Jump to content

СМЕТА МУ СРПСКА ЗАСТАВА: Сорошев активиста хоће да нам мења заставу! (ФОТО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

zastava-srbije-copy-640x423.jpg

Ових дана се у либералним медијима појавила наизглед безопасна иницијатива за промену изгледа државних симбола Републике Србије под називом ,,Нови визуелни идентитет Србије“. Међутим, прави циљ ове провокације којом се намеће изглед заставе без четири слова С, без двоглавог орла или круне, јесте да омета државну иницијативу о изградњи култа заставе у Србији.

Неколико либералних медија је ових дана писало о томе како је ,,млади графички дизајнер и вексилограф [стручњак за заставе, прим. аут.]“ Владан Павловић објавио свој предлог за нови изглед државних симбола Србије, јер су садашњи, како је констатовао ,,превазиђени“ и ,,неприкладни демократској и секуларној држави“. Он у свом саопштењу наводи да је садашњи изглед заставе Србије ,,лош због превише детаља“, а износи и увредљиве тврдње како је застава Србије ,,кич“, те да ,,због хришћанских и средњовековних детаља“ она не сме да буде у употреби у ,,толерантном мултикултуралном друштву данашњице“.

zastava-srbije-768x432.jpg

,,Тренутно стање државних ознака је прилично лоше, са превише елемената и детаља, кича, промашених и неприкладних симбола и слика које су најчешће неуставне. Потребан је велики рад професионалаца на уједначавању концепата и дизајна за сва државна обележавања“, пише на свом сајту у коме се намеће као ,,професионалац“ Павловић. Своју иницијативу објавио је и на фејсбук страници Визуелни идентитет Републике Србије.

grb-i-amblem-srbije-300x169.jpg

Нови државни симболи Србије по Владану Павловићу, извор: Фејсбук

Он даље износи спорну тврдњу како је наводно ,,у данашњем добу постало уобичајено да се редизајнирају застарели идентитети градова, општина, региона, па и држава“, јер то, како каже ,,помаже бољем повезивању грађана са идентитетима, државним органима и администрацијама, и разумевању симболике обележја“. Осим што нам није познато да је нека национална држава из корена мењала своју заставу и друге државне симболе на начин на који то Павловић покушава да наметне, остаје нејасно и како би се то грађани Србије ,,боље повезали са идентитетима“ или ,,боље разумели симболику обележја“ помоћу заставе која нема никаквих додирних тачака са српском традицијом и културним наслеђем. Са Павловићевог модела заставе протерани и двоглави орао, и четири оцила, и крст, а поремећене су и пропорције традиционалне српске тробојке. Све то замењено је безличном белом ,,розетом“ на плавом пољу.

Али ко је уопште Владан Павловић? Ниједан од либералних медија који су са нескривеним симпатијама писали о овој провокацији није нашао за сходно да јавности приближи лик и дело аутора дотичне иницијативе. Осим штурих информација да је аутор ,,графички дизајнер и вексилограф“ све остало је неоправдано прећутано. Или је прећутано са разлогом?

Било како било, Владан Павловић је вишегодишњи активиста из иностранства финансиране невладине иницијативе ,,Не да(ви)мо Београд“, познатије као ,,жута паткица“, која је прошле године под плаштом бунта поводом рушења илегалних складишта у Савамали организовала протесте на којим су геј активисти вређали државу Србију. Тада је као графички дизајнер помагао организаторима протеста у областима у којим је стручан. Исти ангажман имао је и на овогодишњим протестима анархиста под називом ,,Против диктатуре“ на којим је вандализован зид плача косметских жртава испред зграде Скупштине Србије. Осим тога, као декларисани хомосексуалац, Павловић је истакнути борац за одржавање парада хомосексуалаца у Србији и неретко износи оштре критике на рачун Српске православне цркве због њеног противљења овим парадама. Завршио је Високу школу ликовних и примењених уметности струковних студија у Београду где ради као асистент у настави. Ради у немачкој маркетиншкој фирми C4 Gruppe.

parada-300x258.jpg

Застава по Павловићевом укусу, извор: Фејсбук

 

patkica-300x258.jpg

Владан Павловић, експерт за одбрану илегално саграђених објеката, извор: Фејсбук

 

protiv-diktature-zamenili-smo-pederu-sa-

,,Нико не сме да дира педере, али сме заставу“, извор: Фејсбук

 

 

Међутим, зашто би један геј активиста са историјатом рада у сорошевским невладиним организацијама сада покренуо иницијативу за промену изгледа заставе Србије? Како сазнајемо из извора блиских Павловићу, циљ ове иницијативе иза које стоји исти миље који је организовао протесте ,,Не да(ви)мо Београд“ и ,,Против диктатуре“, јесте ометање државног пројекта промоције култа заставе у Србији. Намера покретача иницијативе јесте да употребом либералних медија и сорошевских невладиних организација постепено дискредитују заставу Србије као ,,превазиђену“, ,,нетолерантну“, и ,,непримерену мултикултуралном, демократском и секуларном друштву“ какво они и њихови ментори желе да успоставе у Србији и да је са тих позиција замене својом анационалном заставом. Прва битка на овом пољу одвијаће се поводом најављеног постављања 120 метара високог јарбола са заставом Србије на ушћу Саве у Дунав, што су активисти иницијативе ,,Не да(ви)мо Београд“ већ напали и извређали као ,,кич“. Интересантно је међутим, да нико од ових самопрокламованих ,,експерата“ за заставе није нашао за сходно да ЛГБТ заставу дугиних боја окарактерише као ,,кич“.

 

 

Говори Србија

http://vidovdan.org/2017/07/21/smeta-mu-srpska-zastava-sorosev-aktivista-hoce-da-nam-menja-zastavu-foto/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако ја осмислим нови изглед заставе, јел ће да се објави као важна вест по интернетима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, GeniusAtWork рече

Ако ја осмислим нови изглед заставе, јел ће да се објави као важна вест по интернетима?

Нема шансе, ниси геј... ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Страле рече

Следећи корак је да променимо име државе.

Молим те буди стрпљив, корак по корак. Прво флаг, сам си најавио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, ana čarnojević рече

ako si smislio dvoglavu žutu patku na zastavi mislim da da. 

 

2pqj2gz.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Страле рече

Ових дана се у либералним медијима појавила наизглед безопасна иницијатива за промену изгледа државних симбола Републике Србије под називом ,,Нови визуелни идентитет Србије“. Међутим, прави циљ ове провокације којом се намеће изглед заставе без четири слова С, без двоглавог орла или круне, јесте да омета државну иницијативу о изградњи култа заставе у Србији.

Ја не знам који је дио овдје најјачи. Ем је иницијатива јако опасна, ем се нови изглед заставе НАМЕЋЕ ( тако што људи само кажу како би они хтјели да застава изгледа, ох ужаса како само смију тако безобразно да намећу своје мишљење! ), ем први пут чујем за култ заставе :))

пре 2 часа, Страле рече

Неколико либералних медија је ових дана писало о томе како је ,,млади графички дизајнер и вексилограф [стручњак за заставе, прим. аут.]“ Владан Павловић објавио свој предлог за нови изглед државних симбола Србије, јер су садашњи, како је констатовао ,,превазиђени“ и ,,неприкладни демократској и секуларној држави“. Он у свом саопштењу наводи да је садашњи изглед заставе Србије ,,лош због превише детаља“, а износи и увредљиве тврдње како је застава Србије ,,кич“, те да ,,због хришћанских и средњовековних детаља“ она не сме да буде у употреби у ,,толерантном мултикултуралном друштву данашњице“.

Из истих ових разлога су комуњаре мијењали грбове код свих ( Пољацима скинули круну са орла, Румунима и нама скинули орла у потпуности ). Случајнос'? Не би' река'!

А разлози су идиотарије. Грба на застави је историјски производ и као такав је симбол свеукупне државне историје. Мали млати к'о Максим по дивизији. Ко може да осјети неки понос на ово његово... шта год да је. 

пре 2 часа, Страле рече

,,Тренутно стање државних ознака је прилично лоше, са превише елемената и детаља, кича, промашених и неприкладних симбола

Кич је ствар личног укуса.  Тиграсте хеланке су мени кич, али старлетици нису. Зашто су симболи промашени и неприкладни? Да није можда због крста на штиту и генерално хришћанског поријекла тих елемената код нас? Ах, шта ћемо кад смо назадни, попут Енглеза:

250px-Royal_Coat_of_Arms_of_the_United_K

Који кич, оно, миссим, стварно...

А да сад не вадим грбове из васцијеле Њемачке, па и саме Њемачке. Ајд бјежи бре, али ово је врх:

пре 2 часа, Страле рече

слика које су најчешће неуставне

Слике могу бити неуставне. Дечко, ти си неуставан. Ето, обије реченицеи мају исто смисла - нимало. Ој, Боже ме сачувај...

пре 2 часа, Страле рече

на начин на који то Павловић покушава да наметне,

А јесу ови наши националисти пахуљице. Чим неко предложи нешто што им није по вољи, НАМЕЋЕ СЕ. Ох, јадничци, други их муче својим другачијим мишљењем. Ужас.

пре 2 часа, Страле рече

Али ко је уопште Владан Павловић? Ниједан од либералних медија који су са нескривеним симпатијама писали о овој провокацији није нашао за сходно да јавности приближи лик и дело аутора дотичне иницијативе. Осим штурих информација да је аутор ,,графички дизајнер и вексилограф“ све остало је неоправдано прећутано. Или је прећутано са разлогом?

 

пре 2 часа, Страле рече

Било како било, Владан Павловић је вишегодишњи активиста из иностранства финансиране невладине иницијативе ,,Не да(ви)мо Београд“, познатије као ,,жута паткица“, која је прошле године под плаштом бунта поводом рушења илегалних складишта у Савамали организовала протесте на којим су геј активисти вређали државу Србију. Тада је као графички дизајнер помагао организаторима протеста у областима у којим је стручан. Исти ангажман имао је и на овогодишњим протестима анархиста под називом ,,Против диктатуре“ на којим је вандализован зид плача косметских жртава испред зграде Скупштине Србије. Осим тога, као декларисани хомосексуалац, Павловић је истакнути борац за одржавање парада хомосексуалаца у Србији и неретко износи оштре критике на рачун Српске православне цркве због њеног противљења овим парадама. Завршио је Високу школу ликовних и примењених уметности струковних студија у Београду где ради као асистент у настави. Ради у немачкој маркетиншкој фирми C4 Gruppe.

Јадан покушај ад хоминема. Ништа ово није битно за његов дебилни дизајн. Али пошто наши националисти појма немају о сопственој историји, држави и народу у највећем броју случајева једино им остају тактике расправе из обданиште - "You're a poopy head!".

пре 3 часа, Страле рече

замене својом анационалном заставом.

Који оксиморон.

пре 3 часа, Страле рече

Прва битка на овом пољу одвијаће се поводом најављеног постављања 120 метара високог јарбола са заставом Србије на ушћу Саве у Дунав, што су активисти иницијативе ,,Не да(ви)мо Београд“ већ напали и извређали као ,,кич“. Интересантно је међутим, да нико од ових самопрокламованих ,,експерата“ за заставе није нашао за сходно да ЛГБТ заставу дугиних боја окарактерише као ,,кич“.

Господе Боже, шта смо ти скривили да имамо овакав судар титана?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, GeniusAtWork рече

Ако ја осмислим нови изглед заставе, јел ће да се објави као важна вест по интернетима?

Ако си Сорошев плаћеник, онда може, овако ништа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...