Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости
Emisija "Preljubnici" koju vode estradni poslenci Karamela i Suzana Perović.

Кад смо код ове емисије некада давно смо покренули и ову тему:

https://www.pouke.org/forum/topic/10524-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%B5-%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%BE-%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%98%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%99%D1%83%D0%B1/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Televizija je postala retardirana. Pre sam gledao samo NG, History i Discovery. Medjutim sada su i oni postali retardirani sve neke gluposti pustaju, ratko kad ima nesto pametno, dako da TV uopste ne gledam. Povremeno (2-3 puta dnevno) presaltam ova tri programa i to je to.

Jedino još SciFi smatram iole dobrim, ali nažalost sve što oni puštaju, a dobro je sam već odgledao

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na kvalitet programa su se obrazovani ljudi zalili i kada je program bio kvalitetniji...

Ono sto mene posebno nervira su pojedine reality emisije u kojima se evidentno autori emisije sprdaju sa glupima, neobrazovanima, nesrecnima... ne znam kako je smejanje nesrecnicima postalo legitimna zabava za tv ekrane...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne sviđa mi se što nove generacije rastu uz ovakav tv program.

Чекај, сети се себе када си имао 13, 14, 15, 16, 17, 18 година.

Јел си имао жељу да гледаш глупе породичне серије, тв Палму и слично? Вероватно ниси. Ја нисам.

И шта год да се приказивало, а да је имало тон онога што данашњи Пинк има, мене није занимало, верујем ни тебе.

Дакле, не потцењујмо децу, младе... Ако неко има афинитета ка томе он ће, макар и не постојао Пинк, ископати негде нешто слично томе, а ко нема афинитета ка томе неће гледати то макар му сипали у грло.

А приметио сам да матори откидају колико гледају Пинк. Значи ништа им не промакне са те страхотне телевизије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аустријски програми и ови у Србији, ко небо и земља. Претерано се пуштају "акциони" филмови и "порнографско-музичке" емисије. Пре ћу да слушам и да гледам неко јодловање него овау гологузу фарсу на пинку, ртсу, хепи итд...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Демонтирао антену, избацио тв картицу, кад дођем кући хоћу да чујем добру музику (202) и да прочитам нешто добро.

Кад ми се гледа филм, гледам на нету или скинем са нета (све регуларно и плаћено, ништа пиратерија).

Притисак 120/80.

А ви видите да ли је потребно нервирање...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Ратко :(' timestamp='1347267174' post='707149]

Чекај, сети се себе када си имао 13, 14, 15, 16, 17, 18 година.

Јел си имао жељу да гледаш глупе породичне серије, тв Палму и слично? Вероватно ниси. Ја нисам.

Tv Palmu naravno, u 2:00.

Sent from my Sensation using Tapatalk 2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Србији постоји институција која се зове Радиодифузна агенција (РРА). На њиховом сајту можете поднети жалбу на уочене неправилности у програму (http://www.rra.org.rs/cirilica/podnesite-predstavku-prigovor).

Такође са сајта можете скинути законе по којима је та агенција дужна да поступа. То су Закон о радиодифузији (http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_radiodifuziji.html), Кодекс понашања емитера (http://www.rra.org.rs/uploads/useruploads/PDF/5708-Opste-obavezujuca-upustva-rra.pdf) и Закон о оглашавању (http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_oglasavanju.html).

Натерајте их да раде свој посао.

Ја сам им већ писао и одговорили су ми.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tv Palmu naravno, u 2:00.

Kad je moja generacija stasala, gledalo se u pola 2, da se deca ne muče da dugo ostaju budna :)

Enivejz, nema šanse da se izbegne loš uticaj medija na klince. Moji drugari nemaju TV, ali zato imaju 2 lap-topa i njihov klinac od 3 godine

visi na netu.

Zbog toga postoji family filter, a moraš i da pričaš sa decom, čisto da im objasniš šta to vide na TV-u ili računaru. Ako ne vide kod koće,

videće negde u školi ili kod nekog druga ili ko zna gde... Nikoga roditelji ne mogu potpuno zaštititi od sveta...

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Србији постоји институција која се зове Радиодифузна агенција (РРА). На њиховом сајту можете поднети жалбу на уочене неправилности у програму (http://www.rra.org.r...stavku-prigovor).

Такође са сајта можете скинути законе по којима је та агенција дужна да поступа. То су Закон о радиодифузији (http://www.paragraf....iodifuziji.html), Кодекс понашања емитера (http://www.rra.org.r...upustva-rra.pdf) и Закон о оглашавању (http://www.paragraf....glasavanju.html).

Натерајте их да раде свој посао.

Ја сам им већ писао и одговорили су ми.

Одлично.

А осим што су одговорили, да ли су нешто и предузели по твом питању?

Знаш, ипак је маса људи свесна да је потпуно свеједно да ли ће ти нека институција одговорити, игнорисати или послати у...Занзибар. Наиме, у овој земљи је најлакше причати и писати, а нико ништа не предузима, сви нешто размењују дописе, преписе...а живот оде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Телевизија је створила нову врсту човека – homo medium – човека са истрошеним нервним системом од непрекидне представе пред очима, као од непрекидног пијанства, човека душевног распада, који не може да постави границе и филтер спољашњој информацији, па је усваја, такорећи, у сировом стању – некритички, неразлучно, једном нижом механичком свешћу. Разумска свест се при томе иступљује, стваралачке силе слабе." О.Рафаил Карелин

Сјећам се када сам ово прочитао прије 5-6 година и од тада мој телевизор скупља прашину у остави за алат.

Шалим се,није баш тако али ТВ ми је постао баш напоран,исцрпљујуће напоран...немам више енергије да слушам дневнике,емисије,разноразне шоу-е,вечери са овима...Све је то један буљук информација које тако агресивно нападају моја чула и стварају реакцију код мојих осјећања...А код мојих ТВ непрестано ради,увјек је укључен...чак ни кад се скупимо на ручак немају храбрости да угасе то блебетало које док ја ручам не заклапа...једноставно компјутер са интернетом је постао једини извор медија којег ја могу да контролишем и са којег могу да се информишем када ми је то потребно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

једноставно компјутер са интернетом је постао једини извор медија којег ја могу да контролишем и са којег могу да се информишем када ми је то потребно.

prstgore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Телевизија је створила нову врсту човека – homo medium – човека са истрошеним нервним системом од непрекидне представе пред очима, као од непрекидног пијанства, човека душевног распада, који не може да постави границе и филтер спољашњој информацији, па је усваја, такорећи, у сировом стању – некритички, неразлучно, једном нижом механичком свешћу. Разумска свест се при томе иступљује, стваралачке силе слабе." О.Рафаил Карелин

ма да, сви смо поводљиви мајмуни и неспособни да обрадимо велику количину информација ... који facepalm.

тај отац понекад има смислене опаске и текстове, ал кад промаши онда је тотална дубиоза.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Informacija je jedan od razloga ljudskog opstanka. Bez informacije ljudi bi bili izgubljeni. Vidovi informacije mogu biti korisne i nekorisne.

Korsne informacije kroz postojanje ljudskog roda su se rastezale od one gde su najbolja lovišta (za lovce iz plemena) do onih kako skuvati pasulj a da ne zagori (za današnje domaćice). Korisne informacije su obezbeđivale opstanak, nagonile na razmišljanje i delovanje.

Nekorisne informacije su informacije koje gomilamo u mozgu i koje ne utiču na naš razvitak. To su uglavnom većina informacija koje primamo putem TV-a, koje se uglavnom oslanjaju na zabavu i razonodu. Sportske informacije su isto nebitne. Nebitne su informacije o politici i muzici...

Naravno sve ovo pada u vodu sa jednom kvakom koja kaže-Ljudi su deca i treba da se igraju. Ni lupkanje loptom o zid nije nešto posebno interesantno za um, ali je veoma zabavno.

Kada bi se dvoje poljubili u usta, mogao bi odmah da se javi neki cvikeraš sa Zdravstvenog Instituta koji bi sasvim opravdano i naučno zasnovano obrazložio zašto to nikako nije dobro, ali ajde ti dvoje koje se vole zabrani da se ljube. Kao da si im sasekao ljubavnu žicu.

Veoma je za um i za pravoslavnu dušu pogrešno čitati knjige o vanzemaljcima i gledati SF i horror filmove, ali je to tako zabavno. Ako mi kao ljudi uživamo da gledamo svoju decu kako se preturaju po zemlji dok igraju neku debilana igru sa drugarima, ili dok gledamo mače koje ko mentol igra se sa klupčetom vune, ili glupu kerinu kako lovi svoj rep, onda dopustimo da i Bog uživa gledajući nas kako se igramo i bivamo deca. Makar i uzbuđujući se zbog nekog tričavog filma sa TV ili skačući jer je neki preplaćeni idiot zabio gol pod prečku.

Stvar je u tome da samo kada biramo kako da se igramo, biramo one igračke koje nas neće povrediti. Veoma je lepo i za neke ljude zabavno da pucaju iz puški na strelištu ili u lovu, ali to ne znači da će te iste puške davati svojoj deci ili da svi ljudi nalaze uživanje u tome.

Veoma je lepo kupati se u reci, ali to ne znači da i najiskusniji plivač se neće utopiti u nekom brzaku.

Prema tome fućkam ja na one koji odbacuju igru i gase svoje Telke. Poštujem njihov izbor ali mislim da su foliranti ili neostvareni monasi (monahinje). Pogledajmo se u zrcalo i recimo sami ako već ne slušamo drugoga.

Telka je super igračka isto kao i kompjuter ili automobil, ali birajmo kako da se igramo i kako da se ne opečemo.

Rijaliti programe i polu-rijaliti programe brišimo i iz pomisli da se gledaju. isto tako i pornografiju (ali ne i erotiku) i hokej na travi i ostale Olimpijske sportove koje nikada nećemo ni videti sem na Olimpijadi. Ono što za sebe sam obrisao sa liste za gledanje spadaju i tok šou programi koje vode ljudi kojima je jedini uspeh u životu što tabloidi pišu o njima. A na svoju listu za ne-gledanje dodajem i emisije o kulinarstvu (jer realno nikada nisam napravio ništa po ugledu na nešto što sam video kako se pravi).

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...