Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 часа, Ayla рече

 

Mene interesuje, šta predviđaš da će se desiti, ukoliko se postigne dogovor?

 

пре 55 минута, RYLAH рече

Ако је теби познато, подели то са нама

Ostace na vlasti Milo Djukanovic i njegova razbojnicka antisrpska klika, proces rasrbljavanja CG ce se nastaviti, procenat stanovnistva koji se izjasnjavaju kao Srbi ce se progresivno smanjivati i u kednom odredjenom momentu nece vise biti potrebe za SPC, evo sazeto uopsteno - a o detaljima je zabranjeno pisati na forumu, pa cu vas istih postedeti.

Hvala na razumevanju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 16 минута, The Godfather рече

Ostace na vlasti Milo Djukanovic i njegova razbojnicka antisrpska klika, proces rasrbljavanja CG ce se nastaviti, procenat stanocnistva koji se izjasnjavaju kao Srbi ce se progresivno smanjivati i u kednom odredjenom momentu nece vise biti potrebe za SPC, evo sazeto uopsteno - a o detaljima je zabranjeno pisati na forumu, pa cu vas istih postedeti.

Hvala na razumevanju

Нешто се нисмо разумели...

Нисам видео да је Црква рекла да иде у протесте да смени Ђукановића ил да оће теократију ил да узме посао опозицији. Колико сам ја сконтао, Црква је пошла у литије да се укину спорне одредбе овог суманутог закона. И онда, ако се укину одредбе тог суманутог закона, Црква је постигла свој циљ. 

Посредно ће свакако да помогне и опозицији, јер је донела нову и невиђену до сад мобилизацију против режима, што ће да значи више бирача опозициним странкама коју ове неће да искористе само ако су баш потпуни идиоти, али нисам сигуран како замераш Цркви то што би Милов режим остао на власти? Да ли мислиш да Црква треба да прави неки теолошки Пети октобар у Подгорици?

Шта су уопште твоја очекивања од ових литија?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, The Godfather рече

Ostace na vlasti Milo Djukanovic i njegova razbojnicka antisrpska klika, proces rasrbljavanja CG ce se nastaviti, procenat stanocnistva koji se izjasnjavaju kao Srbi ce se progresivno smanjivati i u kednom odredjenom momentu nece vise biti potrebe za SPC, evo sazeto uopsteno - a o detaljima je zabranjeno pisati na forumu, pa cu vas istih postedeti.

Hvala na razumevanju

Ok,....ali, kako mislis da se skloni Milo sa vlasti osim kroz izbore gde moze da se kaze da uz pomoc albanaca i drugih ipak ima vecinu i opet moze da formira vladu. Znaci, mora nekako drugacije da se radi i nema druge nego da se pokusa naci sa njima kompromisno resenje koje odgovara nasoj crkvi u CG, da se ukine zakon i da se nadje dobro resenje i za samu CG i za crkvu, da bude neki mir i saradnja.

(ali, opet, gde je tu plan za raskol koji je imao Amfilohije, .... da li to znaci da si malo revidirao stavove....:POPOcorn1:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, The Godfather рече

ma nemoj, a kad dodju u Srbiju inda hoce da skidaju Vucica, vidi cuda, a dole trt mrt, aj me zaobidji.

Нит знам о чему причаш, нит мислим да уопште причаш о нечему што има везе са темом или оним што сам те питао. Нешто си гадно помешао у глави, ил си мене помешао са неким.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, The Godfather рече

@Bokisd a tebi sam rekao da mi se ne obracas

(blokiraj me,.... ali, ako javno pises, ocekuj i javno pitanje na neke tvoje poruke, pa ako oces odgovori...kao sto i mene moze bilo ko sta da pita i zameri, pa ako mogu da odgovorim ili ne,....)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, RYLAH рече

Нешто се нисмо разумели...

Нисам видео да је Црква рекла да иде у протесте да смени Ђукановића ил да оће теократију ил да узме посао опозицији. Колико сам ја сконтао, Црква је пошла у литије да се укину спорне одредбе овог суманутог закона. И онда, ако се укину одредбе тог суманутог закона, Црква је постигла свој циљ. 

Посредно ће свакако да помогне и опозицији, јер је донела нову и невиђену до сад мобилизацију против режима, што ће да значи више бирача опозициним странкама коју ове неће да искористе само ако су баш потпуни идиоти, али нисам сигуран како замераш Цркви то што би Милов режим остао на власти? Да ли мислиш да Црква треба да прави неки теолошки Пети октобар у Подгорици?

Шта су уопште твоја очекивања од ових литија?

У неким другим околностим, тј да Мило није то што јесте, мрзитељ Срба, Цркве и модерни Нерон, било би доста само тражити укидање закона или  ибацивање спорних делова истог.

Овако мислим да је то мало и да Мило мора да оде.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Вилер Текс рече

У неким другим околностим, тј да Мило није то што јесте, мрзитељ Срба, Цркве и модерни Нерон, било би доста само тражити укидање закона или  ибацивање спорних делова истог. Овако мислим да је то мало и да Мило мора да оде.

Ломи ће остати, направиће се темељни уговор и добијамо аутоћефалну арћиепископију. А онда ће Релакс и друштво да говоре како је то био једини рационални избор. Већ сам био написао да и када се остваре моја предвиђања, ови ће рећи да су они били у праву, али је то "наратив" о лудом и збуњеном. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Ломи ће остати, направиће се темељни уговор и добијамо аутоћефалну арћиепископију. А онда ће Релакс и друштво да говоре како је то био једини рационални избор. Већ сам био написао да и када се остваре моја предвиђања, ови ће рећи да су они били у праву, али је то "наратив" о лудом и збуњеном. 

Ma, ne,.... ako do toga dodje (a, nece, jer nema nikakvih nagovestaja za to), onda ce za mene biti glavno sta ce Patrijarh i Sabor da kazu na jednu takvu hipoteticku situacion i kako ce se postaviti prema tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, RYLAH рече

Нит знам о чему причаш, нит мислим да уопште причаш о нечему што има везе са темом или оним што сам те питао. Нешто си гадно помешао у глави, ил си мене помешао са неким.

 Jeste, ti si naivac jedan, francuska sobarica ccc

Te fore koje si prodavao u rasprama sa Djurovicem kod mene ne prolaze.

Zelim ti prijatan ostatak dana, uzivaj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Завршен састанак: Митрополија предала предлог измена спорног закона, разговори се настављају

Епископски савјет СПЦ и Влада Црне Горе завршили су састанак о спорном Закону о слободу вјероисповјести, који је почео у 11 часова

Од
 ИН4С
 -
 14/02/2020 16:11 Посљедња измјена: 14/02/2020 16:18 
0
 
 
 
sa-sastanka-640x415.jpg Фото: гов.ме

Епископски савјет СПЦ и Влада Црне Горе завршили су састанак о спорном Закону о слободу вјероисповјести, који је почео у 11 часова.

Представници Епископског савјета Црне Горе предали су црногорском премијеру Душку Марковићу предлог измјена спорног Закона о слободи вјероисповјести.

 

Разговори ће бити настављени, како је саопштено после састанка делегације Епископског савјета и Владе, на експертском нивоу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Ломи ће остати, направиће се темељни уговор и добијамо аутоћефалну арћиепископију. А онда ће Релакс и друштво да говоре како је то био једини рационални избор. Већ сам био написао да и када се остваре моја предвиђања, ови ће рећи да су они били у праву, али је то "наратив" о лудом и збуњеном. 

И тако.. на Западу ништа ново.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
Hrvoje Hrki
PostPostano: 13 vel 2020 10:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1477
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 30 zahvala
Zahvaljeno je: 20 zahvala
Ukoliko, zaista, pored Ukrajine, Carigradska patrijaršija interveniše i u makedonsko crkveno pitanje, to će biti faktičko, a potom i de iure, manjim ili većim dijelom, opozivanje sadržaja tomosa koji je 19. februara 1922. izdala tada ustrojenoj, novoformiranoj Srpskoj pravoslavnoj crkvi.

Tim tomosom, koji je vlada u Beogradu platila milionskim iznosom u zlatnim švajcarskim francima – a uz izvjesne ograde carigradskoga crkvenoga prijestola, jer je primjenjena „ikonomija” (oportunost u crkvenim poslovima kada to zahtijevaju „viši interesi”) – priznata je i „amputacija” eparhija Carigradske patrijaršije u korist Srpske crkve, koje su se do okončanja balkanskih ratova, do 1913. godine, nalazile pod Turskom carevinom u Makedoniji i na Kosovu: Skopske, Raško-prizrenske, Veleško-debarske, Pelagonijske, Prespansko-ohridske, dijelova Vodenske i Polijanske.

https://www.antenam.net/stav/88386-cari ... 922-godine
------------------

Primjetite ovu važnu činjenicu:
Vlada velikosrpske Jugoslavije ( Kraljevine Jugoslavije pod srpskim kraljem i hegemonijom) je platila čak milijun zlatnih franaka da dobije tomos!
Za pretpostaviti je da je to bio mito da se nagovori Carigradsku patrijaršiju da im prizna ststus koji u biti nisu trebali dobiti!!

šta nam veliki proučavač pravoslavlja Kopitar ima na to reći?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...