Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Само да подигнем ову тужну тему.

То је толика несрећа да више не знам шта да кажем. Кад кажем несрећа не мислим толико на богоборачке акције тзв. Македонаца (ово није ниподаштавање тог национа, али не дам да прогонитељи Цркве носи једно тако старо и поштовано име) и Бугара. Треба са смирењем прихватати оно што зликовци раде.

Али, не могу са смирењем да прихватим да ми (држава и црква) ништа не радимо.

Нашао се у неким новинма да је прошло 40 дана притвора и да су Бугари већ морали донети одлуку да ли ће га изручити властима у Скопљу или га ослободити. И ништа нису урадили, али га држе у затвору. Опет оно: "Бугари".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

...Tолика несрећа ... богоборачке акције тзв. Македонаца (ово није ниподаштавање тог национа, али не дам да прогонитељи Цркве носи једно тако старо и поштовано име) и Бугара. ... Опет оно: "Бугари".

Добри мој брате syd, .... то је толика несрећа, да се ту више незна ко је луђи. Да ли несрећни македонероси или још несрећнији бугари. Уз дужан и притом радостан дубоки поклон свим часним изузецима, и једни и други су прави правцати идолопклоници. Незна се ко је већи... Ако ништа друго оно бар клањаоци својим нацијама које полако проглашавају за права божанства. Незнајући како више да ''уздигну'' своје национе, прибегавају повратку у античко доба китећи се свакојаким паганским боговима бацајући под ноге своју Хришћанску култури пљујући тако на сопствено Црквено наслеђе. Бугари данас дижу Статуу Аполону, Македонероси су подигли све и свашта из античког времена проглашавајући се сами за АНТИ-чке македонце постају тако, колективно АНТИ-РАЗУМНИ. Ево уосталом погледајте бугарски пример, где браћа по вери(?) подижу Аполону споменик у 21. веку... и то у граду у коме су пролетос пронађене мошти ни мање ни више него Светог Јована Кртситеља... http://www.dnevnik.bg/morski/2010/12/26/1017054_statuia_na_apolon_stava_simvol_na_sozopol/

А македонци ...они у Пагански центар - својеврсни АНТИ(чки)полис , претварају стару Царску Престоницу која још носи назив Владичанског Центра - ЕпиСКОПИЈЕ...Скопља дакако..

Уосталом, ево лудила па сами дајте оцену: http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/Region/483671/Skoplje,+povratak+u+budu%C4%87nost.html

Мени се толико гади све то, да немам снаге више ни да коментаришем овакве њихове подухвате глупости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ova tema postoji danima zahvaljujuci 3-4 diskutanata.

Za to vreme, na drugim temama postira se Tompson.

To sam i ja htio reći.

Glavno je da svaki Artemijev novi intervju uposli 500 komentatora...

Поменуо бих само једну, већ више не могу да не приметим , толико излизану ствар и појаву... Ајде разумем дискусије о Артемију..многи су у њему видели јединог правог и исправног православца па сад растанак од тога је многима од значаја   confused1.. АЛИ ..никако ми не иде у главу оволика пажња и посвећеност ''његовом свесветилу свесмисла, тумачу над и под небесних пространстава - од вечности до нигде ...а можда и даље...али сигурно не и ближе'' господину господину - ма господару

Мирољубу Петровићу 0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

Чиме је ова појава, на српском вашару псеудо-православних ишчашења заслужила толику пажњу православних ... заиста ми је не мала мистерија... Ако не једино, као ''обрачун'' са својим сопственим заблудама из прошлости ... бар се надам да се ради о прошлости... confused

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уз дужан и притом радостан дубоки поклон свим часним изузецима,

Тако је, брате. Наша браћа у Христу која себе зову Македонцима нису овде тема наше критике, ни твоје ни моје. Говоримо и пишемо само о христоборцима које носе то име, натуривши га многима и уз то име прилепљују поступке недостојне хришћана. Као што је прогон овог пастира Цркве, владике Јована, Македонца. И не заборављамо ни једног брата ни једну сестру из мучене Македоније који трпе невоље и ниподаштавања због храброг сведочења своје хришћанске вере. И молимо се за њих на свакој литургији. А за расколнике се треба исто молити да их Бог уразуми.

Иначе, стварно нисам знао да су Бугари полудели и почели да се "антикизирају". Покушаћу да изгуглам ово што си написао о поновном рађању Аполона на земљи која је примила хришћанство пре толико стотина година. Стварно јадно. Ја сам годинама знао да је хришћански-црквени живот у тој земљи на ниском нивоу. И раскол и комунизам и етнофилетизам пре тога. Мало сам знао о свему и углавном сам посредно видео шта се код њих дешава преко см Зографа. (Хвала ти брате давиде на овим клиповима са бугарске телевизије; они употпуњују слику.) Опет умножити молитве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дан 45. откад је Архиепископ Јован у затвору у Бугарској... Просто невероватна релативност времена, које неумитно тече и још релативнија невероватност, нашег погледа на ствар и безбриге коју пројављујемо када је део наше помесне Цркве у питању.

Сазнаје се ових дана из Скопља, да је Архирасколник Стефан, првонаказани белопани носиоц мпц, тражио ни мање ни више него састанак са Патријархом Иринејем. Још се није охладила рана на телу наше помесне Цркве, од његовог вршљања у Митрополији Црногорско приморској, http://radiosvetigora.wordpress.com/2010/11/27/%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%80-%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B5-%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B5-%D1%83-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD/, где се усагласио са распопом Дедејићем, нити се слегла прашина у Грчкој и Бугарској због пријема расчињених Расколника из ових Цркава http://www.poa-info.org/vesti/2010/11/20101112.html који су приде, јавности у Македонији претстављени као канонски претставници ових двеју Цркава; Нити је основни услов за наставак било каквих разговора са СПЦ испуњен, а то је престанак прогона Архиепископа Јована; -Напротив! Његово Архирасколство -првонаказани, белопани носиоц - сверасколничке фирме ''мпц'' - Стефан, се осмелио да дрско и без имало одмерености тражи разговоре са Патријархом. И то ни мање ни више него по некаквим својим условима, тражећи да разговори буду тајни и далеко од очију и ушију сваке па и Црквене јавности. Да није бедно, недостојно и јадно, било би само болесно! Не остаје ништа друго, него да се још једном горко насмејемо, и запитамо гласно - где су границе те расколничке Својеглавости (схватање Аутокефалности по македонском рецепту...) и дрскоти да се сви ови догађаји које побројисмо издешавају у року од само месец и кусур дана. Очито да ''црни'' не мирује и да има своје слуге у разноразним одеждама, и под разноврсним главопокривалима... отуд је чуђење, нашој мирноћи и помирљивости, да не кажем учмалости и летаргији, веће - исто као и полако настајуће убеђење да се кукољ раскола са здравог Тела Цркве, треба ефикасно одстранити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дан 45. откад је Архиепископ Јован у затвору у Бугарској... Просто невероватна релативност времена, које неумитно тече и још релативнија невероватност, нашег погледа на ствар и безбриге коју пројављујемо када је део наше помесне Цркве у питању.

Сазнаје се ових дана из Скопља, да је Архирасколник Стефан, првонаказани белопани носиоц мпц, тражио ни мање ни више него састанак са Патријархом Иринејем. Још се није охладила рана на телу наше помесне Цркве, од његовог вршљања у Митрополији Црногорско приморској, http://radiosvetigora.wordpress.com/2010/11/27/%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%80-%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B5-%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B5-%D1%83-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD/, где се усагласио са распопом Дедејићем, нити се слегла прашина у Грчкој и Бугарској због пријема расчињених Расколника из ових Цркава http://www.poa-info.org/vesti/2010/11/20101112.html који су приде, јавности у Македонији претстављени као канонски претставници ових двеју Цркава; Нити је основни услов за наставак било каквих разговора са СПЦ испуњен, а то је престанак прогона Архиепископа Јована; -Напротив! Његово Архирасколство -првонаказани, белопани носиоц - сверасколничке фирме ''мпц'' - Стефан, се осмелио да дрско и без имало одмерености тражи разговоре са Патријархом. И то ни мање ни више него по некаквим својим условима, тражећи да разговори буду тајни и далеко од очију и ушију сваке па и Црквене јавности. Да није бедно, недостојно и јадно, било би само болесно! Не остаје ништа друго, него да се још једном горко насмејемо, и запитамо гласно - где су границе те расколничке Својеглавости (схватање Аутокефалности по македонском рецепту...) и дрскоти да се сви ови догађаји које побројисмо издешавају у року од само месец и кусур дана. Очито да ''црни'' не мирује и да има своје слуге у разноразним одеждама, и под разноврсним главопокривалима... отуд је чуђење, нашој мирноћи и помирљивости, да не кажем учмалости и летаргији, веће - исто као и полако настајуће убеђење да се кукољ раскола са здравог Тела Цркве, треба ефикасно одстранити.

Хе, хе. Са патријархом хоће да разговара? Па није наш патријарх Дедејић, да са сваким прича. Иначе, они МПЦ ће морати да се прво повинују владици Јовану. А, онда на његову препоруку и под условима које он одреди, молба расколника се може изнети пред САСинод.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дан 45. откад је Архиепископ Јован у затвору у Бугарској...

Сазнаје се ових дана из Скопља, да је Архирасколник Стефан, првонаказани белопани носиоц мпц, тражио ни мање ни више него састанак са Патријархом Иринејем.

 Тако је ово контрадикторно по себи, исти тај Архирасколник, прогања Архиепископа Јована и ПОА, а тражи преговоре... Какве преговоре, када недужан човек, трули у затвору, само због прогона који му приређује исти тај Стефан, који је у спрези са државном влашћу БЈРМ... Као што рекох и раније, време је за црвене картоне, не сме нико да преговара о слободи једног човека, који је усто и недужан... Време је један по један расколници, БЈРМ-ске расколничке организације, један по један да добијају црвене картоне, од Патријарха и сабора  :nene:...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... исти тај Стефан, који је у спрези са државном влашћу БЈРМ...4chsmu1...

То да је мпц, марионета државног апарата БЈРМ-оваца, то је више него јасно. И то да је ''мпц'' тога потпуно свесна и у том положају је апсолутно својевољно, и то је јасно. Да су тога свесни сви који чине клир мпц-организације, и то народу потпуно претстављају у другачијем светлу т.ј. свесно лажу (неки говорећи: ''како ''мпц'' не може да се дупре држави'', а неки : ''да она није крива за овакво стање јер је оно наслеђено'', док неки пак и не помињу ни једно од ова два као да је све у реду), и то је јасно.

Једино остаје нејасно  joooj.. зашто се у СПЦ и даље чека - да ''на врби роди грожђе'' (да неплодна смоква понесе род greengrin), и да државна институција, каква је уствари ''мпц''..(а да будем и слободнији -она је уствари институција удбе и комуњарске партије директно), учини нешто по питању уласка у канонске оквире. Мени се чини да чекање на ''мпц'' почиње да наликује чекању да на пример пошта или водовод постану канонска Црква... Ма да у овим хипотетичким одмеравањима , више шансе дајем пошти и њеним службеницима него клиру и самој ''мпц'' коју ови чине greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ве молам сите вас кои сте очистени од етнофилетизмот и национал - шовинизмот, да го докажете тоа на дело и да престанете да не нарекуваат БЈРМ-овци и БЈРМ, и да ја почитуваат нашата слобода да се нарекуваме Македонци, а нашата татковина Р. Македонија (самото република укажува дека не станува збор цела територија, ами за државата). Од кога ова ќе почнете да го применувате ќе докажете дека навистина нема да ви смета да сте дел и од Келтската Православна Црква.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ве молам сите вас кои сте очистени од етнофилетизмот и национал - шовинизмот, да го докажете тоа на дело и да престанете да не нарекуваат БЈРМ-овци и БЈРМ, и да ја почитуваат нашата слобода да се нарекуваме Македонци, а нашата татковина Р. Македонија (самото република укажува дека не станува збор цела територија, ами за државата). Од кога ова ќе почнете да го применувате ќе докажете дека навистина нема да ви смета да сте дел и од Келтската Православна Црква.

Ја сам брате написао БЈРМ само када је требало одвојити христоборце у власти у твојој држави и расколничкој државној установи од обичног света који живи у Македонији, који иначе и волим и поштујем. Тако су и остали чинили.

А шта ти чиниш да те нико не помеша са овим првима (христоборцима и расколницима)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... исти тај Стефан, који је у спрези са државном влашћу БЈРМ...;)...

То да је мпц, марионета државног апарата БЈРМ-оваца, то је више него јасно. И то да је ''мпц'' тога потпуно свесна и у том положају је апсолутно својевољно, и то је јасно. Да су тога свесни сви који чине клир мпц-организације, и то народу потпуно претстављају у другачијем светлу т.ј. свесно лажу (неки говорећи: ''како ''мпц'' не може да се дупре држави'', а неки : ''да она није крива за овакво стање јер је оно наслеђено'', док неки пак и не помињу ни једно од ова два као да је све у реду), и то је јасно.

Једино остаје нејасно  ;).. зашто се у СПЦ и даље чека - да ''на врби роди грожђе'' (да неплодна смоква понесе род greengrin), и да државна институција, каква је уствари ''мпц''..(а да будем и слободнији -она је уствари институција удбе и комуњарске партије директно), учини нешто по питању уласка у канонске оквире. Мени се чини да чекање на ''мпц'' почиње да наликује чекању да на пример пошта или водовод постану канонска Црква... Ма да у овим хипотетичким одмеравањима , више шансе дајем пошти и њеним службеницима него клиру и самој ''мпц'' коју ови чине 4chsmu1

e2rdavid ти посакувам да бидиш во најубавите рајски населби, но да ја имаш и таа чест да од рајот не гледаш нас расколниците како се вариме во геенските казани и да се радуваш со радоста на некои од римокатоличките светители кои медитирале гледајќи ги геенските населби и се радувале и гордееле што нема таму да бидат.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ве молам сите вас кои сте очистени од етнофилетизмот и национал - шовинизмот, да го докажете тоа на дело и да престанете да не нарекуваат БЈРМ-овци и БЈРМ, и да ја почитуваат нашата слобода да се нарекуваме Македонци, а нашата татковина Р. Македонија (самото република укажува дека не станува збор цела територија, ами за државата). Од кога ова ќе почнете да го применувате ќе докажете дека навистина нема да ви смета да сте дел и од Келтската Православна Црква.

Ја сам брате написао БЈРМ само када је требало одвојити христоборце у власти у твојој држави и расколничкој државној установи од обичног света који живи у Македонији, који иначе и волим и поштујем. Тако су и остали чинили.

А шта ти чиниш да те нико не помеша са овим првима (христоборцима и расколницима)?

А, што би направил ти ако целото твое семејство е во раскол, ако целиот твој народ е во раскол? Лесно ви е вам кои сте ја имале таа среќа да се родите во канонска Црква, но да не ни си нам во кожата.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo tuka ke zboruvas makedonski?

Во оние теми каде што ќе им смета тоа што сме Македонци и каде што ќе се негира директно или индиректно мојот јазик и ќе се смета за српски дијалект, јас ќе си пишувам на “најјужното српско“ наречје.  :drugarstvo:

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...