Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

А јел постоји негде докуменат о признавању МПЦ као такве?Баш бих волео да прочитам.Ако такав постоји замолио бих да се објави да сви лепо прочитамо шта пише у њему јер докуменат постоји и за регистровање аутомобила а камоли за регистровање једне Цркве.

:huh: Постоји брате Зортодокс, наравно да постоји... и то са истог места т.ј институције која региструје и аутомобилие..дакле из СУП-а или МВР-а што би рекли браћа македонци... :)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ево целог разговора са Архиепископом Јованом на РТС-у, емитованог синоћ на првом програму ове телевизије... http://www.poa-info.org/arhiepiskop/intervjua/20110112.html

Мислим да после овог интервјуа Његовог Блаженства Архиепископа охридског и Митрополита скопског, и после оног ког сам ја  поставио од оног несрећника, архирасколника, да се лепо види - ко и суштински има капацитете да буде Архиепископ доле и да води тај народ. Да буде прави пастир...овај несрећник је тотално, пуко са изјавом око педера и  мајмуна и Спаске...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево целог разговора са Архиепископом Јованом на РТС-у, емитованог синоћ на првом програму ове телевизије... http://www.poa-info.org/arhiepiskop/intervjua/20110112.html

Мислим да после овог интервјуа Његовог Блаженства Архиепископа охридског и Митрополита скопског, и после оног ког сам ја  поставио од оног несрећника, архирасколника, да се лепо види - ко и суштински има капацитете да буде Архиепископ доле и да води тај народ. Да буде прави пастир...овај несрећник је тотално, пуко са изјавом око педера и  мајмуна и Спаске...

Meni taj raskolnik Stefan nekako likom ali i onim sto govori lici na coveka vrlo ogranicenih intelektualnih kapaciteta. Naravno, Blaznjejsi je mnogo blazi i hriscanski i pastirski blag kada o njemu govori. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni taj raskolnik Stefan nekako likom ali i onim sto govori lici na coveka vrlo ogranicenih intelektualnih kapaciteta..

Јасно је као дан, да је тако. Он је само покриће које пред народом изиграва Првог међу једнакима, а јавна је тајна да је први, и по свим параметрима неједнак са осталима-већ далеко изнад њих, рашчињени Кирил ког наравно нећете видети нигде јер је он уствари газда. Ови служе за сликање, за идиотске изјаве, за нападе на неког (..најчешће на Архиепископа Јована), а  поготову у ту сврху се користе, Агатангел - расколкнички митрополит Повардарски , Петар -расколнички митрополит аустралијско-новозеландски који је и администратор Битољски(преспанско-пелагонијски) и ''популарни '' Славе или Тимотеј-расколнички митрополит дебарско-кичевски  који је као некакав вајни Пи-Ар.. расколничког синода... Он незна честито ни македонски да говори али му то не смета да буде гласноговорник тог синода... Ма нису ни за помињање..која је то екипа лузера...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево целог разговора са Архиепископом Јованом на РТС-у, емитованог синоћ на првом програму ове телевизије... http://www.poa-info.org/arhiepiskop/intervjua/20110112.html

Мислим да после овог интервјуа Његовог Блаженства Архиепископа охридског и Митрополита скопског, и после оног ког сам ја  поставио од оног несрећника, архирасколника, да се лепо види - ко и суштински има капацитете да буде Архиепископ доле и да води тај народ. Да буде прави пастир...овај несрећник је тотално, пуко са изјавом око педера и  мајмуна и Спаске...

Meni taj raskolnik Stefan nekako likom ali i onim sto govori lici na coveka vrlo ogranicenih intelektualnih kapaciteta. Naravno, Blaznjejsi je mnogo blazi i hriscanski i pastirski blag kada o njemu govori. 

За једног као-фол-вођу државне протестантско-(као)православне верске организације требало би бар да има боље саветнике-суфлере. Мада, ситуација доле је таква да се сви гафови и лупетања праштају услед екстремно ниског нивоа знања и свести о Цркви. Заиста, да није дегутантно јер се ради о расколу, могао би човек да се ваља од смеха од његових (њихових) карикатуралних мисаоних двигова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим, ако неки ''митрополит'' каже да нам је потребан ЕКЛИСИОЛОШКИ РЕСТАРТ мени се одмах намеће да такву мисаону бравуру може да изведе само ЦИРКУЗАНТ ПО ДИФОЛТУ  greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni taj raskolnik Stefan nekako likom ali i onim sto govori lici na coveka vrlo ogranicenih intelektualnih kapaciteta.  

такву мисаону бравуру (ЕКЛИСИОЛОШКИ РЕСТАРТ) може да изведе само ЦИРКУЗАНТ ПО ДИФОЛТУ...  

Какви ''капацитети'' и ког ''интелекта'' ... и који, црни ''циркузанти''..далеко су они испред тога ...

Расколничка ''мпц'' и њена вајна јерархија, се понашају и дају тако ''квалитетне'' изјаве, да онај ''енглески мпц'' – Монти Пајтон Циркус, заиста треба да им завиди! Проблем је само, што се енглези муче да смишљају гафове и вицеве а ''мпц''-овци ЖИВЕ тако...

На челу са Архирасколником Стефаном, су укључени у толико велики број афера да једино лик попут њега и може да буде на челу такве екипе. А то већ говори о нивоу капацитета који исти поседује а за који се Ти брате Syd, интересујеш. Ако се сећате филма ''Тајванска канаста'' и улоге Бориса Комненића у њему, имате отприлике слику Стефанове улоге у МПц ... Где је он само покриће за свакојаке а понајвише финансијске малверзације, које чине они исти који су га на место директора у филму, и архирасколника у мпц, и имитацији живота коју води иста, довели. Ево једног текста који говори о томе , па ко има живаца нека листа... : http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=F454E0748EF8F549B2615D23DF6C3904

Али, није Стефан ту најексклузивнији! Изузетно конкурентан му је, колега из назови синода, Петар, који је пре неколико година у банку - која је македонска реплика наших Југоскандика и Дафине, ставио прилоге верника за изградњу храма у Битољу ..и шта се десило - отишло све у неповрат.. Али ајде да кажемо (да се опет правимо глупљим од њега па да поверујемо) да је имао часне намере са тим...(јел неко поменуо каноне??) Касније је тужио архиепископа Јована за клевету (!!!) кад  је Он ово поменуо медијима;  иако Петар и сам изјављује да је то тачно а на питање колико је новца ставио у банку одговара..пазите сад:.. ''Па између 60 и 65 000 марака'' , незнајући  човек  тачно! И не само за клевету, него га је Петар тужио и тражио 2 000 000 денара отштете(око 30 000 евра), за душевну бол и ДУШЕВНО РАСТРОЈСТВО које му је вл. Јован нанео том изјавом!!!  Да ствар буде још луђа и невероватнија... мајстор Пера је ДОСТАВИО ЛЕКАРСКИ ИЗВЕШТАЈ  У  КОМЕ ДОКАЗУЈЕ ДА ЈЕ БИО ДУШЕВНО РАСТРОЈЕН!!!  Јел ви верујете у ово што пишем...? Ево ко не верује http://www.poa-info.org/arhiepiskop/svedostvo/zavrsen_zbor_05.11.2007.html

И кад би ту био крај, било би више него добро... Али није, него практично није ни почетак(!), ово је нека врста предговора, најкраћа могућа летимична скица - кроки, ОНИХ КОЈИ ПРОГОНЕ Архиепископа Јована... и то је оно што је јадно и најстрашније у исто време...

А изјаве ових млађих  митроплита у расколу, попут Пимена , да  је ''мпц-у'' потребан БОЉИ МАРКЕТИНГ или Методијеве, коју преноси Брат Перезвон...о ''Еклисиолошком РЕСТАРТУ'' дођу као изјаве ''само'' ТЕЖЕ РЕТАРДИРАНИХ  адолесцената ,у односу на ово што ови старији ГОРОСТАСИ ПАРАЛОГИЈЕ изговарају... Душевно растројених и то са медицинским уверењем ..ЕЈ ..и то је нешто!

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

. мајстор Пера је ДОСТАВИО ЛЕКАРСКИ ИЗВЕШТАЈ  У  КОМЕ ДОКАЗУЈЕ ДА ЈЕ БИО ДУШЕВНО РАСТРОЈЕН!!!  Јел ви верујете у ово што пишем...?

Даље не може. Ово је крај.

ХАХХХХхахаха... isus-sinai    :group111:

Брате syd, може..може кад су ''мпц''-овци у питању - то нема краја... Свемир можда и има али њихова параЛогосност нема.. :group111:

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Веома је упадљиво приметно, како ови поштоваоци и симпатизери ''мпц''-а, или ти верници, када им понудиш аргументe којe не могу да протумаче другачије, осим да се сагласе са њимa...то никако не чине, него ћуте и повлаче се у своје бусије до неке нове шансе-преко које ће покушати да покажу да, ето као то - је нешто што је на њиховој страни, и кaда се опет то не деси ..када буду поново разобличени - поново ће нестати... И не виде јадни, да само губе време јер ништа није на њиховој страни. Aли тврдоглаво истрајавају у томе , мазохистички натурајући себи осећај ''жртве'', а уствари тај осећај је осећај гнева... Како протумачити другачије не го ГНЕВ-ом ово што је својевремено навело расколничког митрополита Петра да ТРАЖИ да с еовако ЗВЕРСКИ сруши Манастирска Црква П.О.А. у Нижепољу где је и данас седиште Вл. Јована и то су ти исти који су препуни гафова , па повремено и ми наседнемо на ону стару и излизану причу о ''мирном народу македонском''... народ ко народ... ево линка :

http://poa-info.org/arhiepiskop/soopstenija/vesti%7C200410%7C20041015-2.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ovo sto Montenegrini prete -- da ce srusiti crkvu, Makedonci su vec ostvarili. Doduse, ipak su Montenegrini bili dugo u vodjstvu posle rusenja Njegoseve kapele. A sa Siptarima ili Hrvatima ne mogu da se porede ni jedni ni drugi.

Зарад пуне истине..морам да приметим, да македонероси воде са 2:1 кад су Монтенегринери у питању и рушење цркава.. . Наиме, ако смо то заборавили они су П.О.Архиепископији, годину дана после рушења Храма у Битољу, деморилали на најмонструознији начин Параклис Св. Нектарија Егинског у Скопљу. То је било Јула 2005.године. Међутим, обзиром да претендују да су праволсавни, ''мпц''-овци дакле као ''истоверни'' чине ово што чине, нешто у стилу ''истоверних'' бугара у време ратова у прошлом веку. Ови мало касне па то чине ето и у 21.веку. Хрвати нису православни..ако је то некакво оправдање и оно што је најгрозоморније и што не верујем да је игде било... Хорду од 50-ак ''верника мпц'', која је рушила Параклис и на најгрубљи начин га оскрнавила, бацајући Свете Сасуде у Олтару(!), Демолирајући секирама и другим оруђем зидове, ПРЕДВОДИО ЈЕ СВЕШТЕНИК ''мпц'' отац ГОРАН, из оближњег храма ''мпц'' у којем и сам служи. Е то вала не знам да ли је игде било... Све се дешавало ни мање ни више него на ПЕТРОВДАН 2005.! Претукли су Свештеника из П.О.А., оца Борјана из Скопља, извлачећи га из Олтара прекидајући Богослужење...! Претукли су и два верника из ПОА, који су покушали да одбране што се одбранити могло. И што је мени најзанимљивије још су се и потписали на крају на зидовима храма крупним словима МПЦ... Уосталом погледајте и потсетите се и сами

http://www.poa-info.org/vesti/2005/07/20050713.html

Па ви сад видите... и размислите о ''саги'' о ''кротким и мирним македонцима'', која се у срба диже на пиједестал идолопоклонства, па и сам Црквени проблем се ставља у страну пред овим... Незрело!

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јула 2005.године.Хорду од 50-ак ''верника мпц'', која је рушила Параклис и на најгрубљи начин га оскрнавила, бацајући Свете Сасуде у Олтару(!), Демолирајући секирама и другим оруђем зидове, ПРЕДВОДИО ЈЕ СВЕШТЕНИК ''мпц'' отац ГОРАН, из оближњег храма ''мпц'' у којем и сам служи. Претукли су Свештеника из П.О.А., оца Борјана из Скопља, извлачећи га из Олтара прекидајући Богослужење...! Претукли су и два верника из ПОА....

Мислите ли да је ико икад одговарао због овога? 0110_hahaha

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

. мајстор Пера је ДОСТАВИО ЛЕКАРСКИ ИЗВЕШТАЈ  У  КОМЕ ДОКАЗУЈЕ ДА ЈЕ БИО ДУШЕВНО РАСТРОЈЕН!!!  Јел ви верујете у ово што пишем...?

Даље не може. Ово је крај.

Да би смо у пуном светлу сагледали ово психичко растројство расколничког Митрополита Петра и његову избезумљеност упућујем на репрезентативнији текст

http://www.poa-info.org/vesti/2006/12/20061208.html

У коме између осталог налазимо и речи доктора медицине - Психајатра који је извршио преглед расколника Петра, који каже да је:

''Утврдио психичку неуравнотеженост, која се појавила код расколничког митрополита Петра, откако је прочитао интервју  Архиепископа Јована, објављен у Скопском листу „Фокус“ 04. Новембра 2005. год. А све зато што се осетио оклеветан. Утврђено је да је целе две седмице, расколнички митрополит Петар био ИЗБЕЗУМЉЕН и ПОТПУНО РАСТРОЈЕН, са НЕМОГУЋНОШЋУ ДА СЕ САБЕРЕ ПОСЛЕ ПРЕТРПЉЕНЕ ДУШЕВНЕ БОЛИ!''

''Чак и после две недеље, наставља лекар у свом извештају, када се г.Петар повратио себи, осећао је пројављивање непријатних осећаја посебно у комуникацији са другим особама, сваки пут када би се сетио ових немилих дешавања!''

Јадан !!! 0516_music

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...