Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

пре 1 сат, Дејан рече

е ли можда знаш који свети отац је рекао "Напокон је умро тај одвратни човек"  када се упокојио свети Кирило Александријски

Теодорит Кирски.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Zoran Đurović рече

Па не читаш Писма. Мени је јасно да си дилетант, али ти немаш те свести. 

Да те питам нпр. како то да Дух Свети није напустио Самсона пошто је креснуо курву, него је био и даље на њему па је овај ишчупао бронзана врата Гада и однео их на планину? Узми и испитај ову ствар, а кад је испиташ, онда ми се јави да те додатно исаблажњавам сексом. Не мислим у смислу који би разумевао Рођени, јер се тиме не бавим, него у алегоријском. :D

Аво, гутаће те змија, као овог мученика са Микеланђеловог Страшног суда. :))) Кажу да је то лик неког попа који је критиковао Микеланђела што слика гола људска тела по црквама, па су морали после да ангажују тзв. сликара гаћа, да поправи Микеланђелове голотиње. И овај да би се осветио попу зурлоту, нацрта га у паклу, како га змија шчепала за батину :)))

 

микеланђело2.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

да ли је Свети Григорије одбацио такво своје учење на крају?

Никад. Исто је држао и његов брат, Василије Велики. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, nedeljko рече

, него будите углед стаду. ( 1 Пет. 5,2 ). Биће да и Ви слабо читате Писма.

Немој толико да се саблажњаваш.

Е камо среће да је "манити" Ава Римски највећи проблем православља. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

Врло опрезно тумаче да ли је Светитељ исповедао такво учење, у ствари какво је његово право мишљење било

Не дебилиши се. Марко Ефески, ако знаш ко је то, каза Латинима да о томе неће да прича да не би брукао свеца! Сада ти боље разумеш Григорија од Марка! Треба да се лечиш од талибанства. Помрачена ти је свест, а нећеш да се учиш. Класичан српски синдром да је брука ако си ментално оболео, јер је то срамота и онда не идеш код доктора. Ја сам пак доктор са ћагом за ове ствари. Ти и слични нисте свесни колико се брукате предамном, а разголићујете се уствари пред Господом, јер немати неке култивисане и узвишене духовности није брука, него је брука не знати када си го. Узми да учш од Аве, а не да се заносиш као м... у кривину. Ружно је то, друже. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Zoran Đurović рече

Теодорит Кирски.

Vidim da ga nazivaju blaženim, šta je blaženi u PC?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Дејан рече

Еееееее ал светом Николају након два доктората нису признали два разреда основне ил средње у Србији и послали су га на оправослављивање у Русију.

Не, средње. То је богословија. Не отимај ми да сам ачи од Николаја, јер су мени написали да нисам завршио основну!:)) Ако судимо по овоме, већи ћу бити светац од Николаја!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Александар Милојков рече

Кажу да је то лик неког попа

Кардинал што је папи Јулију рекао: Или Микеланђело или ја! И папа му каза: Можеш да одеш! 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Кардинал што је папи Јулију рекао: Или Микеланђело или ја! И папа му каза: Можеш да одеш! 12:smeha:

Био сам два пута у Вариканском музеју. Тамо сам и чуо ту причу. Иначе сам фасциниран Микеланђелом. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Дејан рече

Vidim da ga nazivaju blaženim, šta je blaženi u PC?

Исто што и свети. Вулгарно то би био "мањи" светац, неки шунтави, јер је нешто грешио у учењу, али то није православна и званична класификација. У католика то је светац који се слави на локалном нивоу.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Zoran Đurović рече

Исто што и свети. Вулгарно то би био "мањи" светац, неки шунтави, јер је нешто грешио у учењу, али то није православна и званична класификација. У католика то је светац који се слави на локалном нивоу.  

Имамо ми и комбинације :)

Свети блажени Николај – Фондација Пријатељ Божији (prijateljboziji.com)

Свети блажени Теодор – Фондација Пријатељ Божији (prijateljboziji.com)

Свети блажени Василије јуродиви – ЕПАРХИЈА РАШКО-ПРИЗРЕНСКА У ЕГЗИЛУ (eparhija-prizren.org)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Дејан рече

Vidim da ga nazivaju blaženim, šta je blaženi u PC?

Dok zapadna Crkva razlikuje dva stupnja svetosti: nizih blazenih, i visi svetih, u Pravoslavnoj crkvi te razlike nema. U Ruskoj i nasoj Srpskoj Crkvi, naziv blazeni, upotreblja se samo za dva zapadna sveca: Avgustina i Jeronima. Od istocnih muzeva naziva se blazenim samo Teodorit Kirski, no zasto i u kakvom upravo smislu nije jasno po istorijskim podacima. - blazenopocivsi patrijarh Pavle

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Дејан рече

Vidim da ga nazivaju blaženim, šta je blaženi u PC?

Avgustina i Jeronima, koji se postuju iz davnina, no u pojedinim teoretskim pitanjima nisu bez pogovora - blazenopocivsi patrijarh Pavle

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Дејан рече

Vidim da ga nazivaju blaženim, šta je blaženi u PC?

Glubokovski pretpostavlja da je ovaj naziv nastao " kao kompromis neprimirenih autoritativnih sudjenja o ovom velikom crkvenom delatelju". Bice da se ovaj naziv za spomenutu trojicu poznatih crkvenih muzeva koji se u Pravoslavnoj crkvi molitveno ne prizivaju, nemaju cina sluzbe, poceo upotrebljavati kod ruskih bogoslovskih pisaca XVIII veka, a od njih presao nama. Kod grckih bogoslova ne upotrebljava se ni u ovim slucajevima. - blazenopocivsi patrijarh Pavle

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...