može pobediti. Van svake pameti je da neko misli da se grehom greh pobeđuje

Слажем се то нико не говори. Ниси схватио добро. Што се мене тиче, боље је да неко уместо да превари жену рукоблуди.Што не значи да је рукоблуд добар. Није добар, грех је. Али ако је у искушењу да превари боље да сам згреши рукоблуећи. 

Има она прича о игуману и монаху пијаници кога су сви осуђивали. Није могао да престане са ракијом, рецимо пио је 15 чашица на дан. А игуман је рекао ајде пробај,мало по мало да смањујеш. И он тако са 15 на 14 па на 13 па 12 и до смрти остао на 2. Не сећам се ваљда се и од те 2 опије. И метанисао,мученин свако вече. Разумеш поенту? 

Пс: најбоље је да човек узме да се моли Богу да га избави и од рукоблуда и преваре и да бежи од оба зла. Ја кажем само шта је по мени мање зло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Али ако је у искушењу да превари боље да сам згреши рукоблуећи.

Да, тандрљањем је сам у греху (ако је грех), а овако се увлаче друге особе. Зато мора градација. 

пре 9 минута, Вилер Текс рече

И он тако са 15 на 14 па на 13 па 12 и до смрти остао на 2. Не сећам се ваљда се и од те 2 опије.

То је у преп. Пајсија - пијаница што је отишао у рај. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Плаво Небо рече

Svaki klirik savetuje da se iskrenom molitvom, uz Božju pomoć, svaki greh može pobediti.

Ово је глупост галактичких размера. Када би ово било тачно, ти би летео небом, а овако испада ни да немаш искрену молитву нити да ти Бог помаже. Да ли ти је јасно шта си лупио?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Ćiriličar рече

@Zoran Đurović @Дејан Ти се падре сад вадиш на мене, цццц, а неш да кажеш да говориш о оном што ти је у срцу :)

Ок, поводом педофила и КЦ, нећу рећи да се слажем, али има смисла, посебно кад се појача статистиком.

Међутим, не полемике ради и да браним мој став, јер није јак став, мишљење, ипак мислим да од много фактора, има везе и тај насилни целибат. насилни зато јер ако неко оће да буде свештеник у КЦ не сме да се жени, тиме му није остављен избор, него је оно: или Бог или жена, што је сулудо. И наравно да они имају блиске односе са децом, јер имају  и јачу мисију. То говорим чисто логички. Мислим да имамо у у православно аскези да је блискост са децом монасима "шкакљива" ствар.

Али сматрам то, целибатом, само једним од ко зна колико фактора. Мада, то о стандарду и сл., то је већ јавна тајна да у богатијим земљама педофилија цвета. не знам, можда је и у сироомашним, само се не прича. Не бих ни волео да знам истински извор те изопачености, да не да Бог никоме. Кад се гледа уопштено, има и контрааргумент мом размишљању....Швеђани су ван свих целибата :), код њик се трпао ко је ским стигао, и на крају педофилија цвета....тако да...ко би га знао.

 

Нема може апстиненција да има везе са педофилијом. Педофили имају такав нагон што има везе са генетиком а не са целибатом.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SRBIN.INFO

Некада је на Светој Гори живео један монах који се подвизивао у Кареји. Свакодневно се опијао и постао је узрок саблажњавања ходочасника. Једног дана је умро и неки...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Вилер Текс рече

Слажем се то нико не говори. Ниси схватио добро. Што се мене тиче, боље је да неко уместо да превари жену рукоблуди.Што не значи да је рукоблуд добар. Није добар, грех је. Али ако је у искушењу да превари боље да сам згреши рукоблуећи. 

Има она прича о игуману и монаху пијаници кога су сви осуђивали. Није могао да престане са ракијом, рецимо пио је 15 чашица на дан. А игуман је рекао ајде пробај,мало по мало да смањујеш. И он тако са 15 на 14 па на 13 па 12 и до смрти остао на 2. Не сећам се ваљда се и од те 2 опије. И метанисао,мученин свако вече. Разумеш поенту? 

Пс: најбоље је да човек узме да се моли Богу да га избави и од рукоблуда и преваре и да бежи од оба зла. Ја кажем само шта је по мени мање зло.

А поред молитве да смањи унос енергије исхраном, нарочито протеински удео у храни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Да, тандрљањем је сам у греху (ако је грех), а овако се увлаче друге особе. Зато мора градација

Ја се слажем са оцем Јустином Савинским. Какво тандрљање, лепо цуру да нађе да се жени па нек режирају и глуме сами!

Да и ја сам мислио на тај моменат увлачења друге особе.

Мислим да није добро што сте искулирали @Талични Том, мени делује аргументована примедба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Мислим да није добро што сте искулирали @Талични Том, мени делује аргументована примедба.

Не, у неком искушењу је, нећу да га малтретирам. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Дејан рече

А поред молитве да смањи унос енергије исхраном, нарочито протеински удео у храни.

Да не буде,забуне одређени ниво аскезе је свакоме потребан. Само треба,све по мери и тањисати са расуђивањем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Ćiriličar рече

@Zoran Đurović @Дејан Ти се падре сад вадиш на мене, цццц, а неш да кажеш да говориш о оном што ти је у срцу :)

Ок, поводом педофила и КЦ, нећу рећи да се слажем, али има смисла, посебно кад се појача статистиком.

Међутим, не полемике ради и да браним мој став, јер није јак став, мишљење, ипак мислим да од много фактора, има везе и тај насилни целибат. насилни зато јер ако неко оће да буде свештеник у КЦ не сме да се жени, тиме му није остављен избор, него је оно: или Бог или жена, што је сулудо. И наравно да они имају блиске односе са децом, јер имају  и јачу мисију. То говорим чисто логички. Мислим да имамо у у православно аскези да је блискост са децом монасима "шкакљива" ствар.

Али сматрам то, целибатом, само једним од ко зна колико фактора. Мада, то о стандарду и сл., то је већ јавна тајна да у богатијим земљама педофилија цвета. не знам, можда је и у сироомашним, само се не прича. Не бих ни волео да знам истински извор те изопачености, да не да Бог никоме. Кад се гледа уопштено, има и контрааргумент мом размишљању....Швеђани су ван свих целибата :), код њик се трпао ко је ским стигао, и на крају педофилија цвета....тако да...ко би га знао.

 

Ако педофил има услове да је близак деци, да постоји параван ћутања и довољно новца да се све прикрије и лагодно живи онда их се нећеш решити, ни њих ни хомосексуалаца.

Када причамо о педофилима у највећем проценту случајева не можемо их тумачити ван контекста психопатске и социопатске структуре личности. То су демони у анђеоском руху, вукови у овчијој кожи .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Не живиш више ти, него Ава у теби! И смајлије си почео исте да користиш!:))

ПоАвето Рођа :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Да не буде,забуне одређени ниво аскезе је свакоме потребан. Само треба,све по мери и тањисати са расуђивањем. 

А за ту меру је потребно време и искуство. Чек прво да се проживи Влада Димитријевић и св. Игнатије Брајаничанов па тек после мера да се тражи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Ово је глупост галактичких размера. Када би ово било тачно, ти би летео небом, а овако испада ни да немаш искрену молитву нити да ти Бог помаже. Да ли ти је јасно шта си лупио?

Лупаш ти, празним речима о празну главу јер саблажњаваш многе овде који на овом Православном сајту покушавају да нађу, како и сам пројекат каже, Живе речи утехе. Да се Црквеноудоме, а ти шириш саблазан њима и говориш како је рукоблудје нешто што може помоћи у борби против других грехова. Сви ћемо одговарати за оно што смо рекли или нисмо, што смо урадили или нисмо, тако ћу и ја одговарати за ово што те сада оплетох али ти се понашаш као да ниси свештеник једне Православне Цркве. Ти који треба да учиш друге како се у Светом Писму нигде не каже да се грехом грех побеђује, ти причаш супротно. Где се у Светом Писму каже да се грехом грех побеђује, где? А ово што си ми рекао да сам лупио глупост галактичких размера ни за то не знаш да се у Светом Писму каже: ''Будите савршени као што је савршен Отац ваш небески – Јеванђеље по Матеју 5,42-48 (зач. 15)''.

И ево ти тумачење на шта се то конкретно мисли:

MITROPOLIJA.COM

У наставку серијала ”Тумачење Новог завета” Господ Исус Христос поучава ученике и народ да постану савршени као што је савршен Отац који је на небесима, а у Делима...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Родољуб Лазић рече

То је пародија на твоје коришћење смајлија, ако ниси, а ниси, разумео.

 

Стављати смајлије и зезати се као да је ово нека шаљива тема, а притом саблажњавати оне који треба да чују неки поучан савет, душекористан, је мени непојмљиво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...