Jump to content

Crkva protiv sveštenika koji podržava LGBT zajednicu

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Вилер Текс рече

Па што онда пишеш да хомосексуалци немају никакве проблеме. Имају. Зар би онолики светитељи говорили људима да се окану тога да то није тако? Дакле искуство Цркве пада у воду пред ставовима научника?

Можеш сад ти мени милион цитата навести разних научника али здрав разум каже човеку да то стање није здравно по човека.

Што не значи да те људе који имају тај проблем треба шиканирати и малтертирати

Nemaju nikakve mentalne probleme, osim problema sa aksioznoscu kao i svi drugi ljudi koji su maltretirani ili zlostavljani i tako dalje, faktori koji su uzrokovani spoljnim okolnostima. Medjutim to stanje se promijenilo jer za razliku od nekad, danas homosexualce daleko manje ugnjetavaju psihicki zbog njihove sexualne orjentacije.

Iskustvo Crkve ne kaze nista o tome da li je to bolesti, nego kaze da je upraznjavanje odnosa grijeh kao i svaki ostali, osim bracnog. Crkva se izuzetno malo bavila homosexualnoscu. Sa ekspanzijom znanja i Crkva mora da zna kako da se postavi osim ako ti ne mislis da su kanoni i izjave svetitelja nesto sto vazi jednom za svagda. Pa ja sad mogu ispisati niz pogresnih izjava izrecenih od strane velikog broja svetitelja o raznoraznim pitanjima,  jer i oni grijese kao i svi ljudi na zemlji.

Oslanjanje na zdrav razum je pogresno narocito kada sami utvrdiomo sta je zdravo bez ikakve empirijske potvrde. Tako su se ljudi oslanjali na zdrav razum pa su crnce smatrali nizom rasom, umjesto da su se oslonili na genetiku i vidjeli da rase ni ne postoje u tom smislu.

Ne tjeram ja tebe ili bilo koga naucnim radovima da nesto prihvatis, to je tvoja slobodna volja, ja sam kazem da bar sto se tice nauke homosexualnost nije bolest. Sto se tice prihvacenosti u drustvu, homosexualni parovi slobodno i bez prisile stupaju u odnose i vezuju se. Sto se tice prihvacenosti u Crkvi, nema bas mnogo ljudi koji ce da ih saslusaju, ako imaju partnera mnogi ce ih prestraviti i udaljiti iz Crkve sto je lose za bilo koga ko propovjeda o ljubavi, a ljubav sve razumije i suosjeca. Najveci problem u tom odnosu Crkve prema njima je sto im je uskraceno da budu sa nekim zajedno, sa nekim koga vole. Vaske na ovom forumu je naveo svoj slucaj i lijepo to objasnio. Panaret je jos jedan decko sa ovog foruma, koji je je pricao iz svoje perspektive. Ne kazem da Crkva sad treba da izjednaci njihove veze sa hetero i blagoslovi ih( mislim da se to nikada nece ni desiti) ali ipak se o tome mora pricati i bar se postaviti kao otac Zoran Djurovic i prihvati njihove veze na nacin kako je on to u jednom komentaru objasnio. Mislim mozemo se postaviti i strogo i vjerovatno udaljiti te ljude iz Crkve ali onda je pitanje je li to hriscanski.

Medjutim guranje homosexualnosti u bolest kako se ne bi raspravljalo o odnosu prema njima i njihovim vezama i ljubavi koja medju njima postoji od strane Crkve je nista drug do nenaucni put, odnosno odbijanja da se prihvate otkrica savremene nauke i u tom smislu razmislja.

SPC je prosle godine izasla sa onim obavjestenjem posle Sabora u kojem brani kako su ga nazvali zdravi kreacionizam i prisilila Vladiku Maksima i ostale koji su branili evolucionu biologiju da se izvinu. Vladika Maksim je tu pokazao da nije ni M od najslavnijeg Maksima medju hriscanima.Tu smo vidjeli totalni promasaj i neznanje medju vecinom  episkopima, jer umjesto da ostanu neutralni i kritikuju ostale sto su izasli bez blagoslova Crkve ipak su naopako istakli privrzenost kreacionizmu i istakli neznanje i glupost, nedostatak mudrosti, umjesto da su bili cutali ako o necemu ne znaju. Zbog toga su neke iz te grupe i nazalost kaznili. Time su vjerovatno odredjen broj ljudi iz nauke udaljili ili ce potencijalno udaljiti iz Crkve.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ronald 

Ти заправо хоћеш мене да убедиш да си решио питање хомосексуализма у друштву тако што си ми дао наслове различитих аутора који немају исти став, примере или приступ...

Статистика високе стопе самоубистава, клиничке депресије... код хомосексуалаца... није измерена у Турској, Кини, Индији, Русији, Пољској, Србији... Већ баш код оних лгбт. либералнијих културно-европских нација у што спада и С.А.Д. Зато је мени надпросечно висока стопа самоубистава и клиничка депресија довољна за признавање проблематике. Потребан је институт.

Проблем је заправо много већи кад погледамо. Ти кажеш 1-2% светске популације је хомосексуалног опредељења. Али врсте хипнозе (које се користе у психологији) могу од хетеросексуалца да направе хомосексуалца, то је питање процента сугестибилности популације... Тако да би број хомосексуалаца могао да достигне више десетина процената популације, психолошка наука о сугестибилности људи кроз друге примере, наслућује могуће резултате.

Па онда имамо примере истраживања која показују да хомосексуализам може да се појави (некада само привремено) код соксуално-биолошки формираних људи, ожењених или удатих хетеросексуалаца, пензионера... Тада неки људи извреше самоубиство јер у суштини не прихватају те нагоне, што нема везе са околином јер су неки од њих до тада без проблема имали друштвено неприхватљиве навике, ставове, једини су навијали за погрешан политички, фудбалски клуб и добијали батине увек... Просто се деси да неки деда или баба у неко село, пролупа и крене да спопада људе или децу, мушку или женску. Имамо тих случајева и силовања, то може да се решава и треба да се решава на начин да се тражи узрок и омогући превенција или лечење онима који хоће или по закону морају да се лече због опште сигурности већине.

пре 12 часа, Ronald рече

Kakve veze ima homosexualnost sa ovom filozofijom hipotetisanja o narkoticima, nikakve veze to nema sa narkoticima ili stopom samoubistava medju homosexialcima. Samoubistvo nije povezano sa orjentacijom nego prihvacenoscu u drustvu koje te vaspitava da si nakaradan i prljav, porodici, osudom roditelja, familije, itd. To vise nije slucaj i polako se smanjuje u drzavama gdje je homosexualnost tolerisana i prihvacena. Tvoje podmetanje i povezivanje mental disorder sa sexualnom orjentacijom nema nikakvog dokaza u nauci. Narocito sto citam o genetici mental disorders i drugim uzrocima. Homosexualnost nije bolest jer je to postalo smijesno razmatrati sa sa napretkom biologije, genetike, neurobiologije, neurologije, psihologije i sad epigenetike. A tvoj najveci problem je sto ne znas sta je nauka i cime se bavi. Kad bi to znao, ne bi uopste postavljao pitanje lobija i druge smijesne stvari.

Има упоредну повезаност, само кроз анализу научне литературе о наркотицима у 19-ом и 20-ом веку се види различити став, и то да је научна литература из 19-ог века довела до епидемије наркоманије у 20-ом веку, што је довело до великих жртава, високе стопе разбијања породица, неодрживо високих здраствених трошкова...

пре 12 часа, Ronald рече

Moldavija da osnuje institut? Pa sto ga ne osnuje i ne napise te radove o homosexualnosti kao bolesti. I pricaj realno a ne hipoteticki ili se potrudi da citas nesto o biologiji sexualnosti.

Такав став може само да шири неосновану дезорентацију, потребан је институт да би људи у информационом добу у ком живимо добили усмерења и одговоре са не-фабрикованим доказима. Све оне лепе зграде у Београду су углавном имале сличну сврху, поред лепе спољашности тамо су људи решавали здравствене, пољопривредне, инжењерске... проблеме. Ја сам става да морају обучени људи да решавају проблеме, не шире народне масе које могу само да гласају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne mogu da verujem da u isti koš stavljaš homoseksualce, pedofile, samoubice i slično...

Siguran sam da je u tvojoj neposrednoj okolini neko od tvojih prijatelja ili rodbine gay. Možda ni ne znaš...Ja sam okružen 99% hetero ljudima i nema te sugestivnosti koja bi mene privukla ženskom polu...bljak!

I sad ću se potruditi da budem pristojan...ali si mi tačno dokazao da mi nije mesto na ovom forumu...ne zato što sam gay, nego zato što mnogo ljudi ovde nisu ljudi, već...pa...balvani...

Uz dužno poštovanje pojedinim finim ljudima ovde, Rip se odjavljuje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Ronald рече

- Iskustvo Crkve ne kaze nista o tome da li je to bolesti, nego kaze da je upraznjavanje odnosa grijeh kao i svaki ostali, osim bracnog.

Није библијски контекст да је баш грех као сваки други... Рецимо за инцестуозне везе и прељубе се углавном каже срамота, а за хомосексуалне да је то "гад" односно јеврејски термин који се користио рецимо и за квалификацију жрвотвавања деце Молоху... за односе са животињама још горе. Иако је смртна казна за све, ипак се види градација у опису.

пре 5 часа, Ronald рече

Crkva se izuzetno malo bavila homosexualnoscu.

Мало се бавила и инцестом, зоофилијом и убиством рецимо јер су заповести јасне и није било ни потребе. Тако и за хомосексуалност.

пре 5 часа, Ronald рече

Sa ekspanzijom znanja i Crkva mora da zna kako da se postavi osim ako ti ne mislis da su kanoni i izjave svetitelja nesto sto vazi jednom za svagda. Pa ja sad mogu ispisati niz pogresnih izjava izrecenih od strane velikog broja svetitelja o raznoraznim pitanjima,  jer i oni grijese kao i svi ljudi na zemlji.

Не можеш да стрпаш у исти кош каноне, појединачне изјаве светитеља и теологумене и нешто сасвим јасно забрањено и у С.З. и у Н.З. (и потврђено кроз касније списе).

То наравно не значи да Црква не треба да има посебног и пажљивијег опхођења према одређеним људима уз помоћ сазнања из савремене науке и медицине, али не значи ни да се релативизује нешто што је јасно квалификовано у Писму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Vladan ::: рече

То наравно не значи да Црква не треба да има посебног и пажљивијег опхођења према одређеним људима уз помоћ сазнања из савремене науке и медицине, али не значи ни да се релативизује нешто што је јасно квалификовано у Писму.

Mislim da je ovo sustina stvari, sto se tice same Crkve i vere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Rip Kirby рече

Ja ne mogu da verujem da u isti koš stavljaš homoseksualce, pedofile, samoubice i slično...

Siguran sam da je u tvojoj neposrednoj okolini neko od tvojih prijatelja ili rodbine gay. Možda ni ne znaš...Ja sam okružen 99% hetero ljudima i nema te sugestivnosti koja bi mene privukla ženskom polu...bljak!

I sad ću se potruditi da budem pristojan...ali si mi tačno dokazao da mi nije mesto na ovom forumu...ne zato što sam gay, nego zato što mnogo ljudi ovde nisu ljudi, već...pa...balvani...

Uz dužno poštovanje pojedinim finim ljudima ovde, Rip se odjavljuje.

Значи ипак нису сви монаси у манастиру били хомосексуалци. Него ти то око за око, зуб за зуб..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Mиљан Л. рече

Значи ипак нису сви монаси у манастиру били хомосексуалци. Него ти то око за око, зуб за зуб..

Sva bratija u manastiru u kom sam ja bio su bili gay. neki su pre mog dolaska opštili, o tome smo pričali, neki su mene ganjali da imamo odnose......takođe sam bio pozvan u drugi manastir u Šumadiji gde je sva bratija i potencijalni iskušenici bili gay. Međusobno su slali slike, što pristojne što nepristojne kako bi videli da će super frajeri biti u zajednici...zapravo, sve monahe i iskušenike koje sam ja upoznao u životu su gay... moj sadašnji duhovni otac, inače profesor na jednoj od bogoslovija je isto gay...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pri tome se u mom rodnom gradu svake godine organizju gay žurke, zapravo orgije gde sveštenici (oženjeni) dolaze i celog sveta, što iz Nemačke, Australije i ostalih udaljenih krajeva sveta i imaju sex sa lokalnim momcima, i eskortima koje unajmljuju...To znam jer se moj partner zadesio u tom metežu ne znajući šta se zapravi krije iza svega...Kada je video šta se dešava pobegao je...Komšiluk već rogove dobija od toga...ali eto, ako neko voli bradate muškarce u haljinama, ima...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Rip Kirby рече

Sva bratija u manastiru u kom sam ja bio su bili gay. neki su pre mog dolaska opštili, o tome smo pričali, neki su mene ganjali da imamo odnose......takođe sam bio pozvan u drugi manastir u Šumadiji gde je sva bratija i potencijalni iskušenici bili gay. Međusobno su slali slike, što pristojne što nepristojne kako bi videli da će super frajeri biti u zajednici...zapravo, sve monahe i iskušenike koje sam ja upoznao u životu su gay... moj sadašnji duhovni otac, inače profesor na jednoj od bogoslovija je isto gay...

Рекох ја да треба институт и нападају ме да ја не знам шта говорим, да не умем да конзумирам своја грађанска права. Па ваљда сам и ја нечије дете, и мени је неко пелене мењао:).

Не ваља се шалит са тиме, да је толико хомосексуалаца у Цркви, они би променили правилник вере, макар оптужили сами васељенски сабор за јерес. Исто као онај у ЦГ што је сам себе рукоположио за Патријарха.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rip KirbyZnas kako, rece apostol negdje, 'sramota je reci sta neki tamo rade'. Tako da, sramota je reci, ako je i sve sto ti pricas istina. Ne znam samo koja ti je pobuda da kazes takve stvari ovde, ako su i istina. Zelis da ljagas cijelu crkvu? ma bravo, to rade svakodnevno gomila tupavih novinara, kvaziintelektualaca i dokonih ateista. Zelis da ukazes na grijehe neke bratije? Kakve koristi ima iko od toga, sem sto ce zlonamjerni da blate crkvu? Zelis da ukazes na to da grijeha i izopacenja ima svuda? Vjerujemo, moguce je. Znamo za zlodjela nekih vladika koji su zloupotrebljavali djecu bogoslovcice i iskusenike. Znamo i boli nas, i stidimo se, i zalimo sto nije stvar otisla na sud, i na crkveni sud. Zelis da se pokazes kao izuzetno upucen u mracnu stranu? pomalo cudna sklonost. Zelis da opravdas nekog, sebe, bilo koga?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ninaana Kakav dokaz želiš? Znam imena tih ljudi naravno...mogu ti ih poslati u private, ali mislim da ipak to neću raditi...

Zato toliko i penim jer znam šta je u Crkvi, i znam koliki su licemeri...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дијана. рече

@Rip KirbyZnas kako, rece apostol negdje, 'sramota je reci sta oni tamo rade'. Tako da, sramota je reci, ako je i sve sto ti pricas istina. Ne znam samo koja ti je pobuda da kazes takve stvari ovde, ako su i istina. Zelis da ljagas cijelu crkvu? ma bravo, to rade svakodnevno gomila tupavih novinara, kvaziintelektualaca i dokonih ateista. Zelis da ukazes na grijehe neke bratije? Kakve koristi ima iko od toga, sem sto ce zlonamjerni da blate crkvu? Zelis da ukazes na to da grijeha i izopacenja ima svuda? Vjerujemo, moguce je. Znamo za zlodjela vladika koji su zloupotrebljaali djecu bogoslovcice i iskusenike. Znamo i boli nas, i stidimo se, i zalimo sto nije stvar otisla na sud, i na crkveni sud. Zelis da se pokazes kao izuzetno upucen u mracnu stranu? pomalo cudna sklonost. Zelis da opravdas nekog, sebe, bilo koga?

Ne, samo reagujem na licemernu odluku spomenutu u temi ovog posta, gde se jedan sveštenik poneo hrišćanski prema svojoj braći u Hristu i bio čovek. Gde se milost na koju nas i Gospod poziva gleda kao prestup...Neko je spomenuo da bi, da postoji "lek" za pedere bila gužva...e vidiš ja se ne bih "lečio"! Jer niko ne može da sudi o ljudima na osnovu seksualnosti. To mene ne određuje! Ja sam čovek sa gomilom i mana i vrlina. Moja iskrena želja da budem deo Crkve je pod lupom vas "normalnih" jer volim da diram tuđu pišu...Još pritom me okarkterujete kao bolesnika, frika, izopačenog i slično...Da, ne pale me sise, volim maljavo dupe...I da, ne kažem da nije greh...ali čekaj, jer je to jedino što sam ja? Jer tebe tvoj greh određuje? A pazi, meni je ovo dato rođenjem...misliš da ja biram svoju seksualnost? Jesi ti birala boju svojih očiju? Genetika i jedno i drugo koliko nauka do sada kaže...Šta sad, ne mogu da budem bara bar sa tobom? Moj greh teži od tvog? Loš sam čovek pa mi treba roza traka oko ruke da se zna koliki sam grešnik zapravo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zaboravila sam da napomenem: Ne napadam te  i ne osudjujem te ni za to sto kazes da jesi ni za to sta govoris. Razumi da nam je muka od ovakvih stvari. Ja licno bih plakala od muke kad cujem tako nesto. Napisi bar imer manastira da ga zaobilazimo i ime tog grada, da neko preduzme nesto...

nemoj molim te ovih bljuvotina... nije mi jasan egzibicionizam, ko god da ga forsira, ne moze mi se to poturiti pod homofobiju... nekakav elementarni bonton iskljucuje seksualni verbalni egzibicionizam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...