Jump to content

Зоран Ђуровић: Нека нота на наше свеце, Јустина и Николаја, а поводом англиканаца

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 756
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 20 минута, Vedran рече

А шта, овде се нешто друго прича осим овога? Кад је потребно да се "ипак" ово истакне?

Po kontekstu stvari, ....cela prica je oko ekumenizma i ispovedanja 'konzervativne' vere, tj. da samo u pravoslavlju postoji punota istine hriscanske ( vere ). Zbog toga je ovo navedeno kao sinonim za Nikolajevu pripadnost pravoslavnoj veri i crkvi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

Po kontekstu stvari, ....cela prica je oko ekumenizma i ispovedanja 'konzervativne' vere, tj. da samo u pravoslavlju postoji punota istine hriscanske ( vere ). Zbog toga je ovo navedeno kao sinonim za Nikolajevu pripadnost pravoslavnoj veri i crkvi.

Несам те разумејо упркос контексту. ne_shvata

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Бранко Авдагић рече

ekumenizam u njegovo vreme nije bio što i danas

Јес вала. У оно време су мислили да ће се сви хришћани ујединити, и са тим циљем су екуменисали.

А данас више нема таквих илузија па се екуменише да се не бисмо међусобно истребили. А све више ће бити неопходно и да нас све колективно они други, који нас и онако виде као да смо исти, не би истребили. 

Велика је то разлика. Само не онаква како је замишљаш..

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Бранко Авдагић рече

ekumenizam

Dok se ne da neka definicija ekumenizma, ne vredi više vrteti ovu priču:

Ekumenizam može biti:

1) Propovedanje Hristove istine inovernima i blago i ljubazno ponašanje i veliko strpljenje sa njima, ma kako se oni ponašali, a sve sa ciljem da uđu ili se vrate Crkvi. Ako je to ekumenizam, ja sam ekumenista.

2) A može biti i zagovaranje evharistijskog jedinstva sa ljudima koji se nisu odrekli krivoverja "a teolozi posle nek se raspravljaju". Ako je ovo ekumenizam, ja sam antiekumenista.

3) A može biti i nešto treće...

Dakle, dok se ovo ne razjasni, cela priča oko ekumenizma može samo dodatno da zamuti vodu koja je već inače i previše zamućena. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Јес вала. У оно време су мислили да ће се сви хришћани ујединити, и са тим циљем су екуменисали.

А данас више нема таквих илузија па се екуменише да се не бисмо међусобно истребили. А све више ће бити неопходно и да нас све колективно они други, који нас и онако виде као да смо исти, не би истребили. 

Велика је то разлика. Само не онаква како је замишљаш..

To je političko jedinstvo a ne jedinstvo u veri.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Vedran рече

А данас више нема таквих илузија па се екуменише да се не бисмо међусобно истребили.

Koji mi?

пре 7 минута, Vedran рече

А све више ће бити неопходно и да нас све колективно они други, који нас и онако виде као да смо исти, не би истребили. 

Koji drugi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Кратос рече

To je političko jedinstvo a ne jedinstvo u veri.

Meni uopšte nije sporno da sa Zaadom treba imati dobre odnose...ali vlast tamo ne drži papa ili luteranske biskupese, već zna se ko...taj papa nije uspeo ni rat u Ukrajini da zaustavi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Кратос рече

To je političko jedinstvo a ne jedinstvo u veri.

И шта је данашњи екуменизам него првенствено то. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Ivan Marković рече

Cija je utvrdila da su Osama bin Laden i mula Muhamed Omar maznuli sve dokaze da je naš svetac u stvari bijo ekumenista

Немој да идеш на хумор, већ ти рекох да немаш смисла. Карикатурално делује. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ivan Marković рече

Koji mi?

Хришћани.

 

пре 3 минута, Ivan Marković рече

Koji drugi?

Милитантни атеисти, и неки слично настројени нехришћани.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zoran Đurović рече

Немој да идеш на хумор, већ ти рекох да немаш смисла. Карикатурално делује. 

Smajliji mog protivika (ali poštenog) Julijana govore drugačije.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Vedran рече

Ви се ругате светом човеку. 

Нису свесни своје несвести. Мени је била импресивна фреска коју сам гледао у нагоричану, Ругање Христу. - Па није Николај већи од Христа па да му се не ругају!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...