Jump to content

Зоран Ђуровић: Игуманија манастира Ћелије Гликерија на сахрани рашчињеног епископа Артемија

Оцени ову тему


Препоручена порука

Свима који се не зову Текс је јасно шта је мислио и шта је рекао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 347
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Е сад, врло је занимљиво повезати борбу коју Ђуровић води против поста са савременом праксом Ватикана. Јер данас у РМК практично не постоји пост. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Е сад, врло је занимљиво повезати борбу коју Ђуровић води против поста са савременом праксом Ватикана. Јер данас у РМК практично не постоји пост. 

borba protiv posta?

ovo je skroz nelogičan zaključak i to znaš

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Родољуб Лазић рече

Е сад, врло је занимљиво повезати борбу коју Ђуровић води против поста са савременом праксом Ватикана. Јер данас у РМК практично не постоји пост. 

Хоћете ли бити љубазни да о посту говорите на темама које су посвећене посту.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Родољуб Лазић рече

Е сад, врло је занимљиво повезати борбу коју Ђуровић води против поста са савременом праксом Ватикана. Јер данас у РМК практично не постоји пост. 

Ја сам овде злонамерно чуо да Родољуб н'уме да се извини, и да је Папа сатаниста који је решио да побије православце у договору са Гејцом преко Ђуровића који ће да их раслаби најпре одрицањем од поста јер у Србији је опште познато да сви крштени посте све постове, за разлику од Грка који су већ отпали од вере. А кад не буду постили - вирус (који узгред не постоји) ће их лакше савладати преко 5Г мреже па ће сви да примУ вацкине. И ту је крај!

Зато је Гликерија стала у одбрану од Папе пред Марков гроб да нам јави да је Ава Јустин са нама, и неће дозволити овом новом, самопрокламованом Ави да раслаби Србље да не посте! И да докле се чује по Равној Земљи има да адвокат Рођо заступа интересе Православља у свакој парници коју успе да направи од нормалне конверзације на ЖРУ.

Ево, све у духу теме и реченог. Нисам скрен'о ни за јоту.

Ајд', администрацијо или ову конверзацију управи ка теми или кључ.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко не зна зашто је за Ђуровића Критски сабор псеудо сабор, морао би да зна да је за њега разлог тај што Ватикан није учествовао на том сабору. Јер је, по Ђуровићу, Православна Црква је без Ватикана кљакава и непотпуна, па је сабор зато псеудо сабор.

Толико.

А молба Дејану да пронађе ту тему о посту, ако није проблем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

Свима који се не зову Текс је јасно шта је мислио и шта је рекао. 

Мени је јасно шта је рекао а шта не. И са чим се слажем а са чим не и зашто. Ја сам тебе питао за објашњење твог става у узрочно последичном смислу. Нема везе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Спомиње је на крају беседе митрополит Амфилохије, да је знао и за њом би сузе пустио.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

Ко не зна зашто је за Ђуровића Критски сабор псеудо сабор, морао би да зна да је за њега разлог тај што Ватикан није учествовао на том сабору. Јер је, по Ђуровићу, Православна Црква је без Ватикана кљакава и непотпуна, па је сабор зато псеудо сабор.

Толико.

А молба Дејану да пронађе ту тему о посту, ако није проблем. 

Имате претраживач на сајту

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Родољуб Лазић рече

Ко не зна зашто је за Ђуровића Критски сабор псеудо сабор, морао би да зна да је за њега разлог тај што Ватикан није учествовао на том сабору. Јер је, по Ђуровићу, Православна Црква је без Ватикана кљакава и непотпуна, па је сабор зато псеудо сабор.

 

Критски сабор је псеудо јер на њему нису учествовале неке п. цркве, а одлуке овог сабора исте нису ни потписале. Давид ми је рекао да ниједну одлуку није потписао, што сам се касније и осведочио гледајући документа. Да не помињем ујдурму око одласка СПЦ на тај сабор. Скидање разних горућих питања је само показало да Фанар сам оће да реши ствари без сабора. Не знам зашто ти Фанар кујеш у звезде? Пређи код њих, канонски отпуст ти ионако не треба, па се ухвати са нашим профанариотским владикама и заиграј оро!

ПЦ не може да буде здрава Црква без Рима. То само слепцу није јасно, јер нам Бог не да да направимо општи сабор. Иако то мислим, то не значи да је ово разлог зашто Крит држим за псеудо-сабор. Јер помесне саборе можемо и сами да имамо, а овај је доживео фијаско. 

Замолио бих те да ме поштедиш својих интерпретација мојих речи.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово су твоје речи, чисто да утврдимо градиво:

"Сабор није свеправославан, јер нису учествовале неке патријаршије. Ако оне накнадно потпишу одлуке, онда се може звати свеправославним. А очигледно је, како написах о. Љуби, да нам Бог неда да направимо свеправославни сабор јер ту мора да буде и Римска Патријаршија."

А наградно питање: шта си ти кад са мном, дебилом, велиш, не можеш да изађеш на крај, него стално показујеш све своје слабости и мане, као човек и хришћанин?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Ово су твоје речи, чисто да утврдимо градиво:

"Сабор није свеправославан, јер нису учествовале неке патријаршије. Ако оне накнадно потпишу одлуке, онда се може звати свеправославним. А очигледно је, како написах о. Љуби, да нам Бог неда да направимо свеправославни сабор јер ту мора да буде и Римска Патријаршија."

Немаш мозак за теологију. Псеудо сабор може да буде и сабор СПЦ. Свеправославни подразумева у првој инстанци сабор свих ПЦ, а после и сабор са КЦ.

Ја вам пак тумачим зашто нам Бог не даје да направимо васељенски сабор, а ви прдите. То је факат, сада ви тумачите те факте. Угрували смо се као последње будале, и то се неће променити ако се ми не променимо. Мада ово није тема екуменизма.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако је писмен и може да види шта си написао. А твоје накнадне интерпретације мачку о реп.

Но небитно. Битно је да ти тврдиш да Православна Црква није саборна без Ватикана, што је јерес.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Zoran Đurović рече

 

Критски сабор је псеудо јер на њему нису учествовале неке п. цркве, а одлуке овог сабора исте нису ни потписале. Давид ми је рекао да ниједну одлуку није потписао, што сам се касније и осведочио гледајући документа. Да не помињем ујдурму око одласка СПЦ на тај сабор. Скидање разних горућих питања је само показало да Фанар сам оће да реши ствари без сабора. Не знам зашто ти Фанар кујеш у звезде? Пређи код њих, канонски отпуст ти ионако не треба, па се ухвати са нашим профанариотским владикама и заиграј оро!

ПЦ не може да буде здрава Црква без Рима. То само слепцу није јасно, јер нам Бог не да да направимо општи сабор. Иако то мислим, то не значи да је ово разлог зашто Крит држим за псеудо-сабор. Јер помесне саборе можемо и сами да имамо, а овај је доживео фијаско. 

    

:ok::dobro::skidamkapu::aplauz:

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Родољуб Лазић рече

Свако је писмен и може да види шта си написао. А твоје накнадне интерпретације мачку о реп.

Но небитно. Битно је да ти тврдиш да Православна Црква није саборна без Ватикана, што је јерес.

Koliko si ti opterećen, olakšaj se malo, ava će te osloboditi. ?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...