Jump to content

Crkva protiv sveštenika koji podržava LGBT zajednicu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Zajrone,batali statistiku i okreni se bližnjima oko sebe

U odnosu prema drugima proverava se vera

 

Послато са E6653 користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад причамо о овим темама, због неких коментара и упада троловских. Потпуно изгубим вољу, за цео дан.

Што би рекли стари, повампирили се неки међу Србима, крв пију народу Србскоме, ни крста се не боје а напамет знају Свето Писмо:dedica:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Драгана Милошевић рече

I jedno i drugo. Uglavnom ih neznanje utepa i oda.

Скоро сам била у позоришту с неким познаницама. И оне су на паузи причале како је неко "мент. заостало" дете ту поред њих, како виче, трза се, "јадно дете што га муче, баш се види да се пати. Ваљда се неће враћати после паузе.. јао ево се враћају". Кад сам погледала, оно је било дете са дауновим синдромом. Малени је уживао у мјузиклу, гледа и не трепће, одушеви се кад запевају, радује се и аплаудира када се заврши нумера, милина га гледати... Иначе је био на форуму после један текст о диригенту, математичарки... с дауновим синдромом.

Уби нас незнање. :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Lady Godiva рече

Скоро сам била у позоришту с неким познаницама. И оне су на паузи причале како је неко "мент. заостало" дете ту поред њих, како виче, трза се, "јадно дете што га муче, баш се види да се пати. Ваљда се неће враћати после паузе.. јао ево се враћају". Кад сам погледала, оно је било дете са дауновим синдромом. Малени је уживао у мјузиклу, гледа и не трепће, одушеви се кад запевају, радује се и аплаудира када се заврши нумера, милина га гледати... Иначе је био на форуму после један текст о диригенту, математичарки... с дауновим синдромом.

Уби нас незнање. :(

Та су деца анђели Божији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Неће нека одлука научника, понављам одлука, мењати учење Цркве.

Бавила се сасвим довољно тиме да је јасно рекла да је мужеложништво промашај. Шта је више од тога потребно?

Па то види и некрштен човек здравог разума. Кључ на кључ не иде. Извини што не пишем опсервације, али мисли да није ни потребно писати детаљно о томе да је трава зелена а небо плаво кад нема облака.

Неки канони Цркве јесу превазиђени јер су били практичног карактера. Ово није практичног карактера, ово је брате грех и то остаје до века.

Valjda nam ne želiš objasniti kako si odlučio primjenivati Božije Zakone selektivno prema svom izboru i izabirati ih kao sa švedskog stola? Ko si ti da odlučuješ o tome koja zapovijest ili odredba Božija danas ima važiti a koja ne?

Smrt homosexualcima - Ovo je prema Bibliji i prema tebi Božiji Zakon koji je Bog proglasio i kojeg se trebamo svi onda držati i dan danas:

Ako muškarac sagriješi s drugim muškarcem kao sa ženom, počiniše oboje sramotu. Imaju se smrću kazniti, neka njihova krv bude na njima.

Levitski zakonik, 20:13

Ovo je istina ne "ključ na ključ" već "ključ u ključaonici", no i tamo je jedan takav neočekivani problem:

Ukamenuj ženu koja nije djevica pri svadbenoj noći - Objasni onda zašto misliš da se ovog zakona koji je takodjer Bog proglasio ne trebamo držati kao tog koji se tiče homosexualaca? Misliš li da Bog ima slabost prema takvim curama i nježnijem polu pa im za razliku od homosexualaca taj grijeh ipak danas toleriše i oprašta a bukvicama, homoseksualcima ne?

Ali ako bude istinita optužba: Nije se našao znak djevojaštva kod mlade žene,  

Tada neka se izvede mlada žena pred vrata kuće njezina oca, i ljudi njezina grada zavičajnoga neka je na smrt kamenuju, jer je počinila sramotu u Izraelu: blud je tjerala u kući oca svojega. Tako istrijebi zlo iz svoje sredine!

Ponovljeni zakon, 22:20-21

Zašto misliš da ovo što je proglasio Bog u Bibliji ne važi za žene (i hrišćanke, pravoslavke, katolkinje, protestantkinje) koje se danas oblače kao muškarci (hlače) ali zato za homosexuale to važi da je ono što oni rade gnus ili gad? Zato što je Bog promjenio mišljenje pa danas toleriše muške hlače na ženskima?

Žena ne smije nositi muškoga odijela, i muški neka se ne oblači u ženske haljine, jer tko tako što čini, gnusoba je Gospodu, Bogu tvojemu.

Ponovljeni zakon, 22:5

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Драгана Милошевић рече

Zajrone,batali statistiku i okreni se bližnjima oko sebe

U odnosu prema drugima proverava se vera

 

Послато са E6653 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Koliko se sjećam ti si spominjala tu statistiku a ne ja, tj. napala si me da sam ja nešto lupio i ostao živ. Ne bi bilo zgoreg da provjeriš fakta prije nego što napišeš da neko nešto lupa. :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Liga Džentlmena рече

Da se razumemo, ne mozes da budes deo necega gde ne pripadas. 

Netacno, ne mozes da budes deo grupe koja ti ne dozvoljava (nece) da joj pripadas. Sve ostalo su izgovori. Bukvalno ne postoji nista sto je stvoreno a da ne pripada Carstvu Oca, Sina i Duha. 

пре 1 сат, Liga Džentlmena рече

Ako vec zelis da budes pripadnik neke religije zasto se ne opredeslis za neku religiju koja je blagonaklona ka ljudima tvoje orjentacije?

Znaci, ljudi treba da biraju religiju po tome da li odgovara njihovoj seksualnosti? Vrlo, vrlo interesantno... 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zayron рече

Da ga ima bili bi odmah tamo redovi mladenaca i cura veći nego što bi ikada bili da se pronadje lijek protiv raka, AIDS ili parkinsa i alchajmra, dječije paralize i skleroze multiplex zajedno.

ajde objasni lepo sta si hteo da kazes

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Драгана Милошевић рече

ajde objasni lepo sta si hteo da kazes

To što sam htio reći sam već rekao ovdje:

Ako je to bolest onda je stvar jednostavna, medicina ili ima lijek za nju pa je ta bolest lječitelna ili ga još nema pa je za sada, danas neizlječitelna isto kao što je nekad bilo TBC pluća, bjesnilo, kuga i sl. Da ga ima bili bi odmah tamo redovi mladenaca i cura veći nego što bi ikada bili da se pronadje lijek protiv raka, AIDS ili parkinsa i alchajmra, dječije paralize i skleroze multiplex zajedno. Ma kakav taj stampedo za iPhone, to bi se ti nesrećni mladenci bjesomučno potrgali i počupali, gazili jedan preko drugog da ga prvi dobiju čim bi čuli za tako nešto.

https://tinyurl.com/y983zmk3

Ti si me potom spomenula obraćajući se Rip Kirbyju da sam ja navodno "nešto lupio i ostao živ":

@Rip Kirby 

Разумем те, брате. Добро нам дошао и дуго се читали и гледали.

Тема као и свака друга. Искрено сматрам да кексуално опредељење није болест. Синоћ на теми прочитах да гејева има више него осталих болесника заједно. Зајрон је то лупио и остао жив.

... од којих прва ја носим хендикеп са првим дахом живота. Лепо ме човек увредио. Знаш ли што? Заједничко болеснима и гејевима је стигматизација.

https://tinyurl.com/yd736spy

A ja sam se onda javio s odgovorm:

1. Zbog što si me pogrešno citirala: да гејева има више него осталих болесника заједно.

To nigdje nisam napisao! Ono što sam napisao je "da se pronadje lijek protiv raka, AIDS ili parkinsa i alchajmra, dječije paralize i skleroze multiplex zajedno". a tih 6 bolesti nisu svi oboljeli na svijetu. Njih sam spomenuo jer se radi takodjer o bolestima za koje još nije pronadjen efikasan lijek kao ni za liječenje LGBT-ija (iz aspekta tih koji ih smatraju bolesnicima)

2. A to sam potvrdio i statistikama tj. faktima, dakle ne radi se o nikakvom proizvoljnom mom "lupanju" već o faktografiji i činjenicama:

https://tinyurl.com/yddu429c

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се, братац. :skidamkapu:

 

  • Волим 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Ronald рече

Nisam ja nista relatizovao, jednostavno je tadasnji termin " gad" koji se koristio u tom vremenu iz danasnje perspektive saznanja o homosexualnosti totalni promasaj.

Наравно да то јесте релативизација јер је исти Господ у истим поглављима који је рекао "не лези са животињом, не лези са мушкарцем, не лези са женом ближњег, не лези са сестром итд.". И све је то оверио на крају групним именовањем "не чините ни једнога од ових гадова и обичаја који су били раније". То значи да се све то радило (и у околним народима и међу израиљцима) пре ових забрана, имали су неку као "данашњу перспективу" сексуалних слобода и толеранције, и много више него што је ми сада имамо, али из неког, сигурно веома јаког разлога, Бог им све то убудуће забрањује, и то је потврђено у Н.З. и до данас.

Даље, са "тотални промашај" не правиш разлику између "разлог за привлачност према мушкима" и "грех сексуалног општења са мушкима". Некада се о хомосексуалности мало знало осим да постоји а данас се зна више и о узроцима и о развоју, социологији итд. и баш зато можемо више да изађемо у сусрет тим људима и олакшамо њихов веома тежак крст. Али то не мења забрану телесних односа, ни за оне пре 3000 година ни за оне данас. Тотални промашај је игнорисање нових сазнања која нам помажу да им помогнемо, а такође је тотални промашај игнорисање чињенице да је Бог за такав сексуални однос рекао да је гадан.

Хоћеш гејеве да приближиш Цркви тако што ћеш њима да кажеш "наука је рекла да је ваш секс ОК" а Цркви "ви немате појма шта је Бог у Писму хтео да каже". Ја мислим да гејевима тако чиниш медвеђу услугу...

 

пре 5 часа, Ronald рече

Ne trpam ja u isti kos, nego su kanoni cesto neprimjenjivi u kontekstu danasnjeg vremena a izjave svetitelja o mnogim pitanjima pogresne narocito o fenomenima iz domena nauke.

Трпаш у исти кош ауторитет Писма и каноне и изјаве светитеља. Можеш слободно да занемариш шта о хомосексуалности кажу канони и изјаве светитеља (мада говоре исто) и да само гледаш Писмо на шта те од почетка упућујем.

Непримењивост неких канона и "научне" грешке у изјавама светих нису ништа ново али у овом случају Писмо, канони и светитељи се слажу тако да ту нема дилеме.

Али какав став ће да зазуму хришћани према браћи и сестрама који носе овакве и сличне тешке крстове је нешто друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Драгана Милошевић рече

Извињавам се, братац. :skidamkapu:

 

Nesporazum, trebao sam to napisati jednostavnije i jasnije, ne tako kao usputnu fusnotu. Inače sam studirao veterinu pa od medicine nemam daleko, pratim mnogo toga što se dešava u bilologiji, medicini, veterini itd. Ali nekad gubim iz vida da ono što je meni na prvi pogled jasno ili bolje reći očigledno, što se samo po sebi razumije, podrazumijeva medju medicinarima, biolozima i sl. ne mora biti očigledno i svakom drugom. Mnogi o takvim stvarima čitaju samo iz novina i iz druge ruke a nisu nikad studirali biologiju, medicinu, veterinu ili neke prirodne nauke.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Liga Džentlmena рече

Da se razumemo, ne mozes da budes deo necega gde ne pripadas. Ako vec zelis da budes pripadnik neke religije zasto se ne opredeslis za neku religiju koja je blagonaklona ka ljudima tvoje orjentacije?

Zasto uopste ljudi zele o svaku cenu da odu negde gde nisu dobrodosli i to na silu da udju nede? 

Извини, коме ти ово? Ко где не припада, није добродошао, на силу улази..?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zayron рече

Valjda nam ne želiš objasniti kako si odlučio primjenivati Božije Zakone selektivno prema svom izboru i izabirati ih kao sa švedskog stola? Ko si ti da odlučuješ o tome koja zapovijest ili odredba Božija danas ima važiti a koja ne?

Smrt homosexualcima - Ovo je prema Bibliji i prema tebi Božiji Zakon koji je Bog proglasio i kojeg se trebamo svi onda držati i dan danas:

Ako muškarac sagriješi s drugim muškarcem kao sa ženom, počiniše oboje sramotu. Imaju se smrću kazniti, neka njihova krv bude na njima.

Levitski zakonik, 20:13

Ovo je istina ne "ključ na ključ" već "ključ u ključaonici", no i tamo je jedan takav neočekivani problem:

Ukamenuj ženu koja nije djevica pri svadbenoj noći - Objasni onda zašto misliš da se ovog zakona koji je takodjer Bog proglasio ne trebamo držati kao tog koji se tiče homosexualaca? Misliš li da Bog ima slabost prema takvim curama i nježnijem polu pa im za razliku od homosexualaca taj grijeh ipak danas toleriše i oprašta a bukvicama, homoseksualcima ne?

Ali ako bude istinita optužba: Nije se našao znak djevojaštva kod mlade žene,  

Tada neka se izvede mlada žena pred vrata kuće njezina oca, i ljudi njezina grada zavičajnoga neka je na smrt kamenuju, jer je počinila sramotu u Izraelu: blud je tjerala u kući oca svojega. Tako istrijebi zlo iz svoje sredine!

Ponovljeni zakon, 22:20-21

Zašto misliš da ovo što je proglasio Bog u Bibliji ne važi za žene (i hrišćanke, pravoslavke, katolkinje, protestantkinje) koje se danas oblače kao muškarci (hlače) ali zato za homosexuale to važi da je ono što oni rade gnus ili gad? Zato što je Bog promjenio mišljenje pa danas toleriše muške hlače na ženskima?

Žena ne smije nositi muškoga odijela, i muški neka se ne oblači u ženske haljine, jer tko tako što čini, gnusoba je Gospodu, Bogu tvojemu.

Ponovljeni zakon, 22:5

Јеси чуо ти за Исуса Христа? 

Неки од вас би све дали само да избаце ствари из контекста и тумаче онако како су истриповали у својим главама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...