Jump to content

Зоран Ђуровић: Јављење светаца у есхатолошким телима

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ako postoje mitarstva nae...smo :)))

Ти нећеш! Кажи: Ма ја се само солидарисао са оним злославним авом, био ми симпатичан, али ја то нисам мислио заиста :cheesy3:  sHa_sarcasticlol   :D 

То ми рече Влада Вукашиновић једном приликом: Видиш, ми причамо нема митарстава, чистилишта, овог оног, а кад умреш, фрп, пред прво митарство! Шта онда? Ја ћу пак да се вадим на Марка Ефеског: Боже, мани ме ових санђама, ни Мк није веровао у ово, немој да ме због греха свеца убацујеш у овај добош! А Марку ћу за сваки случај пре испуштања душе рећи: Маки, Оче, брате, служио сам у твојој цркви, клањао се и љубио твоју икону, дај да као ракета одлетим на небо!   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 995
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

8086.gifАво драги, немој да вређаш нас грешнике и незналице догматике и саблажњаваш нас алузијом на какав харемом. Нисмо сви ко папа па да смо непогрешиви у питањима вере и морала. :))

Авво, за нас који нисмо теолози, шта препоручујеш за самостално проучавање догматике. Немој одмах нешто тешко, дај нешто лагано, прегледно. Ниво: Вера светих, Нема лепше вере од хришћанске. Тренутно ишчитавам проту Томаса Хопка.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овде је цитиран св. Јустин који, наводно, дели у нечему мишљење свештеника Ђуровића. И цитиран је у функцији доказивања исправности Ђуровићеве приче. 

 

Мучена душо, верујем да теби није лако. Џастина, како свако ко је стекао употребу мозга, осим часних изузетака, нисам цитирао у потврду моје приче. Он је никако не може потврдити зато што је веровао у преживљавање душе после смрти. Но он није био глуп човек, него је велики ауторитет, све за разлику од тебе, а онда кад се неко заталибанише, ја му дам Јустина не би ли му се поглед разбистио. Ти, пошто замишљаш да свакоме мисли лете тамо-амо као теби и да хвата што му прдне на памет, желиш да у овоме видиш папазијанију. Не, душо, налетео си на Ђоковића на овом терену (и он псује као ава, нормалан човек). А да летиш по терену, летиш... За такве ава нема милости.     

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8086.gifАво драги, немој да вређаш нас грешнике и незналице догматике и саблажњаваш нас алузијом на какав харемом. Нисмо сви ко папа па да смо непогрешиви у питањима вере и морала. :))

Авво, за нас који нисмо теолози, шта препоручујеш за самостално проучавање догматике. Немој одмах нешто тешко, дај нешто лагано, прегледно. Ниво: Вера светих, Нема лепше вере од хришћанске. Тренутно ишчитавам проту Томаса Хопка.

Хопко је добар, читајте и Јустина, мада му је трећи том преобиман. Читајте Дамаскина, Тачно изложење..., Катихезе Кирилове, Поучавање неупућених од Августина. Јанараса, Азбучник. Текстове вл. Игњатија. - Мада ми се ти чиниш неки духовити зилот. Не верујем ти ни најмање. На питањима си оплео по католицима. Није лепо то што радиш. Грешиш душу, а Бог је жив.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

(и он псује као ава, нормалан човек)    

 

Ево, полако се уводи нова ствар. На мала врата. Већ у неколико постова је напомињано псовање. И све ће чешће то да се ради. И после ће да бубне неки јефтини текстић препун ишчупаних цитата усмерених како њему одговара, правдајући грозан и нехришћански обичај псовања... а све то зато што не разумеш, Ђуровићу, да страсти не треба правдати, већ се против њих борити, смирено, колико се може... а не веру кварити у корист својих наопаких, егоистичних правдања. Мада, веру не можеш покварити колико год се упињао, можеш само понирати све дубље, и дубље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Авво драги, нисам зилот=ревнитељ, далеко сам од правог правоживља. И немојте да компромитујете тај племенити израз. Зилот је нешто позитивно - калуђер подвижник, мирјанин који се труди, а то што се неки секташи попут разних старокалендараца и "истинаша" издају за зилоте је њихов проблем. Нешто знам о теологији из историје, то сам студирао и читам понешто првенствено из црквене историје. Како набавим шта у штампаном издању, читаћу. Ништа без папира. Хвала за савете. Према католицима треба бити критичан, нарочито према њиховим "зилотима" са рубова католичанства који су католицизам претворили у националкатолицизам. Има сличних и код нас, и такве такође не штедим!

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Но,не смем ништа више да кажем,јер ако ава зна да шијем...ко зна какве још тајне зна :) хехехе....

Само се ви смејте. Ево догађаја од пре 15 минута. Нека расправа у групи на фб., Јеховини сведоци. Снимио сам екран да не би било да ава лаже, али вам особу нећу идентификовати, нити вам пренети проруку у којој ми се приватно јавила и потврдила да је остала у шоку због аве. 

 
MJ: цитира Zoran Djurovic Миро, имаш ти неки тел. од тог Јахвеа? Чисто да га цимнем јер се толико разгорело срце моје од побожних и надахнутих речи које самилосно сипаш пред нас грешне, тако да ако мугу да га чујем, да се обратим и жив будем! Не остављај ме у овом мраку, преклињем те! Обратио сам се као Павле сада! Дај ми смао телефон!...
 
MJ: u pravu si
 
Zoran Djurovic Наравно, него заиста мислим да мораш да одеш до стручног лица. Ја сам дуго исповедао у цркви, знам шта су проблеми...
 
MJ Zorane Djurovicu slatko me nasmija jos uvijek se smijem
 
MJ Idem u ponedeljak kod strucnog lica - kako si pogodio?
 
Zoran Djurovic Веруј ми, није за смејање. Но, сети се мојих речи кад будеш у кризи.
 
Zoran Djurovic Ако идеш заиста, то је добро. Држи се.
 
MJ Idem stvarno
 
Онда је послала приватну поруку, али је не преносим. Надам се добру. 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево мало из историје. Осврт на наше српске мученике у НДХ који су пострадали од усташа. Чињеница је да су се многи одрекли православне вере, прешли на римокатолицизам па свеједно опет платили главом. Такви нису мученици, већ кукавице, они који су пали. Иначе су Срби на територију данашње Хрватске и БиХ били прилично запоставили своју веру и у томе треба тражити узроке и у страдањима за време НДХ и за време ратова 90-их. После су баш на тим просторима, нарочито у Лици се исказали као атеисти и титоисти, рушитељи преосталих православних цркава које нису срушили или докрајчили хрватски националкатолици, а у Београду су били Титови гардисти и највећи идолопоклоници. Свако страдање код Срба треба повезати са забацивањем вере и црквености. Мало је ван теме, али и није.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Авво драги, нисам зилот=ревнитељ, далеко сам од правог правоживља. И немојте да компромитујете тај племенити израз. Зилот је нешто позитивно - калуђер подвижник, мирјанин који се труди, а то што се неки секташи попут разних старокалендараца и "истинаша" издају за зилоте је њихов проблем. Нешто знам о теологији из историје, то сам студирао и читам понешто првенствено из црквене историје. Како набавим шта у штампаном издању, читаћу. Ништа без папира. Хвала за савете. Према католицима треба бити критичан, нарочито према њиховим "зилотима" са рубова католичанства који су католицизам претворили у националкатолицизам. Има сличних и код нас, и такве такође не штедим!

Плашим се да знам који си :D . Овде си нов, 22 поруке, а добро си обавештен о ави. Све разумевајући, мислим да дружење може бити добро. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево мало из историје. Осврт на наше српске мученике у НДХ који су пострадали од усташа. 

 

 

Ја сам у тим темама ван своје воље, али силом прилика... Но, замолићу те да то овде прескочимо.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такви пали Срби, маловерни Крајишници су били велики Титоисти а 90-их су ставили шубаре и кокарде на главу и осрамотили српско православље = Светосавље масовним рушењем римокатоличких богомоља и чињењем злочина. Нехришћанска освета. Не тврдим да су други Срби бољи или гори, али као Крајишник имам право да критикујем своје. А католицизам је јерес, нека прича ко шта хоће, али јесте. А за спасење католика: можда се прошверцају на рачун православних квазиекумениста који им ласкају и не говоре пуну истину.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Плашим се да знам који си :D . Овде си нов, 22 поруке, а добро си обавештен о ави. Све разумевајући, мислим да дружење може бити добро. 

Авво, ниси анонимус већ легенда србнета. Не мора се све ни знати јавно, остави нешто за себе. Прескачем ратне теме држећи се изјаве једног проте: не бавим се политиком, ратови ме не занимају.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А католицизам је јерес, нека прича ко шта хоће, али јесте. А за спасење католика: можда се прошверцају на рачун православних квазиекумениста који им ласкају и не говоре пуну истину.

Ок. ово је лупање. Но, католици нису тема овде. Зато те опет молим да престанеш са тим. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ок. ово је лупање. Но, католици нису тема овде. Зато те опет молим да престанеш са тим. 

Ок, ок, нећу више "лупати" о томе да ме не банујете, иако искрено речено: многи су св., свштм, бл., испов. и слични са тим високим титулама стеченим подвигом говорили баш тако. Пребацујем се трајно на друге теме.

Само је једна вера права - вера хришћанска православна!

Само је једна црква права Црква Исусом Христом Господом основана - Црква православна!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је творевина вечно у Богу, зашто творевина није вечна?   Не можемо се извући са одговором да је творевина вечна за Бога, а за нас није.

 

Творевина није вечна, јер би у супротном била Бог (што је апсурд), него се ради о нашем неразумевању тога да Бог ствара нешто из вечности а то нешто има време. Стварање је ванвремено, а како то изгледа нама је доста нејасно ко шта су нам нејасни Света Тројица а један Бог, као што нам је нејасно како нема ничега пре Великог Праска, као што нам није јасна временска релативност између субјекта овде и субјекта у близини црне рупе и много тога. Занимаш се физиком, сигурно су ти познати сви ти парадокси (информациони, фајервол парадокс итд.).

 

Као што имаш релативност времена код субјекта ком је његових пет минута поред црне рупе некоме читав живот, тако имаш и овде нешто слично, само код Бога то није 5 минута него тренутак, вечна садашњост која не пролази кроз промене, али Божји тренутак је за нас 13.5 милијарди година.  

 

Само замени тих 5 минута са вечношћу, и биће ти јасно. Исто тако схвати да су време и простор карактеристике створеног и да ван њега не постоје, па тако Бог никако не може бити ограничен простором и временом, већ све што ради, ствара, делује у свету то ради из позицији вечности. Тако кад кажеш творевина, аутоматски си рекао време и простор. Значи са творевином су створени време и простор, па тако стварање мора бити из вечности. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...