Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Milan Nikolic рече

@RYLAH 

Знам добро шта си ми рекао што подржавам Вучића. Мислиш да тролујем толико да сам пролупао и да се то теби десило. :D

Знам на који разговор мислиш, кад сам ти давао комплимент за троловање ако си баш толико добар трол а не бот, и да знам како је кад те понесе, сећам се разговора. Ал никад тад нисам рекао да ти то постане нова личност или шта си беше тамо навео пре неку страну ове теме, него да знам како је кад те понесе троловање. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 44 минута, kopitar рече

Ako meni ne vjeruješ evo ti dokaz da Wikipedije.

Hrvatsko-bugarska bitka 927. godine

Proveri uvek i verziju na engleskom jeziku, vaša wikipedija se baš loše uređuje i uvek se svašta tu nešto doda, poput rečenice:

"Poraz bugarske vojske, u to doba jedne od najjačih u Europi, pokazuje moć hrvatskih vojnih snaga u to doba."

Nije ni naša sjajna, ali kod vas sam video stvarno koješta.

Inače, Konstantin, koji je izvor za ovu bitku, nije baš sjajan izvor.

Elem, ne zna se kolike su bile bugarske, a kolike hrvatske snage, ali je sasvim nesporno da to nije bila cela bugarska vojska, niti glavnina bugarske vojske, pa je irelevantno što je bugarska vojska u to vreme bila jedna od najjačih u Evropi.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Avocado рече

Elem, ne zna se kolike su bile bugarske, a kolike hrvatske snage, ali je sasvim nesporno da to nije bila cela bugarska vojska, niti glavnina bugarske vojske, pa je irelevantno što je bugarska vojska u to vreme bila jedna od najjačih u Evropi.

,da preprave ovako na hrvatskoj wiki .... ali bitka se vodila sa strane hrvata i bugara cije vojske nisu angazovale glavninu i celinu svojih snaga i poraz bugarske vojske pokazuje moc i hrabrost hrvatske vojske u to doba,....

....tako da opet ispada da je hrvatska vojska pobedila u fer borbi tadasnju najjacu vojsku u Evropi... :smeh1:

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

Inače, Konstantin, koji je izvor za ovu bitku, nije baš sjajan izvor.

Константин Седми је очајан извор за било шта, сем ако га не узмеш као неко предање које треба даље истраживати.

Рећи да су Хрвати у то време могли да сакупе 100.000 пешака, плус онолико коњице и бродова, у време кад цело Римско царство (источно) заједно са Бугарском није могло да сања о таквој сили, треба да буде довољно да се ово у старту одбаци као нешто релевантно. А то је наводно писао владар Ромеје, одрастао на двору, рођен у пурпурном (Порфирогенит), који је одлично знао шта значи сакупити 100.000 војске и колико организована сила треба за такву силу и  логистику. 

Због оваквих ствари, којима обилује његово дело, нико га више не сматра озбиљним и кредибилним извором, сем као извор за неке опште ствари, као полазна основа за даље озбиљно истраживање.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, RYLAH рече

Константин Седми је очајан извор за било шта, сем ако га не узмеш као неко предање које треба даље истраживати.

Рећи да су Хрвати у то време могли да сакупе 100.000 пешака, плус онолико коњице и бродова, у време кад цело Римско царство (источно) заједно са Бугарском није могло да сања о таквој сили, треба да буде довољно да се ово у старту одбаци као нешто релевантно. А то је наводно писао владар Ромеје, одрастао на двору, рођен у пурпурном (Порфирогенит), који је одлично знао шта значи сакупити 100.000 војске и колико организована сила треба за такву силу и  логистику. 

Због оваквих ствари, којима обилује његово дело, нико га више не сматра озбиљним и кредибилним извором, сем као извор за неке опште ствари, као полазна основа за даље озбиљно истраживање.

Onda on nije kredibilan ni u vezi doesljavanja Srba na balkan, a glavni je izvor i jedini svjedok. Možemo li ga i po tom pitanju otpisati? 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Pontifex Emeritus рече

Идеја да је Старчевић отац нације је тријумф пучког концепта да нација саму себе ствара (конституише), да маса има суверенитет по себи. Да никакав други и виши суверенитет не постоји од сељачког опанка хрватског пука. Да суверенитет почива у рукама народа, тј. масе, а не Бога. Зато и папа нема места у Старчевићевој калкулацији. Зато је Старчевић и био такав изразит и екстреман антиклерикалац. И на тим идејама устројена је Хрватска. 

Nemoj da te čuje navijačica Marka Perkovića.

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Pontifex Emeritus рече

Што је најгоре, Копитар вероватно мисли да ја мрзим Хрвате. Ја мрзим безбожништво, апостасију, која разара све европске нације, јер је у сржи идеје да је држава од нас, а не од Бога. И да је наша воља врховни закон, а не Свето Писмо. Да се може без Бога. И против Бога, ако треба. Па може и против Цркве и папе. 

To je realnost u kojoj trebamo učestvovati a ne živjeti u nekakvoj romantičnoj prošlosti kraljeva i kruna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kopitar
PostPostano: 19 vel 2020 13:22 
Prisutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 591
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Status: U braku
Hrvoje Hrki napisao:
slabo si informisan
narod želi autokefaliiju koju je imao već 140 godina prije

ti si očito teški (veliko)srbofil pa to neželiš vidjeti i čuti...
pogledaj samo 6-7 . sliku što si je stavio...vidiš veliku mrtvačku glavu...kakvi su to ljudi kojima je to zastava?



Navodno na tim linijama sudjeluje desetci tisuća vjernika i da ne žele podjele.( Znači Srbi i Crnogorci skupa)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović Није твој налог, тај никшићанин или како се већ зове због троловања је уклоњен са сајта, тј. банована му је ип адреса.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Pontifex Emeritus рече

Да ли знаш зашто се у хрватској романтичарској историографији толико форсира Томислав, који узгред и није био краљ, него кнез? Зато што постоји конструкт још из 19. столећа (и доба Старчевића), како је Томислава тобож крунисао хрватски пук, на Дувањском пољу. Дакле, народ као извор суверенитета. Значи, он је “краљ” по вољи и укусу “сувереног” хрватског народа. А Звонимиру, који заиста јесте био краљ, Круну је послао папа. Што значи да је папа врховни суверен, а не пук. Што даље значи да хрватска Круна потиче из Рима, а не из Дувна. Е, то наравно није пријало ондашњих писцима, па су Звонимира склонили у запећак. И зато Круне и нема на грбу данашње Хрватске. Склоњена је јер иритира. 

Dmitar Zvonimir (lat. Demetrius Suinimir, Suonimir, Suonemerius, Zolomer, Zuonimir) († ?, 1089.), hrvatski ban, herceg i kralj Hrvatske i Dalmacije, vladao je od 1075. do 1089. godine. Upamćen kao jedan od najuspješnijih vladara ranosrednjovjekovne Hrvatske, Zvonimir je, kao i njegov prethodnik, nastavio politiku ekspanzije Hrvatske na svim poljima. Njegova smrt 1089. bila je prekretnica u hrvatskoj povijesti, jer je sukscesijska kriza koju je izazvala bila popraćena krvavim ratom koji je rezultirao gubitkom hrvatske samostalnosti.[1][2]

Dmitar Zvonimir
Zaruke hrvatskog kralja Zvonimira Celestin Medović.JPG
Celestin Medović: Zaruke hrvatskog kralja Zvonimira, Hrvatski institut za povijest u Zagrebu
Kralj Hrvatske i Dalmacije
Vladavina 1075. - 1089.
Krunidba 8. listopada 1075. ili 1076.
Solin, Hrvatska
Prethodnik Petar Krešimir IV.
Nasljednik Stjepan II.
Slavonski ban
Vladavina 1070. - 1073.
 
Supruga Jelena Lijepa
Djeca
Radovan
Klaudija
Dinastija Trpimirovići
Preminuo 1089.
Pokop Crkva sv. Marije, Knin, Hrvatska
Vjera rimokatolik
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@kopitar kazi im tamo Hrkiju da nema separatizma ni u narodu, pa vecina cine srbi koji sigurno zele da ostanu crkveno vezani sa svojom Srpskom crkvom, ni u samom svestenstvu i episkopima..... i da ne prica napamet o autokefaliji SPC i crkvi u CG i MCP.

I, kazi im da crnogorci imaju prava na svoju crkvu,.... i kazi im neka je naprave, jer zasad nemaju nista, pocinju od nule....evo im Miras Dedeic pa neka prave tu crkvu,... 

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Pontifex Emeritus рече

Да ли знаш зашто се у хрватској романтичарској историографији толико форсира Томислав, који узгред и није био краљ, него кнез? Зато што постоји конструкт још из 19. столећа (и доба Старчевића), како је Томислава тобож крунисао хрватски пук, на Дувањском пољу. Дакле, народ као извор суверенитета. Значи, он је “краљ” по вољи и укусу “сувереног” хрватског народа. А Звонимиру, који заиста јесте био краљ, Круну је послао папа. Што значи да је папа врховни суверен, а не пук. Што даље значи да хрватска Круна потиче из Рима, а не из Дувна. Е, то наравно није пријало ондашњих писцима, па су Звонимира склонили у запећак. И зато Круне и нема на грбу данашње Хрватске. Склоњена је јер иритира. 

Ne znam. To bi bila zanimljiva tema, otvori je. Ne znam ja mnogo ni o našem kralju Matijažu pod Peco i Krst pri Savici.0122_tuk

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Иван Ц. рече

@Zoran Đurović Није твој налог, тај никшићанин или како се већ зове због троловања је уклоњен са сајта, тј. банована му је ип адреса.

Не знам само како ће Риле и Понти да преживе ту чињеницу да немам дуплих налога... 

Добро је да си се врнуо из водица... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...