Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 21 часа, Родољуб Лазић рече

Немој да се љутиш и да се једиш. Сам си крив. Из претходног искуства могао си претпоставити ће ти се десити исто оно што ти се десило већ много пута у разговору са мном - Много ти је једноставније да пређеш на праву страну. Онда ћеш у мени имати доброг пријатеља, а заједно можемо да урадимо многе корисне ствари. Ето, фер понуда. Само треба да се одрекнеш својих екуменистичких и либералних заблуда. 

Ха ха тек сада сам видео  која понуда за сарадњу :D

Тешко да ће да пређе екуменисти су то слаба вера:)

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 11 минута, Onufrije рече

Ха ха тек сада сам видео  која понуда за сарадњу :D

Тешко да ће да пређе екуменисти су то слаба вера:)

Све то код тебе је последица сексуалне дисфункције... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Onufrije Nemam ništa protiv ovog citata, samo sve je džabe dok govor Sv Simeona ne bude preveden na moj jezik, tako da isti Duh provejava, a reči budu različite. Zato se uglavnom pozivam na sebe, a ono što sam pročitao bi trebalo da se kroz moj govor oseti, ako se ne oseti, džabe sam čitao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Zoran Đurović рече

Све то код тебе је последица сексуалне дисфункције... 

форе су ти за обданиште:D

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Onufrije рече

форе су ти за обданиште:D

Разбио те Рођа ко звечку, што се каже на саставне делове.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Inženjer Djatlov рече

@Onufrije Nemam ništa protiv ovog citata, samo sve je džabe dok govor Sv Simeona ne bude preveden na moj jezik, tako da isti Duh provejava, a reči budu različite. Zato se uglavnom pozivam na sebe, a ono što sam pročitao bi trebalo da se kroz moj govor oseti, ako se ne oseti, džabe sam čitao.

па има превод на српски, који је твој језик пријатељу? Видим читаш ћирилицу, значи заш српски. Ово даље о чему се ради ставрно не видим неки проблем.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Inženjer Djatlov рече

@Onufrije Ovo je bilo nadovezivanje na izjavu Bokisd-a u priči o tome ima li ičeg čisto našeg u našem delovanju, gde je on, ili sam ja bar tako shvatio, to čisto naše hteo da sačuva, dok se ja ne slažem s tim. Iz toga je izjavio nešto nalik ,,ko se čuva i Bog ga čuva", a ja sam naveo ovo kao suprotnost tome, jer se Hristos nije čuvao.

Pa, da, ja mislim da je to toliko ocigledno da u spasenju ima i naseg delovanja, pa vise je to jasno nego sto je sutra nedelja. :D

Stvarno, ozbiljno, jer ako nema nesto naseg u spasenju, onda se sve svodi na automatiku i nuznost, i kako onda mogu da budu nagrade i venci na kraju ako nema i naseg ucesca u toj borbi, pa nagrade i venci se ne daju ako nema borbe (ne daju se na lepe oci), ako nema borbi nema ni nagrade, to je tako jednostavno.

I to je nas narod znao kroz nase narodno jevandjelje (kako je pisao nas sv.Nikolaj) kroz tu maksimu....ko se cuva i Bog ga cuva..... i to ipak nije bas isto sa time kao da se Isus nije cuvao,.... drugi je to kontekst... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, kopitar рече

Ko je po vama " prvi među jednakim" ?

Rimski papa ili Carigradski Patrijarh?

ха ха поп Ђуровић пребего од Цариградског можда га примите

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, kopitar рече

Ko je po vama " prvi među jednakim" ?

Rimski papa ili Carigradski Patrijarh?

боље се замислите за Вас

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, kopitar рече

Ko je po vama " prvi među jednakim" ?

Rimski papa ili Carigradski Patrijarh?

У редовном стању римски папа, а сада су једнаки. Будући да се први гради Сином, а други Оцем те је римски бољи, и ако смо са цариградским у формалном јединству.:bu: 

:pop:још да нађемо неког да се прогласи за Духа Светог....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, kopitar рече

Ko je po vama " prvi među jednakim" ?

Rimski papa ili Carigradski Patrijarh?

Римски папа је последњи међу неједнакима. Ја бар тако мислим...није у општењу са православним, значи не може се сравњивати...са цариградским имамо општења, Руси имају макар са паством. Све у свему, можемо се нашалити, али то је шала из бола и јада у ком смо се нашли.

А шале на страну замислите апурда и јада: након столећа и столећа унијаћења, ради којег је дио Украине и постао католички, те се браћа и по крви и по вери - чисти Руси - замрзели, коначно римски папа потписује (на Куби) руском патријарху да је унијаћење штетно и да тога више неће бити.

Али не лези враже, тек што се једна гордост мало унизила и смирила, вишетолетна, кад друга из Цариграда, и то православна почиње своје "православно" унијаћење по Украјини. Ни мање ни више тако што на туђој территорији и у туђој јурисдикцији враћа у чинове расколнике одлучене од Цркве. Кршећи тако директно каноне још са Другог вас. сабора.

Један папа након више солећа посејаног зла, мало се унизио и признао грешке, а други једва дочекао и креће у акцију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

:pop:још да нађемо неког да се прогласи

Њих тројица би се потукли око пешкира, ко ће коме табане прати....

 

(ипак сам изменио коментар, из поштовања ка катедрама на којима седе дотични)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ćiriličar рече

Из поштовања нећу цитирати остатак...али...замисли да имамо "свету" тројицу на земљи, истамбуслог, римског и још једног/неког...која би то "хармонија" и "љубав" била. Оно, ода римски папа виче Вартоломеју: Еве ти двори ватикански, а ја оду у гору...ти мали....дедер пешкир донеси да првом табане оперемо.

А истамбуслки одговара: Ма, ни за живу главу, не би био први да сва блага овог света...дај мали мени пешкир...и побуцају се око тога ко је задњи.

Папа се смирио пред Атилом као слугиног слуге слуга и не паде Рим, а Цариград паде...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Ćiriličar рече

Римски папа је последњи међу неједнакима. Ја бар тако мислим...

Pa tako i on kaže:

Sluga slugu Božjih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...