Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

ДФ: У никшићком ДПС-у паника јер их чланови масовно напуштају

Према њиховим ријечима, тога су највише свјесни људи који су до доношења овог Закона против СПЦ били у ДПС-у а сада шетају са својим народом у литијама

Vjernici-brane-svetinje-Niksic-3.-januar

Једини ко не може да се помири са неугодним истинама је управо ДПС. То бива посебно јасно на последњем примјеру литије из Жупе, гдје се самим погледом на фотографије и снимке види колико локални ДПС не може да поднесе одговор Жупљана на њихов покушај прогона Цркве“, саопштили су из Демократског фронта Никишић.

„Колико је политика Капела (дјевојачко презиме Митровић) успјешна у Жупи најбоље показује чињеница да су неки од његових најближих рођака били на самом челу литије са црквеним барјацима. Посебно га је забољело спајање литије из Жупе и Озринића на самом улазу у Никшић јер су за њега Жупа и Озринићи били симбол раздвојености. А то каква је визија самог Митровића најбоље показује његов став да је својевремено капела у Озринићима била најљепши објекат који се гради у Никшићу“, наводе у свом саопштењу.

Жупљани поштују своје одиве, додају, али када се оне удају за Италијане, то не значи да ће се Жупљани због њих одрећи свога језика и вјере и прихватити италијански језик и католичку вјеру, тако да су надања Ивана Капела у том смислу потопљена у Ливеровићком језеру.

„Иван Капело, не мора због тога што је ближи Италији него Црној Гори, и Гаети него Никшићу, да се труди да буде већи католик од папе. И не боли он нас, њега таквог какав је, узимамо као симбол ДПС-а у Никшићу, јер баш кроз њега се најбоље види колико је издајничка политика коју ДПС заступа и колико је тупа свака визија коју он и њему слични заступају.“, појаснили су из ДФ-а.

Према њиховим ријечима, тога су највише свјесни људи који су до доношења овог Закона против СПЦ били у ДПС-у а сада шетају са својим народом у литијама.

„Они нам и свједоче која паника влада у вашим редовима и да сте спали на то да су вашем одбору остали вјерни само они који више воле Гаету од Никшића.  Литије су мјесто гдје се срећемо са својом браћом од које сте ви, својом политиком, хтјели да нас отуђите. Тамо се налазимо са радошћу и вјером, помирени у својим разликама политичким и националним, кроз нашу вјеру православну, свјесни какву сте злу крв хтјели да створите међу нама. Није вам успјело„, закључили су.

WWW.IN4S.NET

Једини ко не може да се помири са неугодним истинама је управо ДПС. То бива посебно јасно на последњем примјеру литије из Жупе, гдје се самим погледом на фотографије и...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

САОПШТЕЊЕ ПЉЕВАЉСКОГ ОДБОРА ЗА ОДБРАНУ СВЕТИЊА: НЕИСТИНЕ МИНИСТРА И У ВЕЗИ СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ

335506.p.jpg

Ако су и намјере актуелног црногорског министра културе попут вербално исказаних „истина“ о девастацији Манастира Свете Тројице Пљеваљске од стране Српске православне цркве, јасно је каква судбина чека наше светиње ако доспију под неограничену заштиту оваквих представника државе. Након неконтролисаног политичког испада, током ког је предочио и наводне доказе за своје тврдње у виду фотографија инкриминисаних мјеста у Манастиру Света Тројица, јасно је да Богдановић треба што хитније да поднесе оставку или буде смијењен.

Зар је нормално да особа која не говори истину буде министар?

Устврдио је у својој острашћеној политичкој тиради Богдановић да су људи из Манастира Света Тројица у Пљевљима рушили фреске како би постављали инсталиције и дијелове црквеног мобилијара! Као доказ за своју тврдњу понудио је фотографију фреске на којој је направљен отвор, очигледно за одвод дима, којим је фреска драстично оштећена. Намјерно је заборавио да каже да је ријеч о вандализму који су направили комунисти још 1946. године, у намјери да уз помоћ пећи загрију Храм, у ком су организовали своје политичке скупове. Богдановић је, убједљивости ради, понудио још оваквих „доказа“ у виду фотографија из Свете Тројице, па је на једној од њих и фреска на којој се виде електричне инсталације. Тешку неистину изговорио је и у овом случају, јер се детаљ са показане фотографије уопште не налази у нашој светињи већ је, очигледно, ријеч о неком фрескопису новијег датума, што лако може констатовати и потпуни лаик.

Уколико нас на овакав начин будете вукли за језик спремни смо у наредним данима истински документовано посвједочити како је, све под „стручном“ инспекцијском присмотром надлежних државних органа Црне Горе, недавно реконструисана кровна конструкција цркве Свете Тројице у манастирском комплексу у Пљевљима. Тако „стручно“ да је реално могуће да се сваког тренутка, без видљивог разлога, уруши!

Ако без истинског повода наставите да блатите вјековима часна и вјери православвној одана братства и сестринства наше светиње мораћете јавности објаснити који је то стручни надзор одобрио пројекат и извођење најобичнијих (!) електро инсталација на недавно реконструисаном, законом заштићеном, манастирском конаку, који је готово сасвим направљен од дрвета и прије неколико година само сплетом срећних околности преживио пожар.

Има још тога много, и биће, ако ви будете. А можда и не будете.

Ми јавност, а и у културу залуталог министра Богдановића, желимо да подсјетимо на једно од највећих страдања пљеваљске светиње, које на жалост нису приредили окупатори већ наша браћа отрована сатанском идеологијом, на које, макар у третману вјерских питања, у много чему подсјећа идеологија његове партије. Наиме, предочавамо дио извјештаја Светог Синода Српске православне цркве, након дивљања комуниста на празник Свете Тројице, јуна мјесеца 1948. године:

– На дан духова ове године осам до десет омладинаца, под руководством одраслих људи, а под покровитељством органа власти, ушли су у храм у Манастир Св.Тројице код Пљеваља, Епархија будимљанска – полимска. Ушли су под капама и цигаретама у зубима и играли коло пред самим олтаром. Том приликом псовали су и хулили на Бога и Светиње а онда почели рушити по цркви, разбијати кандила, обарати свијећњаке, претурати пјевнице са књигама и док је народ протестовао са сузама али им није смио ништа јер су били наоружани револверима. Најпослије су полупали све прозоре на цркви онда вршили нужду уза саму цркву а потом изметом измазали икону Свете Тројице…

Не поновило се, а да се не би поновило НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ!

У Пљевљима, 10.02.2020. године
Пљеваљски одбор за одбрану светиња

 

MITROPOLIJA.COM

Ако су и намјере актуелног црногорског министра културе попут вербално исказаних „истина“ о девастацији Манастира Свете Тројице Пљеваљске од стране Српске православне...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, АлександраВ рече

84966303_10216738911288674_5537927292409

Јел' то Мираш организовао "контралитију за одбрану од великосрпске агресије"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ромејац рече

Јел' то Мираш организовао "контралитију за одбрану од великосрпске агресије"?

Читам коментаре и умирем од смеха :smeh1: https://www.facebook.com/groups/1631797426961229/permalink/1677311059076532/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...