Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Hehe...Brena bi da malo postane Ceca verzija 2.0...šta ćeš, oproban recept za zaradu ne treba menjati 4chsmu1

Elem, spotovi sa nasiljem nisu ništa posebno....Rihanna od pre par meseci, na početku spota ubija pištoljem čoveka (da mu se osveti što ju je napastvovao, to je valjda 'priča' pesme).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U pravu si,u srzavi Srbiji nema ko da zabrani....a svi znamo ko u zargonu koristi termin "metak sa posvetom"....nemoj posle da se cudimo sto svakog dana klinci nekog overe,pljackaju banke,ubijaju sugradjane,slucajne prolaznike i policajce kao da su glineni kolbovi

Spot lepe brene je taj koji povecava stopu kriminala u Srbiji. Genijalan zakljucak.

Можда смо се решили комуниста,али нисмо шабана...

Ja bih pre rekao da je shabanizacije srbije krenula sa shabanom lichno. :D

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо слушам ову ствар Бренину… И заиста, да је бата Дени није поставио не бих ни знао за постојање исте.. а..

То што дотична (Fuckreta)симболизује, чега је она у неку руку И зачетак, ја у животу нит’ сам слушао нити па’ поштовао … Али бато..

Oво ако није боље од сличних будалаштина које нам долазе годинама са запада, онда је бар раме уз раме са њима… И да је ово од старта било овако спаковано па РТС би био МТВ… хахах… Брена национале… била би сад “EuroBrena” … Мајку им хоxштаплерску…

Ма 3aшто забрањивати (чак И да може)..само их опорезовати по заслузи..један идиотски стих 1000 евра + ПДВ па да видиш напредак…

Рамба ми Амадеуса…

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

боље од борбе против нечег је тотално игнорисање постојања и недавања ни тренутка мисаоног процеса да се бави глупостима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bas ti je dosadno u inostranstvu Deni ?

nemas ti pametnija posla nego da se bavis Brenom .... Lepom Brenom ....

Ja jesam daleko,ali brinem o vama ;)

Vidite ovako,kad neko od zvucnijih imena estrade (ove nase nakaradne estrade!) otpeva nesto,to ime znacajniji efekat na mlade generacije...secam se jednog izraze jedne moje prijateljice iz BG-a koja je rekla da "cecizam" vlada kod nas i obrazlozila time da sve klinke kopiraju Cecu...znaci u svakom smislu,i onda kad ta Ceca,Brena ili neka treca otpeva nesto,poruci nesto,pogotovu kad je ovakav ulicni izraz "metak sa posvetom",to ostavlja traga,cak utice na promenu stila oblacenja,ponasanja,pa i delanja....ovo su ozbiljne stvari,ali na prvim pogled bezazlene i nistavne

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

боље од борбе против нечег је тотално игнорисање постојања и недавања ни тренутка мисаоног процеса да се бави глупостима.

Да, тако су и св Оци на Саборима игнорисали Арија и Несторија, и осталу им екипу, и нису придавали значај јереси. Мсм, хоћу да кажем да игнорисање нема никакве везе са Хришћанином, јер нам није својствено да нас баш брига, већ насупрот.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

симијеле, теби треба компас да се орјентишеш између јереси и кича Just_Cuz_19

шта би ти, да забраниш шунд и кич, да малтретираш што нису образовани, васпитани или неупућени у уметност? greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Милан

Немој да искривљујеш оно што кажем, понајвише јер се и не познајемо а мени у бићу није да малтретирам икога. А и кад сам то рекла? Ја сам само, ето, изнела мишљење о игнорисању, било чега, камоли човека, јер необраћање пажње супротно је нашој молитвеној природи а ти си то, брате, колико видим, лично схватио, а то, не да ми није била намера коментара, него и лично у православљу не постоји.

Праштај

Рекох и душу спасох

Link to comment
Подели на овим сајтовима

кад ми се не свиђа теве програм, ја пребацим канал.

кад видим да нема поенте причати са неким, ја му то јасно и ставим до знања, у крајњем случају окретањем леђа или јасним вербалним изражавањем.

уколико настави, наиђе на незаинтересован поглед или одсуство мог присуства.

што се тиче кича и шунда, није као да је јерес нека у питању, поготово што је јерес НАМЕРНО и ЗЛОБНО кривљење нечег што је чисто и јасно.

молитвена природа не подразумева трпљење свега и свачега по сваку цену, већ и уклањање од глупости и будалаштине.

ал ме сад живо занима шта то значи "него и лично у православљу не постоји" ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није ми намера да се расправљам, и ово мало времена што имам слободно, ипак бих у миру да прочитам нешто, ето по који пут и прокоментаришем, видиш и сам да нисам активан члан. Али из љубави ти одговарам.А и ово није никакав спор, нити ти ово причам из злобе, али изгледа да теби треба компас. Те треба игнорисати, те не треба трпети све и свашта, те се треба склањати, те нема поенте ово, те нема поенте оно, уф. Нема ту калкулације, Цркава је динамична, жива заједница која са сваким човеком ступа у дијалог, а не окреће леђа. Пример имаш владику Атанасија, мислим да је неко качио и овде, и његово писмо Добрици Ћосићу, којем би ти, са друге стране, из твојих горе написаних речи, упутио незаинтересован поглед и био одсутан у присуству(sic!).

А пошто је живи живот Цркве итекако жив, нормално је и да те све живо интересује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

знаш како, треба имати свест о својој улози и свом месту а не трпати се где ми није место, ни време, понајмање улога.

ја да сам потписао оне редове, никакав кредибилитет или тежину не бих понео а текст би прошао крајње неопажено.

с друге стране, то и није моја улога нити мој домен тако да се бавим сасвим другим стварима и не расплињавам се на оно што је сасвим ван моје циљне групе.

свако има своје таленте, власт и дужности.

кад је клевета Цркве или Њених личности у питању, онда и разумем да се неко попут владике огласи, ал да се бави оваквим глупостима попут појединачних песама, науштрб концепта или контекста, широм перспективом и на сваку трзавицу одговарати гоњењем и/или истјазавањем - то заиста сматрам да треба игнорисати и концентрисати труд на личности које слушају тај кич и употребити труд да се образују, а не да личности које живе од тога и очигледно су неспособне да се уздигну из тог нуспродукта своје околине да их гоним и проказујем као јеретике.

компас служи да се раздвоји лево од десног, колико и горе од доле.

пс. као што рекох, интересоваће ме да утрошим неопходног времена на нешто смислено и можда реагујем по потреби, ал бавити се песмом лепе брене је сасвим сувишно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

знаш како, треба имати свест о својој улози и свом месту а не трпати се где ми није место, ни време, понајмање улога.

ја да сам потписао оне редове, никакав кредибилитет или тежину не бих понео а текст би прошао крајње неопажено.

с друге стране, то и није моја улога нити мој домен тако да се бавим сасвим другим стварима и не расплињавам се на оно што је сасвим ван моје циљне групе.

свако има своје таленте, власт и дужности.

кад је клевета Цркве или Њених личности у питању, онда и разумем да се неко попут владике огласи, ал да се бави оваквим глупостима попут појединачних песама, науштрб концепта или контекста, широм перспективом и на сваку трзавицу одговарати гоњењем и/или истјазавањем - то заиста сматрам да треба игнорисати и концентрисати труд на личности које слушају тај кич и употребити труд да се образују, а не да личности које живе од тога и очигледно су неспособне да се уздигну из тог нуспродукта своје околине да их гоним и проказујем као јеретике.

компас служи да се раздвоји лево од десног, колико и горе од доле.

пс. као што рекох, интересоваће ме да утрошим неопходног времена на нешто смислено и можда реагујем по потреби, ал бавити се песмом лепе брене је сасвим сувишно.

Уф, донекле се разумемо, али и не у потпуности. То око улоге ми није баш јасно, али ај сад, нека остане на овоме, ипак.

А компас служи да се пронађе страна и пут и намена му је пронађе а не да раздвоји.

Толико од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 months later...

Zlo sa TV-a

Pored TV Pinka koji je generalno najgore što može da zrači sa TV ekrana, postoje još neke bljuvotine koje se provlače po raznim televizijama.

Po meni najgore zlo (gore i od TV Pinka) dolazi sa bosanskih televizijskih stanica, koje se mogu gledati i u Srbiji. TV BN i OBN. Emisija "Preljubnici" koju vode estradni poslenci Karamela i Suzana Perović.

I ako je ovo sve nevešta gluma i lažni rijaliti, degradacija naroda, društva i televizije kao medija je tolika da ne ostaje ništa drugo nego da se pod hitno lečite nekom lepom knjigom.

U ovoj emisije muževi varaju svoje žene sa njihvoim majkama, brat spava sa svojom snajom, svekar i snaja su u vezi, ... i mali milion drugih gadosti...

http://www.youtube.com/watch?v=NrVdsCPEdiQ&feature=endscreen

Druga emisija je slično zlo i nevešta je kopija nekih američkih šou programa..

Luda kuća i njen idiotski voditelj

http://www.youtube.com/watch?v=vljybv8q8Hk

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...