Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Професорка Средње стручне школе запретила ђацима да ће бити у проблему ако оду на литије

Професорка Средње стручне школе “Иван Ускоковић” послала је поруку ученицима којима је разредна, да им “не падне на памет да случајно улазе у ове шетње које се организују”

Фото Митрополија Црногорско приморска

Ваша воља за кога сте, како ћете се понашати и шта ћете радити. У школи нема политичког, верског и националног изјашњавања. Ја сам поруку послала због ваше личне безбедности и напуштања наставе прије завршетка часа. Због овакве комуникације са разредном бићете кажњени укором пред искључење. Не желим од овог тренутка ниједан погрдни коментар, јер неће изаћи на добро”, навела је она у поруци.

Ковачевићева је у изјави за Дан казала да она ништа не жели да забрани ученицима, али не жели да они изостају из школе и да је родитељи зову плачуући и питају гдје им је дијете јер није дошло из школе.

Мени као педагогу није дозвољено да дјецу убјеђујем у нешто или да им наређујем. Некада просвјетни радник мора бити строжи, али дјеци ништа не намећем. Ноћ прије слања те поруке коју помињете, позвао ме је један од родитеља да пита гдје су дјеца која су напустила часове. Они се њима нијесу јављали на телефон и то је изазвало велику забринутост. Тешко је да исконтролишем 30 дјеце и у школи, а не када напусте школско двориште”, објаснила је Ковачевићева.

Она је навела и да не дозвољава да се стварају било какве тензије међу дјецом на вјерској основи, те да школа није мјесто гдје треба да се расправља о тим стварима.

Током сљедеће недјеље упознаћу родитеље са распоредом ученика, да знају до када су им обавезе у школи и да могу контролисати када долазе кући и да ли долазе одмах након школе”, рекла је она.

 

Боровинић: Никакво наређење не постоји

Директор Средње стручне школе “Иван Ускоковић” Жарко Боровинић казао је у изјави за Дан да ученицима никаква наређења несу упућивали, нити да постоји било каква одлука школе везана за учешће ученика на литијама.

Никакво наређење није давано. Ученици током часова треба да су у школи и вјерујем да то нико не доводи у питање. Када се заврше часови, онда они и њихови родитељи доносе одлуке гдје ће ићи и шта ће радити”, поручио је Боровинић.

 

Вукићевић: Било је лако предвидјети да ће доћи до пријетњи и застрашивања

- Било је лако предвидети да ће бити оваквих случајева претњи и застрашивања. Јуче у Бијелом Пољу, данас у Подгорици, сутра ко зна где - реаговао је Бошко Вукићевић, аналитичар.

Он је истакао да након мизерне интервенције посланика режимске партије, који је позвао просветну заједницу да брани тековине ДПС-а, очекивано су се одазвали разноразни полтрони и почели да пријете омладини која жели бити слободна.

Међутим, оно што поборници улизничке мисли својим скученим умовима не схватају је да управо таквим јадним покушајима застрашивања постижу контраефекат, оцјенио је Вукићевић и додао:

Рецимо, добио сам поуздане информације да већина професора Електротехничке школе у Подгорици редовно учествује на литијама.

Такође, и огромна већина ученика исте школе шета на литијама, према проценама мог извора – 20 од 30 ученика по одељењу. А након претњи и застрашивања од стране понизних услужника диктаторског режима из редова наставног кадра,биће их још више.

Слично је и у осталим школама. Знам да ће омладина коју помињем ово прочитати, па да их похвалим и поручим им да наставе да његују слободну мисао.

- Диктаторски режим је на умору, уздизање слободне Црне Горе више нико не може зауставити! Наша слога биће пораз врагу - поручио је Вукићевић.

 

WWW.NOVOSTI.RS

Професорка Средње стручне школе “Иван Ускоковић” послала је поруку ученицима којима је разредна, да им “не падне на памет да случајно улазе у ове шетње које се организују”

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Признање Српској Цркви и народу у Црној Гори

10. Фебруар 2020
 
Признање Српској Цркви и народу у Црној ГориПризнање Српској Цркви и народу у Црној ГориПризнање Српској Цркви и народу у Црној ГориПризнање Српској Цркви и народу у Црној Гори

 

У Скупштини града Београда 10. фебруара 2020. године свештенству и верном народу Српске Православне Цркве у Црној Гори додељена је Златна плакета Вечерњих новости.

Први је реч добио академик Матија Бећковић који је, захваливши Вечерњим новостима, похвалио њихов непоновљиви племенити рад, нагласивши, у контексту дешавања у Црној Гори да су племенити подвизи увек јединствени и непоновљиви.

„Што су људи гори, то су племенити подвизи насушнији“, рекао је академик Бећковић и нагласио да је народ у Црној Гори надмашио себе, позван од своје савести: „А шта је савест, ако не друго име за Бога, и шта је племенитост подвига ако не пример богочојства и богојунаштва?“

Митрополит jе захвалио на почасти и награди, рекавши да је оно што се догодило у Црној Гори васкрсење народа. Владика је искрено рекао да није очекивао ни знао да међу народом у Црној Гори постоји најјачи огањ љубави. Осврнуо се на то да је плод братомржње и незакоња од Другог светског рата управо Закон о слободи вероисповести. „Ово је једини пример у Европи, да се догађа промена идентитета једног народа“, рекао је, сликовито приказавши да је братоубилаштво врхунило рушењем ловћенске капеле. Митрополит је рекао да међу народом треба посебно подвући децу, да су дјеци анђели говоре. Осврнуо се и на то да народ у литијама осећа органску везаност за Србију, а највише за Косово и Метохију, да су неизоставне песме о Косову, оне се највише чују.

„Наш народ није изгубио душу и није се одрекао свога вјечног завјета и опредјељења за вјечност“, завршио је Митрополит.

 

Извор: Митрополија црногорско-приморска

http://www.spc.rs/sr/priznanje_srpskoj_crkvi_narodu_u_crnoj_gori

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пола емисије је о Црној Гори. Свиђа ми се како је Селаковић одговарао, поготово како је говорио о м.Амфилохију.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко Митровић о „замрачењу“ појединих Пинкових емисија у Црној Гори

Иако нам није најјаснија, Пинк ће поштовати одлуку Савета за електронске медије Црне Горе, али неће цензурисати ниједног госта

"Када у било којој земљи на свету на улицама има преко стотину хиљада људи, то је вест, и то је ствар која је за полемику и дискусију, па и код нас на Пинку. Такође, невероватно је да се позивају на члан закона који се односи на распиривање расне и верске нетрпељивости, јер овде није реч о различитим расама, а и православни смо народ", навео је Митровић.

https://www.novosti.rs/вести/насловна/друштво.395.html:846788-Поштоваћемо-одлуку-али-цензуре-неће-бити-Жељко-Митровић-о-замрачењу-појединих-Пинкових-емисија-у-Црној-Гори

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Власт у Подгорици припрема нове стратегије против цркве и верника. План је да се медијским "спиновима" дискредитују владике и организатори скупова.

 

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мило стопама Хрвата: Тражили да наши официри скину униформе!

Сраман однос режима у Подгорици према делегацији нашег Министарства одбране

ЦРНОГОРСКЕ власти нису дозволили нашој војној делегацији, на чијем је челу министар Александар Вулин, да у ту државу уђу са српским униформама! Овај невиђен скандал десио се уочи Вулиновог пута у Ровца код Колашина, где би први човек ресора одбране Србије данас требало да положи венац код споменика Павлу Булатовићу, савезном министру одбране СР Југославије који је убијен пре 20 година у атентату у Београду. Такође, предвиђено је да Вулин присуствује и литургији у манастиру Костриковача.

Како "Новости" сазнају, црногорске власти су у понедељак после подне најпре издали дозволу делегацији Министарства одбране, која је подразумевала да они у Колашин могу да дођу у униформама. Међутим, током вечери позвали су нашег амбасадора у Подгорици Владимира Божовића на хитам састанак саопштивши му да дозвола за униформа - више не важи?! Тако се режим Мила Ђукановића ставио раме уз раме са званичним Загребом који је у септембру забранио улазак нашим официрима и подофицирима, који су желели да одају почаст убијеним Србима, Ромима и Јеврејима у Јасеновцу, а све под изговором да нису имали ваљане дозволе.

Испоставило се да су главна сметња за улазак на хрватску територију биле српске униформе, које су биле у пртљагу наше делегације. А, Хрвати нису пристали да их пусте ни када су наши официри предложили да наставе пут без свечане војне одеће. Парадоксално, овакве "мере", које су постале специјалитет режима у Црној Гори и Хрватској, нису примењиване 7. маја 2017, када је Вулин са делегацијом посетио Маутхаузен. Он се тада поклонио испред спомен-плоче српским жртвама овог злогласног логора, а поред су стајали мирно наши питомци у - српским униформама.

 

https://www.novosti.rs/вести/насловна/политика.393.html:846796-Мило-стопама-Хрвата-Тражили-да-наши-официри-скину-униформе

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само јединствена листа руши Мила: Подељени ставови опозиције и у вези са уједињењем око стратешког циља - смене актуелне власти

Коњевић поручио да нема ништа од уједињења, док Дајковић сматра да је заједничка основа императив

МОГУ ли потреси који погађају Црну Гору - почев од незадовољства народа због усвојеног Закона о слободи вероисповести, отворене афере појединаца из државног врха које је лансирао одбегли бизнисмен Душко Кнежевић, хапшења службеника државног тужилаштва, сукоба црногорских криминалних кланова у земљи и региону, па до пропале приватизације, пада животног стандарда, све више незапослених, постати довољан разлог да режим Мила Ђукановића буде уздрман у сусрет изборима који се очекују на јесен?

По многима ово је прави тренутак да се опозиција уједини, "закопа ратне секире". Ипак, из Социјалдемократске партије која је са ДПС делила власт на државном нивоу 17 година стижу другачији тонови.

- У уједињену опозицију не верујем и на то не треба трошити време - поручио је Рашко Коњевић (СДП), указујући на дубоке поделе и разлике у опозиционом блоку. - Не постоји шанса, а ни потреба, за уједињење опозиције.

Међутим, тако не мисли његов опозициони колега Владисалв Дајковић, који подсећа да се црногорско друштво данас налази у историјском, али и драматичном тренутку.

- Због важности целокупног процеса који је узроковао изгласавање антицрквеног, а у својој суштини и анти-српског закона, опозиција мора бити на висини задатка. Кад то кажем онда сматрам да је налажење заједничког основа и заједничке платформе императив свих императива - каже Дајковић, за "Новости".

- Прецизније говорећи, искуство нам је показало да само слога доноси резултате, поготово у тренутној ситуацији одбране светиња. Том логиком, опозиционе партије морају направити одређене међусобне уступке који би водили до јединствене листе која би, сигуран сам, била пун погодак.

Наш саговорник подсећа да наредни избори неће бити ствар политике, а ни парцијалних партијских интереса.

- То ће бити борба за голи живот и борба за оно, напослетку, што смо. Подсетићу да нас одмах након тих избора чека попис становништва који ће пресудно детерминисати судбину српског народа у Црној Гори. На нама из опозиције је да схватимо значај догађаја који долазе - или ћемо се борити за народ, или за мандате. Ценећи озбиљност, али и претходне жртве опозиционих колега, сигуран сам да ћемо сви изабрати ово право - истиче Дајковић. - Најзад, као појединац сматрам да је јединствена листа добитна комбинација. Уколико пак озбиљна и темељна истраживања покажу да је излазак на изборе у две колоне још сигурнија варијанта, бићу први који ће то подржати.

Од реформе изборног законодавства нема ништа, а парламентарни одбор који је требало да припреми услове за фер и слободне изборе "пукао" је пре краја. И власт и опозиција се међусобно оптужују ко је крив за недовршени посао. У међувремену је премијер Душко Марковић упутио позив парламентарцима за дијалог како би се превазишле дубоке поделе, али је и та прича доживела крах пре него што је саопштена. Демократски фронт, Демократе, СНП и Уједињена Црна Гора поручиле су да не желе да буду декор заменику председника ДПС-а и премијеру Марковићу. Од њега су претходно затражили повлачење Закона о слободи вероисповести.

 

САРАДЊА НЕМА АЛТЕРНАТИВУ

ТОТАЛНА и бескомпромисна сарадња опозиције нема алтернативу. Само тако можемо победити тридесетогодишњи режим Мила Ђукановића који се, након крађе државне имовине, крађе избора, наших обала и младости, дрзнуо да краде и од Бога! Сигуран сам да је ово његов политички крај. На нама је да ли ћемо својим чињењем тај крај убрзати, или му, не дај боже, пружити још једну прилику да се извуче, истиче Владислав Дајковић.

 

https://www.novosti.rs/вести/планета.480.html:846724-Само-јединствена-листа-руши-Мила-Подељени-ставови-опозиције-и-у-вези-са-уједињењем-око-стратешког-циља-смене-актуелне-власти

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Milan Nikolic рече

Селаковић

Брате мили, па где овог лика стављаш овде, тај је до јуче пљувао и медијски развлачио оца Саву Јањића и епископа Теодосија, монаштво и свештенике на Косову и Метохији, безочно лагао, дај не стављај га овде, па стварно.... нема шта он да говори о митрополиту Амфилохију, најбоље би му било да ћути.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако је правио некакве грешке. Сада нам је најпотребније да будемо јединствени и сложни.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Milan Nikolic рече

Сада нам је најпотребније да будемо јединствени и сложни.

Увек нам је најпотребније да будемо јединствени и сложни.

пре 17 минута, Milan Nikolic рече

Свако је правио некакве грешке.

Јесте, с тим што он није правио грешке, него је то радио са намером и јасним циљем. Као што и ти радиш овде на теми, упорно пропагираш СНС и Вучића. Мислим, твоје право да будеш политички опредељен, али ми је мало бљак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вулин са делегацијом у манастиру код Колашина: Амфилохије служио литургију Павлу Булатовићу

Повод је 20 година од убиства министра одбране СР Југославије

Литургију Булатовићу, покојном песнику Ранку Јововићу и недавно сахрањеном професору српској језика Светозару Ћирјаковићу у Манастиру пресвете Богородице у Костриковачи служио је митрополит црногорско-приморски Амфилохије.

Присуствовали су чланови породице Павла Булатовића, амбасадор Србије у Подгорици Владимир Божовић, лидер СНП Владимир Јоковић...

bulatovic_620x0.jpg

bulatovic1.jpg

https://www.novosti.rs/вести/насловна/друштво.395.html:846816-Вулин-са-делегацијом-у-манастиру-код-Колашина-Амфилохије-служио-литургију-Павлу-Булатовићу-ФОТО

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, АлександраВ рече

Као што и ти радиш овде на теми, упорно пропагираш СНС и Вучића.

Пропагирам своју Државу Србију, као и у време Ђинђића и Тадића.

У марту ове године идем на специјалистичку обуку као лице резеврног састава ВС и битно ми је да будем спреман дати живот за Србију ако затреба. Због наших међусобних односа волео бих да погинем што пре.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

STANJESTVARI.COM

Један од експерата који је учествовао у изради Устава Црне Горе из...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...