Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

U pitanju je masovna halucinacija, podstaknuta kolektivnom frustracijom i opstim kompleksom nize vrednosti.

Naravno, mozda ima jos nesto sto ove ljude navodi da sa tolikom mrznjom govore ovolike gluposti.

Таман човек помисли да нема више шансе да има глупост већа кад оно...

Аристотел е Македонец, филозоф, научник и најголем мислител, произлезен од цел ред вредни и моќни луѓе на македонскиот род. http://www.mn.mk/aktuelno/3343-Testamentot-na-Aristotel

И то проповедају константно...Владика Јован је крив зато што не учествује у овом Лудилу а ''браћа'' из ''мпц'' су малте не КОЛОВОЂЕ овог лудила... Мора се нешто предузети...због оне шаке народа ...

Увек може горе; погледај ово, са истог сајта.

од неолитот до наши дни, Македонците биле и останале Македонци, да сведочат за векутума век, со сопствениот идентитет, како најстар етногенороден народ, територија, нација и цивилизација во светот.

Од неолита, пријатељу. Од неолита. Па ти сад види да ли неко ко је одрастао у оваквом окружењу може да остане нормалан. Можда се тек спремају црни дани за владику Јована и Цркву доле.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ево и у овој Ноћи, једног поздрава из Православне Охридске Архиепископије, и то оног најрадоснијег музичког(Изводе сестре и браћа из П.О.А.) ... Уз неизмерну захвалност Богу, како је својом Промишљу установио и довео до тога , да ето за овај Најрадоснији празник Архиепископ Служи у нашем Главном граду, и буде овде са нама ... какав Благослов...  :bla:

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уз неизмерну захвалност Богу, како је својом Промишљу установио и довео до тога , да ето за овај Најрадоснији празник Архиепископ Служи у нашем Главном граду, и буде овде са нама ... какав Благослов...  :bla:

Да само додам да ће Архиепископ, колико сам схватио, служити у Саборном храму у Београду... јел одатле има преноса на РТС-у ујутру или ?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увек може горе; погледај ово, са истог сајта....

Па ти сад види да ли неко ко је одрастао у оваквом окружењу може да остане нормалан. Можда се тек спремају црни дани за владику Јована и Цркву доле.

Потпуно сам сагласан са тобом брате syd. И за њих ми је и јасно... Али обратићу ти пажњу на извештај и вест РТС-а, па да видимо колико ова наша ''национална кућа'' доприноси расколницима, ако ништа друго бар несвесно, а ако је већ национална и за њу се плаћа ОБАВЕЗНА претплата , која уз то и није баш мала... а њен директор важи за једног од најбоље ''стојећих'' ликова на овом простору, ствар постаје веома озбиљна. Ево вести : http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD/821624/%D0%9E%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%92%D0%B5%D0%BD+%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0%88%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD.html

Упућујем само, да је у тексту, а то је ишло као званична вест са РТС-а, Владика Давид, иначе Епископ стобиски и мјестобљуститељ Струмички, ословљен као ''Јованов следбеник!'' (SiC!)  Исто ословљавање је употребљено и за Монахињу Олимпијаду, иначе Игуманију манастира св.Јована златоустог код Битоља. Дакле, недопустив ниво, просто као да се ради о, Боже ме опрости, вођи некакве секте и његовим следбеницима. БЕДАН НИВО. И то може само користити расколницима у македонији. Да ли је ово само пука индолентност, преписивање из скопских медија...мене то не интересује... Поготову кад се ради о кући за коју плаћам претплату, и кад знамо да у РРА, седе на високим местима људи из највишег клира СПЦ... одговорност за ову будалаштину са РТС-а аутоматски постаје несагледиво већа!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увек може горе; погледај ово, са истог сајта.

Кад смо код РТС-а, ајде да кажем и ово иако наизглед нема много везе са овом темом. Гледајући на сам Божић извештај на првом програму РТС-а, о томе ко све осим нас, слави Рођење Христово по старом календару,чујем поменуше поред браће Руса, Свете Горе, и осталих , ни мање ни више него грчке ''СТАРОКАЛЕНДАРЦЕ''... Ово заиста није уреду, и мислим да мора постојати бар некаква опаска ..овако РТС прави , да ли намерно , дали случајно, или можда злонамерно, збрку и пометњу, и кад већ имамо у РРА, људе из Цркве и то на веома одговорним местима дајмо да то бар употребимо, ако већ не ''користимо''. А узгред ови Артемијевци који имитирају старокалендарце из грчке , већ дуже време по глупости коју чине и начину на који је чине(ту глупост) све више наликују ''мпц'' расколницима...те им ту имитација као облик понашања није ни потребна. А самим тим видите како наједном ово о чему говорим има велике везе са темом... spavanje1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увек може горе; погледај ово, са истог сајта....

Па ти сад види да ли неко ко је одрастао у оваквом окружењу може да остане нормалан. Можда се тек спремају црни дани за владику Јована и Цркву доле.

Потпуно сам сагласан са тобом брате syd. И за њих ми је и јасно... Али обратићу ти пажњу на извештај и вест РТС-а, па да видимо колико ова наша ''национална кућа'' доприноси расколницима, ако ништа друго бар несвесно, а ако је већ национална и за њу се плаћа ОБАВЕЗНА претплата , која уз то и није баш мала... а њен директор важи за једног од најбоље ''стојећих'' ликова на овом простору, ствар постаје веома озбиљна. Ево вести : http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD/821624/%D0%9E%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%92%D0%B5%D0%BD+%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0%88%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD.html

Упућујем само, да је у тексту, а то је ишло као званична вест са РТС-а, Владика Давид, иначе Епископ стобиски и мјестобљуститељ Струмички, ословљен као ''Јованов следбеник!'' (SiC!)   Исто ословљавање је употребљено и за Монахињу Олимпијаду, иначе Игуманију манастира св.Јована златоустог код Битоља. Дакле, недопустив ниво, просто као да се ради о, Боже ме опрости, вођи некакве секте и његовим следбеницима. БЕДАН НИВО. И то може само користити расколницима у македонији. Да ли је ово само пука индолентност, преписивање из скопских медија...мене то не интересује... Поготову кад се ради о кући за коју плаћам претплату, и кад знамо да у РРА, седе на високим местима људи из највишег клира СПЦ... одговорност за ову будалаштину са РТС-а аутоматски постаје несагледиво већа!

Valjalo bi se brate nekako internet-organizovati i protestvovati protiv ovakvih gluposti. RTS nije nikada dosada uspeo da sroci neku vest o Crkvi a da ne bude puno gresaka (kakvih sve ne).

Ja sam pokusao da posaljem komentar, ali nije islo. Administratori su ga odbili, ocigledno. Posle nekoliko sati, jos jedan, jos pazljivije srocen, politicki korektan, ali ni to nije proslo.

Pitam se da li je moguce nekako ove internet proteste koordinirati. Mozda bi se nesto vise moglo uciniti. Tako i za onu svinjariju sa otimanjem za one pare, i to sve pod firmom "Bozic".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Valjalo bi se brate nekako internet-organizovati i protestvovati protiv ovakvih gluposti. RTS nije nikada dosada uspeo da sroci neku vest o Crkvi a da ne bude puno gresaka (kakvih sve ne).

Сагласан сам да то треба да се учини, јер су јадни лузери и тиме трују масовно аудиторијум по Србији. А који је то ниво, а шта би уствари требало да буде - обзиром за шта се ''издају '' да су... плус та претплата која им се обавезно плаћа... Због овог заглупљивања народа, пре свега оваквим изјавама, где покушај објективности практично бива неспретно и шепртљасто увлачење у природне отворе разноразнима ..дакле отворено полтронство... и срамотних емисија под-људског-квалитета, типа ''Бинго-шоу'' ,''Једна песма једна жеља'', ''48 сати свадба'' а за све то ПОНАВЉАМ плаћамо претплату!-мора се бар за заштиту Цркве и ЛИЧНОСТИ који је чине т.ј. конституишу - упутити бар протест или апел. У сврху тога, ја сам још додатно анализирао текст и вест о пуштању Архиепископа на слободу. http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD/821624/%D0%9E%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%92%D0%B5%D0%BD+%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0%88%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD.html И дошао сам до још одвратнијих и нижих закључака када је у питању наше национално ''љубимче'' РТС и пуко преписиваштво са туђих медија..! Јел зато деру претплатом - чак и оне који нити гледају, нити желе да имају РТС...?   Погледајмо :

...Ево завршетка вести, који ми се учинио најрепрезентативнијим... цитирам вест уз подвлачење идиотских места, која су на нивоу неке локалне телевизије из неке земље, у којој би однос ка религији био на  паганско-атеистичком нивоу... Муслимани би више пажње обратили... ево цитата:

''У својству сведока, исказе пред софијским судом дали су његови следбеници Давид Нинов и Олимпијада Мишимарковска, који су изјавили да је владика Јован жртва који има проблема са властима у Македонији где је његова црква проглашена расколничком.

Владику Јована, чије је световно име Зоран Вранишковски изјавио је да је процес, који је вођен против њега, политички монтиран.

Бугарска полиција задржала је владику Јована на прелазу Калотина на граници са Србијом, 17. новембра прошле године на основу међународне потернице коју је за њим расписао Основни суд у Битољу, који га је осудио на двоипогодишњу затворску казну за проневеру 250.000 евра црквених пара у време док је био на челу, од македонских власти непризнате, Православне охридске Архиепископије.''

РТС

Мало је рећи СТРАШНО... а зашто.. Па просто зато што све подвучено НИЈЕ ТАЧНО ! ...а са друге стране је, скроз окренуто против саме Охридске Архиепископије.. Како , ај'да видимо :

ПОД 1. Давид Нинов није никакав следбеник Јованов (''његов'' како стоји у тексту), већ епископ стобијски Давид и мјестобљуститељ Струмички

ПОД 2. Олимпијада такође није никаква ''следбеница'' ''његова'' него Игуманија ставропигијалног манастира св.Јована Златоустог код Битоља и није ''Мишимарковска'' него Мижимаковска.

ПОД 3. КАКВА ''ЊЕГОВА ЦРКВА'' ??? Страшно.. Канонска Аутономна Охридска Архиепископија је део СПЦ а РТС је назива ''његова црква'' и још додаје да је од ВЛАСТИ проглашена расколничком. Срамота! Зашто да дају икакав легитимитет македонским властима, да они проглашавају неког за расколнике или не?

ПОД 4. Који је разлог помињања да је ''световно име Владики Јовану БИЛО Зоран. И уз то и не кажу да је било него да јесте! То је ЛАЖ!  Владика Јован се и световно зове ЈОВАН.. у свим документима му стоји ЈОВАН... Незнам шта РТС жели да каже под појмом световно име... Дали овај медиј, за валидно име признаје само име добијено на Крштењу, а уводи појам ''световно''? И ко им је дао то право..Тијанић можда... Лузери!...

ПОД 5. Помињу проневеру од 250 000 евра за коју гоне у македонији Владику Јована, притом без констатације да је ТРИ ПУТА ОСЛОБОЂЕН од тога у самој Македонији, не демантујући дакле него само прослеђујући вест..  Да ли без зле намере, ..не знам и не интересује ме! ... Констатујем само, ОБМАНУ коју чине онима - који их директно финансирају!

ПОД 6. И ту проневеру приписују Архиепископу док је како кажу :''био на челу, од македонских власти непризнате, Православне охридске Архиепископије.'' СРАМНА РЕЧЕНИЦА! Пре свега кристална ЛАЖ, јер та оптужба и осуда је за период када је још увек био епископ у ''мпц'' ..и додају опет НЕПРИЗНАТОСТ некакву од стране ДРЖАВЕ македоније...АМАН! Откуд држави легитимитет да признаје Цркве и откуд то - да РТС толико држи до тога, јер ево три пута то у овом тексту ставља пред грађане Србије...од којих живи...

Лузери !!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако мислите да сте видели све глупости преварили сте се до даске...Какав доказ стиже из Скопља оној старој '' да једино Космос и глупост људска немају крај...али да за Космос није баш сигурно''...Побринуо се да нас потсети Архирасколник-Стефче. Где је ту место Цркви у свему овоме што господин Белглави говори...

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&eventId=69628

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако мислите да сте видели све глупости преварили сте се до даске... Где је ту место Цркви у свему овоме што господин Белглави говори...

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&eventId=69628

Чини се да коначно и скопски медији, полако али сигурно, схватају са ким имају посла кад су у питању ''мпц''-овци... Овај прилог је много ван досадашњег клишеа по коме се извештавало о П.О.А. и Архиепископу Јовану..чак је  коректнији од неких горе помињаних прилога са ''нашег'' РТС-а.. Сећате се оног сленга ли џингла са те куће..''Јавни сервис ЕВРОПСКЕ(!) Србије bendoff... Која бре Европа, далеко и предалеко смо ми од тог нивоа...... чачкао сам по нету и налетео на СЛОВЕНАЧКИ прилог , ЉУДИ ! Из 2004. гд еСловеначка ТВ извештава о нападу на седиште ПОА код Битоља кад је срушен и запаљен манастир... Е зато је Словенија у ЕВРОПИ а ми браћо НЕ ЗНАМО ГДЕ СМО заједно са РТС-ом. Обратите пажњу на термине и ословљавања..све прецизно и како треба ...а католици, а словенци...а  европа ... ево линка... http://www.rtvslo.si/svet/napad-na-ohridsko-arhiepiskopijo/15858

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... RTS nije nikada dosada uspeo da sroci neku vest o Crkvi a da ne bude puno gresaka (kakvih sve ne)...

Умало не поменух једну заиста истиниту ствар када су српски медији у питању и њихова улога у затупљивању јавног мњења... Што рече један брат..на конто тог потпуно непристојног ословљавања Људи из Цркве, поготову кад је у питању Охридска Архиепископија. '' Са друге стране скоро да не пропуштају прилику да помену, када причају о Распопу Дедејићу Мирашу, да је он ни мање ни више ''МИТРОПОЛИТ'' Црногорске канонски непризнате цркве, МИХАЈЛО!

Ајде сад будите паметни јел има тамо неко ко проверава вести дали су како треба или се лапрдање РТС-у не броји...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RTS nije nikada dosada uspeo da sroci neku vest o Crkvi a da ne bude puno gresaka (kakvih sve ne).

Ево да не буде да само критикујемо РТС..ево и похвале мало за ту ''кућу'' - европске Србије... 0102_laugh Интервју, кратак додуше али ето .. надајмо се  да је ово само део материјала који треба можда да се пусти ових дана цео... http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/823726/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0%88%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD:+%D0%9E%D0%B4%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%B0+%D0%BE%D0%B4+%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%98%D0%B0.html
Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/823726/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0%88%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD:+%D0%9E%D0%B4%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%B0+%D0%BE%D0%B4+%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%98%D0%B0.html

Прочитајте, молим вас, коментаре испод. Кад би људи који ништа не знају о Цркви ћутали, било би много једноставније!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево од данас из Новог Сада..емеисија на радију БЕСЕДА, са Архиепископом Јованом и Епископом Иринејом бачким... http://www.eparhija-backa.rs/multimedija/razgovor-arhiepiskopom-ohridskim-gospodinom-jovanom-i-episkop-backim-gospodinom-irinejem

Веома поучно ''штово'' поготову за све који су мање упућени у лажно суђење Архиепископу пред македонским судовима и прогону под којим се Он и П.О.А. налазе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знате шта је лепо? Што се митр. Јовану указују овакве (иначе више него заслужене) почасти у Србији. Он је служио за највеће празнике у саборним црквама два највећа српска града.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...