Jump to content

Др Зоран Ђуровић: Све Патријархове веренице

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Agnostik

Покушај да схватиш колико је Христос другачији по божанству од нас. Али, ипак је и обичан човек кога је мајка одгајила. Мајке имају слабост за страдање деце, то је просто урођено. Чак је и Христос дрхтао пред страдање, тело је то. Имај разумевање према тим стварима.

Друго, Христос је имао велику фамилију; тетке, тече итд. Имам и ја небројено браће и сестара осим рођених од моје мајке. Немој да те спутава та мисао да је Мајка Божија имала више деце.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 469
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Пре сат времена, Agnostik рече

Inace meni uopste nije jasno kako Marija u Luki za "Isusovom bracom" ga hoce da vrati kuci, a samo par kapitala pre toga, ona se opisuje kao djeva i kako se sve to carobno desilo za Isusovo rodjenje,

"Исусову браћу" није родила Марија (=Богородица). Марија се родила од старих родитеља Јоакима и Ане. Пред њихову смрт одвели су девојчицу у Храм (=Соломонов харм, обновљен након повратска из вавилонског ропства). У Харму је првосвештеник био Захарије (=сродник мале Марије). Када је Марија поодрасла, Захарије је знао да је она свој живот посветила Богу, али пошто тада није било монаштва, срамота је било неожењен/неудан, нашли су јој "мужа" Јосифа. Који је био знатно старији од ње и био је удовац. Имао је децу из првог брака - ту децу Евангелист назива "исусова браћа"! Дакле ту децу није родила Марија.

Узгред, једно од те деце је Апостол Јаков, први епископ Јерусалима. Дакле "Исусов брат" (=брат Господњи) Јаков је једно од деце праведног Јосифа, онога који се старао о Марији. Који је живео са Маријом у браку без полних односа.

 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче полних односа - ту се слажем са владиком Данилом Крстићем: да није дошло до пада не би се размножавали н аовај начин као данас! Јер поред што се разможавамо, са тим "алткама" и чинимо ужасне смртне грехове. Размножавање не би било као што је било Оваплоћење, био би ФИЗИЧКИ додир супружника, али у сасвим другом облику и са сасвим другим осећањима.

Поредити орагзам са тамо нечим светим је будалаштина по мени. Он није ни близу, нити може бити, нечега рајског, више је животињског, али је и много "прљавији" од животињског, јер животиња не може да чини грех чинећи то, да злоупотреби то, него чини то ради размножавања.

Тако да је је наш оргазам једна од пројава ГРЕХОпада, а грехопадом се све изопачило, преобразило на горе. Онако како смо ми само иконе Божије, сручене у смрт, тако је наш оргазам, само сенка било којег рајског стања. У њему је остављена и могућност размножавања...али све је то јад и беда! Нагон је један од најјачих ћивотних сокова у човеку, и ту је Творац (по резервном плану спасења, плану "Б", спасење после пада) постави извор новог живота.

ПС

У Рају нема смрти, дакле нема распадања, нема бактерија, нема измета и урина...е сад Христос? Христово тело није исто пре и после Васкрсења. Јер прошавши кроз смрт он се и преобразио  - не може више да умре, а пре је могао да умре. Пролазак кроз смрт је неминовна. Сви ће проћи кроз смрт осим оних који буду живи приликом догог доласка. И Илија ће умрети. Они који буду живи преобразиће се у трену - али, мислим, да ће и то бити тренутачна смрт и васкрсење одмах (="одмах" у људској релацији са временом).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Milan Nikolic рече

Друго, Христос је имао велику фамилију; тетке, тече итд. Имам и ја небројено браће и сестара осим рођених од моје мајке. Немој да те спутава та мисао да је Мајка Божија имала више деце.

Ово нема везе са "Исусова браћа" - не мисли се на "сестру од тетке"...него на Јосифову децу...код Јевреја је тада све било од мужа. И "од племена Давидова" сматра се по Јосифу иако није Јосиф Христу биолошки отац.

Матеј говори: А Јаков роди Јосифа, мужа Марије, од које се роди Исус звани Христос (Мт 1, 16). Све се код Јевреја рачуна по мушкој глави. Чак и Христов родослов иако Га није зачео мушкарац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar

Нисам учио те детаље. Али мислим да је било Христове браће и сестара (од тетака и стричева) међу ,,сродницима", као када су га међу њима тражили родитељи када је као дете остао у Јерусалиму.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

"kao anđeli" tu se misli o tome da slušamo reč Božju i da je prenosimo kao što to rade anđeli, a ne o polnosti. 

Нити се жене ни удају, него су као анђели на небесима - ово рече Христос. 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Agnostik рече

Kolko puta ces istu stvar ponoviti. Dobro mozda je to tako. Mozda, ako je tako i onda je okej. Ako u raju nema seksa i nemam potrebu za njim onda je to okej, cak mislim da stvarno nema seks kako znamo. Ali mislim Jordan Peterson ima dobru ideju kako moze biti. 

 

Inace meni uopste nije jasno kako Marija u Luki za "Isusovom bracom" ga hoce da vrati kuci, a samo par kapitala pre toga, ona se opisuje kao djeva i kako se sve to carobno desilo za Isusovo rodjenje, 30 godina kasnije se ponasa ko svaka druga majka u toj situaciji. Kako Mariji nije jasno da Isus pre ili kasnije nece voditi normalan zivot. 

Sve je to lepo, ni meni nije jasno kakoanse to Bog obraca kao čovek, pa još kaže kako ga je Bog Otac ostavio. No sve to nije ni bitno, jer ovo prosto nije tema posvećena tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ćiriličar рече

"Исусову браћу" није родила Марија (=Богородица). Марија се родила од старих родитеља Јоакима и Ане. Пред њихову смрт одвели су девојчицу у Храм (=Соломонов харм, обновљен након повратска из вавилонског ропства). У Харму је првосвештеник био Захарије (=сродник мале Марије). Када је Марија поодрасла, Захарије је знао да је она свој живот посветила Богу, али пошто тада није било монаштва, срамота је било неожењен/неудан, нашли су јој "мужа" Јосифа. Који је био знатно старији од ње и био је удовац. Имао је децу из првог брака - ту децу Евангелист назива "исусова браћа"! Дакле ту децу није родила Марија.

Узгред, једно од те деце је Апостол Јаков, први епископ Јерусалима. Дакле "Исусов брат" (=брат Господњи) Јаков је једно од деце праведног Јосифа, онога који се старао о Марији. Који је живео са Маријом у браку без полних односа.

 

 

 

Ja i ne tvrdim da su Isuova braca njegova rodjena. Fora je reakcija Marije. Sta je meni totalno neobicno, ako se zna sta je sve bilo pre toga. Marija je znala da ima mesiju, a onda se pridrzava bracama (sad svejedno dal Josifova deca, rodjaci ili rodjeni) koji ga smatraju ludom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ćiriličar рече

сад Христос? Христово тело није исто пре и после Васкрсења. Јер прошавши кроз смрт он се и преобразио  - не може више да умре, а пре је могао да умре. 

Није исто али не да на такав начин да је легао у гроб имајући фалус, а да се  фалус изгубио у Васкрењу, да је разапет као мушкарац, а васкрсао као андроид.

Што се тиче Адама и Еве они су мушко и женско без обзира и на евентуални другачији начин размножавања, дакле није ријеч о сексу него о томе да је неко мушко или женско у Царству, односно само питање људске природе каква јесте и какву је узео Христос.

 

1.Јер као што смо видили постоји нека бесполна општа људска природа, "теолошка", метафизичка, научна, појам природе, коју нико није видио никад и нигдје, а која се прозводи магијском радњом једначења бића и мишљења.

2.Постоји сваком вазда лако доступна људска природа код сваког од нас појединачна, полна и жива.

Ако је Христос узео 1. он је гарант важења појимова, истине узете са бића ( природе) наступа владавина западне метафзике, домострој је другачији причаност тој природи је спасење, Бог је мртав јер природа коју је узео је (научни) појам опште природе.

Ако је Христос узео 2. Превладава се метафизика, Христос је мушко, спасење није причасност општој људској природи, ми појединачну људску бећ имамо, "причасно смо јој по себи" спасење је причасност божанским природним енергијама, учлањењем у Христа, "оваплоћењем" нашег живота у благодати, по енергији а не по суштини.

Превладавање  метафизике је изузетно тежак процес јер су појмови наклопљени на ствари, појам природе аутоматски се једначи са природом самом. Појам пса са стварним псом итд.

"Хришчанство" тематизовано метафизички служи метафизици, филозофији, владарима овога свијета, па је нпр човјек грешан јер има полне органе, мећутим он је грешан само јер нема логос, мозга.

Због овог матрикса ствари и појимова, (који је основ ВИ и на њој се још транспарентнојр види)

Природа се даје не онаква каква је по себи, нити онаква каква је у Христу, него онако кава је у језику, а језик нам конститушу и стандардизују Копитар и Комесари и Компанија.

Кастрирају и кастриране, што се мене тиче за сваког ко учи, мисли, посразумјева да Христос одесно Оца није мушко, да Мати Божија није женско, нек иде са милим Богом, анатема и проклет да је.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic

Пази, сасвим је разумљиво да природа нема полове по себи. Природа је као цигла са којом можеш да направиш мушки или женски манастир, на пример. Како Бог створи одређеног човека, то је тако, мушко или женско, али није природа по себи са половима.

Ако природи одредиш пол, онда добијаш другу природу, једна као женска, друга као мушка. Али природа је јединствена за све. Зато је природа бесполна, као цигла, као суштина заједничка свима.

Природа свакога од нас постаје мушкарчева или женина тек у односу на стварање, када Бог остварује план и ствара мушко или женско. Брате, не би требало да се саблажњаваш и да саблажњаваш друге.

Имаш и у физици пример неодређености квантног спина, који је могућ у два смера слично као два пола. Тек када квант добије одређену улогу, то јест када постане уочљив и делатан, он тада поприма одређен спин. То је ствар нечије воље, за верујућег је то Божија воља.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović Преко адвокатица и списатељица, до бесполности Исуса Христа и Мајке Божије у Царству Небескомеne_shvata, свашта искочи уз пут, а мени се чини да се на крају своди, на питање шта је људска природа коју је узео Логос, да би смо преко његове људске природе утврдили шта је природно а шта је  противприродно, изопачено у закону око којег је настао и твој текст.

Ево ова "цигла" концепција природе у којој смо ми "као мужко" и "као женско" коју нам објашњава @Milan Nikolic који не само да вјерује у Бога којег није видио, него и вјерује у бесполну природу коју није видио, а коју изводи потвђујући само оно што говорим, на начин на који метафизика уопштава.

Сабере мужко и женско и добије бесполну суштину, из два полна постојећа бића изведе бесполно непостојеће. 

То да смо суштински бесполни а онда "као мушко", "као женско" је врло коматибилно са Џендер идеологијом, тако да се онда само бунимо за "као +++" Уствари онда боље да се не бунимо, јер смо суштински пристали.

Васкрсли Господ је невјерном Томи показао ране, да метне прст свој у њих, покажи и ти мени ту бесполну природу па да ти вјерујем.

Да се не понављам изнио сам колико сам могао како видим корјене проблема са родно осјетљивим законом, можда сам исцрпио, можда застранио, можда ми се измакла суштина проблема, али држим да није баналан и безопасан, искуство других земаља доста говори, и наша Саборна посланица каже да су посљедице несагледиве и усмјерене против Тијела Христовог, односно Цркве, породице.

Сабирање квантних баба са теолошким жабама даје увјек исте заблуде, али у прелести све може, мећутим у стварном свјету не може.

Макар када говоримо о природи треба да се држимо стварног и опипљивог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...