Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Ма браћо ја као Фанариот, мора да искажем дужно поштовање према Бугарима и ВМРО, прво Бугарима што су ослободили Архиепископа и доказали пред целим светом да је гоњен у БЈРМакедонији, не због новца већ једино зато што је напустио раскол, а друго ВМРО-у, што су указали третман како ваља стефчету, и развалили су га поштено... Нема шта, признајем, светле тачке у новијој Бугарској историји.... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Драго ми је да је Његово Блаженство имао могућност да каже нешто за Бугарску јавност.

Што се тиче овог Красимира, прецедника патриотическе организације ВМРО :  prst ka dole

Иначе, дајем предлог свим ВМРОвци(а)ма да сакупљају добротворне прилоге и да сакупе два + два  милиона швајцараца (наравно - франци) и да откупе ПОА од Пећке и Цариградске да буде аутономна у односу на Блгарску Патријаршију  ne_shvata

klapklap Oтлично предложение...  greengrin ... Тако ће показати своје чврсто опредељење да буду они који ће имати ту ЧАСТ да древну Охридску Архиепископију имају као своју и да је као такву по части ставе на место које јој и припада... Само се плашим да су СПОСОБНИ за ТО ...јер гледано шта су урадиули са Софијском патријаршијом (својом?), може се десити да ускорој будућности скупљамо неки опште-православни прилог да Исту откупљујемо од Бугарских мафијаша и ''Бугарске УДБЕ''.. :) тек да се има на уму то...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драго ми је да је Његово Блаженство имао могућност да каже нешто за Бугарску јавност.

Што се тиче овог Красимира, прецедника патриотическе организације ВМРО :  :291291291:

Иначе, дајем предлог свим ВМРОвци(а)ма да сакупљају добротворне прилоге и да сакупе два + два  милиона швајцараца (наравно - франци) и да откупе ПОА од Пећке и Цариградске да буде аутономна у односу на Блгарску Патријаршију  0409_feel

klapklap Oтлично предложение...  prstgore ... Тако ће показати своје чврсто опредељење да буду они који ће имати ту ЧАСТ да древну Охридску Архиепископију имају као своју и да је као такву по части ставе на место које јој и припада... Само се плашим да су СПОСОБНИ за ТО ...јер гледано шта су урадиули са Софијском патријаршијом (својом?), може се десити да ускорој будућности скупљамо неки опште-православни прилог да Исту откупљујемо од Бугарских мафијаша и ''Бугарске УДБЕ''.. whackado тек да се има на уму то...
;)

Не дај Боже...  joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драго ми је да је Његово Блаженство имао могућност да каже нешто за Бугарску јавност.

Што се тиче овог Красимира, прецедника патриотическе организације ВМРО :  :bla:

Иначе, дајем предлог свим ВМРОвци(а)ма да сакупљају добротворне прилоге и да сакупе два + два  милиона швајцараца (наравно - франци) и да откупе ПОА од Пећке и Цариградске да буде аутономна у односу на Блгарску Патријаршију  :bla:

klapklap Oтлично предложение...  prstgore ... Тако ће показати своје чврсто опредељење да буду они који ће имати ту ЧАСТ да древну Охридску Архиепископију имају као своју и да је као такву по части ставе на место које јој и припада... Само се плашим да су СПОСОБНИ за ТО ...јер гледано шта су урадиули са Софијском патријаршијом (својом?), може се десити да ускорој будућности скупљамо неки опште-православни прилог да Исту откупљујемо од Бугарских мафијаша и ''Бугарске УДБЕ''.. whackado тек да се има на уму то...
greengrin

Не дај Боже...   joooj

Daj Boze da Bugarska crkva napreduje i lisi se teskog balasta. Nije nazalost u pitanju, kao sto svi znamo, samo komunizam i njegovi recidivi. Bilo je i ranije, tokom citave druge polovine devetnaestog veka, velikih iskusenja za BPC.

Ali, ima i znakova napretka. SM Zograf je godinama izgledao zapusten, bratstvo staro, obolelo, malobrojno. U poslednje vreme dosli su novi monasi, doneli novi polet i revnost u molitvama, uopste u sluzbi. Naravno, uskocila je bugarska drzava, sve je to mac sa dve ostrice, ali makar na prvi pogled manastir je zivnuo. Daj Boze da tako bude i sa celom Bugarskom crkvom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Македонски дневно политички поглед на ситуацију...

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=FF05C00A8A86864B8F26BC0E9B683B69]

око Дешавања са владиком Јованом у затвору и око наступа на ТВ... Напомињем да је више од 50% текста потпуно лажно претстављање ствари.. То је македонија БЈР. crutches

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Македонски дневно политички поглед на ситуацију...

http://www.time.mk/read/NONE/644d3f3441/index.html

Још један у низу карактеристичних новинарских приглупих, вероватно партијско-наручених, текстова који се баве Арх. Јованом и ПОА.

По мени оваква писанија такође спадају у ову тему односно у прогон ПОА. Нису главна ударна игла али су прва линија фронта. То не би требало посебно објашњавати некоме ко живи у Србији. Мислим на спрегу политике, тајне полиције, страних амбасада, прљавог новца и медија. Међутим, доле у Р.Македонији, бар колико је моје искуство, просечан конзумент оваквих текстова више и лакше усваја овакве небулозе. И наравно, да није тужно и безобразно могло би да буде смешно: Српски Епископи ''со постудена глава'' знају да Арх.Јован има криминални досије!  0110_hahaha

А тек ова бравура: Црковниот аналитичар Мирко Ѓорѓевиќ потенцира дека Вранишковски не е решение за црковниот спор со нашата држава  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Српски Епископи ''со постудена глава'' знају да Арх.Јован има криминални досије!  0110_hahaha

Meni je ovo najbolje. I onda su se ti sa studenim glavama javili ovom profesionalnom mak. policajcu da bi mu pomogli da izvrsi svoj novinarski zadatak.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А тек ова бравура: Црковниот аналитичар Мирко Ѓорѓевиќ потенцира дека Вранишковски не е решение за црковниот спор со нашата држава  bliss jeeee

Ма да је само деда Мирко мало амбициознији (био)могао је ладно до сад да буде ''митрополит '' у ''мпц'' ...са тим квалификацијама које он има, и како га воле и цитирају..ихааа... могао је бар Стефчету да буде викар... 0228_hot ...Али што кажу ..никад није касно... osamucen

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А тек ова бравура: Црковниот аналитичар Мирко Ѓорѓевиќ потенцира дека Вранишковски не е решение за црковниот спор со нашата држава  klapklap

Јесте чудно (и смешно и невероватно и потпуно неприхватљиво..)али је заиста тако! Јер то што се зове ''мпц''..то је потпуно у рукама државе и ко зна још каквих групација али са Једном Светом и Саборном нема никакве везе...Има можда са меким другим ''црквама'' и можда би требало неко да уради озбиљнију и потпунију анализу... А са друге стране то исто ''удружење'', та ''мп''ц'''' ради о глави једном канонском Архиепископу Цркве Васељенске и то се код нас, по стоти пут овде поновљено, води као ''добросуседски односи на највећем могућем нивоу''. А са те ''друге стране'' имамо и ову ситуацију..У манастиру св.Наума на Охридском језеру..који је св.владика Николај тешком муком успео да сачува у оквирима тадашње СПЦ, одиграва се БЛАГОСЛОВОМ те исте расколничке творевине и комуњарског накота ''мпц'', оргијање у целом манастирском комплексу који је претворен у хотел и такво стање је на снази ево 50 година. На страну да ставимо гологузе туристе који пале свеће и ''слушају живо срце св.Наума'' - уз обавезно плаћање, тако гологузих, улазнице за улазак у Цркву, са печатом ''мпц''.. Али пун - сатанизовани филинг ''добросуседства највишег степена'' се добија у самим конацима манастира где несметано чак и са рекламом - функционише ДАЛЕКОИСТОЧНА СЕКТА ''Пранајама'' (Pranayama, sudarshan kriya)... ! Позната још и као ''уметност живљења'' (Art of living) коју је основао и води ''харисматични'' Рави Шанкар! И то све Стефановим и ''благословима'' ''синода'' ''мпц'' и наравно деда Славета алијас митрополита Тимотеја..

Опет не верујете..  0442_feel па ево линка...

http://www.poa-info.org/v_cont.php?l=mk&r=vesti&p=10&d=&g=2009&v=20091007.html

А за оне који би можда, да изаберу неку другу, од разних понуда које нуди И ХОТЕЛИЈЕРСКО-ТУРИСТИЧКО  ДРУШТВО - ЗВАНО ''МПЦ'' ево и директног линка па нека гледа... http://www.hotel-stnaum.com.mk/index-en.php?page=hotel-sveti-naum ... И са њима и таквима, ми очекујемо више од овог што имамо - немамо... Веће шансе да буде православан има Зукорлић ... 0110_hahaha

.. А ми у циљу ''још бољих међусуседских односа на још вишем нивоу'' могли би каткад да свартимо до СПА-центра, теретане, фитнес-центра у Свето Наумовој светињи...и приуштимо себи третман Рави Шанкара и његове ''специјалне технике дисања'', а све то уз благослов ''мпц'' - док наши односи просто бујају међусобним разумевањем и свеопштом толеранцијом...  0110_hahaha

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

у самим конацима манастира где несметано чак и са рекламом - функционише ДАЛЕКОИСТОЧНА СЕКТА ''Пранајама'' (Pranayama, sudarshan kriya)... ! Позната још и као ''уметност живљења'' (Art of living) коју је основао и води ''харисматични'' Рави Шанкар! И то све Стефановим и ''благословима'' ''синода'' ''мпц'' и наравно деда Славета алијас митрополита Тимотеја..

To je дакле харизматик који има благослов ''мпц'' за несметани рад своје секте (''духовног центра''), у Свето-Наумовом манастиру...

Постављена слика

Па да, ипак се ради о ''светски познатом мистику'' ког су посећивали и остварили блиске односе, чак и неки од чланова The Beatles-a... (G.Harisson)... Штета што Харисон није међу нама можда би досад постао и ''мпц''-овац па тако и заложио свој ауторитет да можда и погура ''мпц'' ствар ...  Ех , ...баш немају среће... Лоша Каpма  0205_whistling

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма да је само деда Мирко мало амбициознији (био)могао је ладно до сад да буде ''митрополит '' у ''мпц'' ...са тим квалификацијама које он има, и како га воле и цитирају..ихааа... могао је бар Стефчету да буде викар...

Da, ali da li bi se Natasha Kandic slozila? Tj. da li bi mu dala kanonski otpust?

Mozda smo slucajno nabasali na pravi put, braco. Mozda je resenje Stefcetovog problema u jedinstvu sa Helsinskim odborom?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, ali da li bi se Natasha Kandic slozila? Tj. da li bi mu dala kanonski otpust?

Mozda smo slucajno nabasali na pravi put, braco. Mozda je resenje Stefcetovog problema u jedinstvu sa Helsinskim odborom?

Па  за једну такву ''духовну громаду'' као што је ''мпц'', сувишно је и говрити... Не да би му дала отпуст, него би можда, видевши деда Миркову ''секиру у меду'', и сама пожелела да буде део тог расколничког удужења; Уз сазнање да се по многим питањима, са истим тим ''мпц''-овцима налазе на истој страни а поготову кад је у питању клеронационанлофашисоиднонетолерантни ''профил'' спц - видљив само њима. Брзо би напредовао бабац... гарант... Некако се и слажу...уз екипу око Рави Шанкара... Екипа какве нигде нема...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево још једна НЕБУЛОЗА из Македоније.. Која може негде и да буде забрињавајућа...ако претходно не констатујемо да је потпуно бесмислена...али ево па утврдите и сами...

http://radiosvetigora.wordpress.com/2011/01/20/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%9A%D0%B5%D1%9A%D0%B5-%D0%BE%D0%B4-%D1%80/

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Коначно су показали ови из МПЦ колико имају смирења и колико су заиста Православни а и у коликом су јединству са осталим Црквама Православним.То њихово наклапање може да прогута још само део македонског неписменог и неуког народа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...