Jump to content

ЊП Епископ бачки др Иринеј: ФЕНОМЕН КРШТЕНОГ НЕКРСТА - поводом говора мржње грађанина Ненада Чанка

Оцени ову тему


Ćiriličar

Препоручена порука

пре 2 часа, Огњен рече

Јустиново "може бити Србин и не православан"? Ма дај, зато је официру у возу рекао "Видиш оног вола? И он је рођен у Србији, јел и он Србин?" Или она беседа "Где су срби? Много је бивших срба! ... Оставили Светосавски пут!..." ... 

Овде је битан контекст. Аутентично српство је оно које је прожето православљем. И мислим да је Ава то мислио. И он је ту говорио конкретном официру, који се колико се сећам после првобитне ароганције смирио. А можда је Ава Јустин хтео да каже "Џаба што си Србин ако нећеш Христа" Он је ако се добро сећам те сцене из Авиног живота сам за себе говорио, парафразирам : Аутентични Србин је православан.

Па зар није бивши Србин онај који каже "Ја сам комуниста и Југословен, Свети Сава је превазиђен"? 

То је било друго време, за разлику од данашњег када постоје и некрштени људи који поштују Цркву и стају у одбрану Цркве. А постоје и они попут Чанка који јесу Срби али нападају све српско па и Цркву, и онда им је џабе што кажу "и ја сам Срби." 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 59
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 часа, Огњен рече

@Ćiriličar

Мишљење Ненада Чанка је апсолутно небитано и бављење њиме само му даје ничим заслужени значај. За мене је анализирање његовог дела у најмању руку губљење времена, али изгледа да сам се преварио и да има и оних којима је то духовна посластица... или можда компензација? 

Јустиново "може бити Србин и не православан"? Ма дај, зато је официру у возу рекао "Видиш оног вола? И он је рођен у Србији, јел и он Србин?" Или она беседа "Где су срби? Много је бивших срба! ... Оставили Светосавски пут!..." ... 

И ја овде стављем тачку. 

Из твог угла губљење времена.

Иринеј је епископ у Новом Сада и осетио је потребу да реагује. 

Ако је једну душу зауставио да пропадне и да не иде по инерцији, не за Чанком, већ за оваквим начином мишљења, тј. духом који се добро укоренио, добро је.

Друга ствар, доста је ћутања на овакве бљувотине. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јустину је Христос био све.

Говорио је да нема Срба је од бола и муке гледајући како народ окреће леђа Христу, не би ли неког пробудио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Александар Милојков рече

Две мечке Божане, које немају никакву подршку народа (ванпарламентарне странчице), се ипак водају по разним телевизијама са националним фреквенцијама и лају свашта. Кога они представљају и за чије интересе и по чијем налогу иду и лају, то свети Бог зна (ми можемо само да претпостављамо). А Владика бачки је једну мечку управо раскринкао. Ваља и ону другу да дохвати.

Негде сам прочитао да његови држе два јавна предузећа у Новом Саду. Тако да је и он на леђима народа, уз власт СНС-а

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ђорђе Р рече

Негде сам прочитао да његови држе два јавна предузећа у Новом Саду. Тако да је и он на леђима народа, уз власт СНС-а

Снс има већину без њих. Не знам зашто их часте.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слушао сам једног аналитичара који то тумачи тако што Вучић одређене противнике држи близу себе да не би били још гори. Мени припадне мука када у медијима видим овог ''грађанина''.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ђорђе Р рече

Негде сам прочитао да његови држе два јавна предузећа у Новом Саду. Тако да је и он на леђима народа, уз власт СНС-а

Не бих смео да се кладим на дотични није удбашки пројекат.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Александар Милојков рече

Не бих смео да се кладим на дотични није удбашки пројекат.

mozes slobodno, i dobio bi opkladu :)

 

edit: da pojasnim, ovakve slalome u stavovima imaju samo profesionalci, kao u CG Novak Kilibarda.

Измењено од Flavius Belisarius
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Н И Н Е рече
пре 3 часа, Ђорђе Р рече

Негде сам прочитао да његови држе два јавна предузећа у Новом Саду. Тако да је и он на леђима народа, уз власт СНС-а

Снс има већину без њих. Не знам зашто их часте.

СНС је тзв. catch all (ухватити/придобити све) партија, зато су тако јаки. То је јако мудар политички систем, добијеш огромну већину, неистимишљенике приближиш себи, мало им даш али су под твојом контолом - мало им даш а добијеш више. Уз све слабиш опозицију. Од доласка Вучића аутономаши су скоро замукли.

Вучић уопште не крије да је СНС та врста политичке партије, не крије у смислу да то јавно износи. А по кадровима је видно. Исту такву игра на спољнополитичком плану - седи на више "столица"....и све то му јако добро иде. Најјача је партија у Србији, нико никад није био јачи у посткомунизму, а спољнополитички од тога да са Србијом нико није хтео да прича имамо да он иде најутицајнијим људима света и да исти долазе у Србију.

То су чињенице, ма шта ми мислили о њему...за то треба имати политичку мудрост. На страну шта мислимо о његовом систему и о начину владања.

Зато држи Чанка....ништа Чанкови не могу да мењају, добили су коску и глођу...мало се сад захуктао, али ћорак. Зато га Марић зове да се више избламира и омрзне народу...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Flavius Belisarius надам се да знаш да је ово на клипу Чанкова зафрканција? :) Изводио циркус код Марића (имитирао као да је друга мечка Божана - Шешељ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Александар Милојков iha, okle :) mada, nemam odavno zivaca da ga slusam duze od 10 sekundi. Sjecam se kad sam s ocem gledao dnevnik prije vise od 20 godina. I tamo bi Canak koji lomi neku tablu sa natpisom RTS-a i pljuje po njoj, a meni otac kaze: "vidis, ovo moze samo udbas, posteni coek ovo da uradi, u uzivo prenosu bi po njega dosla policija" :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Вукашин рече

Иринеј је епископ у Новом Сада и осетио је потребу да реагује. 

Ако је једну душу зауставио да пропадне и да не иде по инерцији, не за Чанком, већ за оваквим начином мишљења, тј. духом који се добро укоренио, добро је.

Друга ствар, доста је ћутања на овакве бљувотине. 

Итекако! Крајње је време да Црква проговори против оваквих и сличних баљезгарија и отровних идеологија (другосрбијанства, аутошовинизма, антитеизма...).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Flavius Belisarius рече

@Александар Милојков iha, okle :) mada, nemam odavno zivaca da ga slusam duze od 10 sekundi. Sjecam se kad sam s ocem gledao dnevnik prije vise od 20 godina. I tamo bi Canak koji lomi neku tablu sa natpisom RTS-a i pljuje po njoj, a meni otac kaze: "vidis, ovo moze samo udbas, posteni coek ovo da uradi, u uzivo prenosu bi po njega dosla policija" :)

Добро ти је отац рекао. Иначе, јесте Чанкова спрдачина са "шешељевским" наративом оно горе у клипу. Измотавао се код Марића на телевизији. Он ти је права ријалити луда (као и Шешељ) - водају га по телевизијама, као мечку Божану, да увесељава народ (а богме и да смишљено трује).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Александар Милојков рече

Итекако! Крајње је време да Црква проговори против оваквих и сличних баљезгарија и отровних идеологија (другосрбијанства, аутошовинизма, антитеизма...).

...и других појава у друштву које агресивно пропагирају антијеванђелски начин живота и мишљења. (Ceterum censeo Carhaginem esse delendam).

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...