Jump to content

Професор Здравко Пено: Против дарвинизма аргументима Светог Максима Исповедника (Апел на апел - наставак)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Milan Nikolic рече

Нећемо више ни постовати као муве без главе. :)

Тако је ту се потпуно слажем али није сада време да прекинем видиш?

Ја не знам да ли сам спашен. Чиним све што могу.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Milan Nikolic рече

А што да буде тужно као добар сценарио? :)

 

Pa, nekako je uvrnuto. Zar ne?

пре 48 минута, Milan Nikolic рече

 

Шта је поремећено од твоје вере услед таквог становишта?

 

Ništa.

пре 48 минута, Milan Nikolic рече

 

Ти кад би читао шта мисле и шта претпостављају меродавни физичари данас, помислио би да су у другом универзуму. :)

 

 

 

Mislim da bi dobro bilo da klir bude sastavljen jedino od onih koji "svrše" fiziku.

 

пре 53 минута, Milan Nikolic рече

 

Дакле, говоримо о претпоставкама и како оне могу да утичу на наше догматско веровање. Мене баш занима шта је теби спорно од онога што говорим у односу на твоју веру?

 

Ništa, kao što rekoh. Ama baš ništa!

пре 55 минута, Milan Nikolic рече

 

Ја сам баш због свог веровања у све што казује Свето Писмо дошао до поменутог закључка о Адаму и Еви и последицама њиховог пада. Мени је то помогло да останем доследан традиционалном веровању.

Interesantno. Zaista interesantno. Čini mi se da mogu te pratim. Ali moram da priznam da je, rekao sam i da naglasim, poprilično uvrnuto.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ови што нису православни и долазе на православни форум да би учили нас теологији или је оспоравали су подобни ономе:

Pa stvarno je smesno kad kuvar odreduje visinu stikle.

Sad ako ste našli u nekoj slici po podatku da nisam na američkoj latinici gore neke nedostatke onda od onoga što ste videli sklopite jedno slovo.

Nek vam to slovo bude oRginalno.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Milan Nikolic рече

Не знам баш шта је проблем. Али једнина и множина не мора бити проблем као што католичанство представља и једнину и множину.

Kaze se da je stvoren adam, covecanstvo, a ne Adam, pojedinac. Niski pravi tu razliku, kaze da je ovo drugo (musko i zensko stvori ih) drugostepeno stvaranje. Dakle, ili je stvoreno covecanstvo u svojoj sveukupnosti 'palo', ili su konkretni Adam i konkretna Eva "premesteni" odnekud u ovaj naucni_prasak_svet.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прочитах овај текст, додуше на брзину, али свеједно, замори ме. Нисам га разумео. Ни зашто се пише, ни о чему се пише.

Дивим се онима којима је све јасно. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sv. Grigorije Niski koliko vidim u stihu 1. Moj. 1, 27, pravi razliku, kada se kaze, da je covek stvoren po obrazu, ...., a, drugo je, kada se kaze, da su musko i zensko stvoreni.

Pa, kaze Niski,.... da kada je  sazdanje po obrazu okoncano, onda se nastavlja ( sazdanje ), kroz ustrojstvo na musko i zensko, koje nije stvaranje po praobrazu. Nego, je to stvaranje takvo, ....'providjajuci silom Svog predznanja'...... covek ce svojom slobodnom voljom u buducnosti  ( prvorodni greh i pad ),  izabrati podelu na musko i zensko, po spoljasnjem obliku telesnosti.

Zbog toga se u raju prica o stvaranju muskarca i zene. Reference su cela glava 16, posebno pasusi 6. i 14. :

http://www.verujem.org/pdf/grigorije_niski_stvaranje_coveka.pdf

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bokisd рече

Sv. Grigorije Niski koliko vidim u stihu 1. Moj. 1, 27, pravi razliku, kada se kaze, da je covek stvoren po obrazu, ...., a, drugo je, kada se kaze, da su musko i zensko stvoreni.

Pa, kaze Niski,.... da kada je  sazdanje po obrazu okoncano, onda se nastavlja ( sazdanje ), kroz ustrojstvo na musko i zensko, koje nije stvaranje po praobrazu. Nego, je to stvaranje takvo, ....'providjajuci silom Svog predznanja'...... covek ce svojom slobodnom voljom u buducnosti  ( prvorodni greh i pad ),  izabrati podelu na musko i zensko, po spoljasnjem obliku telesnosti.

Zbog toga se u raju prica o stvaranju muskarca i zene. Reference su cela glava 16, posebno pasusi 6. i 14. :

http://www.verujem.org/pdf/grigorije_niski_stvaranje_coveka.pdf

Boksid jesi bio skoro u beogradu u francuskoj ulici?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bokisd рече

Sv. Grigorije Niski koliko vidim u stihu 1. Moj. 1, 27, pravi razliku,

Немо' да читаш ову литературу, није то за тебе...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто постављате овакве текстове када знате да ће да запале умове и да још допринесу нејединству Цркве које је итекако пољуљано у последње време што је вероватно и био циљ дотичне петиције, да се опет наругају Светој Цркви и да покажу како смо и ми између себе у сукобу. Бар закључајте тему када објавите овакав пост. Од прича о сабору преко петиције и ко зна још чега, а народ се не подноси између себе, брат брата мрзи и гледа прву прилику да му одговори и да га осуди, људи псују Бога на сва уста, православни пуше, пију, блудниче, развраћају се, а ми гледамо ко ће кога да надмудри...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Немо' да читаш ову литературу, није то за тебе...  

Ja se uporno već mesecima pitam i insistiram da saznam zašto on čita literaturu koju nije za njega i ne poštuje doktora teologije i to usko speciajlizovanog upravo za to.

Da li oče on vas to zeza a usput i sve nas?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Predrag iz sela Banje рече

Зашто постављате овакве текстове када знате да ће да запале умове и да још допринесу нејединству Цркве које је итекако пољуљано у последње време што је вероватно и био циљ дотичне петиције, да се опет наругају Светој Цркви и да покажу како смо и ми између себе у сукобу. Бар закључајте тему када објавите овакав пост. Од прича о сабору преко петиције и ко зна још чега, а народ се не подноси између себе, брат брата мрзи и гледа прву прилику да му одговори и да га осуди, људи псују Бога на сва уста, православни пуше, пију, блудниче, развраћају се, а ми гледамо ко ће кога да надмудри...

A pa hoćemo da zaključamo kad ukinemo javna glasila.

A najviše volim kad se u bratski dijalog umeša brat da se slučajno ne bi pokrvili ko da nismo rišćani pobogu.

Otkud vama ideja da može biti cepanja Tela ako se razgovara u normalnom dijalogu i iznose argumenti?

I ko se opšte plaši Istine ?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Predrag iz sela Banje рече

Зашто постављате овакве текстове када знате да ће да запале умове и да још допринесу нејединству Цркве које је итекако пољуљано у последње време што је вероватно и био циљ дотичне петиције, да се опет наругају Светој Цркви и да покажу како смо и ми између себе у сукобу. Бар закључајте тему када објавите овакав пост. Од прича о сабору преко петиције и ко зна још чега, а народ се не подноси између себе, брат брата мрзи и гледа прву прилику да му одговори и да га осуди, људи псују Бога на сва уста, православни пуше, пију, блудниче, развраћају се, а ми гледамо ко ће кога да надмудри...

Најбоље би било да нико ништа не види, не чује, да ни о чему, ни случајно, не размишља, и нарочито да ништа не коментарише. Него да сви у колективној нирвани певамо кумбаја играјући око ватре ухваћени за ручице.

Па, људи драги, ако смо склони да се мрзимо, нека се мрзимо. А не да глумимо и изигравамо Хришћанство. Нека се покаже на делу то какви смо заиста.

Наш проблем није што размишљамо и разговарамо о сложеним темама него управо зато што то не радимо. Ми само мењамо идеологије и ко слепци држимо стално неку „страначку" линију. При том не знајући ни због чега. Будући неслободни и робови, сопственим самопоробљењем, мрзимо око себе на слободу којом нас Христос ослободи, па желимо свакога да спакујемо у свој уски оквир и клуп, па ако главом провири из калупа, фик, и оде глава. 

И то је наше Хришћанство. Ако је такво нека се види, нека се покаже, не да глумимо преподобне. Можда ће нас и Бог онда погледати, када погледамо себе онаквим каквим јесмо. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Било би добро да се овом конструктивном дијалогу придружи и директно прозвани, владика амерички, Максим... Он је модеран човек и увек отворен за дијалог.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ja se uporno već mesecima pitam i insistiram da saznam zašto on čita literaturu koju nije za njega i ne poštuje doktora teologije i to usko speciajlizovanog upravo za to.

Da li oče on vas to zeza a usput i sve nas?

Боксит је стари обешењак...:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...